Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8550  Wstecz  Dalej

04-03-2007, Od: Katarzyna Odpowiedz
Może jest tu ktoś z Lublina, kto chciłby uczyć się gry na skrzypcach? z przyjemnością udzielę lekcji i pomogę w ćwiczeniu uczniom szkoły muzycznej.
505785427
Elmam@interia.pl

03-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
http://www.skrzypce.art.pl
forum skrzypcowe. jest tam absolutnie wszystko tylko trzeba poszukać w tematach, których jest sporo.... ale na 100% jest poruszana kwestia skrzypiec fabrycznych i ich firm... zawsze Ci ktoś odpisze:-) np. ja:-)
teraz tak ogolnie to mogę Ci powiedzieć, że z fabrycznymi to róznie bywa. Czasem Ever play są calkiem niezłe jak u Aśki czasem średnie jak u mnie czasem... podobno przyjeżdzają do właściciela bez duszy%-/ to samo sie tyczy Stagg. zdarzaja się na prawdę dobre, ale i... takie sobie...nigdy jednak nie dorównaja manufakturom cz lutniczym skrzypkom:-( warto się wybrać(ze specjalistą) na targ staroci. tam cyganie czasem nieświadomie sprzedają fantastyczne, stare skrzypce wymagające niewielkiego remontu za 200 złotych:-)

03-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Sory za podwójność (to nie chcący ) :)

a może znacie jakieś inne strony na temat skrzypiec (nie muszą być po polsku)???
podajcie kilka :)(:

a może znacie jakieś inne strony na temat skrzypiec (nie muszą być po polsku)???
podajcie kilka :)(:

03-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Gdzie się sprawdza z jakiej firmy są skrzypce bo ja nie wiem:(

To już musi być napisane na skrzypcach, możliwe że w środku, w pudle rezonansowym.A kupując nie było napisane ani powiedziane nigdzie???

02-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Olimpio, mam skrzypce Ever Play z tej stronki i naprawdę dobrze brzmią. Słyszałam, że Ever Play to jedna z najlepszych firm, Stagg podobno też jest niezła. Ja polecam Ci te skrzypce do rozpoczęcia nauki, ale lepiej poczekaj na wypowiedź Skrzypaczki :)

02-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
hmm... doradźcie mi plz ???? Czy te firmy skrzypiec są dobre??? : Ever Play , Stagg , Leonardo ... może jeszcze jakieś znacie (chodzi o szkolne mogą byc nowe lub używane) :):):)

27-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
do agga:
o co chodzi z tym patyczkiem i drewienkiem
???

01-03-2007, Od: agga Odpowiedz
Będę się uczyć za pomocą drewienka pod szyją i patyczkiem zamiast smyczka :)

28-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Ludzie co jest??? od kilku dni nikt nie pisze;(;(;(

26-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Okazało się, że mam za wielkie skrzypce i muszę kupić 3/4... Przesłuchał mnie... Przez parę miesięcy będe cwiczyc z drewienkiem i patyczkiem ;-)

24-02-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Czy mogę zacząć grę na tym wspaniałym instrumencie w wieku 12 lat??? proszę o szybką odpowiedź

25-02-2007, Od: agga Odpowiedz
JASNE! JA SAMA ZACZYNAM SIE UCZYC W WIEKU PRAWIE 12 LAT :-)

24-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
No to napisz byle jak domyśle się o co chodzi;)

24-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
oj Justynka tak to chyba nie umiem, bo też zaczynam gre na skrzypcach dopiero i nigdy nie byłam dobra z kształcenia słuchu:-/ nie mam pojecia jak by to wygladało%-/

24-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Poprawka: SkrzypaczKo :)

24-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Dzięki skrzypaczo :) Olimpia: najszybsza odpowiedź to tak!!

24-02-2007, Od: KTOŚ Odpowiedz
jak powinno się trzymać smyczek? Bo ja już sama nie wiem :-/

Smyczek spoczywa w zasadzie na kciuku, który styka się z nim na pograniczu żabki i pręta. Z tego powodu ręka przyjmuje - przy zachowaniu zasadniczego położenia przegubu - taką pozycję w której koniec zgiętego kciuka jest skierowany nieco w górę. Kontrolę prawidłowego uchwytu przeprowadz w ten sposób, że kładąc smyczek nieco powyżej środka struny D, w miejscu chwytu zaś podpieramy pręt smyczka samym kciukiem pozostałymi palcami nie dotykając go. w tym położeniu smyczek nie powinien wypaść z ręki.Natomiast palce nakrywają smyczek w następującym porządku: palec środkowy pręta częścią między pierwszym a drugim stawem. tworząc tak zwaną oś gry. Palec serdeczny układamy przy ścisłym zachowaniu położenia. morze wytłumaczyłam to trochę za podręcznikowo ale regułkę wkuwałam na sprawdzian:P

Jeśli mogłabyś to napisz to tak jak wtedy tylko jeszcze jak byś mogła to nie tak ale napisać struny i palec który się przyciska:) np.E0 A2.... bardzo proszę, bo mam tylko jeden dzień licząc od teraz.(Mój barat ma 22 lata i chciałabym mu zagrać, bo jak zaczynałam naukę to mu obiecałam tylko nie mogłam zdobyć nut:P)

tak

23-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
niechaj gwiazdka pomyślności?? :-)

23-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
dziekuję ci skrzypaczko, ale to umiem:) chciałabym nuty do tej drugiej częsci:)

poprawka:-/
sokładnie-dokładnie
na peno- na pewno
sikę- się
:-)

Aśka sokładnie tak:-) skrzypce robione ręcznie, ale przez młodych, mniej znanych, lub mniej zaawansowanych pomocników lutników. Ja mam manufaktury i są fantastyczne:-) Justyna "sto lat" nie jest trudna melodią. na peno dasz radę grać to ze słuchu. ja nawet nie wiem czy do tego są jakieś nuty...najprostsza wersja to " G E G E G AGFEF F D F D F GFEDE GG E GG E G CHAGA H HH CCCCCCCCCCC:-) agga to sie niedługo na pewno nauczysz, to kwestia czasu:-) 3maj sikę

23-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Co to są skrzypce manufakturowe? Coś pomiędzy fabrycznymi a lutniczymi??

23-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
PILNIE POTRZEBUJE NUT "STO LAT NIECH ZYJE ZYJE NAM..." NAPRAWDE PILNIE!!! PROSZE JESLI KTOS MA NUTY NIECH MI JE KONIECZNIE PRZESLE NA MOJ E-MEIL: justyna.hendler@o2.pl z góry dziękuje(przepraszam że pisałam CAPS LOCK

23-02-2007, Od: agga Odpowiedz
ok, tylko że nie umiem na najgrubszej i grubej strunie

22-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do agga: narazie ćwicz na pustych strunach,

17-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Ale ja jestem durna :( nauczyłam się grać różnych tam bzdetów na jednej strunie :) nudzi mi się, to tak rzępolę na jednej strunie różne piosenki... :/ Od przedwczoraj mam skrzypce, ale nie wiem po co je tata kupił skoro bedę się uczyc od września!!! no po co??? zebym piosenki grała na jednej strunie???

22-02-2007, Od: Góralka Odpowiedz
interesuje cię tylko muzyka klasyczna? ja naprzykład w ogóle takiej muzyki nie gram. Należe do kapeli góralskiej i gram góralską muzykę jak będziesz chciała to mogęci przesłać pare nut .

22-02-2007, Od: agga Odpowiedz
W poniedziałek jakiś pan ma mnie przesłuchać i pokazac mi jakieś ćwiczenia, jakie mam robić na skrzypcach. I w kazdy pon. o 15 bede mieć zajecia, a jeśli sie nauczę, to w każdą sobotę o ósmej rano :( to mi już za bardzo nie odpowiada ;) ale to nieważne ;) No więc mam coś na skrzypcach poćwiczyć... I co...?

22-02-2007, Od: agga Odpowiedz
No właśnie mam skrzypce. Więc coś mam ćwiczyć? a jeśli już, to co?

22-02-2007, Od: Violin Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich miłośników skrzypiec!

Chciałem się delikatnie zareklamować:)
Mam 26 lat, jestem absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od wielu lat udzielam lekcji gry na skrzypcach (na terenie Poznania i okolic). Poza samą nauką gry, oferuję pomoc przy optymalnym wyborze instrumentu (mam dostęp do wielu różnych skrzypiec, w dużym przedziale jakości/cen).

Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem, aby pomóc Wam rozwijać w sobie piękną pasję skrzypiec.
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu mailowego: violian@o2.pl
Pozdrawiam!

21-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do agga: nie musisz ćwiczyć,ale dobrze by było, nauczyciel/ka byliby z ciebie na pierwszej lekcji zadowoleni, wiele osób nie ma skrzypiec przed pierwszą lekcją i nie ma okazji ćwiczyć ale jeśli masz już skrzypce to jak najbardziej:)(ale przypominam-nie koniecznie)

Nie zgadzam się z matrą. Wcale nie trzeba mieć całkowitego słuchu muzycznego żeby nauczyć się grać na skrzypcach. przcież niektórzy sławni kompozytorzy byli kompletnie głusi.ale mniejsza o to

21-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Mam pytanie: czy powinnam coś poćwiczyć przed nauką gry na skrzypcach?

21-02-2007, Od: marta Odpowiedz
ja gram na skrzypcach 3 lata i wczesniej gralam na pianinie. przed nauka gry na skrzypcach powinnas utalentowac swoj sluch muzyczny a jak nie masz sluchu muzycznego to trudno bedzie ci grac na skrzypcach.

21-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Jeżeli na tych zajęciach nauczę się grać na skrzypcach, to będę grać w gminnej orkiestrze. Tam nawet na prostym flecie można grac :)

21-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
mam nadzieje,że odczytasz moją wiadomość , bo niestety nie mam za bardzo czasu, żeby odpisywać na Twojego maila.:-) to, jakie skrzypce mają być zależy prawie wyłącznie od Twoich możliwości finansowych, a dopiero później upodobań. Tym droższe skrzypce, tym lepsze. Skrzypce z tej strony są dobre na początek, ale ich jakość nie jest stała. znam osoby, które kilka lat grają na takich skrzypcach i są zadowolone, a znam takie , które nie mogą słuchać dźwięku własnych skrzypiec. Optymalne rozwiązanie to skrzypce manufakturowe. Kosztują od 1000 do ok. 3000 złotych i to jest instrument na długie lata, zazwyczaj pięknie wykonany i bardzo dobrze brzmiący.Lutnicze skrzypce są zdecydowanie najlepszym wyborem, ale ich cena idzie już o wiele w górę.zajżyj na stronę: http://www.henglewscy.com.pl
mają oni ogromny wybór skrzypiec od najtańszych fabrycznych, przez manufaktury po lutnicze. Ja mam jeden z tamtejszych instrumrnów i muszę powiedzić , ze jest na prawdę świetny. Rozmiar dla Ciebie to oczywiście 4/4. znam sporo osób , które w Twoim wieku zaczynały grać bez podstaw muzyki i świetnie dają sobie radę. Ty znasz nuty i masz pewnie słuch muzyczny oraz umiejętność systematycznej , ciężkiej pracy więc na pewno dasz sobie radę. pozdro

18-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
a i, jeszcze kiedy się nauczysz już dobrze grać na pustych strunach
to przyciskaj sobie wszystkie palce po kolei a gama sama ci wyjdzie, kto wie może i jakaś piosenka:(3mam kciuki

21-02-2007, Od: krzysztof Odpowiedz
witam . mam pytanie możesz mi powiedzieć coś na temat gry na skrzypcach. bardzo mi zależy....

19-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Justyna: gama mi już drugiego dnia wyszła, i trochę sto lat :)

proszę o jakieś odpowiedzi .na temat gry na skrzypcach. na adres. kris1583@o2.pl

witam wszystkich serdecznie. mam pytanie. chciał bym sie nauczyć grać na skrzypcach. ale nie wiem nic na ten temat . tzn jakie mają być, i czy dam radę się nauczyć. mam 24 lata. i umiem grać na akordeonie, i pianinie. prosze o rade..

21-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
a próbowałaś czyścić ciepła wodą z mydłem? jak to tylko brud to powinno puścić. a taki sposób kilka osób mi polecało , że jest bezpieczny. odrobine namoczyć miękką szmatkę w takiej wodzie i jest ok. a jak to jakiś poważniejszy syfik to w sklepie państwa henglewskich można kupić specjalne preparaty czyszczące do skrzypiec. nie wiem skąd jesteś, ale oni tam mają sprzedaż wysyłkową:-) wibruje się głównie palcem, luźną ręką. dobrzy skrzypkowie znają i potrafią rozróżnić 3 rodzaja wibracji. z palca, z kiści, z ramienia. nie wiem czego uczy się najpierw , najlepiej spytaj się nauczyciel bo ja sie uczę czegoś pośredniego między tymi sposobami:-) pozdro

Nie bardzo wiem co robić:/ otóż pod kołkami tam gdzie leży ręka skrzypka na tej niepomalowanej części pod gryfem, zrobiło się coś w rodzaju brudu?!? wygląda to okropnie!!! wie ktoś morze jak to wyczyścić??? morze to od pocenia się ręki??? błagam pomóżcie mi:(

21-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
Agga! ja też uczę się w ognisku ale z tego względu że jestem na szkołę muzyczną za stara. Ognisko ma ten sam program nauczania jak sz.muzyczna. Jedynie czym się różni to mniejsza ilość zajęć teoretycznych. Poza tym możesz spróbować gry w ognisku np. przez rok a potem zdać do sz.muzycznej do drugiej klasy. Tak jest przynajmniej w moim ognisku. Czasem osoby które nie zostały przyjęte do muzycznej idą do ogniska a potem jak dobrze grają to się przenoszą.

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8550  Wstecz  Dalej