Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7954  Wstecz  Dalej

03-04-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja na takich gram(mnie też rodzice dali na inny instrument, chociaż marzyłam o skrzypcach.Teraz kupiłam sobie własne-Ever play za 300zł i jak narazie jest dobrze.Z resztą jakbyś poczytał sobie forum, to wiele osób na takich zaczynało.

03-04-2007, Od: daniel Odpowiedz
powiedzcie mi-graliście na skrzypcach które kosztowały do 300zł?? mówiono mi że sa beznadziejne, ale może chociaż do nauki(na początek)będą ok..??

poza tym to mnie coś trafia bo chce mieć skrzypce od 9 roku życia (mam 17lat) i mnie nie stać:(:(
jestem pewien, ze bym sobie radził świetnie,bo mam słuch b.dobry jak z resztą cała rodzina...
ale nie...rodzice musieli dać mnie na perkusjie!!!

Tomek-Sibelus:D:D gut

rzeczywiśćie za mało jest takich programów...:( wkurzajace-chce coś posłuchać a tu nic!

02-04-2007, Od: Beata Odpowiedz
Pilnie poszukuję nauczyciela (najlepiej z okolic Piaseczna) gry na skrzypcach!!!

02-04-2007, Od: Beata Odpowiedz
Poszukuję pilnie nauczyciela gry na skrzypcach dla 9-letniej córki.

01-04-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
mam taki program. nazywa się FINALE, tylko mam wersję z 2003 roku

31-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
hej ludzie!! muzycy i melomani. powstal pomysł na stworzenie nowego programu muzycznego. młodzi muzyce zgodnie twierdzą, ze za mało jest w TV transmisji koncertów muzyki powaznej, kursów,konkursów, filmów dokumentalnych o wielkich wirtuozach. na http://www.skrzypce.art.pl temat: petycja
znajdziecie rozmowy na ten temat. jeśli macie pomysly odnośnie jak takowa prośba o nowy program mogłaby wygladać to wpadnijcie!!! wpiszcie sie, a gdy petycja powstanie liczymy na poparcie podpisami melomanów. pozdrawiam

31-03-2007, Od: Nina Odpowiedz
nie, nie zmyslam ;P struna jest napieta moze faktycznie to jest jedna z tych strun co bardzo szumi i dzwiek ma bardzo niewyrazny dlatego trudno nastroic.. no to bede tak dlugo probowac, az da rade i nastroje ;]

31-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Nie wiem co o tym myśleć........ abo nina zmyśla albo nie wiem co???

31-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jakim cudem struna nie wydaje dźwięku? może jest KOMPLETNIE nie napięta? słyszałam o strunach G , które tak mocno szumią, albo ich dźwięk jest tak mało wyraźny, że ciężko nastroić, ale żeby nie wydawała dxwięku? %-/

30-03-2007, Od: ? Odpowiedz
kupię skrzypce 4/4
48 880808181

31-03-2007, Od: ala Odpowiedz
Mam do sprzedania fabrycznie nowe skrzypce wraz z futerałem, kalafonia i pelnym kompletem za 250 zl. Moj kontakt 506 621 807.Pozderawiam

31-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
nie bardzo wiem o co ci chodzi ...... Nie widziałam anie nie słyszałam o skrzypcach nie wydających dzwięku przy strojeniu. Może po prostu trzeba wymienić struny .....;)

30-03-2007, Od: Nina Odpowiedz
Mam problem ze struną G i ogolnie moze ze strojeniem i dlatego powie mi ktos jak zrobić by struna G wydała dzwięk? przy strojeniu -szarpaniu struny nie wydaje dzwieku przez co nie rejestruje tego stroik nie wiem co jest bo w koncu to nowe skrzypce i mimo ze rozstrojone powinny wydawac dzwiek ;P

26-03-2007, Od: dsdd Odpowiedz
nire wiem dla czego ale u mnie w domu na kompie nie moge wejsć na te stronke :( pomużcie!

29-03-2007, Od: Jarek Odpowiedz
Pobierz nowy Flash player: http://www.macromedia.com/software/flash/about/

29-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Są, wpisz w wyszukiwarce "sklep muzyczny" i wejdź na "instrumenty muzyczne" (przynajmniej ja tak wchodzę :]) jest tam duży wybór strun. Pozdro

29-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
kurcze 130 zł to trochę drogo ....... a nie znalazły by się takie do 50???

28-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no tak to są dobre struny, ale 130 złotych to jak dla mnie kupe kasy:-)

28-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Kiedyś trafiłam w Internecie na jakiś sklep muzyczny. Dobre struny firm Thomastik i Pirastro były za ok. 130 zł...:(

28-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
niestety chyba drogie= dobre :-(

28-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Mam ren sam problem ale kiedy one się rozegrają??? No i jakie struny są najlepsze i najtańsze???

27-03-2007, Od: Iza ... Odpowiedz
Hej! Je mam nowe skrzypce tyle że fabryczne i strasznie brzydko grają a to nie moja wina bo jak gram na innych skrzypcach to dzwięk jest na prawdę ładny a tata za nic nie chce zgodzić się na nowe bo mówi że i tak powinnam się cieszyć że zaczęłam grać ...... co robić?????

28-03-2007, Od: Jarek Odpowiedz
Nowe skrzypce trzeba trochę rozegrać. Da się i na takich pięknie zagrać. Była u mnie kiedyś pani z Teatru Wilkiego i zagrała taki koncert na zwykłych Everplayach, że słuchałem z wielkim podziwem i otwartymi ustami. Nie chcę przytaczać przysłowia z baletnicą, bo nie o to chodzi. Żaden tata, nawet bogaty nie zainwestuje kilku tysięcy w zawodowy instrument, jak nie zobaczy, że na prawdę masz zapał do nauki. Jak chcesz sobie niedrogo ułatwić życie, to kup bardzo dobre struny, bardzo dobrą kalafonię i graj śmiało. Podobno ciemna kalafonia kontrabasowa średniej twardości i dobrej firmy ułatwia inicjowanie dźwięku. Czyść struny co jakiś czas, aby kalafonia nie gromadziła się na nich. Będzie łatwiej inicjować dźwięk. Sprawdź też czy twoje skrzypce fabryczne nie są aby ze sklejki. Tanie modele Leonardo, Gattsby, Stagg, Cordoba itp. bywają sklejkowe. Jeżeli tak, to sprzedaj je i kup drewniane Everplay, bo brzmią dużo ładniej. Warstwy sklejki można zobaczyć na bokach płyty przedniej i w efach. W dobrych skrzypcach zobaczysz w przekroju lite drewno i ciągłość słoi, przy sklejce będą to zwykle sklejone trzy warstwy, co widać w przekroju efów.

28-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Dzięki za pocieszenie!

27-03-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
też miałem skrzypce fabryczne, ale to na szczęście już przeszłość. Skrzypaczka dobrze mówi. jak się nauczycie na fabrykach to potem na lutniczych będzie wam dużo łatwiej ;););)

27-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ja też zaczynałam na fabrycznych i powiem Wam , ze to niezła szkoła życia i przydaje się:-) tzn. jak się nauczycie ladny dźwięk wydobywać i prowadzić dobrze smyczek na fabrycznych to jak dostaniecie lepsze skrzypunie to będzie prościzna dla Was!! więc trzymajcie się wszyscy cierpliwie, i czekajcie na swoje nowe skrzypce, a te co teraz macie też trzeba polubić:-) ja moje fabryczne nadal bardzo lubie, troche pracy i dźwięk na prawde da się zmienić:-) wiem, że ja mialam wiele szczęscie bo szybko dostałam lepsze skrzypce, ale Wam tez tego zyczę i będzie dobrz ludzie:-) jak mówi Nigel Kennedy YO PEOPLE!!

27-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
A ja jak będę mieć kasę(nie wiem kiedy to nastąpi). Na szczęście nie próbowałam grać jeszcze na lutniczych i ogólnie gram krótko,więc takiego jeszcze żalu nie mam.

27-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Hej Iza, mam ten sam problem...marzę o skrzypcach lutniczych a mam na nie szansę dopiero jak się nauczę porządnie grać....

A zaczynałaś na fabrycznych?

Do skrzypaczki: o, to zazdroszczę Ci i jednocześnie podziwiam. Ja musiałam dojeżdżać do swojej muzycznej II st.godzinę pociągiem i na pewno nie wyrobiłabym z czasem. Do tego nikt nie dałby mi wtedy kasy na skrzypce i na lekcje prywatne i nawet nie zgodziłby się na to.Teraz mam niestety skrzypce fabryczne,ale mam nadzieję że kiedyś dorobię się lutniczych.

27-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ja jestem w II stopniu na fortepianie a na skrzpcach pryatnie się uczę:-) mam mało czasu,a el poniewz skrzypce mniej słychać na zewnątrz niż fortepian więc po szkole gram na fortepianie kilka godzin , a wszkole i po 21.00 gram na skrzypcach:-) trzeba sobie jakoś radzić. a , i mam skrzypunie manufaktury i uwielbiam je:-)

26-03-2007, Od: Mateusz Odpowiedz
Witajcie
Jestem osoba ktora sama sie nauczyla grac jak wiekszosc z was, gram juz jakies 10 miesiecy
dzieki dlugotrwalym cwiczenia <2-3 godziny w roku szkolnym 4-5 wakacjie i inne wolne dni> osiagnelem dosc wysoki poziom. Gram na skrzypcach 40 letnich z Dolnośląskiej Fabryki Instrumentów Lutniczych w Lublinie Legnickim, ztego co wiem były to skrzypce z seri bardzo odbrej <wyszlo tylko kilka egzeplarzy> gdyz slyszalme skrzypce z tej fabryki ale z innych lat czasmai rok roznic i walory dzwikowe sa ogromne. Pozdrawiam wszystkich :D

25-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
aha; i jakie masz skrzypce?

25-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Naprawdę?A myślałam że już dłużej grasz.Ale jesteś w szkole II st.?Ja skończyłam 2 lata szkoły średniej.Gdybym wcześniej zaczęła swoją naukę,to skończyłabym II st. i zmuszona bym była grać już tylko na fortepianie-tak mi się wydaję.A Ty jak znajdujesz czas na skrzypce, dużo ćwiczysz?

24-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
O, to dużo. Mi zawsze brakuje czasu.A czy wiążesz swoją przyszlość z tym instrumentem?

25-03-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
czy ty się uczysz u kogoś na tych skrzypcach?

24-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Kaja też od kilku miesięcy gram na skrzypuniach, a od 9 lat na fortepianie:-) mam takie same marzenia jak Milosz aczkolwiek w moim przypadku nieco mniej realne:-))

24-03-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
tak, mam nadzieje że dostanę się kiedyś do dobrej orkiestry

ja gram na skrzypcach od 9 lat także troszeczkę wprawy już mam [nie przechwalając się;)]

hmm... trudne pytanie. To zależy ile mam czasu ale tak na weekendzie to ze dwie godzinki.Ogólnie rzecz biorąc mało ćwiczę.

24-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Witaj Miłosz, ja za to uczę się dopiero 4 miesiące, ale za mną masa lat gry na fortepianie.Jestem ciekawa ile codziennie ćwiczysz.

20-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
:)
A możesz je opisać dokładniej???

20-03-2007, Od: Ewa Odpowiedz
jak już pisałam to instrument z 1909 roku,wyszedł z pod rąk mistrza Krywalskiego,ma świetna barwę dźwięku,idealny na przesłuchania koncerty na i egzaminy ze względu na dobre,ciepłe brzmienie.jest po renowacji stan jest idealny,więc pozostaje tylko ćwiczyć.Nie potrzebuje żadnych remontów,struny pirastro gold,smyczek lutniczy,mają kolor ciemnej czerwieni-lekko bordowej.Technicznie bardzo dobrze wykonane.jak wiadomo dobry instrument to połowa sukcesu więc warto się nim zainteresowac.osobiście gdybym dalej kontynuowała zawód skrzypka(ale niestety nie mogę :( grałabym na nich dalej.

24-03-2007, Od: Andrzej Odpowiedz
Proszę o kontakt:
bisurman@gazeta.pl

Cześć wszystkim!
jestem tu nowy chociaż od dawna gram na skrzypcach i chętnie z kimś pogadam ten temat

24-03-2007, Od: agga Odpowiedz
Ja mam słabe skrzypce :( tata powiedzial, ze jak mi sie za rok nie znudza, to kupi porządne :/ na razie tylko sobie rzępolę na jednej strunie :/

24-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
MAłgosia:D ćwicz wszystkie utwory zwracając ogromną uwagę na intonację! Ćwicz pomijając artykulacje i podział smyczka i słuchaj każdej nuty po koleji bardzo wolno:D

23-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
powiem Ci,że na to nie ma przepisu. chyba każdy, zwłaszcza na początku, ale i przez całe życie ma problem z intonacją. Radzę się nie przejmować tylko cierpliwie i madrze ćwiczyć. :-) może to banalne , ale sama się przekonałam że daje rewelacyjne efekty:-) 3 maj się

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7954  Wstecz  Dalej