Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8554  Wstecz  Dalej

21-07-2007, Od: justyna Odpowiedz
ZABA-ja mam lat pientnascie i jestem guralkom, niegram powarznej muzyki, gram ze sluch od 10 roku zycia .Muwie ci to nic trudnego wystarczy tylko chciec.Wierze ze ty tez bendziesz ladnie grala

21-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Justyna, przywracasz mi wiarę w człowieka;) do tej pory wszyscy mi mówili, że na skrzypcach to trzeba od dziecka blablabla... A tu spore zaskoczenie, bo jakoś szybko i sprawnie mi idzie:) dzięki i powodzenia w dalszym skrzypcowym kształceniu:) ech... kocham ten instrument:)

29-07-2007, Od: Justyna=) Odpowiedz
Już jestem! 10 dni mnie nie było a linków na dwie strony:D No cóż... ja za skrzypcami nie tęskniłam bo miałam dookoła skrzypaczki:D
Do Aśka: Mnie najbardziej podoba się futerał firmy ROCKBAG, STAGG i EVER PLAY:)ja mam z EVER PLAY tylko że taki szary w środku i jest super!
Ja też zamierzam kupić sobie futerał bo kupuje nowe skrzypce.Tylko zastanawiam się czy nie zrobić tego osobiście, ponieważ kiedyś mojemu koledze zrobiła się dziura w skrzypach od futerału i to całkiem spora, bo gwózdz wystawał:/ a to były dobre, nowe lutnicze skrzypce.

28-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
a może jeszcze 1/64???

albo inaczej 4/4 całe 1/2 połówki 1/4 połówka z połówki (ćwiartka) 1/8 połowa z ćwiartki 1/16 połowa z połowy ćwiartki i 1/32 połowa z połowy ostatniego (nie wiem jak to ująć)

jeżeli pudło r. 1/8 sięga końca gryfu 4/4 (mam taki obrazek)...???!!! to 1/10 połowy efów, 1/16 początku efów a 1/32 pewnie jeszcze z 3-4 cm niżej heeheehee :P
suuper maluśkie ale dla kogo?? przecież 2 letnie dziecko nie będzie na nich graać!? może na ozdobę :)

28-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Słyszałam o 1/32...jak to wygląda?? :p

wiecie że są skrzypce 1/10 ???

już zamówiłam futerał Stagg

26-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
osoby w wieku starszym... ale o jaki wiek chodzi 20-40, 40-60
70-<??? bo z tego co się orientuję to raczej taak, ale jak chcesz/chce się pani się coś więcej nauczyć to polecam lekcje prywatne. mam koleżankę która chodzi na o. muzyczne i nie jest zadowolona. ja sama chodzę na lekcje prywatne, a czasem nawet nauczyciel pożycza cały sprzęt(skrzypce,smyczek futerał) ale jeśli ktoś woli właśnie ognisko muzyczne, to CZEMU NIE ??!!

25-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
czyli e.p. odpada... a STAGG?????????????????????????????????????????????????

26-07-2007, Od: Amateusz Odpowiedz
Ja mam ten futerał i nijestem z niego zadowolony gdyz juz mi sie po okolo 1 roku odpada raczka i zostalem przez to zmuszony do kupienia innego

25-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja mam ten z Ever Play i niestety szybko zaczęły się odklejać fragmenty w nim.Osobiscie raczej nie polecam, ale kupilam go razem ze skrzypcami i cały czas go używam.

25-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Ja go mam rok i nic mu nie jest. Ale jak masz lepsze skrzypce, to pasowałby do nich dobry futerał. Niestety im droższy :/ tym lepsza ochrona :)

poprawka:> czy się szybko NIE rozwali

a czy jest mocny(chodzi czy się szybko rozwali, bo już dużo negatywnych rzeczy słyszałam o E.Play?????),nieee wieem, ale z tego wszystkiego chyba bym wzięła stagg, albo też rockbag-mój brat ma futerał na gitarę z tej firmy. Zobaczę na inne opinie użytkowników z tej strony. Chyba powyjeżdżali na wakacje...

24-07-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
Justyna, jesteś z Zakopanego??? ja tam bardzo często jeżdżę jak nie w tym roku to w następnym
:):)

24-07-2007, Od: justyna Odpowiedz
do Olimpia jestem z okolic zakopanego a konkretnie z Dzianisza

24-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Olimpia, ten od Państwa Henglewskich wygląda na taki sam jak z tej stronki. Te z allegro też są podobne. Ja mam właśnie taki futerał Ever Play (ma dość dużą kieszeń i ściągane szelki) i na niego nie narzekam. Nic w nim nie nawaliło, a przy mnie to rzadkość :)

Czy możecie coś powiedzieć na temat tych firm futerałów: Stagg, RockBag,Ever Play??????

podam kilka linków. proszę o odpowiedź

24-07-2007, Od: skrzypek20@interia.pl Odpowiedz
są przeciętne...jesli masz miec futerał na lata to kup sobe inny

futerałyi paski>>>1 na samej górze(classic line )

a czy ten futerał ma kieszeń na nuty i szelki???http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4
czy ktoś go już ma???

zastanawiam się nad stagg i rockbag. Moja koleżanka ma stagg. a może ktoś z tej strony jakieś z tych maa???

POPRAWKA WIADOMOśCI

zastanawiam się na stagg i rockbag. Moja koleżanka ma stagg. a może ktoś z tej strony jakieś z tych maa???

sory, ale za kilka wiadomości tego pustego nie będzie
:):)
jakby kto miał
może jakieś linki
na strony z futerałami to proszę przysłać
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH

http://www.allegro.pl/item215629435_futeral_na_skrzypce_4_4_nowy_.html
http://www.allegro.pl/item216873312_futeral_na_skrzypce_4_4_stagg_gratis.html
http://www.allegro.pl/item214928100_futeral_na_skrzypce_4_4_granat_nowy_.html
http://www.allegro.pl/item214928255_futeral_na_skrzypce_4_4_classic_nowy_.html
http://www.allegro.pl/item214643946_futeral_na_skrzypce_rockbag_4_4_polecamy_.html
i chyba tyle

Kołki powinny obracać się płynnie i lekko, a jednocześnie zapewniać utrzymanie stroju. Pomaga w tym odpowiednie smarowanie za pomocą specjalnej pasty. W warunkach domowych można stosować do smarowania suche mydło z dodatkiem sproszkowanej kredy.

kołki można smarować kresą w proszku, na tej stronie jest o tym gdzieś napisane

23-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja czyszczę ciepłą wodą z mydłem bo tak mam napisane na instrukcji(kupiłam skrzypce z tej stronki). Okazało się że moja kalafonia jest do niczego. Dziś nie smarowałam smyczka i grałam solidne kilka godzin.Może się coś stać? Jaka jest dobra kalafonia, w miarę niedroga?

23-07-2007, Od: -II- Odpowiedz
od jutra bede miala mala przerwe w graniu bo jade na kolonie... bu...;(

23-07-2007, Od: ? Odpowiedz
ps. wydaje mi sie ze jak sie je nasmaruje to tym bardziej beda puszczac bo maz spowoduje ze kolki beda sie slizgac... a moze slyszalas ze kolki sie smaruje jak ciszko chodza...?

17-07-2007, Od: Hawke Odpowiedz
Hmm... Verona Violin - nawet nie są takie drogie z tego co widzę.

19-07-2007, Od: Jarek Odpowiedz
We wrześniu będzie ponownie cena promocyjna poniżej 500 zł!

23-07-2007, Od: Justyna Odpowiedz
???

23-07-2007, Od: kaxska Odpowiedz
Mam pytanie co trzeba robic jak sie kolki popuszczajom,czym je trzeba nasmarowac. Slyszalam ze kolki sie smaruje tylko niewiem czym. Czy ktos zna odpowiedz na moje pytanie???

23-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Jutolina: wy macie rację i ja o tym wiem:) nie wpadłam jeszcze w manię naśladownictwa, póki co największą uwagę zwracam na intonację. ale dzięki wam za cenne wskazówki;)

23-07-2007, Od: jutolina;P Odpowiedz
jestem za... czlowiek sie szybko przyzwyczaja no i pozniej nabiera nawykow ktore nie sa calkowicie dobre i nie latwo sie od nich odzwyczaic... żaba: mozesz poczytac,poogladac filmiki techniczne ale jako tako nie starac sie samodzielnie ich nasladowac, ponieważ to co wyglada z pozoru bardzo latwo wymaga tez komentarza i wskazowek fachowca jakim jest nauczyciel... on moze w kazdej chwili zwrocic ci uwage na bledy i na bierzaca starac ci sie je uświadamiac i poprawiac... popieram Cie: skrzypce to CUD!!! najpiekniejszy i wedlug mnie najtrodniejszy z instrumentow!!! zabujana jestem w nich od urodzenia...<3 moje kochane skrzypeczki...

23-07-2007, Od: konasz Odpowiedz
do Żaby: jesli chcesz grac na skrzypcach, to samodzielnym cwiczeniem mozesz tylko pogorszyc sytuacje tak, ze nauczyciel nie da rady juz nic z tym zrobic. wiec, na twoim miejscu, poczekalabym na powrot do zycia studenckeigo.. bez grania

23-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Konasz: wyobrażasz sobie mieć w domu skrzypce, widzieć jakie są piękne,w myślach powtarzać barwę ich dźwięku- i nie grać:)? może i sobie narobię zakrętów w życiorysie, ale nie grać się nie uda... Zdaję sobe sprawę, że wirtuozem nigdy nie będę i nie mam takich marzeń. Muzyka to ogromna przyjemność, której nie powinno się nikomu odmawiać, i nawet jeśli popełniam błędy techniczne( a na pewno popełniam ich całą masę...)to żadna siła mnie nie powstrzyma przed czymś, co mnie fascynuje:) Bardzo długo czekałam na te skrzypce-kilkanaście lat na samo ich kupno, na pierwszy dźwięk,na to fantastyczne uczucie trzymania czegoś tak doskonałego w dłoniach. pozdrawiam wszystkich szczęściarzy, którzy chodzą do szkół muzycznych i prywatnych nauczycieli, ale najbardziej-tych, którzy mimo najróżniejszych trudności i krytycznych opinii idą tam, gdzie chcą;)

22-07-2007, Od: Żaba Odpowiedz
Kajka: Ja też się pewnie do kogoś zgłoszę, ale dopiero po wakacjach, jak powrócę do życia studenckiego;)ale dzięki i wzajemnie!!!

22-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja też mam trochę doswiadczenia (6 lat i SM I st. i 2 lata SM II st.w klasie fortepianu), ale własnie to całe trzymanie skrzypiec i smyczka, vibrato...nie wiem czy dałabym radę bez nauczyciela.Ale życzę powodzenia!

22-07-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Ja czyszczę ciepłą wodą z mydłem bo tak mam napisane na instrukcji(kupiłam skrzypce z tej stronki). Okazało się że moja kalafonia jest do niczego. Dziś nie smarowałam smyczka i grałam solidne kilka godzin.Może się coś stać? Jaka jest dobra kalafonia, w miarę niedroga?

21-07-2007, Od: jutinol Odpowiedz
żaba:struny możesz tez myc wódka... oczywiscie nie rumem ani nic w tym stylu... ale 50%...

jutinol: dzięki za radę:) ja w ogóle zdziwiona jestem, że takie rzeczy mi się dzieją TAK SZYBKO. niedawno kupiłam skrzypce, po każdym graniu je czyszczę i dopadło mnie rybie zdziwienie,że tak piszczą :/ się zastosuję:)

21-07-2007, Od: jutinol Odpowiedz
a jak byscie chcieli po prostu przetrzec skrzypeczki np z kalafonii na sucho to polecam takie aksamitne szmateczki do okularów-w przeciwienswie do platkow higienicznych nie zostawiaja "cićków";)

20-07-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Żaba, ja zawsze czyszczę nie lakierowane części i struny spirytusem salicylowym. I nic się nie dzieje :) Nicolas, najlepiej u lutnika, możesz też sprawdzić na allegro albo jakichś innych aukcjach. PozdrO

dzięki, Aśka:)

21-07-2007, Od: Nicolas Odpowiedz
Dzieki za odpowiedzi :). Mam kolejne pytanie. Znacie może jakiegoślutnika w Radomiu ? :P

20-07-2007, Od: Nicolas Odpowiedz
Witam mam pytanie gdzie mogę dostać podstrunnicę do skrzypiec ??

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8554  Wstecz  Dalej