Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 9184  Wstecz  Dalej

06-01-2008, Od: alka Odpowiedz
cześć!potrzebuje by ktoś mi polecił dobre struny pozdrawiam

07-01-2008, Od: Amateusz Odpowiedz
http://allegro.pl/item291651317_struny_do_skrzypiec_linosa_nowe_skrzypce.html
osobiście polecam te struny są naparwdę dobre i niedrogie

09-01-2008, Od: alka Odpowiedz
dziękuje

06-01-2008, Od: ela Odpowiedz
dobre strunki firma presto komplet ok45zł

09-01-2008, Od: ola Odpowiedz
A i jeszcze jedno. jakie skrzypce będą dla mnie najlepsze w tym wieku?

09-01-2008, Od: ela Odpowiedz
w tm wieku 4/4 a ile masz wzrostu???zalezy od wzrostu myśle ze z pewnościa 4/4 pozdrawiam

08-01-2008, Od: Paweł Odpowiedz
Szukam poradnika w formie elektronicznej najlepiej, dla początkującego. Rozpoczałem przygode ze skrzypcami i chcialbym sie nauczyc grac tak dla siebie :)Jesli ktoś wie gdzie można taki poradnik ściągnąc to prosze o linki

Pozdrawiam

niestety nie umiem ci pomuc szkoda pozdrawiam

09-01-2008, Od: ola Odpowiedz
dzięki za odpowiedź;)
a tak pozatym to jak ci idzie?

nie ma za co a idzie nawet bardzo dobrze jak mówi mooja nauczycielka ja tez jestem zadowolona a skąd ty jesteś????

08-01-2008, Od: ola Odpowiedz
hej! ja od 1 klasy podstawówki marze o skrzypkach ale rodzice się nie zgadzają. Jestem już w 1 gimnazjum i ciągle ich prosze... obiecali mi na drugi rok, ale mówią tak tylko dla odczepnego...:( Co mam Robić, pomóżcie!

08-01-2008, Od: ela Odpowiedz
hm!miąłam ten sam problem i powiedziałm jasno ze ja chce grać i koniec ale zdobyłam sie na odwage dopiero w 1kl gimnazjum gram już rok i jest super\!warto pozdrawiam

07-01-2008, Od: ? Odpowiedz
szukamy skrzypka, bądź skrzypaczki do zespołu rock/reggae :)
www.myspace.com/jumanjiband
gramy rok, pare koncertów za sobą, kilkanaście swoich kawałków
jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania muzyczne i pomysły...
gg:5448074
booger@op.pl
próby gramy co tydzień w mdk Bytom zapraszam wszystkich :)
skrzypce w zespole wzbogacały linię melodyczną, zdarzały się pojedyncze solówki

07-01-2008, Od: ela Odpowiedz
chetnie ale mieszkam w małopolse/1to nie możliew
fajnie macie pozdrawiam!!!!

03-01-2008, Od: olaa Odpowiedz
Gram od 2 miesięcy ale zagralam ave maria sobie już z pamięci tylko potrzenuję nut aby mieć pewność że wszystki nuty gram dobrze

06-01-2008, Od: ida Odpowiedz
ile 2miesiace??????????????/chcesz to zagrać???????

03-01-2008, Od: ela Odpowiedz
aha niestety nie mam tego bo też szukam ja gram rok!jest super!!!pozdrawiam

03-01-2008, Od: andzej Odpowiedz
2miesiące????????jesteś pewna że zagrasz to czysto????odpisz

02-01-2008, Od: Basia Odpowiedz
Jak dobrać rozmiar skrzypiec? Szukałam na kilku forach i nic. Proszę o pomoc.

02-01-2008, Od: ela\] Odpowiedz
Basiu!!!wiec tak!!!jaki masz wzrost pomoge ci ale napisz to ważne!!!!odp

02-01-2008, Od: Basia Odpowiedz
Mam 170cm wzrostu. Dziękuje za pomoc :)

z pewnościa 4/4

02-01-2008, Od: ela Odpowiedz
aha!!czyli całe skrzypce 4/4!!!największe ja też mam 4/4!!masz gg?dasz nr????pogadam chętnie pozdrwaiwm odpisz

06-01-2008, Od: Basia Odpowiedz
Moje gg to: 6226524

Dziękuje za pomoc :)

05-01-2008, Od: anetka1918@wp.pl Odpowiedz
Szukam lekcji gry na skrzypcach w okolicach poznania, prosze o kontakt na mail, pozdrawiam :)

05-01-2008, Od: basia Odpowiedz
pozdrawiam siostrę ele <lol> i siostrę beatkę<skromny> ela nie bądź zazdrosna<kwiatek>

05-01-2008, Od: ela Odpowiedz
nie szkodzi bassiu niby o co mam być zazdrosna???????
?jesteś najlepsza siostra!!!!!!!!!!!!!!

03-01-2008, Od: Kasieńka Odpowiedz
Hej... Wiecie co poszukuje skrzypiec, poniewaz chce sie nauczyc na nich grac doradzcie mi jakas fajna i nie droga firme... please

04-01-2008, Od: ilka Odpowiedz
Verona

poszukaj na allegro tam sa dobre i niedrogie!!!!pozdrwaiam

04-01-2008, Od: Żaba Odpowiedz
Ela, dzięki za chęć pomocy:) rzeczywiście-bardzo dużo rzeczy jeszcze nie wiem. Niby trochę tam wiem, np o trzymaniu i prowadzeniu smyczka, ale jednak luki w wiedzy są. Nie wiem na przykład, czemu czasem smyczek mi "podskakuje" przy ćwiczeniach.I czuję, że spinam mięśnie prawej ręki i ramienia.Czy powodem może być fakt, że gram bez "szyny"?Widziałam kilka filmów, wiem, że Yehudi Menuhin propagował tę metodę. I jeszcze jedno, może głupie pytanie - czy można mieć za długą szyję do skrzypiec:D? Bo ja mam powiedzmy...z lekka łabędzią ;D Są jakieś ćwiczenia na rozruszanie palców, nadgarstka? I czy lewe ramię przy graniu powinno być trzymane w jednej pozycji(do tej pory sądzę, że tak) i na jakiej wysokości powinno być? No to zasypałam forum pytaniami ;)Pozdrówki!

04-01-2008, Od: ela Odpowiedz
nie mam za co!hm rzeczywiście drganie smyczka to sprawa typowo poiczątkowa !jest wiele ćwiczen na rozluźnienie rąk!
np cwiczenia ruchowe bez skrzypiec bardzo pomocne
stań w lekkim rozkroku.ciężar ciała rozłóż na obie nogi.
1.przenieść ciężar ciała na lewą noge unoszac lekko pięte prawej nogi.
2.ciężar ciała przenieść na prawą noge unosząc lekko pięte lewej nogi.
celem ćwiczenia jest rozlużnienie ciala szczególnie rąk i nóg cio wyrabia postawę skrzypka!mam nadzieje że to ci cos przybliżyło!!!pisz jesli tylko chceesz odpowiem!!!!pozdrawiam p.s co do długiej szyi to może rzeczywiście powinnaś mieć szyne bo atm możeszzz regulować wysokość!bez jest o wile gorzej

04-01-2008, Od: Żaba Odpowiedz
DO ELI:
serdeczne dzięki za pomoc:) już się martwiłam, że będzie z tym większy kłopot... Masz rację, to chyba przez mróz, bo przyniosłam skrzypce z zimna i od razu chciałam grać:D A co do mojego grania - trudno to jeszcze graniem nazwać;) Mam 23 lata, znacznie przekraczam średnią wieku na tym forum:D Uczę się sama (wiem, wiem - powinnam się zgłosić do kogoś, chociażby po ustawienie ręki...),jestem na 2 kierunkach studiów i niestety czasu brakuje na prywatne lekcje :/ ale instrument piękny i daje mi dużo satysfakcji:) pozdrawiam

do Żaba
nie ma za co dziękować!!przyjemność ze mogłam ci pomuc!!fajnie!a to że masz 23lata nie gra tu roli wcale nie jestes najjstarsza na tym forum!co do czasu też sie zgadzam ja mam lekcje gry w sobote!na poczatku jest rzeczywiście nie za idealnie!!!kazdy to przechodził kto miał coś wspólnego z tym instrumentem!!uwierz mi!zgadzam sie ze piękny instrument ah i ta barwa dzwięku nie do opisania!tak spokojna łagodna przejżysta!!wymagają troche poświęcenia ale warto poświęcić cząstke życia dlla takiej satysfakcji,zadowolenia z siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uwielbiam to!!pamiętaj miej czas na marzenia przybliżą Cie do gwiazd!!!!jeśli masz pytania pisz chetnie pomoge!wiem sama kiedyś byłam w takiej sytuacji!!!!!pozdrwaiam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

04-01-2008, Od: Justyna xD Odpowiedz
Hej! Nie wiem czy pamiętacie ale pisałam kiedyś na tej stroncexD niestety nie miałam przez jakiś czas neta i nie mogłam:( ale teraz będę pisaćxD
Do Anecia: No samemu to raczej nie... zawsze jest łatwiej z pomocą chociażby prywatnego nauczyciela:)

04-01-2008, Od: Anecia Odpowiedz
Dzięki za odpowiedż!!

nie ma za co!jjak cos to zapraszamy pisz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozdrowieńka

czesć fajnie że piszesz ize bedziesz pisać@!!

03-01-2008, Od: Anecia Odpowiedz
Hej!! Skrzypce dostałam pod choinke i nawet nie wiem jak sie na nich gra! Tak w ogóle to wolałam gitarę ale miejsza o to. Juz sie do nich przyzwyczaiłam a nawet polubiłam. Mam pytanie... Czy mozna nauczyc się grac na skrzypcach baz nauczyciela? pozdro

cześć !wiesz?miałaś wielkie szczęście dostałaś skrzypki!!bez nauczyciela raczej sie nie da musi być ktoś przynajmniej na troche kto cie poprowadzi!powie co i jak!!!!pozdrawiam

03-01-2008, Od: Żaba Odpowiedz
Struna "D" mi właśnie poszła ;( Ktoś się może orientuje, dlaczemu? w ogóle to próbowałam stroić, najpierw mikrostroik nie chciał stroju podciągać, a jak spróbowałam lekko kołkiem, to kołek nie chciał utrzymać pozycji dźwięku,a na koniec pękła mi struna:( WHY...? A tak w ogóle to w sklepach muzycznych sprzedają struny pojedynczo(i ile taka przyjemność kosztuje?)? Skrzypce mam niecałe pół roku, często na nich nie gram,stroiły prawie bez zarzutu(tylko G nie zawsze trzymała strój), struny moim zdaniem są praktycznie nowe. wymieniać cały komplet czy tylko jedną? Podstawek się nie przesunął. Iść do lutnika :/...? Heeeeelp...!!!

cześć!znam ten ból!mi tez siada aleG !przyczyna pewnie ta sama od mrozu <jak na pole je wynosisz chociaz na chwile>i możeliwe ze kołki nie trzymaja!!strue możesz kupic w kazdym sklepie muzycznym lepsza to kwestia 14zł za sztuke lub 40za komplet sa równiez jeszcze droższe i tansze!polecam struny Presto sa niezwykle wytrzymałe a i ten dzwiek szczególnie na lutniczych skrzypkach/!na fabrrycznych też dobry!a co do podstawka to nie musisz sie kłopocić z lutnikiem!!chyba że zalożenie struny bedzie problemem a i na poczatku zakłądnie strun lepiej zostaw nauczycielowi uwierzmi!a ty długo grasz?ile amsdz lat?pozdrwaiam!!!!!

01-01-2008, Od: cosmo Odpowiedz
ja mam 20 lat. i w nocy pierwszego dnia nowego roku przyszla mi znikad doslownie mysl. SKRZYPCE. nie moglam zasnac;) ale z tego co piszecie to nawet nie powinnam probowac chyba, bo za stara jestem:(

01-01-2008, Od: ela Odpowiedz
COSMO I SAMANTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!cześć!!!!!chyba żartujecie!!!!!na marzenia nie jest nigdy za poźno!!!!!!!!wiem co to znaczy!zawsze chciałam garć i nigdy nie mogło sie to spełnić!!aż tu nagle gram już prawie rok !!!!mam praiwe 15lat też zaczęłam poźno!!!mówie wam światowej sławy nie osiągniecie ale zawsze coś z tego będzie!!!na tej stronce wile ośób pisało że bardzo by chciało grać i pomimo niewielkiej różnicy wieku łączy nas wspólna pasja!!!!!!!nie poddajcie sie!!!!!!!!!PISZCIE pozdrawiam

02-01-2008, Od: autor Odpowiedz
gratuluje COSMO pierwsze pytanie roku należało do ciebie~~~~~~~~~~~~~~~~~!!!!!!!!pozdrwaiwm

01-01-2008, Od: samanta Odpowiedz
ja mam ten sam wiek;) i również nad tym się zastanawiam... czy to nie za późno:( ale może... sama jeszcze nie wiem;)

01-01-2008, Od: Czerniu Odpowiedz
Na marzenia nigdy nie jest za pozno
jelsi macie sluch muzyczny to kazdy wiek jest dobry

01-01-2008, Od: ela Odpowiedz
święta racja!!!!!!

02-01-2008, Od: Olaa Odpowiedz
Help! Potrzebuję nuty na skrzypce do AVE MARIA Bacha. Prosze przesylac na Maila; ola_pelczarska@op.pl
Mam zamiar zagrać to na slubie siostry
Dzieki xD

02-01-2008, Od: ela Odpowiedz
niestety nie też tego poszukuje!a ty długo grasz?
odpissz pozdrwaiem;]

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 9184  Wstecz  Dalej