Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8512  Wstecz  Dalej

21-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Mam pytanie: czy powinnam coś poćwiczyć przed nauką gry na skrzypcach?

21-02-2007, Od: marta Odpowiedz
ja gram na skrzypcach 3 lata i wczesniej gralam na pianinie. przed nauka gry na skrzypcach powinnas utalentowac swoj sluch muzyczny a jak nie masz sluchu muzycznego to trudno bedzie ci grac na skrzypcach.

21-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Jeżeli na tych zajęciach nauczę się grać na skrzypcach, to będę grać w gminnej orkiestrze. Tam nawet na prostym flecie można grac :)

21-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
mam nadzieje,że odczytasz moją wiadomość , bo niestety nie mam za bardzo czasu, żeby odpisywać na Twojego maila.:-) to, jakie skrzypce mają być zależy prawie wyłącznie od Twoich możliwości finansowych, a dopiero później upodobań. Tym droższe skrzypce, tym lepsze. Skrzypce z tej strony są dobre na początek, ale ich jakość nie jest stała. znam osoby, które kilka lat grają na takich skrzypcach i są zadowolone, a znam takie , które nie mogą słuchać dźwięku własnych skrzypiec. Optymalne rozwiązanie to skrzypce manufakturowe. Kosztują od 1000 do ok. 3000 złotych i to jest instrument na długie lata, zazwyczaj pięknie wykonany i bardzo dobrze brzmiący.Lutnicze skrzypce są zdecydowanie najlepszym wyborem, ale ich cena idzie już o wiele w górę.zajżyj na stronę: http://www.henglewscy.com.pl
mają oni ogromny wybór skrzypiec od najtańszych fabrycznych, przez manufaktury po lutnicze. Ja mam jeden z tamtejszych instrumrnów i muszę powiedzić , ze jest na prawdę świetny. Rozmiar dla Ciebie to oczywiście 4/4. znam sporo osób , które w Twoim wieku zaczynały grać bez podstaw muzyki i świetnie dają sobie radę. Ty znasz nuty i masz pewnie słuch muzyczny oraz umiejętność systematycznej , ciężkiej pracy więc na pewno dasz sobie radę. pozdro

18-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
a i, jeszcze kiedy się nauczysz już dobrze grać na pustych strunach
to przyciskaj sobie wszystkie palce po kolei a gama sama ci wyjdzie, kto wie może i jakaś piosenka:(3mam kciuki

21-02-2007, Od: krzysztof Odpowiedz
witam . mam pytanie możesz mi powiedzieć coś na temat gry na skrzypcach. bardzo mi zależy....

19-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Justyna: gama mi już drugiego dnia wyszła, i trochę sto lat :)

proszę o jakieś odpowiedzi .na temat gry na skrzypcach. na adres. kris1583@o2.pl

witam wszystkich serdecznie. mam pytanie. chciał bym sie nauczyć grać na skrzypcach. ale nie wiem nic na ten temat . tzn jakie mają być, i czy dam radę się nauczyć. mam 24 lata. i umiem grać na akordeonie, i pianinie. prosze o rade..

21-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
a próbowałaś czyścić ciepła wodą z mydłem? jak to tylko brud to powinno puścić. a taki sposób kilka osób mi polecało , że jest bezpieczny. odrobine namoczyć miękką szmatkę w takiej wodzie i jest ok. a jak to jakiś poważniejszy syfik to w sklepie państwa henglewskich można kupić specjalne preparaty czyszczące do skrzypiec. nie wiem skąd jesteś, ale oni tam mają sprzedaż wysyłkową:-) wibruje się głównie palcem, luźną ręką. dobrzy skrzypkowie znają i potrafią rozróżnić 3 rodzaja wibracji. z palca, z kiści, z ramienia. nie wiem czego uczy się najpierw , najlepiej spytaj się nauczyciel bo ja sie uczę czegoś pośredniego między tymi sposobami:-) pozdro

21-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Nie bardzo wiem co robić:/ otóż pod kołkami tam gdzie leży ręka skrzypka na tej niepomalowanej części pod gryfem, zrobiło się coś w rodzaju brudu?!? wygląda to okropnie!!! wie ktoś morze jak to wyczyścić??? morze to od pocenia się ręki??? błagam pomóżcie mi:(

21-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
Agga! ja też uczę się w ognisku ale z tego względu że jestem na szkołę muzyczną za stara. Ognisko ma ten sam program nauczania jak sz.muzyczna. Jedynie czym się różni to mniejsza ilość zajęć teoretycznych. Poza tym możesz spróbować gry w ognisku np. przez rok a potem zdać do sz.muzycznej do drugiej klasy. Tak jest przynajmniej w moim ognisku. Czasem osoby które nie zostały przyjęte do muzycznej idą do ogniska a potem jak dobrze grają to się przenoszą.

21-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Agga! Co twoja mama ma na myśli mówiąc badziew o egzaminie? Ten egzamin jest normalny. Bada przydatność do szkoły muzycznej. Jeżeli chcesz się uczyć i masz trochę talentu to idz do szkoly muzycznej, tam napewno dobrze cię nauczą gry na skrzypcach. Na twoim miejscu nie marnował bym siew jakims ognisku!:D:D Powodzenia PS powiedz mamie , żeby to przeczytała:P

20-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
czy ma ktoś morze jakiś program do zapisywania nut??? bardzo prosiłabym o kontakt pod numerem gg:8369887

20-02-2007, Od: agga Odpowiedz
:((( nie będę się uczyć grać w szkole muz. bo mama uwaza, że egzamin do szkoły muzycznej to jakiś badziew. I mam chodzić na jakieś badziewne ognisko, w którym nic mnie nie nauczą. Jestem załamana...

Nie bardzo wiem co robić:/ otóż pod kołkami tam gdzie leży ręka skrzypka na taj niepomalowanej części pod gryfem, zrobiło się coś w rodzaju brudu?!? wygląda to okropnie!!! wie ktoś morze jak to wyczyścić??? morze to od pocenia się ręki??? błagam pomóżcie mi:(

20-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Coś trochę zrozumiałam :)

To jest tak, że ruszając paluchem nie przesuwamy go praktycznie wzdłuż gryfu, tylko troszkę naciągamy strunę to w jedną, to w
drugą stronę, co daje nam delikatny, motylkowaty wręcz, efekt Wibrato. Może trochę zle to ujęłam ale na pytania odpisze:)

19-02-2007, Od: Michal Odpowiedz
Chciał bym pilnie wiedzieć jaki czas jest przesyłki skrzypiec

19-02-2007, Od: agga Odpowiedz
o co chodzi w tej wibracji???

19-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Palcem??

19-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no eeeeeeeeeeeee wibruje się:-)

19-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Dziękuję ci skrzypaczko:) ale mi bardziej chodziło oto, jak się wykonuje to <wibrato> a nie co to znaczy:/ale i tak ci dziękuję:*:*:*

18-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
puste struny to granie na samych strunach bez przyciskania palcami lewej ręki:-) oznacza sie czyferka "0" nad nuta. vibrato to poprostu włoska nazwa wibracji:-)

18-02-2007, Od: agga Odpowiedz
A, i jeszcze jedno, ja sie baaaardzo cieszę że mam już skrzypce, to mój brat to dopisał :-/ no dobrze ale co są te <<puste struny>> i co to jest <<wibrato>>? z góry dziex :)

18-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Hmmm.... A co to znaczy zagrać na pustych strunach...?

18-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
aggo:Ja bym się cieszyła gdybym miała tak szybko skrzypce!!!!!!!!!!!chodziarz nie umiałabym grać, możesz przecież poćwiczyć na pustych strunach a kiedy zaczniesz lekcje będzie ci znacznie łatwiej:)powodzenia

18-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Wszyscy gadają o tym wibrato, a co to w ogóle jest???proszę o odpowiedz

17-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
EADG no własnie to jest zabawne , ze moja pani też nie chce o tym słyszeć , a ja się sama na zapas uczę(co mi wcale na dobe nie wyjdzie):-) agga to ucz się na wszystkich strunach:-)

17-02-2007, Od: EADG Odpowiedz
no i widzisz!!! wibrato po 4 lekcjach
:( oczywiście cieszę się z twojego sukcesu:) ale dlaczego mój nauczyciel nie chce nic słyszeć o wibrato???

17-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
oczywiście, że jesteś!!! i do tego, pracowita i muzykalna:-) ja gram vibrato, ale ... moja pani nie jest z tego powodu zbyt zadowolona i zazwyczja karze mi grać bez:-( ja mam 14 lat i miałam 4 lekcje:-) 3maj się! i połamania smyczka:-)

17-02-2007, Od: EADG Odpowiedz
Szczerze mówiąc zazdroszczę ludziom z tej stronki:( Ja gram od pazdziernika, miałam 17 lekcji, mam 12 lat a mój nauczyciel mówi że jeszcze nie miał takiego zdolnego ucznia:(:)ale sama nie wiem co o tym myśleć, bo jak czytam wypowiedzi z tej stronki to widze że niektórzy bardzo szybko zaczynają grać wibrato:(:) czy ja naprawdę jestem zdolna????(mam na razie 30 piosenek)

16-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Mnie palce od strun nie bolą :)

16-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Niestety uczyć się będę dopiero od Września...

16-02-2007, Od: Paulina Odpowiedz
Bardzo chcę się uczyć gry na skrzypcach, ale nie mogę znaleźć nauczyciela, potrzebuję kogoś z okolic Sanoka lub Brzozowa. proszę o pilny kontakt gg. 5546849. z góry dzięki.

16-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do oleksa: przez internet nie powiem ci jaki rozmiar skrzypiec powinieneś mieć, raczej 4/4, to wszystko zależy od długości rąk:-) Najlepiej gdyby obejrzał cię jakiś skrzypek lub osoba która się na tym zna

16-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do Patrycja: Ależ na pewno jest szansa!!! Jeśli masz słuch to tym lepiej a nuty wcale nie są takie trudne, a jesli masz kontakt z muzyką to tym lepiej!!! Znam osoby które zaczynały wiele lat pózniej. Więc nie rezygnuj z marzeń i składaj kase na skrzypce!!!

16-02-2007, Od: Patrycja Odpowiedz
Juz jakis czas gram na gitarze tzn ok 12 lat, ale moim marzeniem zawsze byly skrzypce. Napiszcie prosze czy istnieje szansa ze naucze sie dobrze grac na skrzypcach w wieku 23 lat? Jest tylko jeden problem, nie znam sie na nutach. zazwyczaj gram ze sluchu.

16-02-2007, Od: :):) Odpowiedz
Mam 13 lat . Jaki rozmiar skrzypiec maam kupić. 3/4 czy 4/4?? odpiszcie

16-02-2007, Od: oleksa Odpowiedz
jestem z gryfina( woj. zachodniopomorskie) i szukam kogoś kto uczy grac na skrzypcach w szczecinie lub w okolicach znacie kogoś?? napiszcie do mnie na gadu: 5265152 z góry dzięki:)

15-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Chyba będę się uczyć w prywatnej szkole, bo jest bliżej i wogóle.

15-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Mam w domu skrzypce! Zaraz będą strojone :) były problemy z kalafonią, ale tata potarł do czerwoności :)

14-02-2007, Od: Oliwia Odpowiedz
Słuchajcie ludzie - mieszkam w Obornikach Wlkp. I potrzebuje nauczyciela do gry na skrzypcach w moich okolicach! Gdyby ktoś wiedział : piszcie na mój nr gg: 10409401. Pozdrawiam!!

14-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do agga: co to jest za szkoła???!!!!!!!!!
Przecież bez słuchu absolutnego też niektórzy są doskonali z gry!!!!!!!!!
Ale mimo to nie poddawaj się tak łatwo!!!!!!ja bym się kłóciła!!!!Przecież niektórzy sławni kompozytorzy byli kompletnie głusi, może nie powinnam ich porównywać do innych osób.....Sama nie wiem, ale życzę powodzenia!!!!3mam kciuki!!!!!!!!!!!!!

14-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
wiesz agga może w tej szkole oni inaczej rozumieja słuch absolutyny? nie tak jak my, tylko mają na myśli poprostu bardzo dobry, wrazliwy słuch?

14-02-2007, Od: anita Odpowiedz
dzięki za odpowiedź

13-02-2007, Od: agga Odpowiedz
słyszałam, że jak się gra na skrzypcach, to na początku bardzo bolą palce, a potem są twardsze... to prawda?

14-02-2007, Od: Iwona Odpowiedz
jestem zawodową skrzypaczką i to prawda że na początku bolą palce ale zapewniam Cię że przyzwyczaisz się po kilku miesiącach ale jeżeli będziesz wytrwale ćwiczyła to na pewno uda Ci się to szybciej

14-02-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Wielkie dzięki skrzypaczko :) agga: co to za szkoła?!? Ale ja bym spróbowała, mimo wszystko. Pozdro

14-02-2007, Od: agga Odpowiedz
No nieee!!! W szkole muzycznej, jedynej, jaka jest w pobliżu (około kilkunastu kilometrów) przyjmują na skrzypce TYLKO ZE SŁUCHEM ABSOLUTNYM!
Co za idioci!!! ja na 100 % nie mam słuchu abs. więc się tam nie dostanę na 200 %. cudownie... :-/

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8512  Wstecz  Dalej