Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8370  Wstecz  Dalej

18-01-2007, Od: Zuzia :-) Odpowiedz
A tak nawiasem co to jest to "vibrato" ???

18-01-2007, Od: Kinga Odpowiedz
Pomóżcie mi z tym vibrato,bo juz nie mogę!!!!!!!!!!!!!!

To ja podobnie.Chodziłam do szkoły muzycznej najpierw I a potem do II stopnia na fortepian,ale od zawsze chciałam na skrzypce,tylko jak wiadomo;rodzice.I dopiero teraz spełnia sie moje marzenie.

18-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
2 dni mnie nie było i ile postów:-) ja zaczęłam podobnie jak Aśka. tylko zakochałam się w skrzypcach nie przez zespół folklorystyczny, ale poprostu przez styczność z nimi w mojej szkole:-) niestety nie mogę ćwiczyć 5 godzin dziennie bo:
1: jak będę ćwiczyć więcej nież na fortepianie to rodzice całkiem mi zabronią grać na skrzypcach
2: nie chcę zawalić fortepianu , który mi nieźle idzie
3: doby mi nie starcza chociaż bardzo bym chciała tyle ćwiczyć.:-( więc wszyscy co mogą ćwiczyć tyle co chcą mają fatra . pozdro

To ja podobnie.Chodziłam do szkoły muzycznej najpierw I a potem do II stopnia na fortepian,ale od zawsze chciałam na skrzypce,tylko jak wiadomo;rodzice.I dopiero teraz spełnia sie moje marzenie.

18-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Justyna: dzięki. Już tam byłam, z ciekawości :) Kaja, struny "uczniowskie" możesz kupić już za 30 zł, a "zawodowe" czy też "mistrzowksie" (jak to się mówi??) mogą kosztować ponad 200 zł. Wejdź na stronę państwa Henglewskich lub Studia '36

18-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Zuzia-legato

A co do strun,to ile takie kosztują?

Witam Was,gram na skrzypcach 3 miesiące i właśnie ćwiczę vibrato.Czy ma ktoś na to jakiś prosty sposób?

30-11-2006, Od: Angel W z Włocławka Odpowiedz
Bo nie chodzi o to ile masz lat..i w jakim wieku zaczyna sie gre na skrzypcacvh..jeżeli masz do tego talent..i dusze skrzypka bądź skrzypaczki..to wiek nie ma znaczenia...Wszystko zależy od nas..od tego co czujemy.. Pozdrowionka 600v :**

22-12-2006, Od: igor Odpowiedz
zgadzam sie z toba ja gram od roku n\mam 23 lata.powiem jedno. marzyłęm o tym i jest ok.skrzypce i ja- dopókiu smierć na s ni rozłączy.ludxiska grajcie naprawde warto. nie zrazajcie sie ze trzeba uczyć od dziecka bo to nie kesty tak,. jeseli masz pasje i chęci to DO ROBOTY/

Hejka,jestem w Twoim wieku i tez dopiero zaczęlam.

18-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Zdaje mi się, że struny powinno się zmieniać kiedy skrzypce wydaja nieprzyjemny dźwięk lub kiedy struna pęknie. Najlepsze struny znajdziesz u lutnika, na stonce państwa henglewskich, lub firmy Hill, Bernalder, Pirastro i Thomastik

A jeśli to moje koleżanki mają racje to czy nie powinnam zmienić nauczyciela skoro nie zna podstaw???

Jak się poprawnie mówi na dwie łączone ósemki( grane na jednym smyczku ) "legato" czy "regato" bo mój nauczyciel twierdzi że "regato" a moje koleżanki tez grające że "legato"??? komu mam wierzyć??? - doświadczonemu nauczycielowi czy koleżanką z wieloletnim stażem . Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje. :-)

17-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
O mojej przygodzie za bardzo nie ma co pisać, najzwyklejsze przekonywanie przez rok z końcowym pozytywnym rezultatem :) Nie mam pojęcia, dlaczego większość rodziców jest tak nastawiona do skrzypiec. Ponadto mam kolejne pytanko :) jak często powinno się zmieniać struny?? I jakie najlepiej wybrać? Pozdro :D

17-01-2007, Od: asia2 Odpowiedz
Ale się rozpisałam ;P

Moja przygoda ze skrzypcami rozpoczęła się bardzo nieobiecująco: Otóż należałam kiedyś do zespołu folklorystycznego, w której kapeli grało kilku skrzypków i skrzypaczek. Byłam tam najmłodsza, więc wstydziłam się szczerze mówiąc nawet poprosić o dotknięcie tych cudeniek (po prostu się w nich zakochałam:D). Błagałam rodziców abym mogła zacząć grę na skrzypach, ale oni się nie zgadzali, ponieważ w mojej rodzinie wszystkim słoń na ucho nadepnął, nie dawano mi żadnych szans.,oczywiście była jeszcze bariera finansowa:-( Więc postanowiłam sama się tym zająć :) Na skrzypce pracowałam całe wakacje i w końcu uzbierałam :-) Rodzice nadal nie dawali mi żadnych szans, lecz kiedy moja sąsiadka zaczęła grę na gitarze poszłam do niej i zapisałam się do prywatnego nauczyciela bez zgody. Kupiłam skrzypce, a kiedy pan przyjechał do mnie na pierwszą lekcje :-) Wszyscy byli zdumieni (nawet ja) ten pan stwierdził że mam wzorowy słuch i co mnie zdziwiło wziął skrzypce do ręki i zagrał "sto lat" po czym kazał mi zrobić to samo. Byłam zdumiona ale zagrałam pierwsze cztery takty sama!!!!!!!!!! (szczerze mówiąc trochę nieczysto , ale jak na pierwszy raz:)) no a potem to już szło z górki :-D ćwiczyłam co najmniej 5 godz dziennie każdy takt kilka razy, i teraz kiedy słucham jak gram widać efekty:):):):):):)

Jestem za pomysłem Justyny

17-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
Mam pewien pomysł związany z tą stronką.
Otóż pomyślałam sobie ,że fajnie by było gdyby każda z nas (oczywiście ta która by chciała)opowiedziała nam o swojej przygodzie ze skrzypcami:-)Co wy na to???

16-01-2007, Od: Ania; baranek116@op.pl Odpowiedz
bardzo mi się podoba ta stronka:) Bardzo chętnie odpowiem na pytania związane z muzyką oraz z ga na skrzypcahc:) Obecnie uczę się już 6 rok ngry na skrzypcach :) I chodzę do Gimnazjum muzycznego:) Pozdrawiam:)

16-01-2007, Od: Marysia Odpowiedz
a w jakiej miejscowoścci??

W Poznaniu

Alikwot jest to ton prosty... Kazdy dźwięk ma swoje alikwoty np dzwięk Cwielkie składa się z 16 alikwotów:)

16-01-2007, Od: Laura Odpowiedz
Alikwoty = flażolety

16-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Ola: jak powiedział ktoś mądry, nie ma na swiecie dwóch takich samysh skrzypiec, nawet fabrycznych.:-)pozdro

alikwoty, jest to taki... pogłos który wytwarza się jak ktoś baaardzo czysto gra lub śpiewa najlepiej z innymi, w wielogłosie. ja szczerze móiąc nie zgłębiałąm tej definicji , ale jak na kształceniu słuchu śpiewamy nieczysto to pani nam mówi, że brak alikwotów, takiego jakby drżenia w powietrzy charakterystycznego do baaardzo czystego wykonania. jeju ale chyba nie uchodzę za jakąś mądrą panią profesor nie?!!? %-/ bo nie jestem wcale mąrzejsza od Was.:-)

asia 2: pory roku całe?!? i w tępie?!?!! winszuje... mi granie w miare czysto w pierwszej pozycji zajęło 3 miesiąca, a nie zawsze jest idealnie... naprawdę, nigdy nie widziałam tak niewyobrażalnego talentu i szczerze gratuluje.. może opowiesz coś o sobie? dodasz otuchy wielu tutejszym gościom...

16-01-2007, Od: asia2 Odpowiedz
Czytałam główną stronę skrzypiec i całkowicie nie zgadzam się z wypowiedzią tego kto tę stronkę założył!!!
Nie chciałabym się przechwalać ale
ja mam 16 lat, gram od roku, i nauczyciele którzy mnie uczyli byli zachwyceni moimi zdolnościami. Wszystkich kolęd nauczyłam się w zaledwie tydzień a cztery pory roku Vivaldiego w następne dwa. I to jaki poziom się osiągnie zależy od osoby.

15-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
ale dla pewności zaczekaj jeszcze na wypowiedz skrzypaczki bo ona najlepiej się moim zdaniem na tym zna

czyli w skrócie dwa dzwieki wydawane orzez jedna osobę jednocześnie

Do Marysia: nie chciałabym wprowadzić cię w błąd, ale zdaje mi się, że "alikwot" to to dla osób nie znających się na muzyce ze strony teoretycznej - prawie każdy dźwięk składa się z tonów składowych, których normalnie "nie słychać", razem dają nam określony dźwięk. Tymczasem alikwot to właśnie taki ton składowy, który już się nie składa z innych. I ów ton słychać podczas takiego śpiewu obok podstawowego śpiewu.
Brzmi to MINIMUM ciekawie, zwłaszcza na żywo człowiek zaczyna się zastanawiać jakim cudem człowiek wydaje z siebie taki dźwięk, a także jakim innym cudem wydaje z siebie dwa dźwięki, różniące się melodia w jednym momencie... Wydaje się, że to dwie osoby, a nie jedna.

15-01-2007, Od: MArysia Odpowiedz
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??

Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??

Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??

Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??

Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??

Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??
Co to są alikwoty??

15-01-2007, Od: MArysia Odpowiedz
Co to są alikwoty??

15-01-2007, Od: ola Odpowiedz
ja kupiłam skrzypce za 350 zł. i brzmią bardzo ładnie a justyna kupiła takie same i brzmia o wiele gorzej nawet w moim wykonaniu!!! (spotkałam się z nia bo byłam niedaleko niej:-))

15-01-2007, Od: Marysia Odpowiedz
Co to są alikwoty??

15-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Boshe zauważyłam, że ja tu zamiast postów to jakieś opowiadania ogromne piszę%-/

15-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
wiesz Ola zgodzę się z Tobą, zwłaszcza, że też jestem Ola.:-) ale kolega Wojtek pytał czy są " dobra" no to odpowiedziałam tak jakby powiedziały moje bardziej zaawansowane koleżanki, które mają bardzo dobre instrumenty.:-) a jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny skrzypiec ever play to faktycznie za bardzo małe pieniądze można kupić instrument , a nie zabawkę, z resztą jak już tu kiedyś pisałam:-) z kołkami sobie można łatwo poradzić tylko mazidło trzeba zdobyć lub kredę. a o brzmienie to chodzi mi o to, że wilki mają i czasem bez naszej wiedzy sie odzywają różne piski:-) gratuluje Asiu bo wiem jaka to radocha , pierwsza lekcja skrzypiec. a zobaczysz jaka to radocha druga lekcja jak już masz szanse coś przygotować! :-) ja jestem przed trzecią lekcją:-) cool. no to powodzenia wszystkim muzykom

15-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Hej!! Właśnie wróciłam z pierwszej lekcji skrzypieeeeec!!!!!! Było bosko...(poza tym, że jestem cała wykrzywiona i ręka mi odpada...jak na razie mam nadzieję), jestem cała szczęśliaaaa!! Pani mi powiedziała, że skrzypce z tej stronki bardzo ładnie brzmią, (nawet w moim wykonaniu:) i zdziwiła się tą ceną. Chyba dobry wybór dla wszystkich, hę? :) Pozdro!

14-01-2007, Od: ola Odpowiedz
hejka!!! dawno tu nie pisałam, ale co do tej wypowiedzi skrzypaczki to bym się kluciła.ja tez mam fabryczne skrzypce i wydaja bardzo ładny dzwięk, owszem słyszałam dzwiek niedocwiczonego utworu,ale to juaki skrzypce mają dzwie to juz chyba zalerzy o tego kto go wykonuje

13-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
eeeee " dobre" to złe określenie... to są tzw. skrzypce fabryczne czyli odpowiednie tylko dla początkujacych. teoretycznie wszystko w nich działa, ale dźwięk mają taki sobie, poskrzypują, popiskuja, mają dość grubą, niewygodną szyjkę i kołki ledwno chodzą. no i trzeba się nieźle wysilić , żeby je nastroić i wydobyć z nich jaki taki dźwięk. mówiac krócej bardziej zaawansowanych skrzypków( po 2 , 3 latach nauki) poprostu ograniczają. wiem bo sama takie mam.:-) jeśli chcesz dość tani,a niezły instrument to kup manufakturowy( 1000-2000 zł), lub instrument jakiegoś zaufanego, ale początkujacego lutnika- oni zawsze mają nieco tańsze instrumenty( 2000- 5000 zł) . pozdro

13-01-2007, Od: Wojtek Odpowiedz
Za nie długo będę zmieniał skrzypki na 3/4 i rodzice zastanawiają się czy kupić je na allegro z firmy Ever Play?Cena mnie trochę dziwi, dlatego mam obawy, czy są one dobre?

13-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
:-).w zyciu bum na to nie wpadła:-D.Morze właśnie dlatego niektórzy maja wątpliwości co do zaczęcia gry na skrzypcach w wieku 12 czy 14 lat

13-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Justyna: Państwowa Szkoła Muzyczna :)pozdro

13-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
co to jest to PSM???

12-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
zazwyczaj tak:-( i to jest bardzo smutne bo nieraz bardzo uzdolnione dzieci, które nie miały szansy zaczać grać w wieku 6, 7 lat nie mają szans na naukę skrzypiec... natomiast dość często jest tak, ze już starsze dzieci, które wcześniej choziły prywatnie na skrzypce , dostają sie do dalszych klas PSM... i to jest dla nich jedyna szansa rozwijania pasji... ale ważne , że się da:-) pozdro

12-01-2007, Od: Wojtek Odpowiedz
Grę na skrzypcach zacząłem w wieku 6lat.Najpierw prywatnie, a potem zdawałem do PSM, gdzie nie przyjęli mnie bo w grudniu skończyłem 7 lat, a egzamin był w maju i rocznikowo miałem 8 i wg komisji byłem za stary. byłem za stary.Dopiero po roku chodzenia do owej szkoły tylko prywatnie przyjęli mnie od razu do II klasy.Obecnie uczęszczam do PSM w Polsce i w Czechach.Czy to prawda, że do PSM przyjmują tylko 7 letnie dzieci?

12-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
oczywiscie to jest twoj wybór ale radziłabym ci kupić całe bo bez sensu moim zdaniem byłoby wymienianie ich za pół roku

12-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
marysiu, ja mam 155 cm wzrostu i mam całe skrzypce, a znam mniejsze osoby które też mają całe, mysle ze powinnaś mieć skrzypce 4/4

11-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
a i nie wiem szczerze móiąc jakie skrzypce powinnaś mieć... musisz spytać się jakieś osoby, która się zna na tym: nauczyciela skrzypiec, lutnika czy zaufanego sprzedawcę w sklepie muzycznym. to konieczne bo rozmiar skrzypiec jest bardzo ważny!

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8370  Wstecz  Dalej