Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 11570  Wstecz  Dalej

09-03-2009, Od: Diana Odpowiedz
no i jak się dostane to zmieniam, skrzypce na coś lepszego dlatego czy ma ktoś na sprzedaż dobre lutnicze skrzypce?

w granicach 5 ty. zł?

16-03-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Lutnicze za 5 tys. zł to raczej nie będą dobre, bo to dolna półka. Jak lutnikowi coś nie wyjdzie to ceni 5 tys., albo jak to wykonuje początkujący lutnik. Ale za taką ceną można kupić niezłą Manufakturę. Np. Maestro IV – ręcznie robione, produkcja niemiecka, lakier spirytusowy, jawor falisty, starannie wykonane, dobry instrument w swojej klasie cenowej. Można zamówić przez skrzypce.pl cena 4700 zł.

05-03-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
Ja? Za 45 min 25zł, nie wiem czy to duzo czy mało, ale myślę że za naukę kogoś na takim instrumencie to jest ok

06-03-2009, Od: Kinga Odpowiedz
Sądzę, że to jest dobra cena :)

15-03-2009, Od: violinka Odpowiedz
dobra cena, bo ja pałce 50 zł za 60 min;p

12-03-2009, Od: Tomek Odpowiedz
do Maksa:Wielkie Dzięki i życzę wszelkiej pomyślności

Tomek

11-03-2009, Od: Maks Odpowiedz
do Tomka: Taka technika nazywa się col legno :D

11-03-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
aha, chyba ze tak

11-03-2009, Od: Tomek Odpowiedz
Ja niestety nie gram na skrzypcach ale na lekcje muzyki mam sie dowiedzieć jak nazywamy grę na skrzypcach ale tą drugą stroną smyczka.Z góry dziękuję za pomoc.

09-03-2009, Od: Diana Odpowiedz
do Olimpia

chodziłam przec 6 lat do ogniska muzycznego gdzie co miesiąc płaciłam od 150-do 195 zł( cena zmieniała sie z latami ponieważ wzrastały ceny gazu prądu itp. dlatego wzrastały ceny czesnego) i nie zamierzam marnować wkładu swojego i rodziców )jednak no troche kasy włożyli)
Jesten dumna ze opanowałam biegle III i I pozycje i chce isc z tym dalej a braki teori jakos nadrobie:D

no chyba że nie dam rady to zrezygnuje

chyba lepiej spróbować i zrezygnować z czystym sumieniem niż całe życie żałować ze nie spróbowałam :D

28-02-2009, Od: Krych Odpowiedz
Mam 18 lat i też chcę bardzo nauczyć się grać na skrzypcach. Zamierzam je w najbliższym czasie zakupić.Może mi ktoś powiedzieć jaka wielkość będzie dla mnie odpowiednia? 3/4 czy 4/4 a moze to nie bedzie miało żadnego znaczenia??

08-03-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście 4/4

08-03-2009, Od: Laura Odpowiedz
Jaucze sie gry w Bydgoskiej szkole Muzycznej od 3 lat,i jestem na dość wysokim poziomie.Gra na skrzypcach nie musi byc trudna!!!!

08-03-2009, Od: Maks Odpowiedz
A ponieważ ja nie mam innej możliwości kształcenia swojej gry na skrzypcach, jak tylko w szkole muzycznej - dlatego właśnie tam muszę spróbować od września...

22-02-2009, Od: kalolina Odpowiedz
mam pytanie jezeli niemam zbyt wielkiego słuchu muzycznego a chcem grać na skrzypcach czy jest to możliwe? (bardzo mi na tym zalezy )odpiszcie

26-02-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Lepsza byłaby gitara. Na skrzypcach trzeba raczej na ucho korygować ustawienie palców. Jest jednak na to sposób. Początkujący naklejają paski w charakterystycznych miejscach jak progi w gitarze. http://www.violin-online.com/interactivefingerboard.htm Można wyczuć miejsce pod palcem. Gdzie nakleić pasek możesz ustalić za pomocą tunera. A potem jest szansa, że słuch się wyrobi.

07-03-2009, Od: Ha-ka Odpowiedz
hmm... nie wiem czy naklejanie pasków to najlepszy pomysł. Nastroisz instrument trochę inaczej, albo struna się rozciągnie, i paski bardziej przeszkadzają niż pomagają. Więc lepiej zdać się na pomoc kogoś, kto będzie korygował Twoje błędy, aczkolwiek zgodzę się, ze w przypadku nie bardzo dokładnego słuchu, lepszym rozwiązaniem będzie gitara. Pozdrawiam :)

07-03-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
Diana, wiesz co, mysle ze masz szanse, ale ja bym sie zastanowila,Ja tez mialam isc do muzycznej od nastepnego roku, ale pani od muzyki mnie przekonala, ze to jest katorga, dlatego nie ide. Ty zrob jak chcesz, mozliwosci masz, ale jesli nie chcesz 'wkuwac' grania na skrzypcach, to sie zastanow. :) Pozdrawiam

07-03-2009, Od: christofka Odpowiedz
Jeśli chodzi o granie, oprawę muzyczną na ślubie, czy lekcje gry to
polecam się :)
woj. śląskie i okolice

krzysztofka_88@interia.pl

06-03-2009, Od: Diana Odpowiedz
CZy mam szanse( szanse w sensie tym że mnie przyjmą) na dlasze kontynuowanie gry w szkole muzycznej mając lat 16 i nie mając podstawy teori ( ewentualnie spróbuje coś przez wakacje nadrobic) lecz skończoną 6-letnią kadencje gry na skrzypcach w Społecznym Ognisku Muzycznym i Dyplom Ukończenia?

Prosze o pilną

odpowiedź!:)

04-03-2009, Od: Klaudusia Odpowiedz
Po długiej przerwie <z powodu remontu w domu i braku dostępu do kompa> weszła i poczytałam :) i dziękuję za odpowiedzi co do pozycji! :) tak mnie to nurtowało ;D
No i tak wogóle to ja mam skrzypce od niecałych 4 tygodni. Mam prawie 17 lat, zaczęły mnie uczyć koleżanki. Pokazały mi pare rzeczy no i już coś tam umiem. CHodzę też na prywatne lekcje i ogólnie ludzie, którzy sie znają na tym mówią, że idzie mi bardzo dobrze. A na początku wszyscy wkoło mówili że jestem za stara ale pragnienie gry na skrzypcach było silniejsze! Jest cudownie! :D Więc jak czujecie, że dacie rade i chcecie grać to nie zrażajcie się tym co mówią innI! :)
Pozdro dla wszystkich "Muzyków" ! :D

05-03-2009, Od: Kinga Odpowiedz
Ile płacisz za prywatne lekcje?

04-03-2009, Od: Olimpya Odpowiedz
Coś tematu zabrakło...

01-03-2009, Od: Dominik Odpowiedz
Student warszawskiego Uniwersytetu muzycznego da korepetycje/nauczy od podstaw gry na skrzypcach. ragges@wp.pl gg 8474420

28-02-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
Krych, raczej 4/4 pełnowymiarowe, bo ja mam takie (14lat) i sa dobre :P

28-02-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
:)

27-02-2009, Od: Maks Odpowiedz
I w tym zupełnie się z Tobą zgadzam :) Małe dzieci ledwo stawiają palce na gryfie, niekoniecznie dobrze słyszą i ni sądzę, żeby wszyscy sześcio czy siedmolatkowie uczyli się grać, bo naprawdę tego chcą, oczywiście nie mówię o wszystkich... ;)

26-02-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
Skrzypce na ogół są bardzo prostym instrumentem, wystarczy chiec i nie zrazac sie przy porazkach. Wydaje sie trudny, bo dorosli nam go tak przedstawiaja, nie maja pojecia na ten temat, powtarzaja opinie innych ludzi i robi sie bledne kolo. 'Trudny instrument' - to haslo dla poczatkujacych moze byc przerazajace(wiem to ze swojego doswiadczenia) bo chodza pogloski wsrod nieumuzykalnionych ludzi, ze gry trzeba uczyc sie od dziecka. Co z tego? Tylko cialo sie starzeje, po duszy tego nie widac, nabiera ona jedynie doswiadczenia i doznaje nowych uczuc. Czy nauke rozpoczniesz w wiku 5 lat czy 50 nie ma roznicy, bo i tak popelnilbys te same bledy :P. Dzieci z reguly ucza sie wolniej, bo nie wiedza nic z tego, jest to dla nich obowiazek, a w glowie maja zabawe. Wiem to rowniez ze swojego doswiadczenia:P Ale nie będe o sobie opowiadac takich szczegol. Wracajac do tematu, smarowanie smyczka, strojenie skrzypiec, odczytywanie nut, czy stawianie palcow na gryfie jest tylko kwestia przyzwyczjenia, z czasem robisz to automatycznie. Wlosie smyczka naprężasz srubka tak, aby nie bylo ani zbyt napiete, ani za luzne, kazdy ustawia inaczej, tak jak mu wygodniej. Kalafonią pocierasz kilka razy w dolnej i gornej czesci wlosia, nastepnie kilkoma ruchami pocierasz o cala dlugosc wlosia. Nic prostszego. Strojenie skrzypiec wymaga troche wiecej czasu, najlepiej z poczatku dac te sprawe w rece kogos zaznajomionego z instrumentem, lub z korzystac z tych internetowych stron.
Trzeba nauczyc sie sluchac glosu instrumentu, a nie zdania ludzi. To najlatwiejsza droga do sukcesu.
Po dlugich a ciezkich przekonalam sie do tego, ze gra na skrzypcach z milosci, a nie z obowiazku, i nigdy nie bede grac tak jak najlepsi koncermistrzowie, bo oni za mlodu musieli grac dla obowiazku, dla ambicji rodzicow. Warto o tym pamietac.
Czy zaczynasz naukę w wieku 7 lat, czy 17 - pamietaj, ze nie ma roznicy wieku, bedziesz grac tak samo, moze troche lepiej xD bo robisz to ŚWIADOMIE. Oczywiscie nie chcialabym obrazic tych, ktorzy ucza sie od malutkiego dziecka, ale niestety, na zdrowy rozsadek - w mojej wypowiedzi tkwi zalążek prawdy.

21-02-2009, Od: emilka Odpowiedz
witam chciałabym sie zapytac o kilka rzeczy , zaczynam gre na skrzypcach i wczoraj zakupiłam skrzypce chciałabym wiedziec jak nasmarowac smyczek tą kalafonią bo jest nowy i chyba nie był smarowany a oprócz tego jak je nastroić i może polecacie jakies elektroniczne stroiki ?? z gory dzieki bo jestem jak narazie zupełnie zielona i chciałabym sie dowiedziec troche zanim pujde na lekcje.

26-02-2009, Od: Jarek Odpowiedz
Smyczek trzeba lekko naprężyć pokrętłem na dole tak jak do grania i pocierać włosie kalafonią. Przy strojeniu nie przesadź z naciąganiem. Minimalny ruch kołeczka daje zmianę nawet o pół tonu. Wymaga to trochę wprawy. Przy pokręcaniu kołeczka wciskaj go lekko do środka, żeby nie poluzował się całkowicie. Możesz stroić na ucho do wzorca dźwięków GDAE, które znajdziesz w internecie, albo jak masz mikrofon w komputerze, to możesz spróbować programem http://lingot.gitara.org.pl/

21-02-2009, Od: Laura Odpowiedz
ja też bardzo chciałabym się nauczyć grać...umiem już na pianinie,ale zawsze marzyłam o skrzypcach. Mam jednak pecha bo mieszkam w małym mieście i nie ma mnie kto nauczyć, a na szkołę muzyczną jestem ,,za stara"...:(

25-02-2009, Od: Magda Odpowiedz
Droga Lauro wystarczy własne zaparcie .Kupisz sobie na stronie www.skrzypce.pl skrzypce i nuty dokupisz i sama rozgryziesz je ,nauczysz sie.Ja tak zrobiłam idosc dobrze mi idzie granie>Pozdrawiam

25-02-2009, Od: ? Odpowiedz
http://allegro.pl/item561340083_yamaha_sv200_car.html

23-02-2009, Od: emilka Odpowiedz
pomoże ktoś ?

23-02-2009, Od: Maks Odpowiedz
jak chodzi o strojenie, to jeśli masz mikrofon do komputera, możesz pobrać jakiś darmowy program do strojenia na komputer i nastroić. (uważaj przy najcieńszych strunach, najlepiej stroić za pomocą mikrostroików).
A smyczek po prostu trzeba nasmarować, jeżeli nie jest nasmarowany. Nie wiem jak można to wytłumaczyć ;)

22-02-2009, Od: Diana Odpowiedz
gra w pozycjach jest to przesunięcie ręki dla niewtajemniczonych w miejsce 3 poalca stawiamy pierwszy :)

najprostszą pozycja jest pozycja 3 ( ogólnie nieparzyste są łatwe) troszke trudniej z tymi parzystymii :) Pozdroo :D

21-02-2009, Od: patrycja Odpowiedz
hej czy bym zainteresowałam sie skrzypcami i bardzo chce grac i czy to jest mozliwe

20-02-2009, Od: Werka Odpowiedz
Hej mam pytanie. Ostatnio bardzo zainteresowałam się skrzypcami i bym bardzo chciała nauczyć się na nich grać. Czy to jest możliwe jeśli mam 18 lat?

21-02-2009, Od: Dominik Odpowiedz
Tak oczywiście. Jeśli jesteś z Warszawy moge Cię nauczyć. pisz na ragges@wp.pl Jestem studentem Uniwersytetu Muzycznego

20-02-2009, Od: jfjfyhcj Odpowiedz
chgjhfycxjjcgh

20-02-2009, Od: Kasiula Odpowiedz
Czy ma ktoś może nuty do Menueta Luigi Boccherini? Proszę pomóżcie. Może mi ktoś przysłać na e-mail?

20-02-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
Klaudusia, to jest tak jak byś zamiast trzecim palcem na strunie E zagrała pierwszym (dzwiek 'a') to jest trzecia pozycja, druga zas gdybys zamiast 2 zagrala 1 :)

19-02-2009, Od: Maks Odpowiedz
PS Nie jestem skrzypkiem, ale i tak odpowiedziałem :D

19-02-2009, Od: Maks Odpowiedz
http://www.violin-online.com/fingeringchart.htm ----> Tu masz układ palców w I pozycji i w III pozycji.

19-02-2009, Od: Klaudusia Odpowiedz
Mam pytanie do skrzypków :P
Możecie mi wytłumaczyć na czym polegają "pozycje" w skrzypcach? czy to chodzi o wibracje czy o co?:)
a znacie moze jakies ciekawe stronki pomocne w nauce gry? będę wdzięczna za odpowiedzi ;))

19-02-2009, Od: ? Odpowiedz
http://allegro.pl/item561340083_yamaha_sv200_car.html

18-02-2009, Od: Maks Odpowiedz
No, ludzie rzeczywiście mało wiedzą o muzyce, jak powiedziałem jednemu chłopakowi, że się uczę grać na skrzypcach, to nie mógł skojarzyć w pierwszej chwili o co chodzi, a potem: "aaaa, na tym się gra tym kijem?" Domyśliłem się, że chodzi o smyczek :D

18-02-2009, Od: Olimpia Odpowiedz
Do Lilka: Ej dokładnie, ludzie wogole sie nie znaja na muzyce,ale wiesz, zawsze najmadrzejsze, wszystko wiedza. U mnie tez jeden balwan chcial sobie zagrac na 'gitarze' ale nie pozwolilam :)

18-02-2009, Od: Daniel Odpowiedz
Witam :mrgreen:
Zapraszam na stronę www.lutnik.eu
Aktualizacja
Nowe zdjęcia, poszerzona biografia, kontakt gg
Wkrótce :
- szczegółowe opisy modeli instrumentów
- Film o pracowni
- oraz kontakt Skype.

17-02-2009, Od: Lilka Odpowiedz
Do Olimpii: twoja klasa to małe piwo ;) jak ja przyniosłam skrzypce to myśleli, że to gitara.

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 11570  Wstecz  Dalej