Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8481  Wstecz  Dalej

18-07-2007, Od: ? Odpowiedz
NIE JESTEM POCZONTKUJONCOM ALE KIEDYS BYLAM WIENC CO DO SKRZYPIEC TO TAKIE ZEBY CI SIE NA NICH DOBRZE GRALO NO WIESZ NIE BYLY ZA MALE LUB ZA DURZE A TAK WOGULE TO JESLI MASZ MOZLIWOSC TO PROPONUJE CI ZAPISAC SIE DO SZKOLY MUZYCZNEJ TYLKO SIE NIE ZNIECHENCAJ POCZONTKI SOM ZAWSZE TRUDNE

15-07-2007, Od: ???? Odpowiedz
To forum o skrzypcach a nie o rodzeństwie:P

18-07-2007, Od: ? Odpowiedz
MASZ RACJE

15-07-2007, Od: Ola Odpowiedz
Olimpia nie mam pojęcia, czy u Ciebie na targu znajdą się skrzypce. Myślę, że lepiej poszukać na targach staroci, tam mogą się znaleźć jakieś Stradivariusy:D

18-07-2007, Od: JUSTYAN Odpowiedz
SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE MORZE I SIE ZNAJDOM STRAWIWARJUSY

18-07-2007, Od: justyan Odpowiedz
KOCHAM SKRZYPCE I GRAM NA NICH OD DZIECINSTWA JESTEM DLA NICH PELNA PODZIWU WSZYSCY KTóRZY GRAJOM NA SKRZYPCACH SOM ZAJEFAJNI WIEDZOM CO DOBRE I NA CZYM WARTO GRAC LUB UCZYC SIE GRAC

18-07-2007, Od: Marta Odpowiedz
ja "choruję" na skrzypce od dzieciństwa, ale nie dane mi było pójść do szkoły muzycznej i uczyć się na nich grać... teraz, mając 22 lata, znów obudziło się we mnie marzenie o grze na tym pięknym instrumencie... a to dzięki mojemu koledze, który zagrał utwór Vanessy Mae - "Contradanza" na gitarze elektrycznej... od tamtej pory zaczęłam szukać w internecie różnych utworów Vanessy... i tak zaczęło się moje poszukiwanie wymarzonych skrzypiec... nie wiem, jak długo wytrzymam bez nich... wiem tylko, że jak uzbieram odpowiednią sumę pieniążków, to kupię sobie skrzypce i będe męczyć dniami i nocami rodziców, rodzeństwo i sąsiadów moim nieudolnym pseudograniem:D

17-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
No to ja wybywam:D jadę na 10 dni za granice:) skrzypiec mi nie będzie brakowało bo jadę z zespołem i są tam skrzypaczki:D:D:Di(ja tańczę:) dla wszystkich:*:*:*:*

17-07-2007, Od: Hawke Odpowiedz
OK ! To porozglądam się za 4/4 ;) Dziękuje za pomoc. Pewnie nieraz jeszcze będę was nawiedzał na forum :)) Pozdrawiam

17-07-2007, Od: Beata Odpowiedz
a mi sie dwie struny urwały e dzisiaj a a wczoraj

17-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
To są rozmiary skrzypiec. od najmniejszych dla przedszkolaków, do największych dla większych dzieci o dorosłych:D dla ciebie musiałby być rozmiar 4/4:-))

16-07-2007, Od: Hawke Odpowiedz
Wielkie dzięki za pomoc. Tylko coś mnie jeszcze zastanawia- skrzypce mają takie fajne oznaczenia ;) jak dobrać odpowiedni rozmiar 1/4 1/2 3/4 4/4

16-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Hawke, ja mam skrzypce z tej stronki (Verona Violin) i jestem zachwycona:) mają piękne brzmienie. nie znam się na skrzypcach,ale jestem ogromnie z nich zadowolona. Z tego co wiem, dla dorosłych są przeznaczone skrzypce 4/4, to są największe. Mam 23 lata, marzyłam o nich bardzo długo i od ok.pół roku śniło mi się, że gram:) a teraz gram naprawdę. znaczy - narazie "gram":D nie minął jeszcze tydzień-gram już gamy w pierwszej pozycji i nawet kawałek przyzwoitej melodii się ze słuchu nauczyłam:) polecam do ćwiczeń tuner(najzwyklejszy, ja mam od gitary)-bardzo się przydaje w utrzymywaniu "czystości" dźwięku.Skrzypce to ogromna radość:) i tortura dla uszu sąsiadów, przynajmniej w początkowej fazie nauki:D pozdrawiam!!!

16-07-2007, Od: Karolina Odpowiedz
hej ja właśnie stroję sobie skrzypce

16-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
No i powodzenia. 3mam kciuki:D:D:D:D

16-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Hawke! Oczywiście, że nie jest zapózno! Bo na miłość nigdy nie jest za pózno a to pewnego rodzaju miłość... Dla początkujących skrzypce fabryczne, najlepiej z tej stronki, http://www.allegro.pl albo jesczez z http://www.henglewscy.com.pl

15-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Oj, Ola z tą Filharmonią to chyba przesada :) ale dzięki za wiarę =] PozdrO

15-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
czy na targach są skrzypce(u mnie w miejscowości na targowisku sprzedaje się wszystko, nawet zwierzęta) ???

14-07-2007, Od: Ola Odpowiedz
hej:) ja mam prostokątny, drewniany łaaadny:))) firmy Negri:)

14-07-2007, Od: Amateusz Odpowiedz
Czesc wszytkim napiscie jakie macie futeral z czega sa zrobione i jaki maja ksztalt

Ja mam 2 jedne taki sklepowy w ksztalcie rabu z jakiejs pianki i drugi w ksztalcie skrzypiec drewniany :D

właśnie Aśka, wymiatasz!! :))) graj sobie teraz wolniej, a za kilka czy nawet kilkanaście miesięcy będziesz zasuwać! uczysz się krótko, a i tak wymiatasz:) jeszcze Cię usłyszę z Porami Roku Vivaldiego w Filharmonii Narodowej ze słynną XVIII wieczną orkiestrą niemiecką! :) PzDro

14-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
No właśnie...i żeby to jeszcze równo było :) ale to jest takie piękne...te utwory z "ABC Skrzypcowego" już mi się znudziły... :) przecież wszystko można grać na razie wolniej. A rodzeństwa nie mam =]

ja mam starszego brata więc no problem:) Aśka moje też ulubione szybkie:( ale jak patrze na żywo jak to trzeba wymiatać super szybkim detashe i jeszcze skoordunować to z palcami to mnie szlak trafia:) no i fakt . w przeszłości wielu wielkich kompozytorów to byli Żydzi:)

14-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
a ktoś jest w takiej samej sytuacji jak ja???????? 2 braci, jeszcze młodsi ode mnie????

wiecie co mój brat do mojej cioci powiedział??? że ja piszę teraz do jakiegoś pana, a przecież to tylko FORUM SKRZYPCOWE. tak to jest jak się ma 2 braci

skrzypce to typowy rzydowski instrument
Asia, 4 pory roku to drudne utwory, pozycja krzyżyki bemole gamy pauzy itd.

ale przecież paganini też był z pochodzenia rzydem. no i inni znani wirtuozi... gdy się popatrzy w ich korzenie(na internecie podobno są takie drzewa genealogiczne znanych ludzi) to przodkowie są rzydami
a poza tym rzydzi mogą byc też miłymi ludźmi.

14-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Hmm...jak już grać to wolałabym całość. A moje ulubione to właśnie te szybkie :p spytam pani, jak się zacznie śmiać, to trudno =] Pozdro

13-07-2007, Od: Ola Odpowiedz
Aśka , ale jak chcesz to możesz przecież grać, co zaszkodzi próbować. Albo Twoją ulubioną część.... może akurat nie będzie taka trudna:)

13-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Szkoda, że tego Vivaldiego się gra tak późno...:/

13-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Wyjeżdżam na tydzień, ale na szczęście skrzypce to nie pianino i mogę je wziąć ze sobą.

Olimpia, a może Włosi i Żydzi są lepsi, tylko przecież ich jest mniej :P a wiecie co ostatnio słyszałam? że np. w Chinach , tyle osób się uczy grać na instrumentach (głównie fortepian i skrzypce),że budują budynki, takie jak u nas mieszkalne- 20 piętrowe, tylko z ćwiczeniówkami!! trudno, żeby nie mieli samych geniuszy jak tylu ich jest:) ale i tak twierdzę, że są przemiłymi ludźmi, zazwyczaj bez cienia egoizmu :) w tej chwili ze słynnych Żydów -muzyków przypomina mi się szczególnie Daniel Barenboim- pianista i dyrygent. wieeeeeeeeelki człowiek. no i Itshak Perlman (ma polskie korzenie), którego wszyscy znamy :P

13-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
ah, z tymi azjatami, zawsze muszą się jakoś wywyższac, suuuuper geniusze... a tak naprawdę włosi i rzydzi powinni by w tym najlepszi(mając tylu przodków geniuszy-paganini,vivaldi itd.)

sory za brakujące litery, jestem u cioci a tu jest zupełnie inna klawiatura

ludzie, nie ma się czego ba z tym smyczkiem i spirytusem(sama nie dawno to robiłam i jest wszystko ok, byle by uważac na drzewię żeby nie zetrze lakieru) po prostu taki najzwyklejszy spirytus z apteki, nala na wacik kosmetyczny i gotowe. tylko że później w łosie będzie jeszcze gorsze niż było - trzeba je tylko rozczesac grzebieniem i potrzeba dużo kalafonii... nic się smyczkowi nie stanie, spoko

13-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Raz kozia śmierć jak to mówią:-) idę rozprawić się z moim smyczkiem:P

Iwona podczas takich upałów najlepiej mieć przy sobie nawilżacz do skrzypiec.... Sama nie mam i boję się, że mi skrzypce się rozwalą... bo to jest bardzo wrażliwy na temperaturę instrument.
heh Justyna mam dokładnie taki sam problem. Boję się, że jakoś źle użyję tego spirytusu i coś zepsuje... mój smyczek i tak , mimo że ma pół roku wygląda na 100 letni, już jest po przejściach :( a z tym Vivaldim to chodzi Ci o to nagranie Kajki? :P ja nie myślę o tym, takich genialnych dzieci jest mnówstwo w You Tubie i w 99% to Azjaci:) oni poprostu są zdolni i tyle... z tego co mi się wydaję całą jedną porę roku można grać jakoś pod koniec podstawówki lub na początku 2 stopnia... tak mi się coś obiło o uszy... bo każda z pór ma conajmniej jedną trudną technicznie część:) PzDro

to takim zwykłym tonikiem też można???

13-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Olimpia, ostatnia linijka utworu jest taka sama jak pierwsza.Ja to gram tak samo, czyli długo ciągnę ostatnie "b" które tam jest jako ósemka, a to wszystko po tym i trójdźwięk gra fortepian. Na końcu po prostu powtórz początek :) Pozdro

13-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
No ja dzisiaj czyściłam go pierwszy raz delikatnie tonikiem do twarzy(poradzono mi na forum odrobiną spirytusu nasączonego na wacik) i narazie nie umiem nic powiedzieć.

Acha, no i właściwie co daje to wyczyszczenie smyczka

Jak najszybciej:-)

12-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Błagam odpowiedzcie mi

Po jakim czasie nauki umieliście grać cztery pory roku Vivaldiego i która według was jest najprostsza:-)

Słuchajcie, czy to tarcie smyczka spirytusem może mu jakoś zaszkodzić(zniszczyć) i czy jest konieczne. Ja bym chyba musiała to zrobić bo włoski są pozlepiane i się coraz gorzej gra ale się boję... właściwie to nie wiem czego, boję się że go zniszczę i będę musiała kupować nowy. Smyczek niby nic ale jak dla mnie to dużo kasy. Proszę odpowiedzcie czy mogę go zniszczyć jeśli coś zrobię zle.

12-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Nie, nigdy nie przecierałam. Dzis to zrobię, a jutro spróbuję grać(dziś juz jest za późno)i mam nadzieję że będzie jak dawniej.Wogóle to marzę o skrzypcach lutniczych.
A teraz oglądam już chyba X raz http://pl.youtube.com/watch?v=4FsQMEEsYYM

12-07-2007, Od: Iwona Odpowiedz
Mam pytanie. Dopiero kupiłam sobie skrzypce, dlatego mam pewne wątpliwości. Może to głupie, ale chodzi mi o nadchodzace upały. Przy takiej pogodzie temperatura u mnie w mieszkaniu dochodzi do 29 stopni. Czy to nie zaszkodzi skrzypcom?

12-07-2007, Od: Zuzia Odpowiedz
A jaki ten spirytus do tego smyczka???

12-07-2007, Od: Ola Odpowiedz
no w skrzypcach to jest piękne, że je można wszędzie nosić... że ludzie się patrzą na ciebie na ulicy z podziwem.... ża się ma ten "znaczek" na szyi... takie ....znamie.. to jest piękne

Do Kajka:Olimpia ma rację, czy jak kupiłaś kalafonię to przetarłaś ją czymś szorstkim albo coś z nią robiłaś aby była szorstka??? Jeśli nie to zrób to bo może to dlatego te dzwięki ci nie wychodzą;P

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8481  Wstecz  Dalej