Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8970  Wstecz  Dalej

08-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) 2 Odpowiedz
Hej! Jestem Justyna(Nie Justyna (skrzypaczka) tylko Justyna (skrzypaczka)2) od września gram na skrzypcach ale i chciałabym pisać na tej stronce:)(Ktoś uprzedził mnie z linkiem jaki chciałam mieć ale dopisałam 2:)

08-06-2007, Od: czarek Odpowiedz
ja tez sie ucze od wrzesnia

ja tez sie ucze od wrzesnia

11-05-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
MAM JEDNO PYTANIE !!!! : DDLLAACCZZEEGGOO WSZYSTCY MYśLą I UWAżAJą SKRZYPCE ZA PONURY I TYLKO DLA POWAżNYCH INSTRUMENT!?!?!?! PRZECIEż Są FAJNE !!! u MNIE W KLASIE GRA JESZCZE JEDNA OSOBA - TAKA ANIA. ONA ZAWSZE BYłA NORMALNA. INNE DZIEWCZYNY UBIERAJą MINIóWKI, NOSZą TIPSY KOMóRKI I SAMI WIECIE SłUCHAJą DODY MANDARYNY ITP. ODKąD SIę DOWIEDZIAłY żE GRAM NA SKRZYPCACH NIE LUBIą MNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lEKCEWAżą OBGADUJą I śMIEJą SIę ZE MNIE ! gDYBYM CHODZIłA DO SZKOłY MUZYCZNEJ I DO KLASY SKRZYPIEC BYłOBY INACZEJ?? KTO JEST NORMALNY; JA CZY ONE ??????????????

jasne zw tyyyyyyyyyy

24-05-2007, Od: Marysi@ Odpowiedz
Twoje koleżansie są głupie!!!Gdybyś chodziła do szkoły muzycznejm nie wiem czy by się coś zmieniło...ja chodzę do szkoły muzycznej,ale NIKT się ze mnie nie śmieje lub coś takiego...raczej mi zazdroszczą...=*

fajna stronka

07-06-2007, Od: Nannerl Odpowiedz
Jak już chcecie teraz kupić skrzypce, to po co wydawać fortunę na lutnicze. Chłopiec podrośnie i się wtedy kupi u lutnika. Póki co powinnien dostać wypożyczone od szkoły muzycznej.

05-06-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Właściwie szkoła powinna wypożyczyć skrzypce do momentu aż uczeń dorośnie do pełnego rozmiaru instrumentu. W mojej szkole zawsze tak robią...lecz jeśli nie ma takiej możliwości najlepiej byłoby wybrać się do lutnika. Życzę powodzenia nowemu skrzypkowi! :)

04-06-2007, Od: Nannerl Odpowiedz
A po co kupować teraz krzypce. Chłopiec dostanie wypożyczone od szkoły muzycznej! Ja swoje kupiłam gdy już bylam absolwentką szkoły muzycznej! Nie warto kupować teraz skrzypiec, fabryczne skrzypce to takie które można tylko spalić w piecu. 4/4 - 60 cm. Miara: Ślimak powinien być na nadgarstku. Nie warto kupować teraz skrzypiec.

04-06-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Do Kinga: Rozmiar skrzypiec(jeśli o to ci chodzi;) zależy tylko i wyłącznie od długości rąk i wzrostu skrzypka. Najlepiej gdyby obejrzał go ktoś kto się na tym zna. Jeśli mieszkacie w Poznaniu lub Warszawie polecam sklep państwa Henglewskich(na ich stronce jest dokładny adres sklepów-www.henglewscy.com.pl. )Jest tam bardzo miła obsługa znająca się na swojej pracy, przy okazji możecie kupić bardzo dobre skrzypce dla synka:-))Na początek polecam fabryczne, gdyż nie wiadomo czy synkowi nie daj Boże nie znudzi się gra na skrzypcach po kilku lekcjach;( Ale jeśli chce to się nauczy:)najważniejsza jest silna wola:-D 3mam kciuki:D:D:D:D:D

03-06-2007, Od: kinga Odpowiedz
witam wszystkich :) mam prośbę mój synek dostał się do szkoły muzycznej na skrzypce. strasznie jesteśmy z mężem z niego dumni, ale pojawił się problem musimy kupić skrzypce i nie mamy pojęcia jakie byłyby najlepsze dla 7-mio letniego maluch. proszę podpowiedzcie od czego należałoby zacząć i co jest najpotrzebniejsze poza zapałem któremu jak widzę mojemu dziecku nie brakuje:)
za wszystkie rady serdecznie dziękuję

02-06-2007, Od: igor Odpowiedz
hwej mam 23 lata rok temu zaczołem grać tzn uczyc sie i dzisiaj gram w 3 pozycjavch a nie umiem nut. gram pryzwoicie - tak mi mowili także kazda chwila jest dobra czy masz 9 lat czy 50 czy 60 wazne ze robiswz coś co kochasz
BRAC SIE DO ROBOTY -nie ma sranoia po gałęziach . realizujcie sie. na skrzypcach ZAWSZE, POWTARZAM =ZAWSZE MOZNA SIE NAUCZYć:) no morda

28-05-2007, Od: Iwona Odpowiedz
to mówiałam ja Iwona:D

28-05-2007, Od: ? Odpowiedz
dzięki Olu skrzypaczko;) w takim razie juz się nie zastanawiam. jak tylko mi sie skończy sesja egzaminacyjna kupuje skrzypce i wio szukac nauczyciela:D

28-05-2007, Od: Justyna(skrzypaczka) Odpowiedz
Wie ktoś po ile stoją skrzypce z karteczką w środku"Antonio Stradivardi 1813 Made in Czechsłovacja"No i ile ok. zapłaci się za renowacje u dobrego lutnika jeśli skrzypce mają ok. 12cm. pęknięcie w dół od lewego efa(właściwie to dokładnie nie widać czy one są pęknięte ale tak podejrzewam) , kołki do wymiany, struny, podbródek do wymiany, dodanie ministroików, polakierowanie, zakrycie wszystkich "niedoskonałości" i nowy smyczek bo ten który jest w komplecie do tych skrzypiec ma zaledwie ok.20 włosków... proszę o odpowiedz(zna ktoś jakiegoś dobrego lutnika w okolicach Jarocina wlkp.???)Ogólnie są w bardzo dobrym stanie...koleżanka znalazła na strychu...

28-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
No, w Wadowicach tak jest, ale wtedy tylko na cykl 4-letni...

28-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Kamil!!!
Niektóre szkoły muzyczne przyjmują do 16 roku życia:D Dowiedz się w Poznaniu np. przyjmują do 16 na skrzypce a na inne instrumenty nawed można być jeszcze starszym:d

28-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
o matko, ale ja składnie piszę, nie ma co;-)
jak chcesz to wpadnij Kamil na www.skrzypce.art.pl
to jest forum skrzypcowe, na którym oprócz starych wyjadaczy jest sporo laików takich jak my:-) PzDro

dooooobra jestem Ola. :-)
wiesz, ja chodzę od 9 lat do OSM ale na fortepian, ana skrzypcach uczę się od kilku miesięcy prywatanie;D
mam za to mnóstwo znajomyczh ,k tózy zaczynali w wieku 15-25 lat i niektórzy z nich wybierają się nawet na akademię muzyczną , a inni grają na prawdę nieźle:-)

28-05-2007, Od: Kamil Odpowiedz
Domyślam sie że jesteś w podobnej sytuacji co ja ... mówiąc że wiesz z doświadczenia to że nie przyjmą mnie już ...

28-05-2007, Od: Kamil Odpowiedz
Dzięki skrzpaczko za informacje ... ;] Jesteś bardzo miła ... tylko szkoda że musze Ci mówić po nicku a nie po imieniu ;]

Kamil, niestety państwowe szkoły muzyczne już Cie nie przyjmą(wiem z doświadczenia;-x) ale prywatne szkoły i prywatni nauczyciele stoją przed Tobą otworem.
Iwona, twoje palce nie są sztywne jak palce 70-latka tylko tak sammo jak 15, 17, 20 latka;-) wątpie, żebyś musiałą stosować jakieś inne sposoby rozruszania od częstego ćwiczenia na skrzypcach;-)

27-05-2007, Od: Iwona Odpowiedz
no to teraz ja zapytam, czy w wieku 25 lat można się jeszcze przyzwoicie nauczyć grać? czy naprawde jest tak, że są palce sztywne, może można je jakoś rozruszać/rozluźnić?

27-05-2007, Od: . Odpowiedz
.

27-05-2007, Od: Alicja Odpowiedz
Fajna stronka z tymi skrzypkami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

27-05-2007, Od: Alicja Odpowiedz
szukam fajnych skrzypiec
coprawda gram już na pianinie,Ale to było moje marzenie grać na skrzepcach.Myśle że się to marzenie zrealizuje (-:

27-05-2007, Od: Kamil Odpowiedz
Właśnie mam zamiar zakupić skrzypce i samemu zacząć naukę grania ... dokupię parę dobrych książek, poszperam w internecie i jakoś spróbuje ... gdybym miał możliwość zapisania sie do szkoły muzycznej w tym wieku... właśnie nie wiem czy można ...

26-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Kaja, jasne , że stroimy. toznaczy jak się rozpoczyna naukę to stroi nauczyciel, ale potem to już zawsze samemu trzeba.
Kamil, to dlaczego nie wznowisz nauki??;-)

25-05-2007, Od: Kamil Odpowiedz
Ja zacząłem grać na skrzypcach w wieku 8 lat ... odpisałem się z szkoły muzycznej rok później(grałem na skrzypcach) ... teraz tego żałuje ... bardzo ... (teraz mam 15 lat)

25-05-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Czy stroicie swoje skrzypce?

24-05-2007, Od: Marysia Odpowiedz
NIECH MI KTOŚ O.D.P.

24-05-2007, Od: Marysi@ Odpowiedz
26.05.2007R.,mam egzamin!!!!!!To za 2dni!!!!!!Boję się!!!!Pocieszy mnie ktoś?!??!!=*

24-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Natalko:D Jest wiele takich osób:D napewno warto spróbować. Skrzypce tyo świetny instrument i chyba najlepsze co mnie w życiu spotkało:P Jak zaczyna się jak jest się małym to wolniej się uczy taki ktoś:P a ty napewno jesteś wstanie więcej zrozumieć więcej zapamiętać i masz większą kontrolę nad swoim ciałem panowanie nad rękoma w grze na skrzypcach jest pardzo ważne:D, dlatego jest dużo plusów że zaczynasz w
takim wieku. Życzę powodzenia i wielu sukcesów:D:D

23-05-2007, Od: Natalka Odpowiedz
Hej! znacie kogoś kto wieku 18 lat zaczynał grać na skrzypkach,a potem np grał w orkiestrze??jest to mozliwe?? A tak pozatym szukam nauczyciela z GRUDZIADZA!POzdro

23-05-2007, Od: Madzia Odpowiedz
bo chcialam sie zapisać ale malo na ten temat wiem...w prawdzie zlozylam juz podanie o przyjęcie ale nie mam pojęcia o tej szkole ani o skrzypcach jak by ktoś mógł mi nieco wyjaśnić...oczywiście ktos z szeligowskiego a może być i z kąd kolwiek to z góry dziękuje a jak cos to moje gg 9022351

23-05-2007, Od: Madzia Odpowiedz
hej! Takie mam pytanko...Jest tu ktoś z Lublina z sm T. Szeligowskiego ??

22-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Według mnie twoja koleżanka nie do końca ma rację:P aby kogoś uczyć(oczywiście mowa o prawdziwym uczeniu) trzeba skonczyć studia i być naprawde dobrym skrzypkiem, bo inaczej taki nauczycielk niewiele moze nauczyć:D Myślę, że chodziło jej o to że prawie wszyscy altowioliści w szkole podstawowej uczyli sie gry na skrzypcach :D a dopiero potem graja na altówce:D dlatego teoretyczne mogą coś pokazać komuś na skrzypcach:D

22-05-2007, Od: Ceres Odpowiedz
Hej!
Mam takie pytanie...Czy to prawda, że altowiolista może nauczyć kogoś grać na skrzypcach, ale skrzypek nie może kogoś nauczyć grać na altówce?
Tak mi powiedziała koleżanka, która gra na altówce i chciałabym wiedzieć, czy faktycznie tak jest, jak ona mówi...
Z góry dzięki za odp!

21-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jest możliwość, że jak się uprzesz to możesz np. robić 2 lata w rok:-) poza tym w najgorszym wypadku na większość akademii muzycznych przyjmują do 24 roku życia;-)

21-05-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Acha:/no to ja skończę szkołę muzyczną prywatnie za 12 lat czyli będę miała 24 lata...wow...mój nauczyciel miałby wtedy około siedemdziesięciu lat:P

13-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
I tak się cieszę... W końcu to lepsze niż skrzypce fabryczne:-D Po pierwsze są starsze, po drugie mają piękne brzmienie:-D No o karteczkę w środku... A wracając do tych koleżanek to ja na szczęście nie spotkałam się z takimi przypadkami:) W mojej klasie wszyscy podziwiają mnie za mój talent i jak mówią "są ze mnie dumni" jeśli występujemy razem bardzo mi pomagają i czasami nawet kłócą się która ma nieść futerał... jest to trochę krępujące ale są miłe i nie odwróciły się ode mnie:D:D:D

20-05-2007, Od: Kasiaczek Odpowiedz
hej ;)) wiesz, Justyno jakoś tak mnie natchnęłaś że zaglądnęłam do moich skrzypiec ( nie moich, ale wypożyczonych z SM ( wcześniej patrzyłam do środka, ale jakoś nie zwracałam na karteczke uwagi) i też pisze:Antonio Stradvivaldi 1713 , ale dopisek made in Czechosłowacja też jest ;)) heh xD tak więc nie jesteś sama ;)) Pozdrawiam xD

20-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
też 6 lat. Gimnazjum+Liceum

19-05-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
A ile lat trwa II stopień???

19-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no Adaś ma racje znowu:-) I stopień to 6 lat nauki gdzie zdobywasz podstawowe wykztałcenie. potem są egzaminy i II stopień. tam już jest ciężka praca:-)

19-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Kontrabas ma tyle samo strun co skrzypce:D

19-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Stopnie to poprostu kolejne etapy edukacji:d Szkoła podstawowa to I a średnia to II:D

19-05-2007, Od: Kasia Odpowiedz
ole skrzypce maja mniej strun niż kontrabas
?

19-05-2007, Od: Monika Odpowiedz
Szukam nauczyciela gry na skrzypcach w Łomży. Adres składania ofert: monzap@wp.pl

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8970  Wstecz  Dalej