Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6951-7000 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

08-12-2012, Od: ? Odpowiedz
WITAM. Na takiej stronie znalazłam skrzypce; ''TANIE SKRZYPCE. INTERNETOWY SKLEP ZE SKRZYPCAMI'' są tam nawet bardzo dobre i jest też model everplay 6xx który chce kuPić i zastanawiam się;prawdziwy opis,ze wszystkim ,za 299z.POLECACIE MI GO CZY LEPIEJ ABYM KUPIŁA GO W SKLEPIE [WARSZAWIE] .JEŚLI TAK TO PODAJCIE MI JAKIEŚ RADY;-\

10-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli ktoś jest z Warszawy to najlepiej kupić na miejscu (Niska 3A/53). Są dostępne.

07-12-2012, Od: justyna Odpowiedz
mam 13 lat i moim marzeniem jest granie na skrzypcach jak byłam mała to mama nie wzięła że jest takie coś jak szkoła muzyczna a ja teraz bardzo chce się nauczyć na nich grać ale jestem za duża i musiałabym jeździć do prywatnej szkoły muzycznej . mieszkam w Bytomiu odrzańskim a w nowej soli jest szkołą muzyczna państwowa i prywatna tylko że prywatna jest za 30 zł za 1 lekcje i to trochę za dużo może ktoś polecił by mi jakiegoś nauczyciela który by do mnie przyjeżdzał za 10 zł lekcje albo za super lekcje 20/30 zł

07-12-2012, Od: Magda Odpowiedz
ja płacę 30zł na godzine, to i tak nie jest duzo. a ty chcesz zeby nauczyciel do ciebie jeszcze przyjezdzal i uczyl cie za 10zł?

08-12-2012, Od: ? Odpowiedz
witam, w jakim województwie 30 zł za godz. lekcji? bo ja płaciłam 40 zł. proszę o odpowiedź:)

09-12-2012, Od: Magda Odpowiedz
W Warszawie

07-12-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Nikt tyle nie weźmie Ci za lekcje, tym bardziej, że wymagasz aby ktoś do Ciebie przyjeżdżał ... ja płacę 40 zł i nie dość, że dojeżdżam 30 km to jeszcze tylko 45 minut. Po za tym, dziwię się, że Cię nie przyjmą na nauczanie czteroletnie do państwowej szkoły, bo ja np. uczęszczam do takiej i mi powiedzieli, że jakbym zgłosiła się w wieku 14, to jeszcze by mnie przyjęli. Popytaj.

01-12-2012, Od: Mary Odpowiedz
Jakieś polecane kalafonie? Cena do 70 zł. Dla solisty. Aby nie pyliła, a dźwięk nie był szorstki. : )

08-12-2012, Od: Kasia Odpowiedz
ja polecam kalafonię Hiil za 24 zł około produkcja niemiecka

07-12-2012, Od: Maciek violinerpl@gmail.com Odpowiedz
Nawiążę kontakt i współpracę z osobami interesującymi się lutnictwem. Najlepiej z Mazowsza-mam nadzieję, że nasza wymiana doświadczen będzie owocna

05-12-2012, Od: Magda Odpowiedz
Z jakiego powodu wzrosła cena skrzypiec Start II i czemu zmieniła się nazwa na Pengano SI Dark?

06-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
O ile pamiętam nigdy nie było skrzypiec Start II. Kiedyś były podobne Start I, nawet te same zdjęcia i katalogi zostawiłem. Natomiast cena Pengano ciut wzrosła, bo weszła nowa dostawa z trochę droższych, lepszych materiałów. Także pracownicy zażądali trochę większego wynagrodzenia, aby je wykonać starannie. Przy tych skrzypcach jest ponad tydzień pracy ręcznej, a to kosztuje. Inny powód jest taki że wartość tych skrzypiec nieco wzrosła, a wartość pieniędzy (siła nabywcza) spadła z uwagi na inflację. Uwzględniając ten czynnik można powiedzieć że skrzypce realnie potaniały, choć nominalnie, liczbowo cena jest o kilka procent wyższa. Mam nadzieję że nie robi to wielkiej różnicy, zwłaszcza przy tak dobrej jakości. Te skrzypce mogłyby spokojnie kosztować o 20% więcej jak w niektórych salonach i też byłby to dobry zakup.

06-12-2012, Od: Magda Odpowiedz
przepraszam, mialo byc start I. mam te skrzypce, kupilam je 2 lata temu

04-12-2012, Od: ewa Odpowiedz
słyszłam cos jszcze że m aw sobie jakąś kalafonię i smyczek one chyba też są OK PRAWDA ;-]

06-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jest kalafonia, smyczek i futerał

04-12-2012, Od: ewa Odpowiedz
czy skrzypce everplay 6xx za 296 zł będą miały taz taka samą cene w warszawie

06-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Tak

05-12-2012, Od: violinerpl@gmail.com Odpowiedz
Sprzedam bardzo tanio skrzypce Ever Play lub Stagg (brak wklejki) wraz z futerałem i smyczkiem.

04-12-2012, Od: Kasia Odpowiedz
chciałabym się pana Jarka.... gdzie pan ma tan sklep napewno chętnie go odwiedze

05-12-2012, Od: Pawełek Grzesiek Ikar Jacek Odpowiedz
jest napisane na stronie dziecinko

03-12-2012, Od: zainteresowany Odpowiedz
Witam, jako pierwsze skrzypce dla osoby chcącej się nauczyć grać polecono mi ten model:

Skrzypce 4/4 FS-10 heban Suzuki
Góra - świerk,
tył i boki - klon,
podstrunnica - heban.

Czy jest to dobry model do nauki.?

pozdrawiam

04-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
To podstawowy model Suzuki, można śmiało polecić do nauki. Są to skrzypce tej klasy co Pengano SI, choć nie tak ładne.

02-12-2012, Od: Natalia Odpowiedz
Czy skrzypce Sander SV-300, będą dobre dla początkującej osoby?

02-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, są dobre dla początkujących, bo jak na swoją klasę są starannie wykonane, a to zdecydowanie ułatwia ćwiczenia i naukę. To ważne żeby struny były dobrze rozmieszczone, na odpowiedniej wysokości, żeby podstawek był dobrze ukształtowany i dopasowany. W tym modelu jest to zapewnione.

03-12-2012, Od: Natalia Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź. :)

02-12-2012, Od: Anna Odpowiedz
Wiam! Czy jest jakaś znaczna różnica pomiędzy pomiędzy modelami Pengano S Light a Pengano SI Dark?Jestem osobą początkującą choć z wykształcenia muzykiem po Akademii Muzycznej w klasie fletu.Skrzypce to takie spełnienie dawnego marzenia.

02-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Pengano SI Dark to wyższy model a więc lepsze materiały, dokładniejsze wykonanie i lepsze brzmienie, bardziej bogaty dźwięk. A przy okazji moim zdaniem to najpiękniejsze skrzypce w swojej klasie.

30-11-2012, Od: ewa Odpowiedz
czy skrzypce trzy czwarte everplay bębą dobre do nauki dla początkującego

02-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jak najbardziej. Wiele szkół korzysta z tej marki w początkowym okresie nauki. Najlepiej model serii 6xx w cenie 296 zł.

02-12-2012, Od: ewa Odpowiedz
bardzo dziękuje za tą odpowiedź ale spytam się jeszcze czy taka sama cena będzie też w sklepie muzycznym w warszawie i czy te skrzypce są już ze wszystkimoraz jaką kalafonię nie zadrogo wybrać

02-12-2012, Od: ewa Odpowiedz
bardzo dziękuje za tą odpowiedź ale spytam się jeszcze czy taka sama cena będzie też w sklepie muzycznym w warszawie i czy te skrzypce są już ze wszystkimoraz jaką kalafonię nie zadrogo wybrać

23-11-2012, Od: ania Odpowiedz
niedługo dostane skrzypce adeita z allegro czy to taki okropny instrumant
powiedzcie z nie

25-11-2012, Od: Jarek Odpowiedz
W ciągu 10 dni masz prawo zwrotu jeżeli się nie spodobają. A tak na logikę - zestaw za 159 zł, minus koszty Allegro czyli 140 zł, minus wartość futerału i smyczka to wychodzi że skrzypce kosztują jakieś 20 zł. Obawiam się że to wyrób skrzypcopodobny wykonany do celów dekoracyjnych, a nie prawdziwe skrzypce do grania. Pewnie jakiś dźwięk da się wydobyć. Jeżeli będzie ci słabo szło to nie przejmuj się bo to nie będzie Twoja wina. Możesz na spokojnie zwrócić atrapę i dozbierać na instrument. Już taki za 300 zł będzie OK.

26-11-2012, Od: ania Odpowiedz
dzięki za poradę ,dzięki tobie uniknęłam rozczarowania ale zastanawiam się jakie inne teraz kupić do trzysta złotych najlepiej jak się da z całym wyposarzeniem one będą do grania i też trzy czwarte prawie wszystko tak jak wypowiedz pani ali proszę doradzcie mi liczę również na pana panie jarku i najserdeczniej panu z góry dziękuje

02-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej Everplay za 296 zł. Są dobre i tanie. Testowałem prawie 20 typów skrzypiec w tej cenie i Everplay wypada zdecydowanie najlepiej zarówno pod względem brzmienia jak i dokładności wykonania. Dzięki temu nauka idzie stosunkowo łatwo.

29-11-2012, Od: Kasia Odpowiedz
Czy typ zastosowanego lakieru na płytę skrzypiec ma wpływ na barwę dźwięku?

30-11-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo duży. Mistrzowie lutnictwa mają swoje tajemne receptury i sposoby nakładania lakierów w wielu warstwach. Najlepszy dowód jak mój znajomy pomalował sobie instrument domowym sposobem i ten kompletnie przestał brzmieć. Prawie nie było słychać dźwięku tak farba wytłumiła drgania.

29-11-2012, Od: ? Odpowiedz
gdzie moge naprawic skrzypce jestem z okolic bytomia

29-11-2012, Od: JO Odpowiedz
W Gliwicach jest pracownia lutnicza .

26-11-2012, Od: ala Odpowiedz
zdecydowałam sobie kupić skrzypce ale nie atrapę tylko do grania, trzy czwarte, najlepiej z całym wyposarzeniem ale mam niewielki bużet trzysta złotych, słyszałam o everplay zakup dokonamy w sklepie w warszawie niewiem jaką firmę wybrać i jaką polecilibyście mi kalafonię,smyczek oczywiście te rzeczy nie za droge ale i dobre pomocy masze to wiedzieć już w grudniu marzę o tym na święta

27-11-2012, Od: Agata Odpowiedz
Typowe sklepy i salony nie bardzo się nadają, bo jest drogo, a skrzypce nie są przygotowane odpowiednio do grania. Jeszcze gorzej bywa na Allegro, bo jest dużo bubli. Wizyta u lutnika to dodatkowe 100 zł. Drogie skrzypce lutnicze najlepiej kupować u Henglewskich, a tanie uczniowskie w SPIN-ie: http://www.skrzypce.pl/plan.gif Skrzypce Everplay za 296 zł mają w zestawie dobry smyczek i dużą kalafonię. Nie trzeba nic dokupować. Ewentualnie żeberko za 28 zł i może tuner elektroniczny za 30 zł.

28-09-2012, Od: Kasia Odpowiedz
Kupię używane skrzypce 1/10 w rozsądnej cenie. lanjelin2@wp.pl

01-10-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Można kupić nowe dobrej jakości za ok. 400 zł. Przyzwoite używane raczej będą droższe. Jeżeli zaś będą na poziomie 100-200 zł to trzeba bardzo uważać. Często zdarza się że ktoś kupił bardzo tanie skrzypce, okazało się że nie nadają się do grania i teraz odsprzedaje. Bardzo tanie skrzypce są do niczego już jako nowe, a dodatkowo szybko się zużywają. Może się okazać że gra na nich jest bardzo trudna i nie da się ich dobrze nastroić. Jest ryzyko że w ramach "rozsądnej ceny" zniechęci się dziecko do nauki raz na zawsze. Warto też brać pod uwagę że bardzo tanie używane skrzypce mogą wymagać dużych nakładów finansowych na naprawy, remonty, wymianę zużytego smyczka, kołków, stroików czy innych elementów, albo równie kosztownych regulacji i konserwacji. Na pewno trzeba pokazać je przed kupnem specjaliście, żeby ocenił czy nie są rozeschnięte i czy nie wymagają napraw.

27-11-2012, Od: Krystian Odpowiedz
Sprzedam wysokiej klasy skrzypce lutnicze, z roku 1918, wykonane przez Duńskiego lutnika.

Stan skrzypiec jest bardzo dobry, gotowe do grania (nowe struny).

Wycena polskiego lutnika: 12 000 zł
Wycena duńskiego lutnika: 32 000 koron duńskich

Kwota jaka mnie interesuje to w granicach 10 000 zł.

Zainteresowanych proszę o kontakt gg: 45267547 lub email: nordico@o2.pl

Pozdrawiam

21-11-2012, Od: Iwona Odpowiedz
Witam, gram od roku na skrzypcach, równolegle z moimi dziećmi uczącymi się metodą Suzuki – obecnie uczę się utworów z 2 książki, staram się być zawsze kilka piosenek przed moimi dziećmi, żeby w ten sposób też osłuchiwały się z kolejnymi utworami. Mam skrzypce Stentor 1400, dostępne także na tej stronie i zamarzyło mi się coś lepszego. Chciałabym wydać w granicach do 1500 zł, myślałam w zasadzie wstępnie o 1000-1200, ale szukając ofert zauważyłam tutaj skrzypce Padva. Bardzo proszę o informację, czy zmiana z Stentora 1400 na te skrzypce będzie wyraźnie odczuwalna, i czy faktycznie różnica między skrzypcami Padva a np. Sonata, Virtuoso A+ czy Gewa od Hengelewskich jest duża – czy warto dopłacić te 300 zł do Padvy. Przyznam, że wizualnie bardziej podobają mi się Virtuoso A+, Padva na zdjęciach wydaje mi się dość jasna i błyszcząca, choć z opisu wynika, że lakier jest ciemny-brązowy z imitacją na staro. Może to wina zdjęcia Padvy? W droższe skrzypce nie chciałabym już inwestować, gram jedynie dla swojej przyjemności. Ewentualnie w takiej cenie co jeszcze możecie polecic?

22-11-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Obawiam się że nie będzie oczekiwanego odczucia że nagle nowe skrzypce grają cudownie same. Gdyby się przesiadać z jakiegoś fatalnego instrumentu w stylu MSA, Sign, Sounder, Lagis, Adelita to różnica byłaby gigantyczna. A tu akurat Stentor nie jest zły. Może lepszym pomysłem byłby zakup bardzo dobrych strun, smyczka i kalafonii. Sam nie wiem. Ostatnio klientka przy podobnej przesiadce wybrała ten zestaw od Henglewskich i była zadowolona. To przyjemna zmiana, choć nie jakaś wielka rewolucja.

26-11-2012, Od: Iwona Odpowiedz
Dziękuję za poradę – właśnie wymieniłam fabryczne struny na Thomastic Dominant i faktycznie jest różnica. Dźwięk jest jakby głębszy, pełniejszy – choć póki co słychać też metaliczny wydźwięk, mam nadzieje, że to minie, podobno te struny tak maja na początku. Swoją drogą zaczęłam się zastanawiać, jakie struny oryginalnie są montowane do Stentora 1400, moje nowe Dominanty różnią się od tych fabrycznych jedynie kolorem owijki w strunie G (Dominanty mają żółtą, fabrycznie miały czarną), pozostałe kolory są takie same. Przypadek? Zakupiłam lepszą kalafonię i czuję różnicę w grze. Waham się z nowym smyczkiem, ten fabryczny jest chyba nie najgorszy, chyba musiałabym sporo zainwestować, żeby tu poczuć różnicę? W każdym razie zamierzam pograć teraz trochę na ulepszonych skrzypcach, marzenie o skrzypcach z „wyższej półki” jeszcze we mnie jest, ale mogę teraz spokojnie się rozglądać za tymi jedynymi. Dziękuję!

17-11-2012, Od: iza Odpowiedz
czy nie za pózno na naukę na skrzypcach mająć 10 lat

25-11-2012, Od: Michał Odpowiedz
Ja zacząłem w wieku 15 lat i gram już prawie 2 lata :D

17-11-2012, Od: matusz Odpowiedz
nie, mam 14 lat i zaczalem gre na skryzpcach ;p


Wyświetlono wiadomości 6951-7000 z 13484  Wstecz  Dalej