Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8315  Wstecz  Dalej

10-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Iza: nie wiem, czy jeszcze będziesz na tej stronce w związku z tym co napisałaś, w każdym razie KAMERTON to urządzienie drgające w wyniku uderzenia (np. o palec) z częstotliwością 440 Hz - częstotliwość dźwięku a. Więc kiedy przysuniesz kamerton do ucha słyszysz ciche a, i możesz np. podać dźwięki chórowi (lub samej sobie) w utworze wielogłosowym bez korzystania z instrumentu. Pozdr wszystkim :)

10-01-2007, Od: Patryk znowu Odpowiedz
A.. i jeszcze mam taką małą fobię - z dzieciństwa mi zostało:D , że nie lubię za bardzo mieć skierowanych strun w stronę twarzy. Pytanie numer dwa: :D CZy struna możę seeeee tak we mnie brzdęknąć z jakiegoś powodu? Wiem, że struna od gitary tak nie boli, od basu bardziej, ale nie o to chodzi.. Jest to bezpieczny sport? :P \/

10-01-2007, Od: Patryk Odpowiedz
HEj. A ja zaś mam 17, prawie 18 lat, gram od wielu lat na gitarze, na perkusji, na basie, na pianinie, ostatnio na akordeonie, komponuje, śpiewam w kilku chórach, mam zespół i uczę się wciąż nut itp. oraz wokalu. Meritum: Mam szansę się nauczyć na skrzypcach grać? Tylko nie piszcie, ze pewnie tak;P Póki co chcę znać subiektywną opinię znawcy jakiegoś/jakiejś. Pozdrawiam:)

10-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
bardzo ci dziękuje skrzypaczko:-)

10-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Marysia: wydaje mi się że nie jest za pózno , bo przyznam Ci się szczerze , że sama zaczęłam w wieku 14 lat i na początku byłam samoukiem, a jak poszlam na pierwszą lekcję do nauczycielki to ona była w cięzkim szoku moim poziomem po 4 miesiacach grania;-) sorki, ze tak nieskromnie, ale poprostu nie masz czym się martwić bo lewa rękę masz na pewno rozciagnięta od gitary, słuch masz i moze nutki też znasz no i jesteś pewnie przyzwyczajona do dłuuuuugich i zmudnych ( :-) ) ćwiczeń. pamiętaj , że np. Sibelius na skrzypcach czy Gershwin na fortepianie zaczynali w wieku 15, 16 lat i sa tacy sławni, że szok....sama mam koleżanki ( patrz: http://www.skrzypce.art.pl ) które zaczęły później od Ciebie i się do Akademii wybierają. wystarczy cierpliwość praca i chęć do skrzypiec to będziesz wymiatać mówię Ci :-) 3maj się

10-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Justynka: z tym dźwiękiem to może byc mnóstwo rzeczy: trochę to kosztowne, ale mozesz spróbować zmienic struny, mozesz też dobrac jakąś dobra kalafonię , która wzbogaci dźwięk Twoich skrzypuń:-)... a najlepiej szczerze powiedziawszy wybrać się do lutnika bo on najlepiej się na tym zna i może na miejscu poprawić dźwięk np. przesuwajac duszę lub wymieniajac włosie smyka:-)no i niewykluczone , że skrzypunie mogą być delikatnie pęknięte, albo rozklejone bo to tez bardzo wplywa na dźwięk... wiem, że wizyta u lutnika może być kosztowna więc możesz poprostu napisać maila do ZPAL z tym pytaniem bo oni podobno zawsze odpisuja... w tej chwili nie wiem jaka to jest stronka , ale nie powinno być problemów z jej odszukaniem w necie:-) pozdro

10-01-2007, Od: Marysia Odpowiedz
Mam 14 lat i chciałabym się nauczyć grać na skrzypcach ale moi rodzice mówią że już jest za póżno czy w tym wieku mogę się nauczy grać na skrzypcach? oprócz tego gram na gitarze czy w związku z tym może być mi łatwiej nauczyć się grać na skrzypcach czy to nie ma znaczenia??

09-01-2007, Od: iza Odpowiedz
WYNOSZE SIE Z TEJ STRONKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I TO TYLKO PRZEZ WASZA KOLERZANKE JUSTYNE!!!!!
POPROSTU SIE ZDENERWOWAłAM A TA ODRAZU MNIE SKRYTYKOWAłA!!!!!!!

09-01-2007, Od: iza Odpowiedz
wie ktos morze co to jest kamerton??

09-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
PPOOMMOOCCYY!!!!!!!!JAK NAJSZYBCIEJ BO DłUZEJ TEGO DZWIęKU NIE ZNIOSE!!!!!!!!przepraszam ze pisałam CAPS LOCK

09-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
hejka !!! Właśnie KUPILAM NOWE SKRZYPCE !!!!!! Ponieważ tamte musiałam oddać bo były wypożyczone, ale mam pewien problem.......
one maja strasznie suchy i nieprzyjemny dziwek!!!!! ponieważ wcześniej nie miałam takich problemów nie wiem jak i czy w ogule da się z tym coś zrobić :-( błagam POMOCY!!!!!!

08-01-2007, Od: justyna Odpowiedz
bardzo zaniepokoiła mnie wypowiedz izy, a tak przy okazji skrzypaczko moim zdaniem jestes najlepszą "klubowiczka"tej stronki
moim zdaniem kazdy ma prawo czegos o skrzypcach nie wiedzieć jesli dopiero zaczyna i bardzo przepraszam jesli kogoś obraziłam (prosze się nie czepiac do mojej ortografi):-D

08-01-2007, Od: justyna(skrzypaczka) Odpowiedz
witam po kilkumiesięcznej przerwie i bardzo jestem niezadowolona z ogłoszeń, nie wiem czy zauwarzyliscie ale coraz więcej tu kłutni.nie wiem co sie tu dzieje
!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!
ludzie opanujcie sie

03-01-2007, Od: Agatka Odpowiedz
Igor wielkie dzięki za te słowa ,bardzo mnie pocieszyłeś i dodałeś wiary ,licze na to że kiedyś osią gne sukces tzn. spełnie swoje marzenie, będę grala w profesjonalnej orkiestrze symfonicznej , no bo jedno już się spelniło mam skrzypce i gram ,Tobie też tego życzę

05-01-2007, Od: igor Odpowiedz
i bedziesz , zobaczysz, bedziesz wymiatac jak nie jeden od dziecka co zaczynal sie uczyć.BO TY MASZ MUZYKE W SERCU, W SERDUCHU, TY TYM ZYJESZ. 3 MAM KCIUKI.

04-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Dzięki za info, Skrzypaczko. Teraz tylko to odkręcić i nakręcić z powrotem...

03-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
są różne smarowidła... jeśli Twoje skrzypce puszczają strój to poproś w sklepie o maść , która pomoże im go trzymac. niektórzy( w tym ja ) maja skrzypce, w których ruszenie kołka z kolei graniczy z cudem... ja kupiłam specjaną maść na rozruch kołków. to wszystko zależy jaki masz problem, ale w dobrym sklepie Ci na pewno doradzą.:-) niektórzy faktycznie smaruja kołki kredą i to nie jest zły pomysl. ja tez smarowałam dopóki nie dostałam na gwiazdke profesjonalnego smarowidła:-) kreda działa troszkę krócej, ale wielu moich znajomych używa jej zazwyczaj. jeśli chodzi o smarowanie to zdejmujesz jedną strunę, wycierasz w szmateczkę kołeczek i smarujesz w tym miejscu gdzie kołek się styka z komorą kolkową czyli PRAWIE na całej długosci.:-) ale pamiętaj, żeby robić to pojedyńczo nie wszystkie na raz! pozdro

02-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Cześć wszystkim! Tym razem mam pytanko: o co chodzi w smarowaniu kołków? Czym się je zmaruje i jak się to robi? Błagam o radę, aby ten cudowny instrument przypadkiem przeze mnie nie ucierpiał :)Pozdrawiam całe Forum!

03-01-2007, Od: Agatka Odpowiedz
Nie wiem czy o to ci akurat chodzi ' ale moja pani kiedy pierwszy raz stroiła mi skrzypce posmarowała je kredą żeby kołki się nie luzowały. przy okazji pozdrawiam:)

02-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
margal 17: tyle ile potrzebujesz:-) minimum to 1 godzina, a maximum to... jak wyzioniesz ducha. no to powodzenia:-)

02-01-2007, Od: Monika Odpowiedz
Skrzypaczka dizkei bardzo,

02-01-2007, Od: marga17 Odpowiedz
Pam pytanie. Ile dziennie powinno sie cwiczyc na skrzypcach?

01-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
a wiec:-) skrzypce na pewno 4/4, lekcje zazwyczaj są 1, 2 razy w tygodniu po godzine, najlepsze rozwiazanie to nauczyciel i ksiażka , którą on poleci, lub nauczyciel i bez książki( nie jest konieczna jak jest nauczyciel), jak nie masz możliwości mieć nauczyciela kup sobie książkę. :-) pozdro i powodzenia

01-01-2007, Od: Monika Odpowiedz
Mam kilka pytan poniewaz chcialabym zaczac sie uczyc grac na skrzypcach:
1. jaki powinnam sobie rozmiar kupic 3/4 czy 4/4?mam 16 lat i 175cm wzrostu beda to moje pierwsze skrzypce.
2.Ile godzin tygodniowo powinnam sie prywatnie uczyc bo cos z tego wyszlo?
3.Czy na poczatku lepiej sie pouczyc samemu z podrecznikow a potem wziac lekcje czy najlepeij i to i to? z gory dziekuje za odpowiedz pozadraiwam

01-01-2007, Od: wieslaw Odpowiedz
Witam o co to chodzi przy skrzypcach np15.14 lub15.44

31-12-2006, Od: skrzypaczka Odpowiedz
a w internecie nie ma nauczycieli? wpisz w google " ekorki" i znajdź tam nauczycieli skrzypiec. wpisz w wyszukiwarce, że chcesz z Radomia to Ci znajdą i wogóle poszukaj ew google bo tam mnóstwo ofert jest. 3 maj sie :-)

31-12-2006, Od: MLSVR Odpowiedz
sorry za bledy ale mam śmieszną klawiaturę i nie da się pisać na niej, w nowy rok kupie sobie nową jako pierwszy zakup 2007 ;)

31-12-2006, Od: MLSVR Odpowiedz
Witam po paru miesiącach przerwy :) mialem tutaj pseudo "Luceferus" i jak dobrze pamietam do 16-10-2006 podałem wam stronę http://www.violin-online.com ktora sie pryda kazdemu początkującemu :) więc podaje ponownie żeby inni co tu są pierwszy raz mogli skorzystać :)) http://www.violin-online.com P.S. ja gram tak od wrzesnia a teraz w grudniu gralem na wigili klasowej kolędy, wszystkim się spodobalo i chcieli Bisa ;) no i dostalem zlecenie od wychowawcy ze bede gral na zakonczenie roku szkolnego na kancercie ;)) i kto mowi ze w poznym wieku nie da się nauczyc grac ;) wystarczą chęci i motywacja oraz cierpliwość a da się wszystko zrobić!! ;))

30-12-2006, Od: Karolina Odpowiedz
A jeśli chodzi o tego nauczyciela to ważne, aby był z okolic Radomia. Prosze pomóżcie mi!!!!!!

30-12-2006, Od: Karolina Odpowiedz
Mam 14 lat i od jakiegoś czasu bardzo bym chciała zacząć grac na skrzypcach. tylko, że mieszkam w małej miejscowości..a potrzebny mi nauczyciel bo sama nie dam rady. jak znacie jakiegoś nauczyciela, lub nauczycielke to prosze o kontakt. mój e-mail: kicia11220@vp.pl. Pozdrawiam;)

29-12-2006, Od: skrzypaczka Odpowiedz
normalnie Leonardo da Vinci. ale większość skrzypków to dyrygenci i znakomita cześc to kompozytorzy wiec powodzenia!! :-)

29-12-2006, Od: Laura Odpowiedz
A tak poza tym fajnie, że są tu nowe osoby :) Ja mam 13 lat i gram na skrzypcach od 2 klasy podstawówki. Muzyka to całe moje życie! Uwielbiam kształcenie słuchu...chciałabym zostać kompozytorką, dyrygentem lub, oczywiście skrzypaczką. A może te zawody ze sobą połączyć? Pozdrawiam :)

29-12-2006, Od: Laura Odpowiedz
Iza, skoro trochę Cię poniosło, to może skończ pisać CAPS LOCKIEM!?

28-11-2006, Od: gona Odpowiedz
co myslicie o firmie stagg?

29-12-2006, Od: skrzypek20@interia.pl Odpowiedz
ta firma jest dobra jak an skrzypce dobra jak na poczatek

26-12-2006, Od: Mandi02 Odpowiedz
Mam 15 lat, i chciałam zacząć uczyć sie gry na skrzypcach, ale nie wiem czy nie jestem za "stara"....piszcie:)

29-12-2006, Od: skrzypek20@interia.pl Odpowiedz
nie nie jestes za stara akurat prof.

28-12-2006, Od: iza Odpowiedz
PRZEPRASZAM ALE ROCHE MNIE PONIOSłO

27-12-2006, Od: skrzypaczka Odpowiedz
są wyjątki Izka ,ale nie byłaś niegrzeczna:-) :-) w sumie się z Tobą zgadzam, ale mówię, są wyjatki... ja mam 14 lat wiec jeszcze mam szansę:-)))

27-12-2006, Od: iza Odpowiedz
nie chce być niegrzeczna
ALE NIECH DO WSZYSTKICH LUDZI WKONCU DOTRZE, żE NAUKE GRY NA SKRZYPCACH I INNYCH INSTRUMENTACH MOZNA ZACZYNAK W KAZDYM WIEKU NAWET JAK SIE MA ZE 80 LAT, NA TAKIE RZECZY NIGDY NIE JEST ZAPUZNO,ALE NIE BEDZIE SIE NAPEWNNO WIRTUOZEM JEśLI ZACZNIE SIę NAUKE GRY NA SKRZYPCACH PO 20-STCE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

27-12-2006, Od: iza Odpowiedz
do gaba:na stronie http://www.allegro.pl jest tego masa

26-12-2006, Od: gaba Odpowiedz
HeJkA WiE MoŻe kToŚ Na jAkIeJ StRoNcE InTeRnEtOwEj mOżNa kUpIć
sTrOiK Do sKrZyPiEc?

26-12-2006, Od: Logik Odpowiedz
Ma ktoś może jakieś podstawy do gry np. na skrzypcach? Kiedyś się uczyłem i teraz chcę do tego wrócić. Moja poczta:
logik5600@interia.pl
Pozdrawiam gorąco.

25-12-2006, Od: agnieszska Odpowiedz
czesc ja mam 12 lat i wkoncu mam skrzypce o ktorych marzylam majac 5 lat teraz jest problem z graniem czy ktos moze ma mozliwosc przeslac mi tabulature na skrzypce na poczte gagon@vp.pl

24-11-2006, Od: Szyszka Odpowiedz
Za miesiąc kończę 20lat... Wczoraj kupiłam skrzypce. Myślicie, że mam szansę nauczyć się na nich grać mimo wieku...?

24-12-2006, Od: Kinga Odpowiedz
Czesc, ja mam 22 lata i od dwóch miesięcy gram na skrzypcach i jestem bardzo zadowolona i dobrze mi idzie. Wiem że trzeba cierpliwości i na peweno zagram kiedyś poważne utwory.

23-12-2006, Od: paula Odpowiedz
czy ktoś mógłby mi poradzić jak najszybciej
jak doczyścić ten ulepek z kalafoni obok mostku

23-12-2006, Od: iza Odpowiedz
Morze trochę głupio tak na stronce o skrzypcach, ale serdecznie chciałabym wszystkim życzyć wesołych świat Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2007!!!

23-12-2006, Od: ? Odpowiedz
kxtykztlcyzkczktktcmc rtktrtvtftu rtyut r ret5k7tk ygyr ytcr r6trhytfuk

14-12-2006, Od: Agatka Odpowiedz
chej gram na skrzypcach od 2 miesięcy i umiem już kilka kolęd,ale kiedy zagrała moja nauczycielka od razu zrozumiałam jak wiele brakuje mi do perfekcji.Chodze do drugiej klasy gimnazjum i chce się dowiedzieć czy kiedyś będe umiała tak pięknie grać,a jeżeli tak to za ile lat.Profesjonaliści napiszcie prosze ile wam zajęło osiągnięcie mistrzowskiego poziomu.Z góry bardzo dziękuje.

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8315  Wstecz  Dalej