Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8419  Wstecz  Dalej

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Kaju, masz odpowiedź ode mnie w sprawie Ever Play pod wiad z 19.01. Pozdrawiam

04-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu???Prosze o odpowiedz

Mam nowe skrzypce!!! Okazało że tamtych nie da się naprawić:-(

Co to jest spiccato??? Proszę o dpowiedz

01-02-2007, Od: Ania Odpowiedz
grałam na skrzypcach 7 lat, nie sprawiało mi to niestety zadnej przyjemności- byłam zmuszona kontynuowac rodzinną tradycje. Ale właśnie niedawno z tym skonczyłam i jestem bardzo zadowolona. Życze powodzenia wszystkim początkującym ;*

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
widc ze nie czujesz muzyki

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Jeszcze jedno:) Jaki podrecznik bedzie najlepszy do nauki gry na skrzypcach??

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
..............jestemn nauczcielem skrzypeic i uwazam ja i moi koledzy po fachu ze najlepszy jest Antoni cofalik ABC Szkoła gry na skrzypcach........jes masz jakies pytania napisz odpowiem skrzypek20@interia.pl

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Co do podręcznika to nie ma jakiś ksiązek do nauki:( jedynie możesz kupic lub wypożyczyć w szkole "szkołę na skrzypce" tam są ćwiczenia przez któremusisz przejść. I raczej musisz uczyć sie od nauczyciela a nie z ksiązek:D Na skrzypcach nie da sie samemu nauczyć grać,ponieważ jest wile zagadnien technicznych , których sie nie nauczysz z książęk:D

03-02-2007, Od: Spiccato Odpowiedz
Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na prawą rękę które wyćwiczyłyby spiccato? Może jakieś rady dotyczące prawej ręki ułożenie itp.? Proszę:D:D

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Dzieki :)

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Do Justyny: Po pierwsze gratuluje pomysłu gry na skrzypcach:D A co do rozmiaru to nie wiadomo zależy jakie masz długie ręce. Jak pójdziesz do sklepu po skrzypce albo do jakiegoś skrzypka to cię obejrzy i ci powie jaki rozmiar jest dla icebie dobry:D Powodzenia i wytrwałości w grze:D

03-02-2007, Od: Justyna ;) Odpowiedz
Witam :P Mam 16 lat i chcialabym podjac nauke na skrzypcach. Obecnie gram w Szkole Muzycznej na klarnecie. Jaki rozmiar skrzypiec mam wybrac ( mam 165 cm wzrostu), nie znam sie na rozmiarach

03-02-2007, Od: Spiccato Odpowiedz
Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na prawą rękę które wyćwiczyłyby spiccato? Może jakieś rady dotyczące prawej ręki ułożenie itp.? Proszę:D:D

30-01-2007, Od: olga Odpowiedz
hej, mam pewien problem ponieważ kiedy gram na skrzypcach przy nauczycielu strasznie pocą mi się ręce:(a kiedy nauczyciel bierze je do ręki i chce coś zagrać to jest klęska.....
mogę jakoś temu zapobiec??? może to stres??? błagam, odpiszcie

01-02-2007, Od: Ania Odpowiedz
kiedy ja miałam lekcję też borykałam się z tym problemem ;) W sumie sposób jest dosyć smieszny- potrzeć ręce kredą albo o jakąś ścianę :) Wbrew pozorom efekty są!

30-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Do Ewa: To zależy jakiego wzrostu jest twoja córka, ważna jest też się także długość rąk. Bardzo mi przykro ale przez internet nie można określić jakie powinna mieć skrzypce:-(
Zdecydowanie jeśli nikt w waszej rodzinie się na tym nie zna powinien ją obejrzeć specjalista ( mówię oczywiście o skrzypku:-)

30-01-2007, Od: Ewa Odpowiedz
Potrzebuję kupić skrzypce dla mojej 7 letniej córki.
Proszę o poradę jakie będą dla niej najlepsze.

30-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ferie,ale lekcje skrzypiec mam nadal

28-01-2007, Od: Zuzia :-) Odpowiedz
nie chciałabym cię obrazic soniu ale poco pisałaś ze jesteś brunetką???

27-01-2007, Od: Sonia Odpowiedz
hej.też gram na skrzypcach-6 rok. jestem brunetką,mam 157cm.chodze do PSM w Rudzie Śląskiej!! pozdrawiam Was!!

22-01-2007, Od: Daga Odpowiedz
W takim razie zaczynam:)dziekuje za rade!trzymajcie za mnie kciuki!!!!

22-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ani to ani to:-) trzeba mieć nauczyciela i słuch

22-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do M@dzia przeciez mozesz wynajac prywatnego nauczyciela
wpisz w google EKORKI

22-01-2007, Od: M@dzia Odpowiedz
Żeby nauczyć sie grać na skrzypcach trzeba chodzic do szkoły muzycznej,czy też mozna kupic jakaś ksiązkę?

22-01-2007, Od: Justyna Odpowiedz
Daga jest kolejna osobą która przeczytała pierwszą stronę tej stronki i zwątpiła w swoje możliwości.dago, oczywiście że nie jest za pózno na naukę!!!
Na tej stronce pisały osoby które miały 20 lat i wzwyż i całkiem niezle im szlo.

22-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Naukę podjąć zawsze warto! Ja mam 16 lat, byłam na 2 lekcjach i całkiem nieźle mi idzie. Skrzypce wcale nie są takie trudne, jak się wydaje. Wszystko jedno, ile ma się lat, zawsze będzie się grać w miarę swoich możliwości. Więc moja odpowiedź: warto! :) Pozdrawiam

21-01-2007, Od: Daga Odpowiedz
Prosze o porade.Chcialabym rozpoczac nauke gry na skrzypcach ale slyszalam opinie ,ze trzeba uczyc sie od dziecka a ja wlasnie zaczelam 18 lat i czy warto mi podjac nauke???

21-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
związek polskich artystów lutników ( tak mi się wydaje, ale na pewno coś w tę mańkę:-) )

21-01-2007, Od: Zuzia :-))-: Odpowiedz
sprostowanie
co to jest to ZPAL???

21-01-2007, Od: Zuzia :-))-: Odpowiedz
co to jest to spal???

21-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
oj bez lutnika się nie obejdzie:-( ale niemożliwe, że aż 200 km. jest od Ciebie najbliższy, bo lutników jest sporo. napisz do ZPAL i spytaj się o najbliższego Twojej miejscowości, opisz problem to oni Ci pomogą. 3maj się

20-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Zuzia,ja Ci nie pomogę,bo się jeszcze nie znam,gram 3 miesiące.Ale czyściłam tylko struny

Nigdy nie wiem o jakiej porze piszecie

a bo różnie pisałam.Ma być Kaja.Dziekuje Justyna,tak właśnie mnie j więcej ćwiczę,tylko że za szybko,muszę zwolnić.

20-01-2007, Od: Zuzia :-( Odpowiedz
co robic????????????????

20-01-2007, Od: Zuzia :-( Odpowiedz
Stała się rzecz straszna!!!!!!!!!!Czyszcząc skrzypce przesunęłam mostek. Wszystkie struny pękły, a na dodatek strunociąg odleciał!!!!!!!!!!!!!!
a w mojej okolicy w przeciągu conajmniej 200 kilometrów nie mam lutnika!!!!!!!!!!!!!!
co robić?????????????
bo sama raczej tego nie naprawie :P

20-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Kaju, o co ci chodziło z tą -kaja nie kajka-???

20-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
dziekuje ci skrzypaczko

19-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
skrzypce lutnicze od fabrycznych różnią się jakością;-) łatwiej z nich wydobyć ładny dźwięk, mają cieńszą wygodzniejszą szyjkę, lepiej chodzą kołki, nie rozstrarają się co chwila, da się na nich robić różne dziwactwa techniczne, czego nie można robić za pomocą fabrycznego smyczka. i mają szereg innych właściwości charakterystycznych do tych właśnie konkretnych skrzypiec. bo to jest też cecha lutniczych skrzypiec. nie ma na świecie dwóch takich samych i każde mają swoją indywidualną cechę. pozdro :-)

19-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
wszyscy pianiści uciekają z tego instrumentu:-) Vibrato to Vibracja poprostu i najważniejsze w niej to supr luźna , flakowata ręka. najlepiej ćwiczyć tak wooolno jakby vibrato było bo trzech piwach
-noprzeć szyjkę o jakaś stabilna ścianę , tak żeby nie trzeba ich było trzymać ani ręką, ani zbyt mono szyją i próbować wolno wibrować.
-cćwiczyć taki szybki, ale luźny ruch jakby Cie prąd poraził. to tyle na razie pamiętam.

19-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Skrzypce to cudowny instrument

19-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Kaja nie Kajka

19-01-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Jeśli ktos jest zainteresowany rozmowa ze mna na gg o skrzypcach,to moj numer:9982305.Uczę się dopiero 3 miesiac na tym instrumencie,a latami grałam na innym.

19-01-2007, Od: Kajka Odpowiedz
A jakie masz skrzypce?Lutnicze?

19-01-2007, Od: Kinga Odpowiedz
Ja uczę sie w szkole muzycznej w Suwałkach i dobrze mi się gra na skrzypcach:)

19-01-2007, Od: Iwona Odpowiedz
Cześć!! jestem z olsztyna i szukam kogoś kto zagrał by na moim ślubie kościelnym to jest moje marzenie.Kontakt: Iwona_Izykowska@wp.pl

18-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
czym różnią sie skrzypce fabryczne od lutniczych???

18-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
http://www.henglewscy.com.pl - polecam

18-01-2007, Od: Zuzia :-) Odpowiedz
A tak nawiasem co to jest to "vibrato" ???

Wyświetlono wiadomości 7001-7050 z 8419  Wstecz  Dalej