Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 9501-9550 z 13748  Wstecz  Dalej     Sklep

02-11-2008, Od: Maks Odpowiedz
Bez urazy, ale Ty nie umiesz wybiec rozumowaniem poza samą siebie, skoro nie przyjmujesz do wiadomości, że ktoś może mieć inne zdanie na ten temat...

02-11-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
Odbiegamy za bardzo od tematu : czy znacie jakies piosenki na tematy zwiazane z tym okresem?? pytam tych ktorzy troche wyjechali rozumowaniem poza nasz kraj - bez urazy ???

02-11-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
HAHAHA!!! ja bylam juz 4 razy na takim '' zebraniu'' tak jak TY to mowisz i chyba lepiej wiem, na czym to polega

02-11-2008, Od: Maks Odpowiedz
Tak, żebranie o cukierki. I mylisz się, bo raz w życiu się na to dałem namówić i wiem jak to jest... Mam swoje zdanie podparte doświadczeniem.

02-11-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
Hmmm... sory ze urazilam was halloween'em, ale myslalam ze jako mlodzi ludzie potraficie docenic to, jak ludzie w innych krajach potrafia się bawic i radowac, a nie tylko smucic ...mam nadzieje ze jako grajacy na skrzypcach potraficie mnie zrozumiec, bo spedzajac 4 lata (jako male dziecko) w kraju, gdzie takie swieto jest obchodzone ta tradycja zostala u mnie gleboko zakorzeniona i nie pozbede sie milych wspomnien ... Maks - żebranie o cukierki?? mowisz tak bo nigdy nie uczestniczyles w zabawach halloween i nie przebierales sie za swoich ulubionych bajkowych bohaterow, wiec nie wiesz jak to jest... Diana, mozna sie cieszyc halloween i uznawac wszystkich swietych, a uwiez mi, ze to jest wspaniale przezycie i radosc dla dzieci

02-11-2008, Od: ? Odpowiedz
MAM DO SPRZEDANIA SKRZYPCE, ROZMIAR 4/4 BARDZO DOBRE FABRYCZNE. KONTAKT: GG-10009335, E-MEIL: justyna-hendler@o2.pl

02-11-2008, Od: Maks Odpowiedz
Zgadzam się z poprzedniczką :)
To nie jest polska tradycja. Nie ma nic wspólnego ze świętem Wszystkich Świętych - bo jak ma się jedno do drugiego? Jednego dnia bieganie po domach i żebranie o cukierki, drugiego dnia skupienie i odwiedzanie cmentarzy...? Poza tym nie lubię takiego przyprowadzania tego typu rzeczy z innych krajów, jakbyśmy nie mieli własnych tradycji!
No to tyle ;]

01-11-2008, Od: Diana Odpowiedz
wiecie moze czym najlepiej kołki nasmarować zeby one sie płynnie obracały i strój trzymałyy????



Nawiązując do wypowiedzi Olimpi
Nie uznaje tego święta ( jesli wogole mozna to nazwac swiętem)
i wkurza mnie to jak widze w domach jakiejs dynie czy cos.. NASZA POLSKA tradycja jest CUDOWNA i starajmy sie ją podtrzymac by nasze dzieci czy wnuki tez sie tym cieszyły!
a nie jakimis pustymi obrządkami niewiadomo skąd wziętych :) Pozdrawiam serdecznie :)

01-11-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
ej, co jest?? czemu nikt nic nie pisze??

31-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
Happy Halloween!!!!! szkoda ze w polsce nie ma tej tradycji co w ameryce..... cukierki, pumpkiny.... znacie moze jakies piosenki zwiazane z tym okresem???

30-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
hmm... kurcze gram tylko 1,5 roku, a wymagam od siebie zaa duuzoo... czy to jest normalne, jak sie uczy grac na skrzypcach, czy ze mna cos nie tak ?? :)

29-10-2008, Od: Jac Odpowiedz
Magik'u, ależ i owszem. Tak też z mojej wypowiedzi wynika. Trzeba tylko czytać ze zrozumieniem ;)

29-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Jac po to jest takiego typu strona aby wyjaśniać sprawy tutaj. Moze kto inny tez chce sie dowiedziec ,co?

No własnie te połtony to ja widze sie zgadzają ale niewiem. Koleś tez gra mario na zabawkowym keybardzie i tez nie wyglada prawdziwie. Jakos tak statycznie rusza palcami wedlug ,mnie.

29-10-2008, Od: Jac Odpowiedz
Hej właśnie dostałem swoje nowe (pierwsze) skrzypce. Elektroniczne Stagg.
Zabawa jest przednia, ale irytuje mnie strojenie. Stroiki nie trzymają dokładnie. Czy tak jest zawsze? Może je przekręcam zbyt wysoko? Aha, i jak najlepiej używać kalafonii? :) będę wdzięczny za wsparcie, a jeżeli już mi ktoś na gg napisze to uhh, oszaleję! gg: 1908640 ;) pozdr

29-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
Heh, Jacku, zeberko do jest taka podporka, wklada sie ja pod skrzypce i wtedy masz je troche wyzej, wygodniej ci jest grac :)
Magik, trudno jest powiedziec bo nie widac dokladnie klawiatury, ale jak sie wsluchasz i popatrzysz na klawiature, tam na te czarne(poltony) to sie mniej wiecej zgadzaja :) kurcze, nie wiem :P a co do kolendy to nie jest trudna, dasz rade nawet ze sluchu, a twoja metoda nie jest wcale zla
EJ LUDZIE TROCHE WIARY W SIEBIE!!!! TROCHE OPTYMIZMU ! :P

29-10-2008, Od: Jacek Odpowiedz
Ej i kolejne pytanko. Taksobie czytam i czytam i wszyscy tu piszą ojakimś żeberku... co to jest , albo coto znaczy?

29-10-2008, Od: Jacek Odpowiedz
Nigdy nie grałem na skrzypcach... tancze spiewam moje rodzenstwo gra myśleze moje poczucie rytmu i moj słuch są całkiem dobre a ja mam okazje uczyc sie grać. Nawet mam już skrzypce... Myslicie ze dam rade i czy warto sie zabierac za to?

29-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Jeszcze jedno.xD Zamierzam kupic tą ksiązke bo mi ją polecili http://www.jpl-effect.pl/product_info.php?products_id=147
Moze wy wiecie czy ta ksiazka jest dobra i co moze byc w niej.

29-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
O tym we wish you a merry christmas to pytalem czy jak macie przed sobą nuty to czy trudno sie nauczyc wam?
I czy nuty na skrzypce są takie same jak na naprzyklad pianino.

Ostatnie:
Czy koleś na tym filmiku naprawde gra?? http://www.youtube.com/watch?v=6Xvd_62Oec8
Bo duzo osob twierdzi ze nie ale tez duzo ze tak. Mi sie zdaje ze nie :P Bo jakos dziwnie tak, i klawisze sie nie wciskają.

29-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Złą metodą bo albo z filmiku :P, albo z guitar pro 5. To jest program w ktorym są "tabulatury" na gitare i jest pokazane gdzie ta nuta jest na klawiaturze pianina. Moze uda mi sie wam dac zdjecie. Niewiem jak to wytlumaczyc.Dobra niewazne.
Znacie jakieś ładne świąteczne piosenki ?? W filmach amerykanskich często widze fajne.

29-10-2008, Od: Justyna Odpowiedz
MAM DO SPRZEDANIA SKRZYPCE, ROZMIAR 4/4 BARDZO DOBRE FABRYCZNE. KONTAKT: GG-10009335, E-MEIL: justyna-hendler@o2.pl

29-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
mariolka, a o co dokladniej chodzi?? bo ja nie rozumiem o co pytasz. Najnowsze skrzypce... ale jakiej firmy?? czy , no nie wiem powiedz dokladniej :)

29-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
zlą metoda?? pewnie ze sluchu?? to wcale nie jest zla metoda. prawdziwy muzyk gra tylko ze sluchu,ja np duzo rzeczy jestem zmuszona grac ze sluchu, bo nie mam na wiele utworow nut... a koledy tez mozna ze sluchu:)
we wish you a merry christmas zaraz napisze nutami....

29-10-2008, Od: mariolka Odpowiedz
czy mooze ktos wie jakie są najnowsze skrzypce bo mam sprawdzian z muzyki .A się nie orjetuje .PROSZE POMÓZCIE MI

28-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Zapomnialem dać link. Jak ktos nie zna to ma : http://www.youtube.com/watch?v=ZLfD89jrBVM
We wish..

28-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
Ja nie moge, wiecie co?? 11 listopada gram jakies tam piosenki na swieto nie podleglosci!!! aaaaaaa help!!!! trema mnie zje....

28-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Masz spoko ze se grasz na świętach , a tak wogole to znasz jakies kolendy lub melodie świąteczne?? Naprzyklad "We wish you a merry chrismas" a moze wy znacie, powiedzcie czy to by bylo trudnie na skrzypce ,bo na keyboard juz sie ucze ,chociarz złą metodą ale jest :P

27-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
No dobra rozumiem a czy polecacie na poczatek najtansze skrzypce, bo przecierz musze sprawdzic czy podoba mi sie gra na skrzypcach.Bo nie będe kupowal skrzypiec drogich a tu mi sie znudzi gra i kasa w błoto.
A tak wogole to jakie są wady takich najtanszych skrzypiec za 180 zł.
Juz mam zamiar sie uczyc na gitarze keyboardzie i skrzypcach. Ale tylko keyboard mam. Juz nie wyrabiam ale zawsze szkole mozna olac troche. Ostatnio stałem się jakis muzykalny.

27-10-2008, Od: anqa Odpowiedz
olimpia, ja jak mialam 5 lat po raz [pierwszy zobaczylam i uslyszalam skrzypce w tv. spytalam mamy "co to jest" a mama na to "skrzypce" no i od tamtego czasu bylo "mamo kup mi skśipć" ale niestety... dopiero jak wracalam z wakacji<w wieku 10 lat> to rodzice mi kupili skrzypć ale i tak musialam je wymienic na 3/4...teraz mam 13 lat i nie wyobrazam sobie zycia bez skrzypek ;)

27-10-2008, Od: anqa Odpowiedz
Do Magik: nauczyciel cie poprowadzi, skrzypce nie sa latwym instrumentem... nie zniechecam cie, ale tu juz nie ma tak ze nacisniesz klawisz i juz jest czysty dzwiek.... a im drozsze skrzypce tym lepiej brzmią...ja to mam dzisiaj wene do pisania :D

27-10-2008, Od: anqa Odpowiedz
ile sie juz uczycie grac na skrzypcach?

27-10-2008, Od: anqa Odpowiedz
ja jak mialam skrzypki 3/4 to gralkam z zeberkiem xD ale tera to bym z nim nie mogla... ;)

27-10-2008, Od: Justyna Odpowiedz
MAM DO SPRZEDANIA SKRZYPCE, ROZMIAR 4/4 BARDZO DOBRE FABRYCZNE. KONTAKT: GG-10009335, E-MEIL: justyna-hendler@o2.pl

27-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Masz może jakies zdjęcia i opis??

27-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Dobra dzięki Jarek za odpowiedz, a są jakies specjalne sposoby na uczenie sie samemu?
Z książki czy po prostu grac z nut. Naprawde jestem zielony i niewiem.

27-10-2008, Od: Paweł Odpowiedz
Ja gram bez żebrka od ponad całego roku :D

27-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
:)ja gralam 5 miesiecy bez zeberka :) ale to juz przeszlosc :)
Klaudia mail: olimpiak94@tlen.pl
a gg
7401972

27-10-2008, Od: Maks Odpowiedz
Eeeee... Wy gracie z żeberkiem? Ja nie. No, w sumie to ja jeszcze raczej nie gram, prócz prostych utwórów, ale nie przyszło mi do głowy grać z żeberkiem ;] Jakoś nie odczuwam takiej potrzeby... A chyba nie jest ono konieczne?

26-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Mam jeszcze pytania. Czemu tych skrzypiec po 189 zł nikt nie kupuje chociarz mają wszystko co na innych aukcjach. CHyba niczym sie nie roznią od innych ,tylko firmą.
http://www.allegro.pl/item457275160_guitar_planet_skrzypce_4_4_zestaw_futeral_hit.html
(chyba te,niewiem,nie moge sprawdzic bo allegro ma przerwę techniczną)
Co to jest żeberko. I czy ja powinienem skrzypce 4/4 brać.
Czy na skrzypcach da sie samemu uczyc, czy trzeba nauczyciela a jak tak to w jaki sposob. Bo na keyboard to ja mam duzo nut i moge uczyc sie grac.Tylko ułozenia palców sie nie naucze.

27-10-2008, Od: Jarek Odpowiedz
Różnice tkwią w szczegółach nie widocznych na zdjęciach. Stradivarius też tak wygląda, a kosztuje sto razy drożej. Zasady ekonomii mówią, że zawsze da się zrobić gorszy towar za niższą cenę. Do tak niskiej ceny należy doliczyć koszt ryzyka jakie się podejmuje kupując najtańszy towar, w dodatku od osoby z tak ogromną ilością negatywnych komentarzy.
Żeberko stosują niektórzy, bo bywa pomocne w utrzymaniu skrzypiec poprzez podparcie na tułowiu.
Bez nauczyciela można się uczyć, ale jest to bardzo trudne.
Ułożenie palców: http://www.violin-online.com/interactivefingerboard.htm
Kontrola wysokości dźwięku albo na słuch, albo tunerem, np.
http://lingot.gitara.org.pl/

26-10-2008, Od: DB-c Odpowiedz
Na skrzypcach da rade samemu sie uczyc ?? Czy z nauczycielem sensowniej było by?
Bo bardzo chcialbym sie nauczyc ale niewiem czy jest trudno.

26-10-2008, Od: Klaudia Odpowiedz
No mOże i Olimpio masz rację :)) A skąd Ty jesteś jeśli można spytać..? albo mogłabyś mi podać swojego meila albo gg to byśmy tak pogadały jak by Ci się chciało :]

26-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
No odpowiedzcie plx.

26-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
Klaudia, to sa 3 liczac od gory :)

26-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
Do Klaudia: te Everplay?? mysle ze na poczatek sa ok, ale ja bym wziela te J&D za 299 zl, nie wielka roznica w cenie, ale maja tylna plyte i boki z jaworu falistego, wygladaja bardziej profesjonalnie, jak mini skrzypce manufaktura :) trzeba jeszcze zeberko sobie dokupic i mozna grac :))nic nie tracisz wybierajac te zyskujesz na wygladzie skrzypiec:) na zyczenie mozna 2 mikrostroiki zapasowe zamowic, masz tam kalafonie i strune E zapasowa :) zrob jak chcesz :P powodzenia

26-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
No tak, ale czy tych dwoch twierdzen nie mozna ze soba poloaczyc?? 50 na 50% ??

26-10-2008, Od: Maks Odpowiedz
Olimpia, właśnie o to chodzi, że talent to niewielka część naszych osiągnieć. Jak ktoś ma talent a nie robi nic w tym kierunku, żeby go rozwijać - na co mu się zda ten talent? Praca i jeszcze raz praca...

26-10-2008, Od: Magik Odpowiedz
Witajcie, chciałbym sie nauczyc grać na skrzypcach ,ale niewiem czy to jest trudne i czy dam rade z wieku 14 lat. Chce grac dla siebie i tak wogole to juz sie ucze grac na keyboardzie ,ale niewiem czy skrzypce bedą trudniejsze. Niewiem czy mam talent, wiem ze tak bardzo chce grac ze moge edukacje zakonczyc ,Muzyka z jednej gry takiej mnie zainspirowała i chce grac to (Arcanum)xD , pewnie nei znacie

No to powiedzcie czy to jest trudne i tak wogole to czy bedzie mi trudniej niz na keyboardzie czy gitarze.
P.S
to trzeba po kazdej grze stroic i smarowac czyms?? Bo keyboard to ja włączam 20 razy na dzien i gram np. 5 minut.

25-10-2008, Od: Klaudia Odpowiedz
Kurcze...a mogłabyś mi jeszcze powiedzieć co sądzisz o tych skrzypcach za 279 zł? Bo koleżanka doradziłaa mi te..No nieiwem...Jak możesz to napisz co myślisz :)

I bardzo Ci dziękuję za pomoc! :]

25-10-2008, Od: Olimpia Odpowiedz
eh, to sa mikrostroiki, do strojenia skrzypiec, zebys nie musiala stroic skrzypiec kolkami, jest duzo trudniej, ja w 1 skrzypcach mialam 1, nie przeszkadzalo mi to i nauczylam sie stroic za pomoca kolkow, a w tych terazniejszych mam 2, w wypozyczonych skrzypcach mialam 4, nie robi to zadnej roznicy, jesli chodzi o dzwiek. Jesli bedziesz chocic na lekcje to nauczyciel bedzie ci stroil, a poza tym mozna doukupic stroiki i lutnik bez problemu ci zaklada :) jak cos to sie pytaj, slurze pomoca :)


Wyświetlono wiadomości 9501-9550 z 13748  Wstecz  Dalej