Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 9075  Wstecz  Dalej

16-12-2007, Od: ela Odpowiedz
hej piszcie pozdrawiam ela

16-12-2007, Od: ryka Odpowiedz
nie jest to łatwo grać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

15-12-2007, Od: ERYK Odpowiedz
NIE STRUNA TYLKO TO CO SIE Z GUZIK ŁAPIE.

16-12-2007, Od: Klaudiusz Odpowiedz
To jest wlasnie ŻYŁKA :+)

15-12-2007, Od: ela Odpowiedz
aha wiem o co ci chodzi ale nie wiem jak to się nazywa
możliwe ze podstawa najlepiej idź do sklepu muzycznego i powiedz o co ci chodzi tam ci wyjaśnią!pozdrawiam

15-12-2007, Od: od ela do ERYK Odpowiedz
struna

15-12-2007, Od: ERYK Odpowiedz
MAM PYTANIE JAK NAZYWA SIĘ ŻYŁKA TA Z STRUNOCIĄGIEM BO CHCE SOBIE KUPIĆ NOWĄ ODPOWIEDZCIE!!

STRUNA\'!!!!!!!

09-12-2007, Od: elf Odpowiedz
cześć Kasiu!oturz nie.jeśl masz 4/4 lub 3/4 lub też inne to poproś w sklepie muzycznym ustawią ci odpowiednio śrubki!a zakładanie żeberka to prosta sprawa!fajnie się z nim gra! a i mam prośbe jak będziesz na tej stronie to możesz zostawić mi swoje gg?prosze bardzo lubie rozmawiać z pasjonatami skrzypiec,amatorami,muzykami!mam nadzieje że choć troche ci coś przybliżyłam pozdrawiam wszystkich;];];];]

12-12-2007, Od: Kasia Odpowiedz
Hej! Dzięki za info, chętnie z Tobą poklikam, 10411905

cześć!napisałąm do ciebie!!!!!!!!a mam takie pytańko ty zaczynasz grać???tak?pamiętam swoje początki napisz tu jak masz pytanie chętnie odpisze
papa!napisałam ci nn gg odczytałaś>>>>>>>>??

15-12-2007, Od: ? Odpowiedz
Witaj! Niestety nie otrzymałam od Ciebie żadnej wiadomości na gg :( nie wiem dlaczego, podałam prawidłowy nr...
Jeśli chodzi o grę... tak, zaczynam, na razie idzie to bardzo powoli, ale cały czas o tym myślę, tyle czekałam na skrzypce, to zawsze było moim marzeniem... :) Myślę, że na początek dobrze byłoby zgłębić trochę teorii (może doradzisz mi jaki podręcznik wybrać, bo już wiele propozycji padało na tym forum, trudno mi ocenić i zdecydować) a dopiero później poszukam nauczyciela, który zgodziłby się na prywatne lekcje. Tak to wygląda na razie :) Pozdrawiam

15-12-2007, Od: basia Odpowiedz
Droga pani elu!!!!! Jest pani bardzo mądra, to fakt;p dziekuję za wszystko. Już chyba wiem wszystko:)

pozdrawiam basie i zachecam do zadawania pytań!!!!czekam

Kiedy zaczynasz przyznawać się do swoich odczuć, doświadczeń,poglądów,myślach i miłości do skrzypiec zadziwia Cię fakt ilu ludzi myśli podobnie...Cieszę się, ze trafiłam na tą stronę:)

06-12-2007, Od: ERYK Odpowiedz
A POWIEDZCIE MI SKRZYPCE 1/4 I 1/16 TO JAKĄ DŁUDOŚĆ W CENTYMETRACH MAJĄ??????????????

15-12-2007, Od: annia Odpowiedz
skrzypce 1/ to 47cm a 1/16 to 35,6cm

07-12-2007, Od: Diana Odpowiedz
Ile centymetrów mają skrzypce 1/32???(pudło i gryf z główką)??

witam!1/32 to skrzypce mające 33cm pozdrawiam

13-12-2007, Od: Ola Odpowiedz
ojej! nigdy tak nie rób! cała istota kalafonii polega na tym, ze jest bardzo twarda i poprzez wcieranie jej we włosie sproszkowuje się (Ty teg nie widzisz, poprostu masz wcierać ze srednią siłą we włosie pare razy tą kalafonię) . jak delikatnie przeczeszesz opuszkiem palców po włosiu to zobaczysz, że się pyli. Jesli ją podpalisz to zniszczysz i kalafonię i smyczek, który się poskleja na amen... tak mi się wydaję. Ale kalafonia na 100 % musi być twarda i trzeba ja poprostu wcierać we włosie.

15-12-2007, Od: Bobby Odpowiedz
Witam :)
Jestem zawodowym skrzypkiem (po studiach gram już prawie 20 lat). Z kalafonią nie można przesadzać, bo będzie bardzo ostry i zgrzytliwy dźwięk. Mnie wystarczy, że troszkę nasmaruję smyczek raz na 1,5 tygodnia. Oczywiście na samym początku kiedy włosie jest nowe po wymianie przez lutnika lub nowy smyczek to trzeba nasmoarować smyczek tak aby się nie ślizgał :)
Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem. Piszcie na domgug@wp.pl
Pozdrawiam Bobby

do Bobby!cześć mam pytanie możesz zostawić swoje gg?????chętnie pogadam!odpisz pozdrawiam ela

14-12-2007, Od: ERYK Odpowiedz
MAM PYTANIE JAK NAZYWA SIĘ ŻYŁKA TA Z STRUNOCIĄGIEM BO CHCE SOBIE KUPIĆ NOWĄ ODPOWIEDZCIE!!

o strune ci chodz???tak??odpisz

14-12-2007, Od: ellllaaaakk Odpowiedz
chodzi ci o STRUNE najwyraźniej

15-12-2007, Od: basia Odpowiedz
och, bardzo dziękuję pani elu za odpowiedź. to rzeczywiście rozwiązało mój problem, ale mam wątpliwości, co do tego, co to znaczy od dołu. No bo skrzypce mają taką rączkę i taką podstawę... I teraz kolejne pytanie: czy ,,dół" skrzypiec to ta rączka, czy podstawa. Mam jeszcze pytanie, bo nie wiem, czy najgrubsza to jest na najlżejsza, czy ta najcięższa struna. Żeby nie było, jestem blondynką... Więc proszę się nie dziwić, dlaczego takie głupie pytania zadaję... W końcu blondynki tak mają; zwłaszcza ciemne... Droga pani Elu, proszę o odpowiedź, najlepiej teraz, a jeśli pani nie może teraz, to później. Z poważaniem, Barbara:)

droga Basiu !a więc tak!jak by tu odpowiedzieć na o pytanie,by pani uzyskała najbardziej zadowalającą odpowiedź???myśle ze coś powinna pani zozumieć a więc tak z teoretycznego punku widzenia skrypce dzielą się na 2części!!!taki podział jak pani zasugerowała jest typowy dla instrumentu u7żywanego szczególnie w regionie lachowskim i góralskim.otórz tak góra skrzypiec to ta część od podsawka a podsawek to to akie czarne na czym opiera sie broda skrzypko podczas grania*(widoczne na zdjęciu skrzypiec obok)takie owalne.prosze sie przyjżeć.wytlumacze to pani teraz na odwrót ale zachowam sens.!pierwsza sruna od podstawka (od tzw.góry)to sruna G następnie D,potem A a najcieńsza o najwyższym dźwięku to E.to co pani nazwała rączką nazywamy gryfem a tą podstawepudło rezonansowe z otworami w kształcie litery f!!!!a to że pani jest blądynką nie ma nic do ego!teoria nie jest łatwa a jeśli ktoś w tym nie siedzi codziennie lub co jakiś czas o prosze sieę nie martwić!czy udzieliłam pani dobrej odpowiedzi?jeśli nie to przykro mi ale sie staralam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!dziękuje żśe pani napisała i zachęcam do dalszej współpracy czekam na kolejne pytania z poważaniem mgrELA;];];]

14-12-2007, Od: Basia Odpowiedz
mam pytanie do Eli:
- Pani Elu, może mi pani powiedzieć, ile strun mają skrzypce? Bo ja nigdy nie wiedziałam, i dlatego mam taki dylemacik...

14-12-2007, Od: ela Odpowiedz
witam pani basiu!a więc tak skrzypce mają 4 struny strojone kwintami.zaczynając od dołu struna E potem A następnie D najgrubsza to G!!!!myśle że rozwiałam pani wątpliwości???czy tak???prosze osdpisać dziękuje za zadanie pytania i służe radą prosze pisać POZDRAWIAM!;];];]
<skromny>

Ela ma rację to najfajniejsza stronka pod słońcem. A Ela jest bardzo miła, mówię wam... I jest bardzo ładna:):):) I ona daje najlepsze porady pod Słoneczkiem!!!

Jeśli ktoś chce pogadać to moje gg:9669849. Przez tą stronę poznałam Elę, która się bardzo fajnie udziela na tej stronce.

dzięki tej stronie poznałam wiuelu ludzi ale BASIA jest osobą która stała się dzięki tej stronie dla mnie bliską osóbką!!!!!!piszcie tu!zostawiajcie gg mówie wam warto!!!!!!!!!!!!!!!

Najśliczniejsza dziewczyna na kule Ziemskiej Ela - tio przyszła miss<skromny>

14-12-2007, Od: BASIA Odpowiedz
POZDRAWIAM ELę!!!!!!!!!!!!

Pozdrawiam śliczną Elę

pozdrawiam BASIE

14-12-2007, Od: ELA Odpowiedz
c d e f f g b a g g f /2razy a ga f g e g f e d c a g a f b a c b a g f g f GDY ŚLICZNA PANNA

witam ponownie jak wam mija życie drodzy skrzypkowie???hm??kolędy wyćwiczone?za ponad tydzień zaczynamy koncerty świąteczne w domach mam prośbę DOŁACZCIE SIE WARTO!!!!!!NIECH TE ŚWIETA SPĘDZONE W BLASKU CHOINKI I W ŁAGODNIE PŁYNĄCYCH MELODIACH KOLĘD POLSKICH POZWOLĄ NAM NA NOWO JESZCZE PIĘKNIEJ PRZEŻYĆ KOLEJNE ŚWIĘTA!!!!!!!!NIE ZAWIEDŹCE MNIE PISZCIE !!!!pozdrawiam i wierze w swas !zgadzacie się?piszcie tu !

niech te kilka dźwieków wydobytych przez ten jakże magiczny instrumkent pozwoli anm cieszyć sie świętami i wspólną obecnościa!!!!!!!

14-12-2007, Od: krzys Odpowiedz
,, W rekach zdolnego muzyka skrzypce uosabiaja slodycz lutni, lagodnosc violi, majestat harfy, sile trabki, zywosc fujarki, smutek fletu, patetyczna barwe cynku, cala ta róznorodnosc mozna cudownie wyslyszec, jak w wielkiej budowli organów"

14-12-2007, Od: Oleksa Odpowiedz
dziex dziewczyny :) dzięki temu że mi to uświadomiłyście może nie rozwale sobie smyczka:P i kalafonia nie będzie zmasakrowana od podpaleń

nnie ma za co!czysta przyjemniość hehe pisz tu czasem do nas !pozdrowionka

14-12-2007, Od: Ulicia Odpowiedz
Ja bardzo lubie grać na skrzypcach. 17.12.2007r. mam egzamin!(gram juz 3 rok)

14-12-2007, Od: ELa Odpowiedz
ola ma racje ja tez jestem tego zdabia

14-12-2007, Od: ERYK Odpowiedz
http://www.henglewscy.com.pl BARDZO CIEKAWA STRONA O SKRZYPCACH!!!!!!!!!!

13-12-2007, Od: oleksa Odpowiedz
Słuchajcie to może bardzo głupie pytanie ale czy kalafonia musi być strasznie twarda?? bo moją nie daje się nacierac smyczka i muszę kalafonię podpalać zapałkami żeby można było smyczka natrzeć:)

13-12-2007, Od: ela Odpowiedz
wiesz kalafonia powinna być dobra.najlepiej kup sobie thomastica w sklepie muzycznym kosztuje około 30zł ale jest bardzo dobra pozdrawiam!!!

13-12-2007, Od: ERYK Odpowiedz
http://www.henglewscy.com.pl BARDZO CIEKAWA STRONA O SKRZYPCACH!!!!!!!!!!

10-12-2007, Od: Ola Odpowiedz
Czerniu, jak to ze skrzypcami, różnie bywa. jeśli trafisz na dobrą pracę manufakturową, to skrzypce dorównają lutniczym. A jeśli nie, to... dorównają fabrycznym puszkom ;) poszukaj dobrych manufaktur u lutnika, albo w najlepszych sklepach muzycznych ( np. www.henglewscy.com.pl ) bo w słabszych sklepach mogą Ci wcisnąć fabryki.

12-12-2007, Od: czerniu Odpowiedz
dzikeuje bardzo za pomoc bo wlasnie mam mozliwos kupienia pieknej mnaufaktory jednoczęsciowa plyta spodnie itp

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 9075  Wstecz  Dalej