Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8276  Wstecz  Dalej

28-06-2007, Od: marcin Odpowiedz
czy warto zaczac uczyc sie gry na skrzypcach w wieku 18 lat ? oczywiscie jest/bylo by to traktowane jako hobby

28-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
acha, i też zaczynałam w wieku 14 lat i też moi rodzice mówili , że to słomiany zapał;)

28-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
eee czego ?? :P jak znajdziesz dobrego prywatnego nauczyciela to będzie Cie on w stanie naprawdę dużo nauczyć, a jakby co to na Akademię Muzyczną nie potrzeba zaświadczenia o ukończeniu szkoły muzycznej II st tylko "posiadać umiejętności w tym zakresie" . Co niestety jest nieczęstym przypadkiem, ale możliwym. Prywatny nauczyciel nie jest w stanie, poprostu nie może dać Ci zaświadczenia o jakimś stopniu umiejętności czy ukończeniu danej partii materiału. Pzdro :)

28-06-2007, Od: Weronika Odpowiedz
Zawsze marzyłam o grze na skrzypcach. Moim problemem jest to że mam już 14 lat i do szkoły muzycznej mnie nie przyjmą, rodzice się nie zgadzają bo sądzą że to mój przejściowy pomysł... Czy jeśli wynajmę prywatnego nauczyciela to dostanę świadectwo ukończenia kursu???

26-06-2007, Od: opcia Odpowiedz
właśnie się dowiedziałam, że mój syn zdał egzaminy i dostał się do szkoły muzyczsnej do klasy skrzypiec, jestem przerażona, a jak sobie nie da rady???

26-06-2007, Od: Janusz Odpowiedz
a do której szkoły synek zdał?
gdyby miał kłopoty, zapraszam do nas, żona chętnie pomoże :)

26-06-2007, Od: Adam Odpowiedz
Nie martw sie na przyszłośc. Skoro przyjeli go na skrzypce to musi miec predyspozycje. Pewnie do szkoły podstawowej. nie musi zostac muzykiem, a granie na instrumencie ukształtuje w nim charakter. Poczatki są trudne, a potem bedzie lepiej. Da sobie rade na pewno.

13-06-2007, Od: ? Odpowiedz
Do ogłoszenia o futerale - mail: birmane@o2.pl
ew. gg: 9440189
zapraszam jak ktos chce tani futerał, bo mi po prostu nie potrzebny i będzie leżał, stan - nowy

26-06-2007, Od: Janusz Odpowiedz
co to za futerał? jaka cena? pozdro

26-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
od pomagania z instrumentem są nauczyciele;-) pani wiedza przyjdzie z czasem, i dziecka też:-)

26-06-2007, Od: opcia Odpowiedz
Dziękuję za słowa wsparcia:) tyko, że ja nie mam bladego pojęcia o tym instrumencie, nawet nie będę umiała mu pomóc, a on ma dopiero 6 lat

26-06-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Nie martw się tylko ciesz!!Gratujuję Twojemu synowi! :)

24-06-2007, Od: wojciech32@tlen.pl Odpowiedz
sprzedam skrzypce 4/4,stare z futerałem.U lutnika zostały nabłyszczone oraz wymienione czesci m.in. kołeczki,podbródek itp.
Cena do negocjacji.

23-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no jak się za bardzo oblepi włosie (nie pręt) kalafonią, to tak jak struny trzeba czyścić. odrobinę spirytusu na taki płatek czy wacik kosmetyczny i przejechać po włosiu, tylko trzeba na lakier uważać :-) i tyle. tylko jak ja pierwszy raz to robiłam to dostałam zawału jak spróbowałąm później grać, a on dźwięku nie wydawał:-P więc się nie przestrasz, tylko smaruj kalafonią do skutku:-)

23-06-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Co to tego czyszczenia smyczka spirytusem... Czy mogłabyś bardziej rozwinąć ten temat bo jeszcze nigdy o tym nie słyszałam...

21-06-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Dzięki Skrzypaczko :> stroić kołkami..kurczę...pozdro =)

21-06-2007, Od: skrzypcaczka Odpowiedz
na E zawsze :-) bo tak na prawdę skrzypce bez mikrostrików lepiej brzmią. więc przyjęło się, że jak ktoś wydaje kupę kasy na skrzypce lutnicze, to jest już zawodowym skrzypkiem i jego celem jest uzyskanie jak najlepszego brzmienia. A do tego umie stroić skrzypce kołkami :-))) a na najwyższej strunie jest mikrostroik bo jest najcieńsza i łatwo by ją był strojąc kołkiem zerwać :-P ale nikt Ci nie zabroni założyć pozostałych maszynek :-) ja tak zrobiłąm i nie narzekam. Pzdro

20-06-2007, Od: Aśka Odpowiedz
No...manufakturki Vivaldi mają boskie :D ale czemu zwykle w skrzypcach lutniczych jest tylko jeden mikrostroik na strunach G albo E?

20-06-2007, Od: skrzypcaczka Odpowiedz
no tak ceny to oni mają... %-) ale przynajmniej wiem co kupuję i nie wcisną mi kitu. :D A skrzypce to różnie u nich kosztują. Ja kupiłam pięknie brzmiące manufaktury ze wszystkimi alikfotami na swoim miejscu (wiem, fart :D ) za nie całe 2000 zł. :-)

19-06-2007, Od: Jarek Odpowiedz
Pojawia się tu sporo ciepłych słów na temat sklepu Państwa Henglewskich. Jak najbardziej polecam ze względu na ogromny asortyment i miłą obsługę, ale niestety muszę odradzić ze względu na ceny. Niektóre marże są na poziomie 300% i więcej. Przykładowo goły prosty futerał skrzypcowy kosztuje tyle, że w innym sklepie można kupić identyczny razem ze skrzypcami i smyczkiem! Także skrzypce są prawie dwa razy droższe.

17-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
to niżej ode mnie. jak się przyda to miło, ale ja nigdy nie umiałam korzystać z takich stron :-)

17-06-2007, Od: ? Odpowiedz
http://imslp.org/wiki/Strona_Glowna
http://www.ad6uy.com/free2.html
http://www.music-scores.com/instruments.php
http://www.cpdl.org/wiki/index.php/Main_Page
http://www.bh2000.net/score/
http://www.mutopiaproject.org/index.html

17-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
skrzypaczka Kasia,a do jakiego wątku było Twoje stwierdzenie????;-)
bo ja gram od 7 miesięcy i co z tego??? przynajmniej w teorii wiem o co wTYM chodzi :--PPPP

17-06-2007, Od: Skrzypaczka Magda Odpowiedz
Mam do was jedno pytanko.Czy znacie jakieś strony internetowe na których można znaleźć za darmo utwory na skrzypce

16-06-2007, Od: Skrzypaczka Kasia Odpowiedz
po 14 klatach gry wiem o co w tym chodzi

17-06-2007, Od: Otykla Odpowiedz
Przstań sie chwalić, ja tez gram 15 lkat

17-06-2007, Od: Oliwka Odpowiedz
Co robić gdy smyczek sie klei?

17-06-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Wiktoria: są specialne płyny do czyszczenia i polerowania skrzypiec, najlepiej zobacz na stronce Państwa Henglewskich, duuuuży wybór :) domowe sposoby to szmatka lekko nasączona zimną wodą z mydłem. Przetrzyj nią skrzypce parę razy, potem na sucho. Do strun i nie lakierowanych części najlepszy jest spirytus. Pozdro xD

16-06-2007, Od: Wiktoria Odpowiedz
Jak i czym czyścic skrzypce?? Z góry dziękuję za odpowiedz:)

16-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
heh moja mi starcza na ponad pół roku, ale zazwyczaj kupuję nową tak dla zmiany :-) no i można oczywiście przesmarować, sklejone włosie czyści się spirytusem. tylko się nie przestrasz bo potem trzeba duuuużo kalafonią smarować bo włosie jest super czyste i gładkie :-)

16-06-2007, Od: Oliwia Odpowiedz
Masz rację, też to robię

16-06-2007, Od: Kami Odpowiedz
To w takim razie ta kalafonia bardzo szybko sie ściera, na ile wam wasze starczają? Jest możliwe że prze dobrzy sie smarowanie? słyszałam że są takie sytuacje, że włosie sie skleja, i co wtedy z nim zrobic? bo wyczesanie to chyba nie wszystko:/

15-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Kasiaczek no to gratki mi też extra poszło :-) 25 pkt:-)

15-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Kami to zależy od kalafonii i jak długo i często grasz. :-/jak zauważysz , że smyczek się nie trzyma strun, jeździ po gryfie i takie tam to zazwyczaj oznaka braku kalafonii (lub braku oparcia hehe). szkoły smarowania są różne. niektórzy radzą kilka długich pociągnięć kalafonią po smyczku
, a inni wcieranie dokładne kalafonii na całej długości smyczka, jakbyć ścierała bułkę tartą:-) ale mówię, to zależy od kalafonii. mi bardziej odpowiada pierwszy sposób o inaczej mi skrzypce tragicznie brzmią, ale za to muszę smarować smyk kilka razy podczas jednego ćwiczenia

15-06-2007, Od: Kasiaczek Odpowiedz
do: skrzypaczka ... na szczęście poszło mi dobrze i dostałam 5 :) Mam nadzieje, ze Tobie tez dobrze poszlo :* pozdrawiam

15-06-2007, Od: Moni Odpowiedz
Skrzypaczka : wielkie dzięki za nakierowanie:) Postaram się nie kupić badziewia;) pozdrawiam!!!

15-06-2007, Od: Kami Odpowiedz
To znowu ja:). Mam pytanie na które nie potrafie znalezc odpowiedzi. Jak często smaroać włosie kalafonią i jak często? z góry dziękuje za odpowiedz. pzdr.

13-06-2007, Od: Kasia Odpowiedz
Sprzedam futerał - Nowy, raz przeniesiony na skrzypce 4/4
Prostokątny (wiecej miejsca na akcesoria przez to)
Materiał standard - czarny połysk, nieprzemakalny,
dodatkowo - schowek na akcesoria, miejsce na 2 smyczki,
Zasuwany na suwak, dodatkowo zapinany, kieszeń z przodu na całej długości na nuty, ksiażkę;
z rączką + pasek na ramię
LEKKI futerał, polecam (sprzedaje ponieważ mam teraz 2 futerały a 1 skrzypce :)
do odbioru - Warszawa - najchetniej w centrum
ewentualnie pod Warszawą w kierunku Pruszkowa. cena 195 zł.. (do negocjacji) odbiór osobisty :)

13-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Iwona, jeśli chodzi o ten przedział cenowy, to lepszych nie znajdziesz. bo te skrzypce nie są jakieś DOBRE, ale grają, są z drewna i to nie są już zabawki. ja miałam kiedyś ten tańszy, gorszy model ever play i dość długo na nich grałam i spisywały się nieźle, a nawet zdołałam je sprzedać.:-)

13-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Kasiaczek też miałam egzamin dziś, na pewno Ci dobrze poszło :-)))
Moni, skrzypiec do wyboru jest mnóstwo. Zazwyczaj jak ktoś daje do sprzedania nowe skrzypce, to zazwyczaj posiadają wszystko co mieć powinny, niestety czasem trafiają się oszuści. jeśli chodzi o najważniejsze sprawy z budowy, to jest tego mnóstwo, ale radzę wejść w dział" sklep" na tej stronce i kliknąć na obrazek instrumentu, bo wtedy wyświtla się więcej informacji o nim. jest tam duże zdjęci , które możesz sobie chociażby wydrukować, żeby mieć dokładne pojęcie o wyglądzie zewnętrznym, oraz wymienine kilka rzeczy, które skrzypce mieć powinny. NAjlepszym rozwiązaniem jest udanie się do sklepu Henglewskich , jeśli mieszkasz w Poznaniu lub wawie, albo odwiedzenie ich strony. http://www.henglewscy.com.pl to jest sprawdzona firma miłych ludzi, którzy mają w rodzinie lutnika i na pewno Ci nie wcisną kitu. Sama mam od nich skrzypce. Mają takie od najtańszych, fabrycznych, ale przygotowanych do gry przez lutnika, po skrzypce średniej klasy (instrumen już na długie lata , dobrze brzmiący, który jakby co zawsze da się spokojnie sprzedać, tzw. manufaktury) po najdroższe lutnicze . no, to tyle. pzdr

13-06-2007, Od: Moni Odpowiedz
Aśka: dzięki za techniczne info - palce może nie będą aż tak bolały, utwardziły się(w gitarze mam metalowe struny:D), ale ręce na pewno pobolą;) o tym ramieniu, że ma być nieruchome też nie wiedziałam!!tylko najpierw muszę kupić instrument:/
Skrzypcaczka - serdeczne dzięki za odpowiedź. rzeczywiście, myślałam o nauczycielu - wolę,żeby mnie nie pokręciło na starość;) Zdaję sobie sprawę, że będzie trudno, ale jestem ambitna;D
A mam jeszcze jedno pytanko -czym kierować się przy kupnie skrzypiec? Co obowiązkowo powinno być? czy są jakieś wytyczne co do budowy? Jak sprawdzić, czy skrzypce będą stroiły?
pozdrawiam, Moni:)

13-06-2007, Od: Kasiaczek Odpowiedz
Hej... Moim drodzy mam do Was wielką prośbę... TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI! Dzisiaj mam egzamin! o 17... buu... boję się :( Ale mam nadzieję , że wszystko będzie w porządku ! Pozdrawiam wszystkich ! Trzymajcie kciuki papa :*

13-06-2007, Od: Iwona Odpowiedz
z czy ktos z was ma może
Verona Custom z tej stronki? myślicie ze w tym przedziale cenowym będzie to najlepszy wybór?

13-06-2007, Od: skrzypcaczka Odpowiedz
To jest tak jak Aśka napisała:-) z tym że gra na skrzypcach, nawet taka choćby poprawna jest na prawdę bardzo skomplikowana i trudna :-( z bólem, ale muszę polecić prywatnego nauczyciela choćby na początek który Ci wszystko ładnie ustawi. bo to nie chodzi tylko o technikę grania( pal licho z nią), ale o Twój kręgosłup i wygodę przy graniu.:-) pzdro

12-06-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Moni: tak trzymać! :) więc: przy zmianach pozycji cała ręka przesuwa się po szyjce skrzypiec tak, żeby nie zmienił się jej układ, tzn. rękę przesuwa tylko zgięcie jej w łokciu. Palce mają stać na strunach opuszkami. Boli, ale z czasem przestaje :D prawa ręka przy prowadzeniu smyczka zgina się tylko w łokciu, ramię jest nieruchome. Nadgarstek zgina się odpowiednio do pozycji smyczka na strunach. Układy palców na skrzypcach są zupełnie inne jeśli chodzi o akordy, akord C-dur można zagrać tylko pojedynczymi dźwiękami - dźwięk e i g znajdują się na tej samej strunie. Z resztą jest chyba tak samo, ale lepiej poczekać na odpowiedź którejś z Skrzypaczek :) pozdrawiam i życzę powodzenia!! xD

11-06-2007, Od: Moni Odpowiedz
:) dobrze, że jest taka stronka.Już dłuższy czas myślę o kupnie skrzypiec i nauce gry, ale brakowało mi odwagi. Ale kiedy czytam, że starsi ode mnie(mam 23 lata) dopiero zaczynają uczyć się grać - wiara we mnie wstępuje:)tylko zastanawiam się o co chodzi z tą grą w pozycjach, jak konkretnie układać palce?Poza tym nie mam pojęcia jak prowadzić smyczek - jak ma pracować prawa ręka, bo przecież poza trzymaniem smyczka jest też poruszanie nim...:/ Gram od 7 lat na gitarze, nauczyłam się sama, ze słuchu(ale w gitarze jest prościej, bo są progi i akordy).Czy układ palców do gry na skrzypcach jest podobny do gitarowego akordu C-dur, czy wręcz odwrotnie? Jeśli ktoś się zna, to bardzo proszę o odpowiedź:) pozdrawiam!!!

11-06-2007, Od: skrzypcaczka Odpowiedz
struny najlepiej po każdym graniu. bo jak się oblepią kalafonią to już ich nie doczyścisz ;-) jak są w miarę czyste to wystarczy sucha lub lecutko wilgotna( nie mokra!!, woda nie może ciec na skrzypce) szmatka. najlepszy jest jednak spirytus albo zmywacz do paznokci. ale UWAGA!!! nie może nawet odrobinka dotknąć lakieru skrzypiec, bo zacznie złazić.

10-06-2007, Od: Marek Odpowiedz
jak często trzeba czyścić struny skrzypiec i czym?

09-06-2007, Od: Pacio Odpowiedz
ja od dziś uczę się grać na skrzypcach i chcę żeby mi ktoś pomógł.

09-06-2007, Od: Maciek Odpowiedz
pierwsze co muszisz nauczyć się w sposób właściwy trzymania smyczka oraz samych skrzypec
musisz nauczyś się stawiać palce lewej ręki.
Kup sobie nuty z których będziesz mugł grać.

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8276  Wstecz  Dalej