Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8984  Wstecz  Dalej

19-11-2007, Od: emilka Odpowiedz
cześć!!!!w interneci jest wiele stron z chwytami chodzi ci o gitarowe?tak to wpisujesz w google piosenki z chwytami-śpiewnik pozdrawiam paa

16-11-2007, Od: ERYK Odpowiedz
JA MA 13 LAT I TROSZKE GRAŁEM I MYŚLE MOŻE ZACZĄĆ NIE WIEM NAJPIERW TO COŚ O TYCH SKRZYPCACH SIE DOWIEDZIEĆ MUSZE. CZY KTOŚ ZAMAWIAŁ TE ZA 300 ZŁOTY Z TEJ OFERT CO JEST NA TEJ STRONIE????

ŻEBERKO NA KOŃCY TAK PO SKOSIE TRUDNO WYTŁUMACZYĆ

DZIĘKI!! A NIEWCISKAJĄ CHIŃSKICH
BO MUJ KOLEGA KUPIŁ I ZARAZ PĘKŁY. JAKIE SĄ NAJLEPSZE TE Z 270 ZŁOTY DOBRE??? POMÓŻCIE BŁAGAM!!!

16-11-2007, Od: Andrzej Odpowiedz
W jakim położeniu mocuje się żeberko?

16-11-2007, Od: ^^ Odpowiedz
Ja kupowałam..dla poczatkujacego w sam raz!

15-11-2007, Od: ERYK Odpowiedz
CZY KTOŚ Z WAS KUP-
YWAŁ SKRZYPCE Z INTERNETU??????

15-11-2007, Od: ERYK Odpowiedz
chciałbym zakupić skrzypce i nie wiem czy te internetowe są dobre czy nie??
Pomóżcie mi troche sie znam na skrzypcach bo muj wujek zajmował sie amatorsko lutnictwem.

15-11-2007, Od: maciek Odpowiedz
Mam pytanie. Czy opłaca się kupić w sklepie na tej stronie skrzypce za 500zł

09-11-2007, Od: Kasia Odpowiedz
Help!! Zaczynam grać, a nie bardzo wiem, jak się do tego zabrać... Czy smyczek musi dość mocno opierać się na strunach, bo mi podskakuje jak piłeczka... i jak często trzeba go smarować kalafonią? Przed każdym użyciem?
Pozdrawiam wszystkich grających i wszystkich zaczynających

12-11-2007, Od: Piotr Odpowiedz
Skoro zaczynasz grać, to nie naciskaj smyczka! tylko prowadź go ciężarem luźnej ręki. Ciężar luźnej ręki wystarcza do tego by uzyskać dźwięk ze skrzypiec. Jak zacznie "skrzypieć" to poprostu prowadź smyczek szybciej. To na początek pozwoli Ci opanować prawidłowe trzymanie i prowadzenie smyczka. Jeśli zaczniesz od dociskania smyczka , to po pierwsze będziesz mieć strasznie spięte mięśnie prawej ręki , za dużo taką ręką nie da się pograć , a poza tym przy dłuższym ćwiczeniu szybko doprowadzisz do kontuzji/przesilenia ręki. Jeśli chcesz dobrze złapać początki gry na skrzypcach to proponuję wziąść chociaż kilka lekcji u profesjonalisty , bądź chociaż poczytać sobie najpierw książkę nauki gry na skrzypcach A.Cofalika w której dokładnie opisane masz początki. Przepraszam za rady wprost, bez owijania że może tak lepiej , a może tak , ale przez przypadek wszedłem na tą stronę , a ponieważ nauczyłem już niejednego człowiek grania na skrzypcach to pozwoliłem sobie napisac do Ciebie tą "krótką" :) wiadomośc. Pozdrawiam Piotr

13-11-2007, Od: Kasia Odpowiedz
Dzięki za pomoc :)
Tak, przydałyby się lekcje u profesjonalisty, za którym właśnie zaczynam się rozglądać :)

10-11-2007, Od: gosia Odpowiedz
Zalerzy co grasz ale trzeba mocno przyciskać smyczek tylko nie zamocno bo nic nie wyjdzie.Smyczek smaruje się w tedy kiedy nie wydobywa głosu... Jeśli grasz na pustych strunach to zagraj na strunach,g d a e, jeśli z palcami to na strunach,e h fis...

11-10-2007, Od: Daniell Odpowiedz
Nie rozumiem czegoś? Po co wam nuty? Grajcie ze słuchu-przeciez tak jest najłatwiej. Ze słuchu grałem ode do radości i titanica ok. pół godziny po kupieniu skrzypiec A właśnie-takie pytanie do tych którzy uczą się dłuższy czas-po 4 miesiącach w tym 4 lekcjiach (w czerwcu) gram w sumie każda piosenke, która wpadnie mi w ucho, mam (lepsze lub gorsze) wibrato i w sumie umiem jakoś tam improwizować?-można to uznać za sukces? Czy zwykłe...obeznanie ze skrzypcami?

12-11-2007, Od: :):):) Odpowiedz
Jestem zawodowym muzykiem - skrzypkiem! Mój kumpel nie związany z muzyką , jedynie meloman , po mojej instrukcji i 2 minutach czasu zagrał czysto i w miarę ok "sto lat" . tylko powiedz mi , czy takie granie można nazwać graniem na skrzypcach? Jasne , zależy o co komu chodzi , ale jak dajesz komuś rade przez neta to nie jesteś w stanie określić jego zaawansowania w "tworzeniu" muzyki na skrzypcach. jak czytam twoje wypowiedzi o graniu ze słuchu , to powiem tylko jedno... sorka, ale większych bzdur nie słyszałem ani nie widziałem. Dlaczego? Może na pierwsze kilka biesiadnych piosenek wystarczy Ci granie ze słuchu , ale nie znam nikogo! kto zagrałby koncert d-moll wieniawskiego ze słuchu! Pozdrawiam

06-11-2007, Od: Paweł Odpowiedz
CZeść! Mam 18 lat i zamierzam zacząć uczyć się grać na skrzypcach. Myślicie, że to ma jeszcze sens? Koleżanka powiedziała mi, że juz stawy mam sztywne i że juz tak ręki nie nagnę i wogole... Co myślicie o tych Verona Custom Violin? Mogą być na początek? Gram na gitarze z nut. Czy to może jakoś pomóc? A co myślicie o zrobieniu progów do skrzypiec? Lutnik zrobiłby mi to za 300 zł. A może na początek zrobić sobie takie wiązane, jak w wioli da gamba? I zawiązać je w odpowiednich miejscach używając tunera...
Mój e-mail; paolo45@wp.pl

Nie słuchaj o tym że masz już 18lat , tylko jak chcesz się nauczyć gry na skrzypcach to poprostu zacznij. Co do progów na skrzypcach to bym był przeciwnikiem używania ich dłużej niż 1 tygodzień. Na sam początek ( podkreślam na sam początek!!! ) żeby przyzwyczaić rękę do właściwych odległości to możesz np z taśmy samoprzylepnej nakleic sobie progi, nie przerabiaj skrzypiec, bo poprostu je sobie zniszczysz. Na skrzypcach musisz wsłuchiwać się dokładnie w dźwięki , również po to żeby były czysto , a nie naciskać progi , lub jakieś klawisze. Tylko taka oryginalna budowa skrzypiec będzie pozwalała Ci na różne techniki jak glisanda , płynne zmiany pozycji itd itp. Więc nie kombinuj z przeróbkami tylko zacznij poprostu grać :) . Pozdrawiam

10-11-2007, Od: michal Odpowiedz
zafasynowała mnie gra na skrzypcsach bradzo mam 13 lat czy to dobry wiek?

Nie ważny jest wiek( choć im człowiek starszy tym mniej podatne są ręce , ale Ty masz dopiero 13 lat) , lecz chęci! Skoro masz ochotę na naukę gry na skrzypcach to się nie wahaj.

07-11-2007, Od: Polus Odpowiedz
Chciałbym się dowiedzieć która kalafonia jest lepsza?(kolor)

Nie ma opcji która jest lepsza , tylko która będzie dla Ciebie lepsza :) . Zależy na jakich grasz strunach. Kalafonie warto dobrać do strun . Ale jakbym miał doradzać to polecałbym jasną.

08-11-2007, Od: Paweł Odpowiedz
Podobno ciemna...Ale na pewno nie wiem...

11-11-2007, Od: ellla Odpowiedz
cześć pisze bo wiem że tu znajde pomoc!!!;]potrzebuje NUT tytanic i inne na skrzypce prosze o pomoc licze na was !!!zależy mi na czasie !!!im szybciej tym lepiej to mój adres ellafilipowska@.interia.pl BŁAGAM POMOCY!!!!!!!!!!pozdrawiam pasjonatów skrzypiec

11-11-2007, Od: Kaśka Odpowiedz
Hej! To moje gg. 4724847 , piszcie, piszcie: pogadamy

11-11-2007, Od: ela Odpowiedz
mam 14 lat i ponad 100letnie skrzypce jacobusa stainera-szkoła niemiecka.gra się świetnie.historiA tych skrzypiec jest bardzo długa najpierw grał mój dziadek potem kuzynka a teraz ja .ogólnie pochodze z bardszo muzykalnej rodziny......pozdrawiam;]

11-11-2007, Od: ela Odpowiedz
cześć!!!!!!!!!!mam 14 lat i gram na skrzypcach od8 miesięcy!wiek nie ma tu znaczenia liczą się chęci!!!!!na początku jest nieżle*lepiej nie mówić(ale potem grasz 30minut dziennie i jest ok.oprucz lekcji dużo ćwicze sama!pozdrawiam wszystkich pa

11-11-2007, Od: GABI Odpowiedz
Antonio Vivaldi - Concerto in a minor II PoszukiwaNE nutki! Błagam jezeli ktos ma to bardzoo prosze:)

10-11-2007, Od: gosia Odpowiedz
mam 9 lat skrzypce to moja pasja gram na nich rano i wieczorem

10-11-2007, Od: Kasia Odpowiedz
Dzięki Aśka :)

10-11-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Kasiu, za każdym pociągnięciem oprzyj smyczek mocniej na strunach. Nie pozwól mu skakać, bo jak będziesz grać staccato, to nie będzie Cię słuchał. Wystarczy smarować go raz na tydzień. Najpierw posmaruj obydwa końce, potem parę razy pociągnij przez środek. Najlepiej smarować po graniu. Pozdro :)

09-11-2007, Od: Kasia Odpowiedz
O strojeniu wolę na razie nie myśleć...

Weronika!I jak Ci idzie po tych trzech latach?

Dzięki;) A co myślicie o tych Verona Custom Violin? To te lepsze ze sklepu z tej strony...

07-11-2007, Od: puna Odpowiedz
hej mam 14 lat dzis kupila sobie skrzypce moim marzeniem jest gra na nich ! nie ma nikogo w okolicy kto gra lub daje lekcje gram na gitarze mam swietny sluch ! jest mozliwosc nauczenia sie samemu??
prosze o odpowiedzi e-mail puna777@wp.pl
gg 8486618 :*

07-11-2007, Od: ? Odpowiedz
weronika przecierz ty grasz od3 klasy

07-11-2007, Od: weronika Odpowiedz
gram od 3 lat teraz mam jurz 28

06-11-2007, Od: Kama Odpowiedz
Ja też mam 18 lat i dopiero zaczełam nauke gry na skrzypcach. Nie masz 60 lat zebys mial problemy ze stawami;p Jedyne jakie mozesz miec to z nerwami. Koleżanka chyba zazdrosna;p W każdym wieku mozna rozpocząć edukacje, dla samego siebie, satysfakcji itd. lecz wiadomo że wirtuozem nie zostaniesz, dlatego sie mowi ze jest za późno. Za późno na światową sławe;p

06-11-2007, Od: Ania Odpowiedz
Mam do sprzedania skrzypce lutnicze 4/4, maja 8 lat, zapracowały na siebie soldnie. Wykonawcą ich jest lutnik p.Stalmach. Do skrzypiec dołączona jest ekspertyza, sa wycenione na 5tys zl, ale jestem w stanie negocjowac cene, lub dodac do nich co nieco, np. smyczek+futerał.Moj adres
muzyka8@wp.pl

05-11-2007, Od: Albert Odpowiedz
Cze wszystkim mam 10 lat uczę się grać na skrzypcach już 4 lata chodzę do szkoły muzycznej Ist. w Gnieznie. Kto chcę pogadać na temat muzyki to moje gg 1294636

05-11-2007, Od: Paweł Odpowiedz
CZeść! Mam 18 lat i zamierzam zacząć uczyć się grać na skrzypcach. Myślicie, że to ma jeszcze sens? Koleżanka powiedziała mi, że juz stawy mam sztywne i że juz tak ręki nie nagnę i wogole... Co myślicie o tych Verona Custom Violin? Mogą być na początek? Gram na gitarze z nut. Czy to może jakoś pomóc? A co myślicie o zrobieniu progów do skrzypiec? Lutnik zrobiłby mi to za 300 zł. A może na początek zrobić sobie takie wiązane, jak w wioli da gamba? I zawiązać je w odpowiednich miejscach używając tunera...
Mój e-mail; paolo45@wp.pl

04-11-2007, Od: Ania Odpowiedz
już nieaktualne..;)

02-11-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Olimpia dzięki na nutki! Słyszałam, że ciemna kalafonia jest lepsza od jasnej, ale nie znam szczegółów :p

01-11-2007, Od: Ania Odpowiedz
Czy ma ktoś może nuty do koncertu d-moll Bacha na dwoje skrzypiec??:)

01-11-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
e nie, chyba nić się nie mogło stać, może to były struny
Aśka, dzięki za przesłanie, campanella już do ciebie przychodzi. Czym się różni jasna od ciemnej kalafonii????????

31-10-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Mogłam coś uszkodzić w moich skrzypcach, jeśli je niosłam niezamocowane w futerale...:/? zamykałam skrzypce w pośpiechu i nie zamocowałam ich odpowiednio, później idąc - coś grzechotało i byłam pewna, że to smyczek się szamocze.A to skrzypce były...

29-10-2007, Od: marta Odpowiedz
poszukuje skrzypce za conajmiej 200zł

29-10-2007, Od: kuba Odpowiedz
stare ale dobre

29-10-2007, Od: marta Odpowiedz
poszukuje skrzypiec za niedrogą cenę

29-10-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
część skrzypiec, drewniane????

29-10-2007, Od: ? Odpowiedz
chyba że tu chodzi o futerał:):)

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8984  Wstecz  Dalej