Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7709  Wstecz  Dalej

12-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Moniu czy mogę cię spytać na jakim jesteś etapie gry??? Albo powiedz jaki masz najtrudniejszy utwór???

12-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
No cóż hmm..Gram już w trzech pozycjach, robię dwudźwięki, wibrację też mam opanowaną. Jestem po drugiej części koncertu h-moll O.Riedinga (zaczęłam go w końcu listopada). Na razie utknęłam na etiudzie w drugiej pozycji(paskuda!!!)

12-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
do agga- ja zdecydowanie polecam prywatnego nauczyciela=)

12-02-2007, Od: agga Odpowiedz
Eeech... akurat to to ja wiem :/ bede zdawać do szkoły muz. a jak się nie dostanę, to będe miec prywatego nauczyciela ;/

12-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
zgadzam sie z Monią:-) czasami prywatny nauczyciel daje większe postępy niz szkoła muzyczna. to zalezy od przypadku. pozdro
p.s. też gram od września

11-02-2007, Od: agga Odpowiedz
ja moich rodziców nie rozumiem ;/ niedawno mówili, że skrzypce są głupie... a dziś zgodzili się, zebym sie uczyła!!! i proszę o radę: co jest lepsze: szkoła muzyczna czy prywatny nauczyciel? bo ja musze wybrac...

12-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
No cóż, nie można tego rozpatrywać w kategorii to lepsze a to gorsze. W każdym wypadku musisz się uczyć jeśli chcesz grać, tyle że w sz.muzycznej są egzaminy, oceny, i w konkretnym czasie musisz przerobić daną partię materiału i to co najmniej na tróję bo inaczej to nie zdasz. U prywatnego nauczyciela tego nie ma, nikt cię nie goni. Ale na pewno nie jest tak że nauczyciel prywatnie uczy gorzej niż w szkole muzycznej.

11-02-2007, Od: anita Odpowiedz
czy warto zacząć grę na skrzypcach po ukończeniu 14lat?

jasne że warto :) nie poddawaj się!

11-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
Ciąg dalszy.
Jeśli skończę koncert który przerabiamy teraz (robię II część, koncert ma ich III.)to może mnie śmiało przenieść to klasy trzeciej. Więc to nie jest ważne ile macie lat ale ile zapału i ochoty na pracę.

11-02-2007, Od: Monia Odpowiedz
Piszę tą wiadomość dla wszystkich tych którzy nie są już małymi dziećmi i chcieliby grać na skrzypcach oraz do tych którzy już grają na nich sporo lat. Ja mam lat 22 i studiuję filologię angielską, właśnie piszę swoją pracę licencjacką. Na skrzypcach gram od września czyli 5 miesięcy. Zapisałam się do ogniska muzycznego i mam lekcje z nauczycielem ze szkoły muzycznej, który jest już można powiedzieć weteranem nauki gry na skrzypcach i altówce. On mi powiedział że w swojej karierze nie miał jeszcze ucznia który by grał tak dobrze jak ja po 5 miesiącach gry.

11-02-2007, Od: aggga Odpowiedz
ja się boje =/

Ojć... mój brat ma kupić tanie skrzypce, tak na prróbę... ale rodzice nic jeszcze nie wiedzą ;/ ech...

10-02-2007, Od: agga Odpowiedz
dzieki

10-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
no rozmiary różnią się długością pudłą rezonansowego i gryfu, grubościa szyjki, odległościami między dźwiękami... poprostu rozmiarem:-) nie wiem do ilu lat przyjmująa do szkoły muzycznej... to zależy od wielu rzeczy... od instrumentu , na który chcesz isć, talentu, słuchu, zapoznania teoretycznego z muzyką... znam chłopca który 3 lata uczył się na wiolonczeli, mial 3 lata przerwy i zdał do liceum na kontrabas:-) po miesiacu przyjeli go do orkiestry bo dużo ćwiczył...:-D

10-02-2007, Od: Laura Odpowiedz
Zapraszam na forum (dopiero się rozkręca :)) http://skrzypcee.fora.pl

10-02-2007, Od: Agga Odpowiedz
A... Do ilu lat przyjmują do szkoły muzycznej?

10-02-2007, Od: anita Odpowiedz
mam pyt.czym różnią się rozmiary skrzypiec??

10-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
acha, i jeszcze jedno, jeśli chcesz mieć prywatnego nauczyciela możesz w googlach wpisać ekorki

10-02-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Aggo: Też zetknęłam się z taką sytuacją :-/ Wcale nie musisz chodzić do ogniska czy szkoły muzycznej!!! A prywatni nauczyciele wcale nie są tacy drodzy:-) np. ja, płace za jedną godzinę w tygodniu 10 zł. :-) i to wcale nie dojeżdżam ale nauczyciel do mnie przyjeżdża :-)Nie poddawaj się tak łatwo!!! Ludzie na tej stronce na pewno ci pomogą!!!( ja też:)Porozmawiaj z rodzicami, jeśli twój tata lubi skrzypce niej pomorze ci przekonać mamę, jeśli to dla ciebie naprawdę ważne, to na pewno dopniesz swego!!!:-) 3mam kciuki!!!

09-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
walcz o marzenia! ja miałam podobną sytuację, ale walczyłam, gram i jestem szczęśliwa... 3 maj się

09-02-2007, Od: Agga Odpowiedz
Super... Do szkoły muz. przyjmują do 10 lat, ogniska w pobliżu nie ma, na prywatnego nauczyciela mnie nie stać, moja mama nie lubi skrzypiec... Ja to mam szczęście... :(

09-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
na 100 % bzdury ;-/ u nas jest mnóstwo świetnych skrzypków, wiolonczelistów i altowiolistów i NA PEWNO nie mają słuchu absolutnego.... trzeba mieć dobry słuch, ale nie absolutny... moim zdaniem to on nawet przeszkadza jak się trzeba dostroić np. pł tonu nizej to "a bsolutniacy" wariują... wredna ta baba...

08-02-2007, Od: Natalia Odpowiedz
No, właśnie tak myślałam... Tylko moja koleżanka jest na pianinie 4 rok i gada mi w kółko, że na skrzypcach nie da się grać jak się ma zwykły słuch... Tak samo moja baba od muzy (która mnie już nie uczy ;P) widocznie bzdury gadają :)

08-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
Natalia: oczywiście, że nie... tyle sluchów absolutnych na świecie nie ma;-)

Może to durne pytanie, ale... Kto odpisze?

Hej xD czy do gry na skrzypcach trzeba mieć słuch absolutny?

08-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
nie:-) możesz znaleźć prywtnego nauczyciela lub zapisać się do ogniska muzycznego. jeśli chodzi Ci o bardziej profesjonalne granie, polecam prywatnego nauczyciel, któremu wystarczy powiedzieć jakie masz ambicje:-) z tego co wiem , w ognisku muzycznym atmosfera jest luźniejsza, wszyscy grają dla własnej przyjemności.

07-02-2007, Od: Agata Odpowiedz
Mam 11 lat. Zetknełam się już z muzyką... Chciałabym się nauczyć gry na skrzypcach. Czy koniecznie trzeba się gry na skrzypcach w szkole muzycznej? Błagam pilnie o odpowiedź!

06-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuzia! Jeżeli te skrzypce mają tylko jeden otwor rezonansowy to napewno źle:P Jeżeli te "efy" są tak zrobione przez lutnika to napewno jest dobrze:D Myśle, że to nie ma wiekszego wpływu na dżwięk:D

06-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Powtarzam mojepytanie : Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu??? Proszę o odpowiedz, i z góry dziękuje

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Odpowiedziałam Tobie Elu

19-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ja mam Ever Play i nigdy nie miałam w rękach lutniczych

20-01-2007, Od: Ela Odpowiedz
Cześć Kaju, chciałam zapytać jak Ci się gra na Ever Play'ach, bo chciałam kupić takie skrzypce dla córki 7 letniej.Pozdrawiam

25-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Witaj,narazie jest dobrze,bo uczę się krótko i jak wiadomo trudno jest uzyskać prawidłowy dźwięk.Ale jest dobrze,musiałam tylko dokupić żeberko(ok.50 zł)i zmienić kalafonię na lepszą(ok.4 zł).Na początek na pewno jest ryzykiem kupować droższe skrzypce,bo dziecku może zabraknąć cierpliwości i nie będzie chciało już grać,a tu taki wydatek.Do tego będzie potrzebowało małego rozmiaru,który z wiekem będzie zmieniało na większy.POzdowienia!

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Dzięki Kaju za odpowiedź. Takie skrzypce jej kupię. Ale wyobraź sobie, że postanowiłam także kupić drugie takie normalne dorosłe dla siebie i też będę się uczyć (z podręcznika). W dzieciństwie uczyłam się grać na mandolinie- takie same ma struny jak skrzypce, choć technika gry inna, oraz na gitarze (szkoła muz) - to jakoś sobie poradzę. Zyczę Ci postępów w grze. Pozdrawiam.

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Dziękuję,także pozdrawiam i napisz czasem o Waszych postępach.Właśnie zabieram się za ćwiczenie.

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Kaju, masz odpowiedź ode mnie w sprawie Ever Play pod wiad z 19.01. Pozdrawiam

04-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu???Prosze o odpowiedz

Mam nowe skrzypce!!! Okazało że tamtych nie da się naprawić:-(

Co to jest spiccato??? Proszę o dpowiedz

01-02-2007, Od: Ania Odpowiedz
grałam na skrzypcach 7 lat, nie sprawiało mi to niestety zadnej przyjemności- byłam zmuszona kontynuowac rodzinną tradycje. Ale właśnie niedawno z tym skonczyłam i jestem bardzo zadowolona. Życze powodzenia wszystkim początkującym ;*

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
widc ze nie czujesz muzyki

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Jeszcze jedno:) Jaki podrecznik bedzie najlepszy do nauki gry na skrzypcach??

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
..............jestemn nauczcielem skrzypeic i uwazam ja i moi koledzy po fachu ze najlepszy jest Antoni cofalik ABC Szkoła gry na skrzypcach........jes masz jakies pytania napisz odpowiem skrzypek20@interia.pl

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Co do podręcznika to nie ma jakiś ksiązek do nauki:( jedynie możesz kupic lub wypożyczyć w szkole "szkołę na skrzypce" tam są ćwiczenia przez któremusisz przejść. I raczej musisz uczyć sie od nauczyciela a nie z ksiązek:D Na skrzypcach nie da sie samemu nauczyć grać,ponieważ jest wile zagadnien technicznych , których sie nie nauczysz z książęk:D

03-02-2007, Od: Spiccato Odpowiedz
Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na prawą rękę które wyćwiczyłyby spiccato? Może jakieś rady dotyczące prawej ręki ułożenie itp.? Proszę:D:D

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Dzieki :)

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Do Justyny: Po pierwsze gratuluje pomysłu gry na skrzypcach:D A co do rozmiaru to nie wiadomo zależy jakie masz długie ręce. Jak pójdziesz do sklepu po skrzypce albo do jakiegoś skrzypka to cię obejrzy i ci powie jaki rozmiar jest dla icebie dobry:D Powodzenia i wytrwałości w grze:D

03-02-2007, Od: Justyna ;) Odpowiedz
Witam :P Mam 16 lat i chcialabym podjac nauke na skrzypcach. Obecnie gram w Szkole Muzycznej na klarnecie. Jaki rozmiar skrzypiec mam wybrac ( mam 165 cm wzrostu), nie znam sie na rozmiarach

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7709  Wstecz  Dalej