Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8315  Wstecz  Dalej

04-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Witam!!Czy ktoś z Was zakupił może skrzypce Verona Custom(jedne z proponowanych na tej stronce)? Nie mam doświadczenia z tym instrumentem, a zamierzam się uczyć grać. Czy te skrzypce są godne zakupu:)?pozdrawiam!!

04-07-2007, Od: Ola Odpowiedz
np. na strunie A piąta pozycja zaczyna się od Fis lub F 2-kreślnego. poprostu wyżej na gryfie się gra:P

04-07-2007, Od: Zuzia Odpowiedz
Jak zagrać piątą pozycję przecież gra się tylko 4 palcami???

heh ten link tu się ze 100 razy przewinął :D http://www.henglewscy.com.pl
tam jest ogromny wybór futerałów od najtańszych po najdroższe :P hehe bo nie wiem do jakiej kwoty możesz na niego wydać.... ja mam Negri i jest świetny, ale do tanich nie należał.:/

04-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
i jak grać martele???
pomóżcie

A jakiej nie najdroższej firmy futerał polecacie?
Na skrzypce 4/4 oczywiście???

Ups, sory, niechcący książką nacisnęło mi się Enterr zamiast Backspace

Katrina, u mnie w książce jest multum gawotów (chodzi ci o gawot : G.Ph. Telemanna w takcie na 2/2, Gawot G.B. Martini(na 2/2),G.F. Handel, J.S. Bacha,jest tu jakis bez autora Gawot (alegretto,gama G dur (chyba - 1 krzyżyk)martele itd) ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Na skrzypcach masz tak jakby jeden układ palców, nie? Im wyżej przenoisz układ lewej ręki na gryfie, tym wyższa jest pozycja :P PzDro

04-07-2007, Od: agga Odpowiedz
Przepraszam, że się o to pytam, bo być może to głupie pytanie... Ale co to są te pozycje? Ja uczę się dopiero 4 miesiące...

03-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Jeśli skrzypce wydają nieprzyjemny dzwięk a nie jest to wina skrzypka to jest to wina strun, kalafonii czy smyczka...???

04-07-2007, Od: Ulicia Odpowiedz
może skrzypce nie nastrojone?

03-07-2007, Od: Paula Odpowiedz
czy aby isć na A. Muzyczną trzeba ukończyć szkołę muzyczną i trzeba grać na instrumencie od 5 - 7 roku życia????????????????????????????????

ja zaczęłam grać od 9-tego roku życia i nie widze żadnej różnicy...

Ja gram na skrzypcach niemal 3 lata.Wiem jak trudno pogodzić muzyczną ze szkołą,ale jest nieźle:)(bo zawsze dostaje czerwony pasek);P

03-07-2007, Od: Marcin Odpowiedz
Nauka gry na skrzypcach. Dla początkujących i średniozaawansowanych. Kontakt: mskaba@wp.pl

03-07-2007, Od: Ola Odpowiedz
Zuzia w pierwszym roku teoretycznie nie uczy się jeszcze pozycji, ale jak się zaczyna grać w wieku starczym czyli naszym :P to można próbować:) a jeśli umiesz dobrze grać w kilku to winszuje :) kolejna zdolniacha nam się tu rodzi :)

Katrina, ale czyj ten gawot?? bo mnóstwo kompozytorów pisało gawoty.... bo to taki stary taniec jest :P

Paula, na większość akademii muzycznych, polskich i zagranicznych, nie trzeba mieć ukończonej wogóle szkoły tylko grać na takim poziomie jakby się ukończyło ;) tak mi kiedyś ktoś powiedział i chyba to prawda , ale nie jestem pewna:P tak to zabrzmiało jakby wogóle nie trzeba było chodzić do szkoły:D hehe ale tak mi teraz do głowy przyszło, że mature to jednak lepiej mieć bo magistra się nie dostanie :)

tzn. skrzypce są na pewno dobre:) futerał napewno Ci posłuży, tylko uważaj w autobusie, żeby się ludzie nie obijali:) bo jest dość lekki i delikatny. Kalafonia chyba spoko, bo b. dobra firma, ale wiesz, zależy jak Ci do skrzypiec będzie pasować . Smyczek, najlepiej żebyś sama spróbowała... bo te co podałaś są dość tanie więc, najlepiej jak wybierzesz, który najbardziej będzie Ci pasował:) PzDro

Justynka wydaje mi sie, że to będzie na prawdę solidny zestaw, który Ci posłuży :-) Olimpia to mnie ( i pewnie nie tylko mnie) pocieszyłaś:) aha i brzydki dźwięk to może byc wina strun, smyczka i kalafonii razem wziętych:) a przedewszystkim samych skrzypiec ) pzdro

03-07-2007, Od: Katrina Odpowiedz
Bless, jeżeli ktoś będzie posiadał nuty do utworu GAWOT to bardzo proszę o kontakt ze mna oto mój nr gg 4724847. :):)Bless. Proszę serdecznia!:):)

Dziękuje wam za poradę i proszę o jeszcze jedną;-) Skomponowałam taki zestaw:
Skrzypce "Symfonica"-1 675,84 PLN http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4
Futerał Classic Line-135,04PLN http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4
Kalafonia Hill-22,14 http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4 (mam wątpliwości co do tej kalafonii) i ze smyczkami nie jestem pewna, myślałam nad smyczkiem drewnianym uczniowskim za 147,64
i nad smyczkiem z drewna brazylijskiego za 111,76 http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4 Proszę o odpowiedz;-) i z góry dziękuje:-)
Ps. Ludzie na tej stronce są wspaniali!!!

03-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
mam wiadomość na pocieszenie. ponieważ jest takie twierdzenie , że nauki gry na skrzypcach powinno się uczyć od dziecka przybliżę wam postać jednego z wielu znanych skrzypków na świecie. Chodzi tu o Itzhaka Perlmana. Krótko o nim:
ur. 1945
Skrzypek amerykański. Po przebytej w dzieciństwie chorobie Heinego-Medina gra na siedząco. Studiował w Tel-Awiwie, następnie (od 1958) w Juilliard School of Music w Nowym Jorku. W wieku 12 lat zaczął grę na skrzypcach.
12 lat a 13,14,15,16
- nie ma wielkiej różnicy. Nie chodzi o sławę, lecz o to, że on w zasadzie tak jak my pomimo wielu przeszkód (choroba, my wiek oraz zdania naszych rodziców o słomianym zapale,tymczasowych wybrykach itd.) przełamał tą zaporę i zaczął się uczyć. Oczywiście, że w tym wieku będzie trudniej bo ręce wykształcone... jednak niee można się poddawać!!!....... hehe pierwszy raz tak się rozpisałam w obronie nauki gry na skrzypach w wieku 12-20lat

03-07-2007, Od: g;oughglhj Odpowiedz
Mój nauczyciel mówił, że najlepsze są skrzypce rosyjskie, włoskie, francuskie, hmm... a czy Yamaha oraz manufaktury (zwykle niemieckie i czeskie)były by również dobre? mój tata mówił że czasem na targowiskach cyganie i żydzi sprzedają nieświadomie naprawdę dobre skrzypce. :)

03-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Justyna, jak już chcesz kupić skrzypce - kup lutnicze,właśnie od państwa Henglewskich.
Myślę że to by był dobry wybór!!!!!!!
:):):)

Zamierzam kupić sobie nowe skrzypce bo te które mam teraz są fabryczne a uczę się już dość długo grać. Nie wiem tylko jakie wybrać. Myślałam nad "Verona Violin Custom FT-V11" z tej stronki za 500zł i nad skrzypcami "Symfonica"(1 675,84zł) ze stronki państwa Henglewskich( http://henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4) Nie mogę się zdecydować które wybrać, poradzcie mi coś...:-)

03-07-2007, Od: Zuzia Odpowiedz
Czy w pierwszym roku nauki powinno już się znać pozycje??? Mój nauczyciel jakoś z tym zwleka a ja już kilka umiem... Wciąż pisze mi tylko jakieś piosenki i nic więcej... Na tym tylko polega m1oja lekcja...(uczę się prywatnie)

02-07-2007, Od: Ola (skrzypaczka, ale dziś ostatni dzień :P) Odpowiedz
dobra, co masz zrobić jutro zrób dzisiaj:D jestem Ola :P miło mi:D

02-07-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
No to faktycznie masz szczęście Justynka:) trafił Ci się luksus. Ale wiesz co to znaczy? Ze skrzypce to Twoje przeznaczenie i los :P :D no i kurcze, miałam zmienić ten nick, bo nie jestem jakąś tam skrzpaczką, też się rok uczę, ale jestem zbyt leniwa i mi się nie chce zmieniać :P no i to dodaje jakiejś tam pewności siebie :P hehe pozdro

02-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Ja uczęszczam na prywatne lekcje nie do prywatnej szkoły. I masz rację uczę się tylko jeden rok ale(nie chwaląc się) pan stwierdził że moje umiejętności znacznie wybiegają poza poziom 1 klasy I stopnia więc skończyłam już drugi.Nauczycielem jest emeryt, więc ma dużo czasu i mogę sobie sama ustalić godziny i dni lekcji(oczywiście o ile nie ustalił tej daty czy godziny prędzej inny uczeń)mam jedną godzinę tygodniowo za co płacę 10zł+2zł dojazd bo lekcje odbywają się w moim domu. Pan załatwił mi też skrzypce na początek:-) Po prostu luksus! Aż chce się uczyć grać... I bardzo Cię przepraszam Skrzypaczko że jeszcze raz wspomniałam o tych prywatnych lekcjach bo może gdyby nie to, Weronika nie napisałaby tej zgryzliwej uwagi:-(

02-07-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Fajnie masz Justyna:-) ja nie słyszałam nigdy o świadectwach takich.... A Justyna Ty chodzisz do prywatnej szkoły muzycznej czy masz poprostu nauczyciela prywatnego? no i gratuluje postępów w nauce :P bo z tego co pamiętam to nie uczysz się chyba 2 lata, nie? kurcze, też bym chciała świadectwo... na razie mam tylko ukończenie 9 roku nauki fortepianu w PSM:) ale to mi się do skrzypiec raczej nie przyda:) Weronika, proszę bez zgryźliwych uwag.... nigdy nie twierdziłam, że wiem wszystko o skrzypcach. Odpowiadam na pytania bo chcę pomóc:/ dzielę się moją małą wiedzą i tyle...

02-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Wracając do tych prywatnych lekcji to dzisiaj zerkałam na moje świadectwo i jest tam wszystko, pieczątki podpisy itd. i pisze jeszcze że ukończyłam 2 klasę szkoły podstawowej muzycznej...Więc skrzypaczko to ma jakieś znaczenie bo to prywatna i legalna działalność.

29-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
NIe wiem czy można kupić na raty. Gdzieś na stronce jest podany mail właściciela, więc możesz się spytać, zazwyczaj odpisuje.
Tatiana ja zawsze używam pirastro, ale z innymi nie mam porównania:P

29-06-2007, Od: Tatiana Odpowiedz
Wiatam was, chciałam zapytać jakie kalafonie Waszym zdaniem są najlepsze? (chodzi mi o firmę)

29-06-2007, Od: x Odpowiedz
Jest możliwosc kupienia skrzypiec z tej stronki na raty?

29-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no tak Justyna, ale chyba nie ma to takiego jakby formalnego znaczenia, nie? tylko .... jakby prywatne:P

29-06-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Mnie uczy prywatnie nauczyciel muzyki emeryt i wystawia mi świadectwa na koniec roku.

28-06-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Marcin, mógłbyś się zacząć uczyć grać nawet w wieku 60 lat. Każdy wiek jest dobry. Jeśli chcesz grać, to znaczy, że masz w sobie to "coś" i przez to napewno gra dobrze Ci pójdzie! (Ja zaczęłam w wieku 15 i jest super :) Pozdro :D

28-06-2007, Od: marcin Odpowiedz
czy warto zaczac uczyc sie gry na skrzypcach w wieku 18 lat ? oczywiscie jest/bylo by to traktowane jako hobby

28-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
acha, i też zaczynałam w wieku 14 lat i też moi rodzice mówili , że to słomiany zapał;)

28-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
eee czego ?? :P jak znajdziesz dobrego prywatnego nauczyciela to będzie Cie on w stanie naprawdę dużo nauczyć, a jakby co to na Akademię Muzyczną nie potrzeba zaświadczenia o ukończeniu szkoły muzycznej II st tylko "posiadać umiejętności w tym zakresie" . Co niestety jest nieczęstym przypadkiem, ale możliwym. Prywatny nauczyciel nie jest w stanie, poprostu nie może dać Ci zaświadczenia o jakimś stopniu umiejętności czy ukończeniu danej partii materiału. Pzdro :)

28-06-2007, Od: Weronika Odpowiedz
Zawsze marzyłam o grze na skrzypcach. Moim problemem jest to że mam już 14 lat i do szkoły muzycznej mnie nie przyjmą, rodzice się nie zgadzają bo sądzą że to mój przejściowy pomysł... Czy jeśli wynajmę prywatnego nauczyciela to dostanę świadectwo ukończenia kursu???

26-06-2007, Od: opcia Odpowiedz
właśnie się dowiedziałam, że mój syn zdał egzaminy i dostał się do szkoły muzyczsnej do klasy skrzypiec, jestem przerażona, a jak sobie nie da rady???

26-06-2007, Od: Janusz Odpowiedz
a do której szkoły synek zdał?
gdyby miał kłopoty, zapraszam do nas, żona chętnie pomoże :)

26-06-2007, Od: Adam Odpowiedz
Nie martw sie na przyszłośc. Skoro przyjeli go na skrzypce to musi miec predyspozycje. Pewnie do szkoły podstawowej. nie musi zostac muzykiem, a granie na instrumencie ukształtuje w nim charakter. Poczatki są trudne, a potem bedzie lepiej. Da sobie rade na pewno.

13-06-2007, Od: ? Odpowiedz
Do ogłoszenia o futerale - mail: birmane@o2.pl
ew. gg: 9440189
zapraszam jak ktos chce tani futerał, bo mi po prostu nie potrzebny i będzie leżał, stan - nowy

26-06-2007, Od: Janusz Odpowiedz
co to za futerał? jaka cena? pozdro

26-06-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
od pomagania z instrumentem są nauczyciele;-) pani wiedza przyjdzie z czasem, i dziecka też:-)

26-06-2007, Od: opcia Odpowiedz
Dziękuję za słowa wsparcia:) tyko, że ja nie mam bladego pojęcia o tym instrumencie, nawet nie będę umiała mu pomóc, a on ma dopiero 6 lat

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8315  Wstecz  Dalej