Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8050  Wstecz  Dalej

08-08-2006, Od: **** Odpowiedz
Wyczytałam gdzieś, że dla młodzieży najlepszy jest rozmiar 3/4, dla dorosłych 4/4, a dla dzieci 1/2 i mniejsze. Po twoim wzroście najlepsze były by skrzypce 3/4.

07-08-2006, Od: pianistka Odpowiedz
Hejka!! przeglądałam te wpisy i zauważyłam, że dużo osób usiłuje znaleźć nutki proste i trudniejsze na skrzypce. wpiszcie w GOOGLE "skrzypce" i wyskoczy Wam duuużo nutek!! pozdro

07-08-2006, Od: pianistka :-{ Odpowiedz
dzięki wszystkim!!! teraz mam pytanko ogólne... jestem całkowicie zielona jeśli chodzi o grę na skrzypcach. czy znalazłby się nauczyciel( może być to również student lub zaawansowany uczeń szkoły muzycznej 2 stopnia w grze na skrzypcach) z Warszawy gotowy nauczyć mnie zawodowo grać na skrzypcach?? dodam, że od ośmiu lat gram na fortepianie w SM i idzie mi bardzo dobrze( na dwóch ostatnich egzaminach 25 pkt, a wcześniej 23) z teorią muzyki zero problemu. jestem gotowa na prawdę dużo i ciężko pracować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mam 14 lat

07-08-2006, Od: Ania Odpowiedz
Droga Pianistko:)
Wszystko jest możliwe, pod warunkiem że będzieszbardzo duzooo ćwiczyć i bedziesz lubiła to co robisz ;)
Powodzenia!!! :)

05-08-2006, Od: Marta Odpowiedz
Pianistko! hm... to jest raczej potrzebne. wszystkie osoby w mojej szkole muz. to mialy maja. ten 'podstawek' nazywa sie żeberkiem :) na poczatku mozesz uzywac poduszeczki (mozesz zrobic ja z gabki, obszyc materialem i przeciagnac gumke z przeciwleglych bokow, po czym przeciagnac pod podbrodkiem). jednak polecam Ci od razu kupienie zeberka. bez tego sie raczej nie da grac;/ to znaczy - da sie ale bedziesz miala zla postawe i bedzie Ci sie zwyczajnie zle gralo. zeberka nei dostaniesz razme ze skrzypcami. ale mozesz go kupic w sklepie muz. ja swoj kupilam za 50zł i uwielbiam go! i to raczej był jeden z tanszych. ale to o niczym nie swiadczy! wszystkie moje kolezanki maja za 90zl ale dla mnie wygodniejszy jest moj :) wszystko jest kwestia przyzwyczajenia :) ycze powodzenia :)

06-08-2006, Od: Ania Odpowiedz
Droga Marto!
Podstawek- to jest to małe drewienko na którym leża struny :) A Żeberko to inacze :obojczyk" :)

05-08-2006, Od: pianistka :-{ Odpowiedz
mam być może głupie pytanie... czasem widzę, że skrzypkowie podczas gry trzymają skrzypce nie bezpośrednio na barku tylko na takim jakby przymocowanym "podstawku" czy to jest konieczne do gry!!??!!?? nie widzę takiego "podpórka" w ani jednej ofercie skrzypiec fabrycznych!! błagam niech ktoś mi odpowie, bo nie będę mogła spać! muszę sama zbierać na skrzypce, rodzice na pewno nie zgodzą się z kupnem czegoś potrzebnego do instrumentu!

05-08-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Jasne, że jest! Też skończyłam szkołę z fortepianu i na skrzypcach nie idzie mi tak źle...

05-08-2006, Od: Pianistka:-{ Odpowiedz
Hejka!! dzięki wszystkim za rady!! może mi ktoś powiedzieć czy jak gram dobrze na fortepianie, mam niezły słuch i nie najgorsze wyniki w kształceniu słuchu to mam szanse jeszcze dogonić moje koleżanki i kolegów skrzypków?? jestem w gimnazjum, a chciałabym się jeszcze załapać do szkolnej orkiestry. jest sens powalczyć o granie na skrzypcach zawodowo??

05-08-2006, Od: **** Odpowiedz
Do Gitarzystki. Ucząc się bez nauczyciela i prywatnych lekcji można też się wiele nauczyć. Widać, że też umiesz grać na gitarze, a to pomoże ci w nauce na skrzypcach. Można też kupić program z którym nauczysz się grać na tym instrumencie. Tylko jest jedno ,,ale", bo program nie powie ci czy dobrze grasz, ale za to o fałszowaniu przypomną ci domownicy. A więc warto spróbować.

05-08-2006, Od: Gitarzystka Odpowiedz
hej :) słuchajcie mam takie pytanie... jakby nie było 300 zł drogą nie chodzi, i dlatego zastanawiam się czy dokonać zakupu. a mianowicie chodzi mi o skrzypce. mam 16 lat i nie wiem czy to nie jest za późno na naukę... i czy sądzicie że można samemu się wiele nauczyć ? tzn. bez nauczyciela, bez prywatnych lekcji it. ? Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie wiem co robić... :(

05-08-2006, Od: Ania Odpowiedz
Droga Gitarzystko! :)
Nigdy nie jest za późno na naukę gry na skrzypcach... Wiadomo, że najlepiej uczyć się od małego :) Czytając te wszystkie opinie spotykałam sie z ludzmi o wiele starszymi od Ciebie, którzy także chcą zacząć grę na tym cudownym instrumencie :) Popatrz sobie na allegro... tam jest wiele ciekawych propozycji kupna dobrych, tanich skrzypiec..:) Powodzenia! :)

05-08-2006, Od: Ania Odpowiedz
Nigdy nie jest za późno na naukę gry na skrzypcach... Wiadomo, że najlepiej uczyć się od małego :) Czytając te wszystkie opinie spotykałam sie z ludzmi o wiele starszymi od Ciebie, którzy także chcą zacząć grę na tym cudownym instrumencie :) Popatrz sobie na allegro... tam jest wiele ciekawych propozycji kupna dobrych, tanich skrzypiec..:) Powodzenia! :)

04-08-2006, Od: **** Odpowiedz
Do pianistki: Ja też uczę się także na jednym instrumencie w państwowej szkole muzycznej, ale bardzo chcę grać na skrzypce. Jest to bardzo możliwe, bo może będę miała prywatne lekcje. Także będę uczyła się na dwóch instrumentach (a raczej na trzech, bo w trzeciej klasie dochodzi jeszcze pianino). Zrób tak jak ja. Namów rodziców na uczenie się na skrzypcach bez przerywania nauki na pianinie. CZasem będzie mogło być ci ciężko, ale jeśli bardzo chcesz grać na skrzypcach to sobie poradzisz, a jeżeli nie możesz tak zrobić to zostań samoukiem na tym instrumencie.
Do Spinka: Wcale nie jesteś za ,,stara" na skrzypce.Teraz może zacznę naukę, a młodsza od ciebie o dużo nie jestem. W szkole prywatnej możesz się uczyć nie zważając na wiek.

05-08-2006, Od: pianistka :-{ Odpowiedz
Dzięki za Radę!! Na prawdę , bardzo mi pomogłaś!!
do Spinka: cieszę się , że nie jestem sama z moim problemem. mam nadzieję, że obie go rozwiążemy i może zagramy kiedyś w duecie??? uczę sie w warszawskiej szkole im. Karola Szymanowskiego, może mnie kiedys odwiedzisz? poproszę moją koleżankę skrzypaczkę , żeby mnie- nas pouczyła!! daj znać na tej stronce jak znajdziesz jakiegoś fajnego nauczyciela i damy sobie nawzajem kilka rad. ja cały czas mam nadzieję na zawodowe granie na skrzypcach! będę musiała dużo pracować , ale warto!

04-08-2006, Od: Pianistka:-{ Odpowiedz
błagam ludzie! doradżcie mi!!! od 8 lat gram na fortepianie, a moją prawdziwą miłością są skrzypce!! moi rodzice nie chcą o tym slyszeć, nawet kupują mi fortepian bo mi dobrze idzie gra na nim!!! poradżcie!! czy jak będę dużo pracować mogę grać na skrzypcach zawodowo??!! znam dobrze teorię muzyki!!

20-07-2006, Od: Daniel Odpowiedz
I jeszcze jedno... Jest tutaj duzo osób w moim wieku a nawet starszych. Dajecie nadzieje, że nigdy na skrzypce nie jest za późno-dzięki!

04-08-2006, Od: pianistka Odpowiedz
ile masz lat? ja 14 , od ośmie lat uczę się grać na fortepianie i dobrze mi idzie, ale na prawdę uwielbiam skrzypce!!! moi rodzice nie chcą o tym słyszeć, a ja tak chciałabym grać... myślicie ludzie, że nie jest za późno!!!???

28-07-2006, Od: **** Odpowiedz
Chodzę do państwowej szkoły muzycznej i gram już na jednym instrumencie. Chciałabym zacząć uczyć się na skrzypcach. Moi rodzice nie mają nic przeciwko temu. Tylko mam problem. Nie chcę zrezygnować z państwowej szkoły muzycznej, a w państwowej szkole jestem na ten instrument za stara. Jeśli pujdę do prywatnej szkoły będę musiała zaczynać od nowa naukę. Mogę być samoukiem, ale nigdy nie nauczę się tak jakbym nauczyła się w szkole muzycznej. Jak byłam mała to nie było mowy o skrzypcach, bo były za drogie, teraz jest to możliwe, bo mam internet i tu są tanie skrzypce. Chciałabym więc być w państwowej szkole muzycznej i uczyć się nadal na tym instrumencie, a skrzypce mieć prywatnie. Nie wiem jednak czy dam radę, bo będę miała wtedy 10 godz. lekcyjnych w szkole muzycznej, a teraz idę do gimnazjum i będzie więcej roboty. Doradzcie mi co mam zrobić?

04-08-2006, Od: pianistka Odpowiedz
mam podobny problem!!! mam 14 lat uczę się grać na fortepianie, a moją prawdziwą miłością są skrzypce!! lubie fortepian, ale w porównaniu ze skrzypcami to go nie znoszę! moi rodzice nie chcą slyszeć o zmianie instrumentu, a przecież podstaw gry na skrzypcach na pewno nauczylabym się szybko bo znam teorię muzyki! na razie wymyśliłam, żeby poprosić o pomoc koleżankę skrzypaczkę i zobaczymy jak mi będzie szło!! tobie też radzę to zrobić!!

02-08-2006, Od: aleksandradd2@tlen.pl Odpowiedz
poszukuje dziewczyny w wieku 14-15-16 lat z Wejherowa,Gdyni,Rumi,ew gdansk,sopot. Z ktora pobrzdąkamy sobie:)piszcie na maila

02-08-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Napewno! Nieźle Ci idzie, ja się zabrałam za drugą część "Eine Kleine Nachtmusik" i chyba trochę przegięłam... wydawało mi się, że nie było tak źle, ale wszyscy mi mówili, że to "Lulaj że Jezuniu"...

02-08-2006, Od: Adam Odpowiedz
Czy dobre opanowanie "Kurek trzech", czy jak kto woli "Świnek trzech" w 2-3 godz. jest jakimś sukcesem? Proszę o odpowiedź. :)

01-08-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Dzięki Klaudia za mocne słowa wsparcia, ale chyba jednak będę chodzić na lekcje :) Jestem więc strrrrrrrasznie szczęśliwa, życzę powodzenia wszystkim skrzypkom :))

01-08-2006, Od: Klaudia Odpowiedz
Hejka! byłam dzisiaj na lekcji gry na skrzypcach, i nauczyłam sie wielu potrzebnych rzeczy. A i grałam dzisiaj piosenke pt,, Anna Maria" i dość dobrze mi wychodzi. Palce mnie coraz mniej bolą w czasie gry wiec jest super. papatki Ps.Aśka nie poddawaj sie i graj jak umiesz. Niech moc bedzie z toba!!!

30-07-2006, Od: Kaka Odpowiedz
Cześć serdecznie was pozdrawiam i śle buziaki wszystkim skrzypkom.Ja dopiero zaczynam gre(...) ale jest fajnie ucze sie i dąrze do celu papapa

30-07-2006, Od: Adam Odpowiedz
Ja chcę się nuczyć grać na skrzypcachc. Mam jedno pytanie, czy można dobrze grać ucząc się samemu gry? Bo ja nie mam możliwości zapisać się do szkoły muzycznej, ani na prywatne lekcje, a bardzo chciałbym się nauczyć grać. :)

29-07-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Hej Klaudia! Fajnie, że dobrze Ci idzie gra i że jesteś z niej zadowolona. Mi się udało poskładać jeden utwór - Bóg wie, jaką kombinacją trzymam skrzypce i smyczek, ale gra o dziwo rzeczywiście nie jest trudna. Wszystkim pa, pa i pozdrowienia :)

29-07-2006, Od: Klaudia Odpowiedz
Cześć wam wszystkim! dawno nie pisałam ale byłam pochłonięta grą na skrzypcach. Około tydzień temu kupiłam sobie nowe skrzypce ( ale w sklepie muzycznym i bardzo je sobie chwale.)oraz chodzę na lekcje gry na skrzypcach( teraz to bedzie moja 5lekcja) ogólnie jestem bardzo zadowolona.Najgorszejest te całe ustawienie skrzypiec, ale daje rade. i mówie wam to nie jest takie trudne.pozdrowionka,pa pa pa...

Zgadzam się z tobą Aśka i dlatego podejmuję to ryzyko (przynajmniej próbuję). Tylko chyba nie skorzystam z twojej rady i nie wybiorę sobie specjalnego dnia do nauki. Dostosuję po prostu się do innych lekcji w szkole muzycznej, ponieważ dojeżdżam autobusem. Może źle nie będzie (a czemu miało by być?) w szkole gimnazjalnej nie ma aż tak dużo nauki jak niektórzy sądzą, a różne kółka nauczyciele dostowują do uczniów także.

28-07-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Witaj **** (?)! Dwa lata temu byłam w podobnej sytuacji co Ty. Do szkoły muzycznej miałam 28 kilometrów, a oprócz tego jeszcze różne prywatne lekcje. Tak od 4 klasy podstawówki do 2 gimnazjum. Czasem na prawdę łatwo nie było, ale uważałam, że jedna godzina tygodniowo w porównaniu do tego ciągłego biegania to niewielka różnica (jedne lekcje miałam nawet w soboty). Jeśli na prawdę chcesz grać na skrzypcach, chyba warto spróbować. Jeśli się ze wszystkim nie wyrobisz, zawsze możesz przerwać, a coś Ci z tych lekcji na pewno zostanie. Też chciałabym zacząć uczyć się grać na tym instrumencie, a zaczynam liceum... :/ Na tą naukę proponuję wybrać piątek - na sobotę nie musisz się niczego uczyć i będziesz mogła pograć w spokoju. Pewnie słyszałaś to już 100 razy, ale to Twoja decyzja... Pa, pa, pozdrowienia dla wszystkich skrzypków :)

28-07-2006, Od: ol Odpowiedz
czy jest tu jakas dziewczyna z trojmiasta i okolic(wejherowo,rumia)??

To nie tylko jest problem, że będę miała 10 godz. lekcyjnych. Do szkoly muzycznej także dojeżdżam i mam do niej 22 kilometry. Jak sobie o tym pomyślę to czuję, że będzie cieżko...

26-07-2006, Od: Daniel Odpowiedz
Szukam dobrych nut na skrzypce gdzie beda podstawy podstaw! Podrzućcie jakiś tytuł

24-07-2006, Od: Daniel Odpowiedz
Skrzypce na tej stronie sa ożydliwie brzydkie!

24-07-2006, Od: K? Odpowiedz
Siemka serdecznie pozdrawiam wszystkich skrzypków i smyczków ja nauke grania na skrzypcach zaczne dopiero od wrzesnia bierzacego roku ale juz sie nie umie doczekac...

24-07-2006, Od: r? ? Odpowiedz
Dzienki za pozdrowienia ale na skrzypcach sie trudno gra zycze ci powodzenia

23-07-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Daniel, jeśli chcesz dobre skrzypce za 300 zł, to polecam z tej stronki, tobie Asiu też. Naprawdę fajnie brzmią, a w ofercie jest to samo co na Allegro.

17-07-2006, Od: nata Odpowiedz
Zna ktos jakies ksiazki do nauki gry na skrzypkach dla poczatkujacych???

23-07-2006, Od: ? Odpowiedz
http://paganiniclub.w.interia.pl/ejemplo/load.html
- znajdziecie tam samouczek gry na skrzypcach

18-07-2006, Od: nata Odpowiedz
Zna ktos jakies ksiazki do nauki gry na skrzypkach dla poczatkujacych???

23-07-2006, Od: ? Odpowiedz
http://paganiniclub.w.interia.pl/ejemplo/load.html
- znajdziecie tam samouczek gry na skrzypcach

22-07-2006, Od: Asia Odpowiedz
Chcę kupić nowe skrzypce 4/4 !!!

22-07-2006, Od: Kasia Odpowiedz
To idź do sklepu i je kup!!! :)

22-07-2006, Od: Nata Odpowiedz
Daniel zobacz na allegro tam są za 270 !!

21-07-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Cześć Nata! Niestety, nie mogę dać Ci żadnych wskazówek, bo wszystko gram ze słuchu (a przynajmniej się staram:). Ale słyszałam, że książka Antoniego Cofalika "ABC Skrzypcowe" jest niezła. Sama też szukam czegoś w internecie, jak znajdę to oczywiście napszę. Pozdrowienia!

21-07-2006, Od: Daniel Odpowiedz
Może ma ktoś do sprzedania takie taknie...300zł? nawet mniej;)) NIe mam jkasy na zakup a chce mieć je od 6 lat....barrdzo mi zALEŻY i zrobie wszystko żeby je mieć.

21-07-2006, Od: Nata Odpowiedz
Hej Aśka! uczyłaś sie z jakis ksiązek??tez niedlugo bede miec skrzypce i przydalby mi sie jakies wzkazowki z góry dzieki!!

21-07-2006, Od: Aśka Odpowiedz
Jasne, że nie jest. Mam skrzypce od paru dni i sama nauczyłam się grać jedną łatwą melodię. Tylko na początku się wydaje, że to instrument z kosmosu...

20-07-2006, Od: Daniel Odpowiedz
Może jest tu ktos z TARNOWA?? Idę tam do liceum a mieszkam w miejscowoście obok i fajnie by było kogos poznac, z kim moze chodziłbym na lekcje skrztypiec...
3353788-gg(kocham skrzypce! i musze ise nauczyć grać...aha musz eje zdpbyć)

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8050  Wstecz  Dalej