Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7912  Wstecz  Dalej

24-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Witaj Miłosz, ja za to uczę się dopiero 4 miesiące, ale za mną masa lat gry na fortepianie.Jestem ciekawa ile codziennie ćwiczysz.

20-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
:)
A możesz je opisać dokładniej???

20-03-2007, Od: Ewa Odpowiedz
jak już pisałam to instrument z 1909 roku,wyszedł z pod rąk mistrza Krywalskiego,ma świetna barwę dźwięku,idealny na przesłuchania koncerty na i egzaminy ze względu na dobre,ciepłe brzmienie.jest po renowacji stan jest idealny,więc pozostaje tylko ćwiczyć.Nie potrzebuje żadnych remontów,struny pirastro gold,smyczek lutniczy,mają kolor ciemnej czerwieni-lekko bordowej.Technicznie bardzo dobrze wykonane.jak wiadomo dobry instrument to połowa sukcesu więc warto się nim zainteresowac.osobiście gdybym dalej kontynuowała zawód skrzypka(ale niestety nie mogę :( grałabym na nich dalej.

24-03-2007, Od: Andrzej Odpowiedz
Proszę o kontakt:
bisurman@gazeta.pl

24-03-2007, Od: Miłosz Odpowiedz
Cześć wszystkim!
jestem tu nowy chociaż od dawna gram na skrzypcach i chętnie z kimś pogadam ten temat

24-03-2007, Od: agga Odpowiedz
Ja mam słabe skrzypce :( tata powiedzial, ze jak mi sie za rok nie znudza, to kupi porządne :/ na razie tylko sobie rzępolę na jednej strunie :/

24-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
MAłgosia:D ćwicz wszystkie utwory zwracając ogromną uwagę na intonację! Ćwicz pomijając artykulacje i podział smyczka i słuchaj każdej nuty po koleji bardzo wolno:D

23-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
powiem Ci,że na to nie ma przepisu. chyba każdy, zwłaszcza na początku, ale i przez całe życie ma problem z intonacją. Radzę się nie przejmować tylko cierpliwie i madrze ćwiczyć. :-) może to banalne , ale sama się przekonałam że daje rewelacyjne efekty:-) 3 maj się

23-03-2007, Od: mAłGoSiA Odpowiedz
ucze sie grac na skrzypcach ale mam wielki problem z intonacją jesli ktos ma dobry przepis na to zeby grac czysciej niech pisze

20-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
gram mniej więcej tyle ile TY i mam troche nutek na kompie. a powiedz, czy grasz w pozycjach? bo mam utwory w pierwszej, ale i w 3 i w 5 . (ale ich nie gram :-))pozdro

22-03-2007, Od: aMateusz Odpowiedz
staram sie zmieniac ale narzie cwicze w pierwszej aby czysto grac

22-03-2007, Od: Dorota Odpowiedz
parafafir@poczta.fm
pilnie szuka lutnika
pozdrawiam i zapraszam na
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=35516

22-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
na tej stronie są sprzedawane skrzypce dla początkujących:-) zajrzyj w dział "skle" . masz dwie pary skrzypiec, bardz tanich a niezłych do wyboru.pozdro

21-03-2007, Od: aNNA Odpowiedz
BĄDŹ CZEKAM NA WIĘCEJ INFORMACJI...DZIĘKI...bobani21@o2.pl

21-03-2007, Od: Anny Odpowiedz
OD DAWNA INTERESUJE MNIE MUZYKA TWORZONA W OPARCIU O SKRZYPCE...ZDECYDOWALM SIE NA ROZPOCZECIE NAUKI....CHCE ZAKUPIC PIERWSZE SKRZYPCE TYLKO ZE NIE MAM POJECIA JAKIE SA NAJODPOWIEDNIE NA SAM POCZATEK..ROZUMIĘ ŻE LUDZIE NA TYM FORUM TO TACY KTORZY ZNAJA SIE NA TY, STĄ MOJA ZAPYTANKO...POZDRAWIAM..

21-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Czy ma ktoś nuty takiej piosenki jak "Zachodzi słoneczko" i "Niechaj gwiazdka pomyślności..." ??? Mój e-meil:justyna-hendler@o2.pl
albo napiszcie na gg:10009335, błagam odpiszcie jak naszybciej:)

20-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Raczej ich nie kupie ale jak już to muszę je zobaczyć ... A gdzie mieszkasz???

20-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
napisz na moje gg:10009335, chciałabym o nich z tobą porozmawiać i gdybyś mogła to prześlij mi ich zdjęcie:-)

jesli chcesz wiedzieć jeszce coś to pytaj,bo nie wiem czy taki opis zaspokaja twoją ciekawość.

jeśli ktoś jest zainteresowany instrumentem opisanym poniżej to prosze o kontakt telefoniczny 669-590-124

Witam. czy ktoś z obecnych jest może zaintereswowany kupnem bardzo dobrego instrumentu(broniłam na nich dyplom)rok produkcji 1909 Georg Krywalski.W idealnym stanie po renowacji.Mają świetne walory dźwiękowe.

20-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
poprawka:
miła-miał

20-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Słyszałam o takim samym chłopaku tylko miła na imię Grzegorz:/:/:/

19-03-2007, Od: aMateusz Odpowiedz
Witam wszystkich grających. Gram od maja 2006 ponoć w ciągu 6 miesięcy zrobiłem materiał trzech klas szkoły muzycznej. Skrzypce jest to piękny instrument zaczynałem na Skrzypcach firmy Stagg byłem z nich zadowolony teraz dorobiłem sie skrzypiec 40 letnich z Dolnośląskiej Fabryki Instrumentów Lutniczych, wygladają na prawdę jak skrzypce lutnicze nawet sam lutnik i moja koleżanka <skrzypaczka grając na nich> myśleli że są lutnicze.

Jeśli macie jakieś nuty to bardzo proszę mi je przesłać gram już dość trudne utwory jak zobaczę to sam ocenie czy to zagram mój e-mail to czerniu@o2.pl z góry dziękuję :D i pozdrawiam

19-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
noooooo: z palca, z kiści i z lokcia(czy tam raamienia), ale nie mam pojecia jak to się robi:-)

19-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Czy istnieją jakieś rodzaje vibrato??????

19-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Obojętne, ile macie lat! Zawsze zaczynajcie! Nawet nie pytajcie!! :)

19-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
zawsze warto spróbować!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

19-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do Paweł: Oczywiście ,że nie jest za pózno:-) przejrzyj tylko archiwum a zauważysz wpisy starszych osób od ciebie które też dopiero zaczynały!!!:):):)

18-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
do:agga
przeglądając archiwum widziałam że napisałaś że zaczynałaś grać w wieku 12 lat. I dobrze ci idzie, nie przeszkadza ci to???

do:skrzypaczka
aaaaaa, zobaczę.U jednych jest tak,u drugich inaczej...

No pewnie, właśnie się z tej książki uczę! a cofalik nie przez k???

18-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Czy też się uczycie lub uczyliście z "ABC skrzypcowego" A.Cofalika?

18-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
oj żeby poprawnie grać na skrzypcach i w miare sprawnie(jakieś poważniejsze utworki) to jest piekielnie trudno... mi też się wydawało, że to żadna filozofia dopóki nie zaczęłam lekcji z nauczycielem... tyle rzeczy robiłam źle i o tylu rzeczach trzeba pamiętać , że szok...

17-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
od wczoraj mam skrzypce!!! Myślałam że jest to trochę trudniejszy instrument (bo każdy mówił że skrzypce są bAAAAAArdzO trudne) a mi się wydaje że tak nie jest.Czy na początku zawsze bolą palce lewej ręki? Może za mocno naciskam struny??? hmm...

17-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
hej dziewczyny a w ognisku muzycznym nie da się załatwic dłuższych lekcji?? bo pewnie Wam mało...:-(

17-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
zgadłeś Adam:-) kolejny cytat mojej pani nauczycielki to" wyluzuj kobieto i wylegać (czytaj graj większym legatem :-)))) )te ósemki:-)

16-03-2007, Od: Olimpia Odpowiedz
O ja też, 30min. Trochę krótko no nie?? Szkoda że nie godzinę. A ile razy w tygodniu masz lekcje???? ( ja mam 2 razy):):):)
[:

16-03-2007, Od: agga Odpowiedz
:((( gdzieś za 5 miesięcy będę już troszkę grać na skrzypcach, na razie mam ćwiczyć trzymanie brodą książki :( Mam raz na tydzien 30 minut na tym badziewnym ognisku...

16-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Dzięki na rady :] planuję zmienić smyczek przy zmianie skrzypiec, ale na to sobie jeszcze dłuuuugo poczekam :/ tzn. jak się grać nauczę...pozdro!

16-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
Skrzypaczko, ten cytat brzmi jak jakiegoś nauczyciela zgadłem?:D:D

16-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuzia=)!
Otóż prymy,sekundy,tercje,kwarty, kwinty, seksty,septymy i oktawy( i parę innych) to interwały, czyli odległości między dźwiękami. Znajomość interwałów i ich rozpoznawanie pomaga w grze na szkrzypcach,ponieważ mając w nutach dwie nutki znającpierwszą możemy sobie zaśpiewać drugą(pomaga to w czystym garniu:D

15-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
mi też skacze smyczek. Zgadzam sie , że to kwestia oparcia:-P i trzeba wyluzować rękę i płynnie prowadzić smyczek, a nie myśleć "boże, jak mi skacze chyba się usztywnię z wrażenia" ;-) sory za głupie cytaty:-) ja mam b.dobry smyczek, ale giętki, dlatego skacze...

15-03-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
O co chodzi z tymi wszystkimi sekstami, tercjami i innymi???????????????????????jestem z tego zielona, błagam odpiszcie

15-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
Upewnij się, że prowadzisz smyczek całą szerokością włosia a nie kantem i czy odpowiednio opierasz smyczek na strunach:D To napewno opanuje smyczek i dźwięk:D

15-03-2007, Od: Adam Odpowiedz
To kwestia prawej ręki!:D I oczywiście smyczka:P mój jest straszny ale udało mi się go poskromić i jest grzeczny. Moja pani mnie pociesza ze jak kupie lepszy to odrazu bedzie mi łatwiej bo się "zachartuje" grając tym badziewnym:D

15-03-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Adam, niezły ten molowy wlazł kotek :)znowu mam pytanie: mój smyczek zachowuje się, jakby był żywy. Skacze przy graniu zwłaszcza na strunie E. Co wy robicie żeby prowadzić go jak należy? Pozdro =]

14-03-2007, Od: Monia Odpowiedz
Jeśli ktoś chciałby zacząć grać na skrzypcach a ma niewiele pieniędzy na ich kupno może się ze mną skontaktować. Mam do sprzedania skrzypce fabryczne 4/4. Jak dla początkującego bardzo dobre. Są niemal nowe (9 miesięcy). Też na nich zaczynałam. Dobrze trzymają strój, mają mikrostroiki oraz założone nowe struny. Cena z futerałem:200zł. Zainteresowanych proszę o kontakt na e-mail:monikamat@op.pl

14-03-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jest taka piosenka na sexte wielką, ale nie wiem jak się nazywa to napiszę dźwiękami:-) A CC AA CC A B A G A FF A D AA C D AA C F ... i coś tam dalej pierwsze A i C są razkreślne czyli sexta;-)

13-03-2007, Od: Justyna(skrzypaczka) Odpowiedz
heh.... do Olimpia:Na temat trąbki pisałaś ze "skrzypaczką" bo ja dodaje jeszcze imię;)czyli "Justyna(skrzypaczka);D

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7912  Wstecz  Dalej