Sklep
29-09-2008, Od: chii
Odpowiedz
Dziękuję za duchowe wsparcie:D hmm...a znacie taką skrzypaczkę Vanessę Mae?? Wart posłuchać:)
29-09-2008, Od: chii
Odpowiedz
A ja dopiero zacznę grać na skrzypcach, można powiedzieć czekam na nie, już nie mogę się doczekać tego fałszowania!!!:P to tak na żarty,a na poważnie to założę się, że będzie kiepsko:/ w mojej miejscowości nie ma nawet nauczyciela gry na skrzypcach, ale jakoś to będzie XD moja sąsiadka jest taka wnerwiająca, że pewnie będzie narzekać "co cholery, co tam się dzieje!?" to tylko mała, nie umiejąca grać chii XD , pozdrawiam was:*****
29-09-2008, Od: Justyna
Odpowiedz
Jeśli macie te nuty to bardzo proszę o przesłanie ich na e-meil: justyna-hendler@o2.pl .
29-09-2008, Od: Justyna
Odpowiedz
PILNIE POTRZEBUJE NUT DO ORAWY!!! ALE TEJ Z MUZYKI POWAŻNEJ!!!
29-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Basia, 2 lata :) gram z ABC skrzypcowe - A Cofalik, 14 lat :) nie ma sprawy, a ty??
29-09-2008, Od: basia g)
Odpowiedz
SORKI NIE ZAUWAZYŁAM ILE GRASZ!!!!!!!!!
SKAD JESTES=?
29-09-2008, Od: basia g:)
Odpowiedz
ja mam 15:)
ksiazka--->1Skrzypcowe ABC-->
2.Z.Felinski E.Gorski J.Powrozniak Szkoła gry na skrzypcach
(ucze sie z nich sama jak mam czas>
a taka prowadzaca to mam:Jozef Jarzebski szkoła gry na skrzypcach:)
długo grasz??
29-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
JESIEN GORA - kto się zgadza?
29-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
zobaczymy z którego byli ci najwięksi koncertmistrzowie ..................
paganini - eee, 27 październik, ale, jednak jesien :)
29-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
jak zaczynaliście grac, to mieliście podzielone smyczki i szyjki taśmami?? bo ja nie :%
29-09-2008, Od: basia g:)
Odpowiedz
ja nie miałam:)
Jacobus stainer:)
zamiast slimaka mam piekna głowe lwa;)
tak mi sie to podoba i bardzo sie do nich przywiazałam:)
fajnie ze bedziesz miec lutnicze;:)
a długo grasz????+bo nie pamietam czy juz pytalam:)z jakiej ksiazki grasz??????ile masz lat?Sorki ze tak wypytuje ale poprotu chce sie zorientowac
POZDRAWIAM WSZYSTKICH SKRZYPKOW I SKRZYPACZKI!
29-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
hehe, no właśnie :)Justyna jestem az o 2 dni starsza :P ostatnio spotkałam taką dziewczynę która też gra na skrzypcach, jest takiego samego wzrostu, urodziła się 24 września 94 roku, fajnie :)
Do basia g:) :
teraz gram jeszcze na skrzypcach z fabryki instrumentów lutniczych, lubin legnicki z dorabianą szyjką, dla mnie były ważne, bo były moimi pierwszymmi skrzypcami ( nie wypozyczanmi) ale jak poszłam na lekcje, to dopiero teraz zobaczyłam jakie są) :P a ile kosztują??? parę tysięcy, mają rzeźbioną główkę(nie ślimak) A jakie ty masz??? tak z ciekawości, bo nie wiem czy dobrze robie kupując je, w 100% ufam nauczycielce, ktora mi je załatwiła :)
29-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
Wrzesień rządzi ;)
Ok, poradziłem sobie z palcami, dzięki za pomoc :)
Wszystko OK, niedługo jeszcze poszperam w innych źródłach, przekopię książki... ;]
29-09-2008, Od: basia
Odpowiedz
Zapraszam na wwww.skrzypcowo.vin.pl
27-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
W środę będę mieć już skrzypce, lutnicze pawlikowskiego :) poszczęściło mi się, no nie?? A co u was, jak z nauką??
28-09-2008, Od: basia g:)
Odpowiedz
ooo ja ale masz fajnie:)
ja tez mam lutnicze:)
a jakie miałas do tej pory??
ile beda Cie te kosztowały?
o ile moge wiedziec
jak tam Wam idzie granie?ostro cwiczycie?
GRA KTOS W TEJ KAPELI?????????????????
27-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Na mnie możesz, rozumiem cię, bo sama długo szukałam informacji na temat skrzypiec, dźwięków itd. Ja jestem z 24 września. Jak masz tę stronkę z poszczególnymi dźwiękami na szyjce skrzypiec, popatrz na strunę D ( mam nadzieję że wiesz która to? :P ) masz tam takie dźwięki(niestety one są w języku angielskim, u nas jest trochę inaczej) może ktoś mi z was pomóc?? bo nie wiem jak maksowi to wytłumaczyc, mnie się tu coś nie zgadza :(
27-09-2008, Od: music info www.martinviolinskaba.blox.pl
Odpowiedz
Marcin Skaba - acoustic & electric violins
muzyka, dyskografia, koncerty, kontakt, galeria.
www.martinviolinskaba.blox.pl
27-09-2008, Od: basia g:)
Odpowiedz
http://www.violin-online.com/fingeringchart.htm
26-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
Ja jestem z 8 września :)
Co robiłem ze skrzypcami?... ;p Stroiłem ;] Jednego dnia pękła struna G, potem wypadł podstawek, musiałem wszystkie struny rozluźnić (i tym samym rozstroić), żeby go włożyć... Jak stroiłem D to mi pękła ;] Potem kołki się ślizgały, musiałem nasmarować kredą żeby trzymały, a żeby to zrobić musiałem zdjąć wszystkie struny, potem od nowa założyć i nastroić... O dziwo mi się udało ;]
Słuchajcie, Wy gracie na skrzypcach, ja dopiero zaczynam... Mam wielką prośbę.
http://www.violin-online.com/interactivefingerboard.htm Justyna wysłała mi ten link, za który jestem wdzięczny. Dźwięki oczywiście są poprawnie, tylko nie wiem który palec ma być na której strunie... Mogę na Was liczyć? xD
26-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Maks, co ty z tymi skrzypcami robisz, że ci 2 struny pękły??? :P
Z którego września??
Ma ktoś tę świnkę??
26-09-2008, Od: basia g:)
Odpowiedz
swinki nie mam ale jestem chora; /
gra ktos z was w kapeli????????
26-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Ee, chyba ja aniqa, :P
25-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
Ja jestem tu 'nowy', więc niebardzo ;)
Pękła mi struna D... :( Musiałem jechać do sklepu muzycznego znowu... no i kupiłem. Potem okazało się, że muszę nasmarować kołki w skrzypcach, bo były za luźne, ślizgały się i nie mogłem naciągnąć dobrze struny, więc wszystkie sam wyciągnąłem, potem założyłem od nowa i nastroiłem... SAM :D Ale jestem z siebie dumny ;)
25-09-2008, Od: aninqa
Odpowiedz
witajcie koffani...przepraszam ze tak dawno bylam tutaj ale:skrzypce, nauka,krzypce,komputer, skrzypce,zarcie...;p;d no i zapomnialam o stroncexD ktos mnie pamieta?
25-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
No proszę, ja też jestem z września ;) Dziś kupiłem sobie nową strunę G (pękła mi wczoraj...) i o dziwo udało mi się ją założyć :D
25-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Wiem, ze to nie na temat, ale jedno pytanie: ma ktoś z was może świnkę morską???
25-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
HMMM mam rowne 14 lat :P troche się staro czuję:)
24.09. :P
25-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Do Justyna:
no, wiesz już wyleczyłam się z wkuwania regółek, z dodatkowych zadań, odrabiam to co muszę, nie koloruje zeszytów(tylko z francuskiego) i nie przejmuję się 2,3.Przykładam się tylko do języków łącznie z polskim i matmą. A reszta?... mam w nosie czy jakiś nauczyciel ''profEsor'' powie ''jedynka'' lub ''no, nie nauczyłaś się na dzisziaj''. :P Po prostu zajmuję się tym, co lubię. :) proste, ale sama nie dawno nie miałam czasu nawet na zjedzenie obiadu :)
24-09-2008, Od: Agata
Odpowiedz
chciałabym kupic dobre skrzypce stare sie popsuły nie nadają sie już do niczego chciałabym zeby były dobre i napewno lutnicze mogą być uzywane prosze o kontakt agafijana@buziaczek.pl
23-09-2008, Od: Piotrek
Odpowiedz
dzięki za rade) bardzo lubię dźwięk skrzypiec i muzykę klasyczną i dlatego chciałbym to robić. Ale i tak nie wiem czy coś z tego będzie, być może to pozostanie tylko jako hobby
23-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
Ja mam 15 i właśnie zaczynam. Są osoby, które zaczynają w wieku nawet dwudziestu paru lat i oczywiście wszyscy mają szansę się nauczyć =) Ja jeszcze nawet w przyszłym roku wystartuję do szkoły muzycznej na skrzypce, może się uda...
Próbuj i się nie poddawaj ;]
Powodzenia.
23-09-2008, Od: Piotrek
Odpowiedz
hej, powiedzcie mi czy jak już skończyłem 16 lat to miałbym szanse zacząć grać? Bo mi mówią że to nie ma sęsu...
23-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
Dzięki wielkie :)
23-09-2008, Od: Justyna
Odpowiedz
Do Maks :
http://www.violin-online.com/interactivefingerboard.htm
23-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
Dziś doszły skrzypce :D Problemem jest to, że nie mam zielonego pojęcia jak grać :( Moglibyście mi tu podać gamę? Tzn układ palców dla poszczególnych dźwięków, żebym zaczął już łapać pojedyncze nutki (umiem czytać z nut, grałem trochę na gitarze i flecie).
23-09-2008, Od: basia g:)
Odpowiedz
ja gram 2-3godziny:=*
dziennie
23-09-2008, Od: Justyna
Odpowiedz
A tak się składa że ja mam do sprzedania takie skrzypce 4/4 na początek ;D za 300zł :) Jeśli byłabyś zainteresowana to napisz na moje gg: 10009335. Skrzypce są na prawdę fantastyczne jak na zwykłe fabryczne :)
23-09-2008, Od: Karolina
Odpowiedz
Dzięki barzdzo za wszystkie odpowiedzi:) Nie będę się wiec już wahać:)
Jakie skrzypce polecilibyście mi na sam początek??
23-09-2008, Od: Justyna
Odpowiedz
Do Olimpia: Grasz 2-3 godziny dziennie?!?!?! Kiedy znajdujesz na to czas?! Ja nie gram czasami nawet 15 min! A nawet gdybym chciała to nie mogę bo muszę się uczyć! A co dopiero 2-3 godziny... Ręce Cię nie bolą?!
23-09-2008, Od: mary
Odpowiedz
OJ SORY TA PIERSZE MIAŁO BYC ''DO MAKS''!!!
23-09-2008, Od: mary
Odpowiedz
do Karolina: ja gram już 5 lat i chodzę do szkoły muzycznej w Lublinie.Zaczełam w 2 klasie grać,a 3 poszłam do muzyka.Najpierw uczyłam się prywatnie.Mam teraz 13 lat.Życze powodzenia,napewno się uda;)
Do Karoliny:chodziło mi o takie warunki jak wymieniła oczywiście Olimpia i regularnym ćwiczeniu ;)
23-09-2008, Od: ?
Odpowiedz
http://allegro.pl/item442133158_verona_violin_custom_4_4_lite_drewno_gwarancja.html
polecam moją aukcje, mam do sprzedania te lepsze skrzypce z tej stronki. Sprzedaje, bo w wakacje na długo wyjechalam i nie moglam cwiczyc, a teraz tez zabrakło mi czasu na nauke
A szkoda zeby lezaly
pozdrawiam
23-09-2008, Od: verona
Odpowiedz
polecam moją aukcje, mam do sprzedania te lepsze skrzypce z tej stronki. Sprzedaje, bo w wakacje na długo wyjechalam i nie moglam cwiczyc, a teraz tez zabrakło mi czasu na nauke
http://allegro.pl/item442133158_verona_violin_custom_4_4_lite_drewno_gwarancja.html
A szkoda zeby lezaly
pozdrawiam
22-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Hmmm... może kupię takie skrzypce w najbliższej przyszłości:)
22-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
sorry - polecacie :P
co to jest higrometr?? do czego służy tak w ogóle ???? pozdrowienia
22-09-2008, Od: Olimpia
Odpowiedz
Do Maks:
Ja gram już 2 rok, ćwiczę 2 -3 godziny dziennie, nie chodzę do szkoły muzycznej i zacznę olewać naukę, zajmę się skrzypcami :) z powodu braku wolnego czasu xD trudno, skończę jak sprzątaczka grająca na skrzypcach :P Uczę się prywatnie, mam 14 lat ( 24 września br.) :P za dwa dni !!!
Do Karolina:
To świetnie! Ze skrzypcami na pewno sobie poradzisz, znasz juz nuty, masz zapewne dobry słuch muzyczny, masz juz skrzypce, smyczek, kalafonię, futerał i podręcznik?? jak nie to powinnac kupić, albo wypożyczyć, jeśli jest taka okazja :) Poza tym możesz sobie kupić statyw na nuty(pulpit).Aha... i powinnaś uzbroić się w... cierpliwość :P., Powodzenia :P:P
Do basia g:) :
Gram drugi rok, pani ze skrzypiec powiedziała mi, że taka jej znajoma ma do sprzedania właśnie jego skrzypce, używane oczywiście, ale takie lepsze bo rozegrane, nie?? ok 3500 - 4000 zł, to jak na takie skrzypce to moim zdaniem super, bez smyczka i futerału, ale to już mam :)
a co do futerału na takie skrzypy to jaki polecanie??
22-09-2008, Od: Maks
Odpowiedz
Witam wszystkich ;]
Ja zaczynam (w sumie nie wiem nawet od czego zacząć ;P) dopiero grę na skrzypcach. Ile czasu Wy gracie? :D No i w jakim wieku zaczęliście? Ile macie teraz lat? Tak z ciekawości, choć mi mówią, że wcale tak późno nie zaczynam... A skrzypce zawsze były moim marzeniem ;] Tylko był problem, bo ja często chorowałem, a i szkoła muzyczna była dość daleko, bym sam tam jeździł, a rodzice pracowali...
Ale mam nadzieję, że teraz się uda!
Tylko do szkoły muzycznej będę startował za rok (wątpię, by wzięli mnie na skrzypce w tym wieku, w którym jestem...) ale warto spróbować. Narazie zaczynam naukę w 'domowych' warunkach, tylko potrzebuję odpowiednich materiałów... xD Pozdrawiam.
22-09-2008, Od: mary
Odpowiedz
do Karolina: moim zdaniem powinnaś spróbować.Skrzypce to przygoda,której nie da się opisać!Jeśli tylko bardzo chcesz i ciągle o tym myślisz(o grze na skrzpcach)to nie czekaj.Najlepiej jak poszukasz sobie jakiegoś nauczyciela,w twoim przypadku najlepiej jakoś prywatnie(ja tak zaczełam,a teraz chodze do szkoły muzycznej).Ale pomyśl,czy napewno tego chcesz i czy spełnisz warunki które trzeba spełnic;),rzeby mieć skrzypce i na nich grac:)).Pozdrawiam
22-09-2008, Od: Karolina
Odpowiedz
A jakie warunki powinnam spełniać poza oczywistym posiadaniem skrzypiec?:)
W dziecinstwie grałam na fortepianie..