Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8438  Wstecz  Dalej

10-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
acha, i jeszcze jedno, jeśli chcesz mieć prywatnego nauczyciela możesz w googlach wpisać ekorki

10-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Aggo: Też zetknęłam się z taką sytuacją :-/ Wcale nie musisz chodzić do ogniska czy szkoły muzycznej!!! A prywatni nauczyciele wcale nie są tacy drodzy:-) np. ja, płace za jedną godzinę w tygodniu 10 zł. :-) i to wcale nie dojeżdżam ale nauczyciel do mnie przyjeżdża :-)Nie poddawaj się tak łatwo!!! Ludzie na tej stronce na pewno ci pomogą!!!( ja też:)Porozmawiaj z rodzicami, jeśli twój tata lubi skrzypce niej pomorze ci przekonać mamę, jeśli to dla ciebie naprawdę ważne, to na pewno dopniesz swego!!!:-) 3mam kciuki!!!

09-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
walcz o marzenia! ja miałam podobną sytuację, ale walczyłam, gram i jestem szczęśliwa... 3 maj się

09-02-2007, Od: Agga Odpowiedz
Super... Do szkoły muz. przyjmują do 10 lat, ogniska w pobliżu nie ma, na prywatnego nauczyciela mnie nie stać, moja mama nie lubi skrzypiec... Ja to mam szczęście... :(

09-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
na 100 % bzdury ;-/ u nas jest mnóstwo świetnych skrzypków, wiolonczelistów i altowiolistów i NA PEWNO nie mają słuchu absolutnego.... trzeba mieć dobry słuch, ale nie absolutny... moim zdaniem to on nawet przeszkadza jak się trzeba dostroić np. pł tonu nizej to "a bsolutniacy" wariują... wredna ta baba...

08-02-2007, Od: Natalia Odpowiedz
No, właśnie tak myślałam... Tylko moja koleżanka jest na pianinie 4 rok i gada mi w kółko, że na skrzypcach nie da się grać jak się ma zwykły słuch... Tak samo moja baba od muzy (która mnie już nie uczy ;P) widocznie bzdury gadają :)

08-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Natalia: oczywiście, że nie... tyle sluchów absolutnych na świecie nie ma;-)

Może to durne pytanie, ale... Kto odpisze?

Hej xD czy do gry na skrzypcach trzeba mieć słuch absolutny?

08-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
nie:-) możesz znaleźć prywtnego nauczyciela lub zapisać się do ogniska muzycznego. jeśli chodzi Ci o bardziej profesjonalne granie, polecam prywatnego nauczyciel, któremu wystarczy powiedzieć jakie masz ambicje:-) z tego co wiem , w ognisku muzycznym atmosfera jest luźniejsza, wszyscy grają dla własnej przyjemności.

07-02-2007, Od: Agata Odpowiedz
Mam 11 lat. Zetknełam się już z muzyką... Chciałabym się nauczyć gry na skrzypcach. Czy koniecznie trzeba się gry na skrzypcach w szkole muzycznej? Błagam pilnie o odpowiedź!

06-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuzia! Jeżeli te skrzypce mają tylko jeden otwor rezonansowy to napewno źle:P Jeżeli te "efy" są tak zrobione przez lutnika to napewno jest dobrze:D Myśle, że to nie ma wiekszego wpływu na dżwięk:D

06-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Powtarzam mojepytanie : Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu??? Proszę o odpowiedz, i z góry dziękuje

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Odpowiedziałam Tobie Elu

19-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ja mam Ever Play i nigdy nie miałam w rękach lutniczych

20-01-2007, Od: Ela Odpowiedz
Cześć Kaju, chciałam zapytać jak Ci się gra na Ever Play'ach, bo chciałam kupić takie skrzypce dla córki 7 letniej.Pozdrawiam

25-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Witaj,narazie jest dobrze,bo uczę się krótko i jak wiadomo trudno jest uzyskać prawidłowy dźwięk.Ale jest dobrze,musiałam tylko dokupić żeberko(ok.50 zł)i zmienić kalafonię na lepszą(ok.4 zł).Na początek na pewno jest ryzykiem kupować droższe skrzypce,bo dziecku może zabraknąć cierpliwości i nie będzie chciało już grać,a tu taki wydatek.Do tego będzie potrzebowało małego rozmiaru,który z wiekem będzie zmieniało na większy.POzdowienia!

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Dzięki Kaju za odpowiedź. Takie skrzypce jej kupię. Ale wyobraź sobie, że postanowiłam także kupić drugie takie normalne dorosłe dla siebie i też będę się uczyć (z podręcznika). W dzieciństwie uczyłam się grać na mandolinie- takie same ma struny jak skrzypce, choć technika gry inna, oraz na gitarze (szkoła muz) - to jakoś sobie poradzę. Zyczę Ci postępów w grze. Pozdrawiam.

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Dziękuję,także pozdrawiam i napisz czasem o Waszych postępach.Właśnie zabieram się za ćwiczenie.

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Kaju, masz odpowiedź ode mnie w sprawie Ever Play pod wiad z 19.01. Pozdrawiam

04-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu???Prosze o odpowiedz

Mam nowe skrzypce!!! Okazało że tamtych nie da się naprawić:-(

Co to jest spiccato??? Proszę o dpowiedz

01-02-2007, Od: Ania Odpowiedz
grałam na skrzypcach 7 lat, nie sprawiało mi to niestety zadnej przyjemności- byłam zmuszona kontynuowac rodzinną tradycje. Ale właśnie niedawno z tym skonczyłam i jestem bardzo zadowolona. Życze powodzenia wszystkim początkującym ;*

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
widc ze nie czujesz muzyki

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Jeszcze jedno:) Jaki podrecznik bedzie najlepszy do nauki gry na skrzypcach??

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
..............jestemn nauczcielem skrzypeic i uwazam ja i moi koledzy po fachu ze najlepszy jest Antoni cofalik ABC Szkoła gry na skrzypcach........jes masz jakies pytania napisz odpowiem skrzypek20@interia.pl

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Co do podręcznika to nie ma jakiś ksiązek do nauki:( jedynie możesz kupic lub wypożyczyć w szkole "szkołę na skrzypce" tam są ćwiczenia przez któremusisz przejść. I raczej musisz uczyć sie od nauczyciela a nie z ksiązek:D Na skrzypcach nie da sie samemu nauczyć grać,ponieważ jest wile zagadnien technicznych , których sie nie nauczysz z książęk:D

03-02-2007, Od: Spiccato Odpowiedz
Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na prawą rękę które wyćwiczyłyby spiccato? Może jakieś rady dotyczące prawej ręki ułożenie itp.? Proszę:D:D

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Dzieki :)

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Do Justyny: Po pierwsze gratuluje pomysłu gry na skrzypcach:D A co do rozmiaru to nie wiadomo zależy jakie masz długie ręce. Jak pójdziesz do sklepu po skrzypce albo do jakiegoś skrzypka to cię obejrzy i ci powie jaki rozmiar jest dla icebie dobry:D Powodzenia i wytrwałości w grze:D

03-02-2007, Od: Justyna ;) Odpowiedz
Witam :P Mam 16 lat i chcialabym podjac nauke na skrzypcach. Obecnie gram w Szkole Muzycznej na klarnecie. Jaki rozmiar skrzypiec mam wybrac ( mam 165 cm wzrostu), nie znam sie na rozmiarach

03-02-2007, Od: Spiccato Odpowiedz
Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na prawą rękę które wyćwiczyłyby spiccato? Może jakieś rady dotyczące prawej ręki ułożenie itp.? Proszę:D:D

30-01-2007, Od: olga Odpowiedz
hej, mam pewien problem ponieważ kiedy gram na skrzypcach przy nauczycielu strasznie pocą mi się ręce:(a kiedy nauczyciel bierze je do ręki i chce coś zagrać to jest klęska.....
mogę jakoś temu zapobiec??? może to stres??? błagam, odpiszcie

01-02-2007, Od: Ania Odpowiedz
kiedy ja miałam lekcję też borykałam się z tym problemem ;) W sumie sposób jest dosyć smieszny- potrzeć ręce kredą albo o jakąś ścianę :) Wbrew pozorom efekty są!

30-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Do Ewa: To zależy jakiego wzrostu jest twoja córka, ważna jest też się także długość rąk. Bardzo mi przykro ale przez internet nie można określić jakie powinna mieć skrzypce:-(
Zdecydowanie jeśli nikt w waszej rodzinie się na tym nie zna powinien ją obejrzeć specjalista ( mówię oczywiście o skrzypku:-)

30-01-2007, Od: Ewa Odpowiedz
Potrzebuję kupić skrzypce dla mojej 7 letniej córki.
Proszę o poradę jakie będą dla niej najlepsze.

30-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ferie,ale lekcje skrzypiec mam nadal

28-01-2007, Od: Zuzia :-) Odpowiedz
nie chciałabym cię obrazic soniu ale poco pisałaś ze jesteś brunetką???

27-01-2007, Od: Sonia Odpowiedz
hej.też gram na skrzypcach-6 rok. jestem brunetką,mam 157cm.chodze do PSM w Rudzie Śląskiej!! pozdrawiam Was!!

22-01-2007, Od: Daga Odpowiedz
W takim razie zaczynam:)dziekuje za rade!trzymajcie za mnie kciuki!!!!

22-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ani to ani to:-) trzeba mieć nauczyciela i słuch

22-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do M@dzia przeciez mozesz wynajac prywatnego nauczyciela
wpisz w google EKORKI

22-01-2007, Od: M@dzia Odpowiedz
Żeby nauczyć sie grać na skrzypcach trzeba chodzic do szkoły muzycznej,czy też mozna kupic jakaś ksiązkę?

22-01-2007, Od: Justyna Odpowiedz
Daga jest kolejna osobą która przeczytała pierwszą stronę tej stronki i zwątpiła w swoje możliwości.dago, oczywiście że nie jest za pózno na naukę!!!
Na tej stronce pisały osoby które miały 20 lat i wzwyż i całkiem niezle im szlo.

22-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Naukę podjąć zawsze warto! Ja mam 16 lat, byłam na 2 lekcjach i całkiem nieźle mi idzie. Skrzypce wcale nie są takie trudne, jak się wydaje. Wszystko jedno, ile ma się lat, zawsze będzie się grać w miarę swoich możliwości. Więc moja odpowiedź: warto! :) Pozdrawiam

21-01-2007, Od: Daga Odpowiedz
Prosze o porade.Chcialabym rozpoczac nauke gry na skrzypcach ale slyszalam opinie ,ze trzeba uczyc sie od dziecka a ja wlasnie zaczelam 18 lat i czy warto mi podjac nauke???

21-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
związek polskich artystów lutników ( tak mi się wydaje, ale na pewno coś w tę mańkę:-) )

21-01-2007, Od: Zuzia :-))-: Odpowiedz
sprostowanie
co to jest to ZPAL???

21-01-2007, Od: Zuzia :-))-: Odpowiedz
co to jest to spal???

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8438  Wstecz  Dalej