Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7863  Wstecz  Dalej

13-03-2007, Od: Justyna(skrzypaczka) Odpowiedz
heh.... do Olimpia:Na temat trąbki pisałaś ze "skrzypaczką" bo ja dodaje jeszcze imię;)czyli "Justyna(skrzypaczka);D

14-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
ahaaa... teraz już wiem

14-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
Aśka, zagraj sbie naprzykład wlazł kotek na płotek na pianinie ale zamiast tercji małej "gee" zagraj wielką "geses"! A jak jeszcze dodasz C iG w lewej ręce to ci wyjdzie piękny SMUTNY początek wlazł kotek:D

Masz rację ale ta wesołośc i smutność interwałów jest względna:P
Nie wiem dlaczego ale tercja wielka grana melodycznie w dół brzmi jak dla mnie smutno a w górę wesoło:( Dlatego zawsze gdy rozpoznaje interwały kieruje się odległościami interwałów a niich wesołością czy smutkiemXD

14-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Adam, mi te seksty raczej brzmią na odwrót...

Skrzypaczko!:D
Nie jesteś sama(w liczeniu na palcach):P
Ja naprzykład liczę sobie stopnie na palcach przy określaniu odległości w nutach. Nie mam takich zdolności liczenia w pamięci wiec liczę sobie na palcach albo na kartce:D Żaden obciach:P

Adam,śpiewając seksty pamiętaj że seksta mała jest przewrotem tercji wielkiej więc brzmi bardziej durowo, a seksta wielka jest przewrotem tercji małej więc brzmi mollowo:D
Sekstą małą zaczyna się piosenka z "Love Story".
A ma ktoś pomysł na sekstę wielką :D Piszcie:D

13-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Adam, po prostu pograj sobie na instrumencie poszczególne interwały, po jakimś czasie je zapamiętasz. Mi się zawsze myli kwarta z kwintą, więc w tym wypadku stosuję metodę Skrzypaczki (kwarta: najczęściej "Eine klaine..." Mozarta albo "Time To Say Goodbye" Bocellego) kwintę można wypełnić środkowym dźwiękiem i masz durową tonikę. Powodzenia :)

13-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
szczerze, to ja rozpoznaje interwły , albo liczac na palcach(boze ale obciach) albo kojarze je z jakimiś melodiami. np. 4 czysta to "płonie ognisko w lesie", albo eine kleine Mozarata:-) kwinte skrzypkom łatwo rozpoznać, na sexty jest mnóstwo słynnych piosenek , septymę mała to ja rozpoznaje "wkładając" do środka dźwięki dominanty septymowej, a septyma wielka ciagnie do oktawy:-) moje sposoby:-)))

13-03-2007, Od: Adam :) Odpowiedz
Mam pytanie. Wy, którzy chodzicie do szkoły muzycznej, jak sobie radzicie z rozpoznawaniem interwałów? Poradźcie jak najszybciej! W piatek mam sprawdzian z rozpoznawania interwałów i trójdźwieków! Ratunku!

13-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
A może zna ktoś jakieś fajne strony o skrzypcach,żeby były fajne obrazki itd???

13-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Monia,skrzypce to fajny,ciekawy instrument.Jeśli ci się podoba to oczywiście że warto spróbować!!! Tylko jedno; musisz się uzbroić w cierpliwość.Mojego znajomego kolega zaczął się uczyć gry na skrzypcach w wieku 14lat.Teraz jest wspaniałym skrzypkiem i jeździ po całym świecie,koncertuje.To nie znaczy że tylko w wieku 3-8lat można zacząć grę na skrzypcach!!!Małe dziecko rozprasza się i dłużej się uczy.W głowie tylko zabawa a tak naprawdę nie ono chce grać tylko rodzice chcą żeby grało.(w przypadku 3-5 letnich dzieci) Nie liczy się wiek,liczy się talent i zamiłowanie.Jeśli lubisz,graj.Ja mam 13 lat i dopiero zaczęłam się uczyć.Chcę umieć grać dla siebie,nie na pokaz. Zaczynaj już od zaraz.POWODZENIA!!! :):):):):):):):):):):):)

13-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
Monika!
Oczywiście, że warto:D
Skrzypce to naprawdę świetny instrument. Jeżeli teraz ci się podoba to jak zaczniesz grać to się zakochasz:D Mnie na przykład skrzypce strasznie pochłonęły dostałem siędo szkoły muzycznej i to jest najpiękniejsze co mnie w życiu spotkało:D Życzę Ci powodzenia i wytrwałości:P XD

12-03-2007, Od: Monika Odpowiedz
mam 19lat jeszcze nigdy nie grałam na skrzypcach... ale bardzo mnie zafascynowały i chciałabym nauczyć sie na nich grac... myślicie że jest to realne??? wiem ze nie będę żadnym wirtuozo ale...chce chociaż zobaczyć jak to jest. Powiedzcie mi warto? mam szanse sie czegoś na uczyć?pozdrawiam

12-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
heh jak wam si chce tyle pisać

12-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
ja już się nie orientuję;skrzypaczka & Justyna (skrzypaczka) . która to która??? z którą rozmawiałam na temat trąbki??????///

12-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
wiesz, ja gram i na skrzypcach i na fortepiani i powiem Ci, nie ma co porównywać bo się nie da. mówiąc"technika" skrzypek ma co innego na myśli( np. prawą rękę, umiejętność jakś spiccato i takie tam) a pianista co innego( ZASÓWANIE szybko i glośno najlepiej) . problem poprostu tkwi w szczegółach.MOże na fortepianie grałaś bardziej zaawansowane utwory niz na skrzypcach(?) . mówiąc w skrócie to zgadzam się, że na fortepianie ciężej sie czyta utwory i opanowuje pamięciowo, ale na skrzypcach sam problem intonacji, wibracji czy tym podobnych to cieżka cholera, no i dochodzą sprawy aparatu, który ma TYYYLE szczegółów o których trzeba pamiętać.... na fortepianie jak się ma dobrze ułożoną rękę to bay, koniec naszego aparatu. tylko ćwiczyc i cwiczyć , zeby mieć bardzo mocne palce(sprawy muzyczne wogóle omijam na obu instrumentach bo to jest temat długości doktoratu:-) ) no a na skrzypcach jest wiele różnych technik, sposobów (na chłopski rozum) grania. ja to się dopiero rozpisałam:-)

08-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
Kaja! Jeśli chcesz pooglądaćskrzypków to wejdz na http://www.youtube.com i wpisz w wyszukiwarce np. violin (albo Perlman Bazzini):P

10-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Adam,dziękuję Ci bardzo,stronka jest cudowna.

10-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Może głupio myślę, ale odkąd zaczęłam grać na skrzypcach wydaje mi się, że są łatwiejsze od fortepianu. Nie ma w nich akordów, można się skoncentrować na jednej linii melodycznej, i rozczytywanie utworów idzie dużo łatwiej i szybciej.Są tylko 4 struny...:) mówią,że technika na skrzypcach jest okropnie trudna, ale ja zawsze miałam z nią problem na fortepianie. Ale się rozgadałam...pozdro

10-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Skończcie już ten temat z trąbką, bo przecież każdy instrument jest trudny na swój sposób!!! (ale przecież trąbka jest dużo prostsza od skrzypiec bo trzeba tylko wyrównać "dmuchanie" w nią)

09-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
heej,czemu się nikt od wczoraj nie odzywa hmm???????????!!!

08-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
no no o to że trąbka (wg mnie) jest trudniejsza od skrzypiec ale mniejsza o to, pogadajmy o czymś innym

08-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no choooodze.:-) od 9 lat:-) to o co chodziło z tą trąbką? (ale mamy fajny temat na skrzypcowej stronie:-)

nie zrozumiałyśmy się chyba. A chodzisz do szkoły muzycznej??
:)

no,to właśnie o tym mówię

Zuzia: mają dużo węższą, wygodniejszą szyjkę... hm... manufakture od lutniczych dośc ciężko zwykłym ludziom odróżnić... chyba tylko lutnicy to potrafią... bo dźwięk na pewno się różni i wygląd chyba też...fabryczne od lutniczych już łatwiej odróżnić, bo fabryczne są zazwyczaj z wyglądu nieskazitelne tzn. rzadnych plam , rys, odbarwień czy coś takiego... no i dźwięk mają zupełnie inny

ech dobra nie będę się kłucić, ale poprostu w mojej szkole jest mnóstwo trębaczy i oni mówią duzo na temat trdności instrumentu. poza tym tak sie przyjęło, że smyczki są dużo trudniejsze od dętych i już;-)

08-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Czy ma ktoś jakieś filmiki na których grają na skrzypcach?

do:skrzypaczka większość ludzi tak uważa może dlatego że skrzypce mają struny i do tego smyczek a trąbka , no raczej nic. Trzeba po prostu dmuchać i dmuchać (to nie jest przyjemne) i czasem można się popluć.A do tego płuca cię bolą.Więc to nie jest czysta gra

07-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Czy skrzypce lutnicze i manufunkturowe mają węższą szyjkę od fabrycznych??? Jak można odróżnić manufunkturę od lutniczych i fabryczne od lutniczych, i czy można to zrobić bez pomocy lutnika i specjalisty???(czy zna ktoś jakieś fajne stronki o skrzypcach???)

07-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no nie wiem czy skrzypce są łatwiejsze od trąbki:-) polenizowałabym:-) Aśka! mi pani mówi, że to kwestia odpowiedniego oparcia, ciężaru ręki i kontaktu struny- włosie nad którym musisz panować. poprostu to Ty decydujesz kiedy zaczynasz i kończysz dźwięk i z jaką siłą ma on brzmieć. rozluźnij łapę , połóz się na strunach iiiii skrzyp!!!!!! :-) :-) będzie dobrze 3maj się

07-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
*** THE VIOLIN ARE THE BEST *** :)

07-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
Aśka! Aby uzyskać głęboki pełny dżwiek należy odpowiednio trzymać i prowadzić smyczek:D Cała tajemnica gry na skrzypcach polega na wyćwiczeniu prawej ręki:P
Ćwicz prawą rękę a napewno odniesiesz sukces:D

heh nie przesadzaj! Chociaż jeszcze nie umiem grać, myślę że trzeba uzbroić się w cierpliwość i próbować aż do skutku. Wszyscy mówią że gra na skrzypcach jest ,,trudna'' i ,, tylko dla spokojnych i cierpliwych'' eeee!!! ja uważam że jest fajna, może nie najtrudniejsza (w porównaniu z trąbką) a poza tym ja nie jestem coś w tym sensie ,,jak flegmatyk'' Lubię wrzasnąć na brata,a co najważniejsze drażnić chłopaków (do skrzypka to nie jest podobne)Ale najważniejsze : *nikt mnie do gry nie zmusza*

07-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Olimpia, łap za 500! Zgadzam się ze Skrzypaczką co do poziomu tych za 300, i myślę, że Verona będą super za tą cenę. Ech,błagam, doradźcie co zrobić żeby wydobyć ze skrzypiec ładny, pełny dźwięk? Na początku grania było jeszcze jako tako, ale teraz, zwłaszcza w szybszych utworach dociskam strunę tak mocno jak mogę, a mimo to świszczy i skacze oktawę do góry. To jest okropne...co mam zrobić...zmienić struny? Przypuszczam jednak, że to ja nie umiem grać :)

Do: Zuzia ech,nie martw się Zuzia,ważne żebyś była z tych pierwszych zadowolona! żeby były dobre,aby miały ładne brzmienie i i nie wiem co jeszcze!!!

szczerze mówiąc w moim mieście nie ma za dużo skrzypków, więc mam 1 problem

+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+- a więc znacie Violinex (sklep)???????????????? +-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-+-

hehe w piątek idę na first violin lesson :) oczywiście gościu nie ma jeszcze futerału ale skrzypce ma. Kurcze nie da mi ich jeszcze,a ja już nie wytrzymuję, wybuchnę nie mogę się doczekać AAAAAAAAA!!!!

07-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Tak mi się śpieszyło z kupnem skrzypiec a tu takie cudeńka wystawiają!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

06-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Czyli mówicie że można spróbować te za 500zł???

06-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
no,hehe wiem coś o tym.Od kiedy mam gg to ciągle odpisuje. (:

06-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Boshe, dlaczego ja się tak rozpisuję?? to wszystko przez moją niezwyke zadufaną w sobie chęć odpowiadania na wszystkie pytanka:-( cool ;-(

Hm... na samym początku rodzaj kalafonii nie jest aż tak ważny... później to zależy od indywidualnych upodobań, rodzaju strun i współgrania z instrumentem( wiesz o co chodzi, nie:-) )ja pulpitu do tej pory nie mam, bo w szkole są, a w domu to nuty na wszystkim można podeprzeć...Aśka: ja też cholernie załuje, że dopiero teraz są te za 500 złotych...:-(

te verona coś tam wydają mi się dużo lepsze, ale wiesz, z wyglądu to ciężko powiedzieć. Poprostu czasem trzeba ryzykować i już. Ja też na początku miałam te za 300 złotych i wydawały mi się świetny. dopiero jak miałam możliwość , grania na lepszych to mi się odmieniło. słuchaj, jeśli te nowe są lepsze od tych za 300 to znaczy, że są NA prwde warte uwago. Tym za 300 nikt nie dawał tak nieskiej ceny, a podobno są gorsze...:-)

no i wiesz, ja na pewno bym wybrała muzykę , a nie faceta, bo muzyka Cie nigdy nie opuści i zawsze jest z Tobą, a z facetami to różnie bywa.:-) ale to zależy od poroporcji- na kim Ci bardziej zależy:-) ja to raczej nie powiem bo ostatniego faceta miałam rok temu to już nie pamiętam jak to jest...

05-03-2007, Od: Załamana;( Odpowiedz
Wiem że to stronka o skrzypcach a nie poradnia sercowa, ale to co zaraz napisze na pewno zdziwi niejednego.... Otóż mam 16 lat i właśnie zaczęłam grę na skrzypcach:D ale ma to i swoje przykre strony... otóż wczoraj zerwał ze mną mój chłopak bo powiedział że nie będzie chodził z taką sztywniarą.... zalezy mia na nim al na grze na skrzypcach też.... porazdzie co robić, jestem "załamana", przecież jeśli zacznę grać na skrzypcach to nie znaczy że będę słuchać tylko muzyki poważnej!!!!!!!!! nie wiem co robić

06-03-2007, Od: Monia Odpowiedz
Dziewczyno!!! Jeśli twój chłopak zerwał z tobą z takiego powodu to tylko świadczy o tym że nie jest Ciebie wart!!! Nie zawracaj sobie nim głowy. Masz 16 lat, znajdziesz sobie fajniejszego, takiego który będzie Cię podziwiać za umiejętność gry na skrzypcach. Powiedz mu, że sam jest sztywniak i do tego ignorant. Gdyby był Tobą na prawdę zainteresowany by Cię nie zostawił z takiego powodu. Powodzenia.

05-03-2007, Od: pixi Odpowiedz
STO LAT i inne melodie z akompaniamentem komputera znalazłam na stronie http://www.paganiniclub.e-nuty.pl/skrzypce/nauczyciel.html
Trzeba tylko zainstalować plugina. Naprawdę warto, bo nuty same pokazują co grać i jest A do nastrojenia skrzypiec. Zapisałam się też na Forum Internetowej szkoły Muzycznej http://members.lycos.co.uk/paganiniclub/
i uczę się sama.
Pozdrawiam wszystkich.

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7863  Wstecz  Dalej