Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8517  Wstecz  Dalej

23-07-2007, Od: jutolina;P Odpowiedz
jestem za... czlowiek sie szybko przyzwyczaja no i pozniej nabiera nawykow ktore nie sa calkowicie dobre i nie latwo sie od nich odzwyczaic... żaba: mozesz poczytac,poogladac filmiki techniczne ale jako tako nie starac sie samodzielnie ich nasladowac, ponieważ to co wyglada z pozoru bardzo latwo wymaga tez komentarza i wskazowek fachowca jakim jest nauczyciel... on moze w kazdej chwili zwrocic ci uwage na bledy i na bierzaca starac ci sie je uświadamiac i poprawiac... popieram Cie: skrzypce to CUD!!! najpiekniejszy i wedlug mnie najtrodniejszy z instrumentow!!! zabujana jestem w nich od urodzenia...<3 moje kochane skrzypeczki...

23-07-2007, Od: konasz Odpowiedz
do Żaby: jesli chcesz grac na skrzypcach, to samodzielnym cwiczeniem mozesz tylko pogorszyc sytuacje tak, ze nauczyciel nie da rady juz nic z tym zrobic. wiec, na twoim miejscu, poczekalabym na powrot do zycia studenckeigo.. bez grania

23-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Konasz: wyobrażasz sobie mieć w domu skrzypce, widzieć jakie są piękne,w myślach powtarzać barwę ich dźwięku- i nie grać:)? może i sobie narobię zakrętów w życiorysie, ale nie grać się nie uda... Zdaję sobe sprawę, że wirtuozem nigdy nie będę i nie mam takich marzeń. Muzyka to ogromna przyjemność, której nie powinno się nikomu odmawiać, i nawet jeśli popełniam błędy techniczne( a na pewno popełniam ich całą masę...)to żadna siła mnie nie powstrzyma przed czymś, co mnie fascynuje:) Bardzo długo czekałam na te skrzypce-kilkanaście lat na samo ich kupno, na pierwszy dźwięk,na to fantastyczne uczucie trzymania czegoś tak doskonałego w dłoniach. pozdrawiam wszystkich szczęściarzy, którzy chodzą do szkół muzycznych i prywatnych nauczycieli, ale najbardziej-tych, którzy mimo najróżniejszych trudności i krytycznych opinii idą tam, gdzie chcą;)

22-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Kajka: Ja też się pewnie do kogoś zgłoszę, ale dopiero po wakacjach, jak powrócę do życia studenckiego;)ale dzięki i wzajemnie!!!

22-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja też mam trochę doswiadczenia (6 lat i SM I st. i 2 lata SM II st.w klasie fortepianu), ale własnie to całe trzymanie skrzypiec i smyczka, vibrato...nie wiem czy dałabym radę bez nauczyciela.Ale życzę powodzenia!

22-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja czyszczę ciepłą wodą z mydłem bo tak mam napisane na instrukcji(kupiłam skrzypce z tej stronki). Okazało się że moja kalafonia jest do niczego. Dziś nie smarowałam smyczka i grałam solidne kilka godzin.Może się coś stać? Jaka jest dobra kalafonia, w miarę niedroga?

21-07-2007, Od: jutinol Odpowiedz
żaba:struny możesz tez myc wódka... oczywiscie nie rumem ani nic w tym stylu... ale 50%...

21-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
jutinol: dzięki za radę:) ja w ogóle zdziwiona jestem, że takie rzeczy mi się dzieją TAK SZYBKO. niedawno kupiłam skrzypce, po każdym graniu je czyszczę i dopadło mnie rybie zdziwienie,że tak piszczą :/ się zastosuję:)

21-07-2007, Od: jutinol Odpowiedz
a jak byscie chcieli po prostu przetrzec skrzypeczki np z kalafonii na sucho to polecam takie aksamitne szmateczki do okularów-w przeciwienswie do platkow higienicznych nie zostawiaja "cićków";)

20-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Żaba, ja zawsze czyszczę nie lakierowane części i struny spirytusem salicylowym. I nic się nie dzieje :) Nicolas, najlepiej u lutnika, możesz też sprawdzić na allegro albo jakichś innych aukcjach. PozdrO

21-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
dzięki, Aśka:)

21-07-2007, Od: Nicolas Odpowiedz
Dzieki za odpowiedzi :). Mam kolejne pytanie. Znacie może jakiegoślutnika w Radomiu ? :P

20-07-2007, Od: Nicolas Odpowiedz
Witam mam pytanie gdzie mogę dostać podstrunnicę do skrzypiec ??

20-07-2007, Od: justyna Odpowiedz
w sklepie muzycznym

Czesc wszystkim MUZYKOM!!! jak tam sie rozkrenca wasze pienkne granie sonsiaduw uszy nie bolom?

20-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
i jeszcze jedno-do tego czyszczenia może być spirytus salicylowy:/? czy jakiś szczególny spirytus;)?

Olimpia: dzięki serdeczne.Aaale mam to czyścić na nie zluzowanym smyczku, prawda:D?

20-07-2007, Od: Kasiaczek Odpowiedz
UUU!!! Pomyłka nie chodziło mi o kanon Haydna więc przepraszam za pomyłkę :)

19-07-2007, Od: Patrycja Odpowiedz
Witam,a ja mam wielką prośbę:jak się stroi skrzypce,czy nie dociskając żadnej struny?
Przepraszam,dopiero zaczynam(gram od kilku lat na gitarze)ale w tym temacie jestem kompletnie zielona...Proszę o pomoc...
Pozdrawiam

19-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Polecam chromatyczny elektroniczny tuner (taki jak do gitary)ja mam firmy Korg i przy skrzypcach się sprawdza świetnie. Musisz znać jedynie nazwy strun, można stroić na "pustych",reszta się wyświetli:)

19-07-2007, Od: justyna Odpowiedz
mam do ciebie pytanko grasz na skrzypcach

Justyna, jeśli pytanie było do mnie - odpowiedź brzmi:tak:) od niedawna, dużo jeszcze się muszę nauczyć, ale tak:)

do-ZABA jesli mozna zapytac to gdzie chodzisz do szkoly muzycznej czy moze jestes samo ukiem

skrzypce stroi sie podobnie jak gitare na kolkach mysle ze bendziesz wiedziala jak

skrzypce stroi sie podobnie jak gitare na kolkach mysle rze bendziesz wiedziala jak

masz cos takiego jak stroik do skrzypiec

20-07-2007, Od: jutolina;P Odpowiedz
hey...mialam skrzypeczki lutnicze no i nauczyciel kazal kiedys mi je myc...eee...śliną... oczywiście zignorowalam to;D kolezanka powiedziala ze jej nauczyciel kazal myc spirytusem (tez miala lutnicze i tez chodzila do tego nauczyciela) niestety
jak ja wyprobowalam odrobine spirytusu lakier poszedl w sina dal...(kolezance sie nic z lakierem nie dzialo) mialam (mam) takie mleczko do czyszczenia i odświezania lakieru kupione w sklepie muzycznym. ale po jego uzyciu skrzypce sie kleja...a wlasciwie kleily bo teraz mam skrzypce szkolne fabryczne 3/4 (skonczylam I stopien muzycznej teraz ide do II stopnia...ale ze mnie male stworzonko;P)a wiec tak na przyszlosc putam sie...: CZYM MAM CZYSCIC W KONCU TE SKRZYPCE???!!!

20-07-2007, Od: Kasiaczek Odpowiedz
Hej :) Czy ktoś z Ws ma może nuty do kanonu Haydna?? Taki znany xDX :)0 Jakby ktoś miała to bardzo prosze o przesłanie na e-mail okasia@autograf.pl :* z góry dzięki

20-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
a tak wogole ktos tu nam robi spam... ktos sie glupio wyglupia i nikogo dawniejszego na niej nie ma... co jest!!!???!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

kurcze, klawiatura mi sie cos pochrzanila, przestawila sie na inny jezyk, zamiast y jest z i nie ma ci zi si u y kreska itd

Żaba - to z powodu obklejenia włosia smyczka, możliwe że się zabrudziło.Powinnaś je przeczyścić - najłatwiejszym sposobem będzie przemycie go spirytusem, nalej trochę spirytusu na wacik kosmetyczny,potem przeczyść go nim uważając na drewnianą część smyczka(bo na pewno jest lakierowane) i rozczesz je grzebieniem, bo bedzie poklejone. Nie martw sie, ja juz tak kiedys robilam, ale musisz pozniej nasmarowac je duuuzo kalafonia. 3maj sie, powodzenia!!!!!

witam! Kto pomoże?-zauważyłam, że kiedy gram, mój smyczek często wydaje zamiast(albo naprzemiennie) czystego dźwięku coś w rodzaju przeraźliwego pisku:/ gram bardzo krótko,mało wiem o skrzypcach i tak się zastanawiam-czy to może być wina kalafonii(za mało??za dużo??)? skrzypce nowe, smyczek też raczej w porządku. czy może z powodu "obklejenia" stun kalafonią(chociaż nie wiem, jak to możliwe, bo czyszczę po każdym graniu całe skrzypce)?.jak tak dalej pójdzie to ogłuchnę...:/ help
A właśnie-jak granie na skrzypcach wpływa na słuch?? Ktoś się orientuje? ja czasem po graniu mam uczucie "waty" w uszach. Jestem nadwrażliwa czy to norma:D?
pozdrawiam żabio

19-07-2007, Od: ropucha Odpowiedz
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

co za duren nie umie pisac i tylko strone zajmuje

16-07-2007, Od: Hawke Odpowiedz
Witam! Od niedawna zainteresowała mnie gra na skrzypcach.I tak chodzi to za mną, więc postanowiłem coś z tym zrobić. Ale zastanawiam się czy dla mnie nie jest za późno uczyć się gry na skrzypcach (mam 25 lat) :) No i drugie pytanie: Dla początkujących jakie są najlepsze skrzypce? Pozdrawiam

18-07-2007, Od: JUSTYNA Odpowiedz
NIE JESTEM POCZONTKUJONCOM ALE KIEDYS BYLAM WIENC CO DO SKRZYPIEC TO TAKIE ZEBY CI SIE NA NICH DOBRZE GRALO NO WIESZ NIE BYLY ZA MALE LUB ZA DURZE A TAK WOGULE TO JESLI MASZ MOZLIWOSC TO PROPONUJE CI ZAPISAC SIE DO SZKOLY MUZYCZNEJ TYLKO SIE NIE ZNIECHENCAJ POCZONTKI SOM ZAWSZE TRUDNE

18-07-2007, Od: ? Odpowiedz
NIE JESTEM POCZONTKUJONCOM ALE KIEDYS BYLAM WIENC CO DO SKRZYPIEC TO TAKIE ZEBY CI SIE NA NICH DOBRZE GRALO NO WIESZ NIE BYLY ZA MALE LUB ZA DURZE A TAK WOGULE TO JESLI MASZ MOZLIWOSC TO PROPONUJE CI ZAPISAC SIE DO SZKOLY MUZYCZNEJ TYLKO SIE NIE ZNIECHENCAJ POCZONTKI SOM ZAWSZE TRUDNE

15-07-2007, Od: ???? Odpowiedz
To forum o skrzypcach a nie o rodzeństwie:P

18-07-2007, Od: ? Odpowiedz
MASZ RACJE

15-07-2007, Od: Ola Odpowiedz
Olimpia nie mam pojęcia, czy u Ciebie na targu znajdą się skrzypce. Myślę, że lepiej poszukać na targach staroci, tam mogą się znaleźć jakieś Stradivariusy:D

18-07-2007, Od: JUSTYAN Odpowiedz
SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE MORZE I SIE ZNAJDOM STRAWIWARJUSY

18-07-2007, Od: justyan Odpowiedz
KOCHAM SKRZYPCE I GRAM NA NICH OD DZIECINSTWA JESTEM DLA NICH PELNA PODZIWU WSZYSCY KTóRZY GRAJOM NA SKRZYPCACH SOM ZAJEFAJNI WIEDZOM CO DOBRE I NA CZYM WARTO GRAC LUB UCZYC SIE GRAC

18-07-2007, Od: Marta Odpowiedz
ja "choruję" na skrzypce od dzieciństwa, ale nie dane mi było pójść do szkoły muzycznej i uczyć się na nich grać... teraz, mając 22 lata, znów obudziło się we mnie marzenie o grze na tym pięknym instrumencie... a to dzięki mojemu koledze, który zagrał utwór Vanessy Mae - "Contradanza" na gitarze elektrycznej... od tamtej pory zaczęłam szukać w internecie różnych utworów Vanessy... i tak zaczęło się moje poszukiwanie wymarzonych skrzypiec... nie wiem, jak długo wytrzymam bez nich... wiem tylko, że jak uzbieram odpowiednią sumę pieniążków, to kupię sobie skrzypce i będe męczyć dniami i nocami rodziców, rodzeństwo i sąsiadów moim nieudolnym pseudograniem:D

17-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
No to ja wybywam:D jadę na 10 dni za granice:) skrzypiec mi nie będzie brakowało bo jadę z zespołem i są tam skrzypaczki:D:D:Di(ja tańczę:) dla wszystkich:*:*:*:*

17-07-2007, Od: Hawke Odpowiedz
OK ! To porozglądam się za 4/4 ;) Dziękuje za pomoc. Pewnie nieraz jeszcze będę was nawiedzał na forum :)) Pozdrawiam

17-07-2007, Od: Beata Odpowiedz
a mi sie dwie struny urwały e dzisiaj a a wczoraj

17-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
To są rozmiary skrzypiec. od najmniejszych dla przedszkolaków, do największych dla większych dzieci o dorosłych:D dla ciebie musiałby być rozmiar 4/4:-))

16-07-2007, Od: Hawke Odpowiedz
Wielkie dzięki za pomoc. Tylko coś mnie jeszcze zastanawia- skrzypce mają takie fajne oznaczenia ;) jak dobrać odpowiedni rozmiar 1/4 1/2 3/4 4/4

16-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Hawke, ja mam skrzypce z tej stronki (Verona Violin) i jestem zachwycona:) mają piękne brzmienie. nie znam się na skrzypcach,ale jestem ogromnie z nich zadowolona. Z tego co wiem, dla dorosłych są przeznaczone skrzypce 4/4, to są największe. Mam 23 lata, marzyłam o nich bardzo długo i od ok.pół roku śniło mi się, że gram:) a teraz gram naprawdę. znaczy - narazie "gram":D nie minął jeszcze tydzień-gram już gamy w pierwszej pozycji i nawet kawałek przyzwoitej melodii się ze słuchu nauczyłam:) polecam do ćwiczeń tuner(najzwyklejszy, ja mam od gitary)-bardzo się przydaje w utrzymywaniu "czystości" dźwięku.Skrzypce to ogromna radość:) i tortura dla uszu sąsiadów, przynajmniej w początkowej fazie nauki:D pozdrawiam!!!

16-07-2007, Od: Karolina Odpowiedz
hej ja właśnie stroję sobie skrzypce

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8517  Wstecz  Dalej