Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8126  Wstecz  Dalej

11-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Dominiczka: żeberko jest potrzebne dla wygody Twojej gry i przede wszystkim Twojego kręgosłupa. Długotrwała gra bez żeberka może skutkować nawet bólem pleców. Poza tym gra się z nim o wiele wygodniej :) skrzypce nie ślizgają się na ramieniu. Ma je każdy muzyk. Jeśli chodzi o wybór skrzypiec polecam Ci na początek z tej stronki. Sama je mam, i jak na tą cenę (300 zł)brzmią...przyzwoicie :) życzę Ci powodzenia, pozdro!

11-05-2007, Od: Dominiczka ;* Odpowiedz
Hej;) Jestem tu pierwszy raz, po waszych rozmowach wniskuje że jesteście wszyscy bardzo miłymi ludźmi i dobrze znacie się na skrzypcach;D mam małe pytanko..czy żeberko jest koniecznie potrzebne do gry na skrzypcach??..ja osobiscie bardzo bym chciała grac na skrzypcach..mam nawet zamiar kupic ten instrument..ale nie wiem jaka marka jest najlepsza jeżeli chodzi o początki gry..doradzicie mi coś?

11-05-2007, Od: Patrycja Odpowiedz
Czesc.Jestem zupelnie nowa jezeli chodzi o gre na skrzypcach i chcialabym sie tylko dowiedziec czy trudno jest sie nauczyc grac ''Kanon''
Pachelbela?

10-05-2007, Od: Kasiaczek Odpowiedz
Hej ;) Nooo... jeśli okaże się , żę to oryginał to naprawdę gratuluję ;) HEHE XD Trzymam kciuki żeby okazało się , ze tak ;) Pozdrawiam ;*

10-05-2007, Od: Mati Odpowiedz
gdyby byly czeskie to by bylo na kartce
"...in czechoslowacja"

10-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
albo czeskich... ale może być też oryginał:-) kto go tam wie, tego Stradivariego:-)

10-05-2007, Od: Mati Odpowiedz
Pewnie jest to jedna z niemieckich kopi

10-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
nie mam pojęcie.... nie znam statystyk, ale szansa zawsze jest:-)

09-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Nie, bo brakuje im jednej struny(struny są jelitowe) a skrzypce naprawia mój nauczyciel muzyki i jutro będę wiedziała czy to oryginał czy tylko manufaktura... A jakie według was są szanse że to jednak oryginał??

09-05-2007, Od: lelek Odpowiedz
ćwoki i głoby

09-05-2007, Od: kamil Odpowiedz
jojojojo

09-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Justyna, masz szczęście naprawdę!! Gratulacje :D

08-05-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Justyna,GRATULACJE, ale Ci zazdroszczę. A nie próbowałaś na nich zagrać?

07-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jeśli to oryginały to congratulations:-) ale są na świecie tysiace podróbek niestety:-( ale i tak suuuuuuper:-))))

07-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Do Basia: to zależy od umiejętności:)

LUDZIE!!!!!!!!!!!!!!!I TAK MI PEWNIE NIE UWIERZYCIE ALE MOJA BABCIA W CZASIE PORZĄDKÓW W DOMU MOJEJ ZMARŁEJ CIOCI NA STRYCHU ZNALAZŁA SKRZYPCE A W ŚRODKU PISZE: ANTONIO STRADIVALDI 1713!!!!!!!! KOMPLETNIE ZGŁUPIAŁAM JAK TO PRZECZYTAŁAM BO MYŚLAŁAM ŻE TO ZWYKŁE WIEJSKIE SKRZYPCE ALE JAK PRZECZYTAŁAM KARTECZKĘ W ŚRODKU...!!!!!MARZYŁAM O TYM ALE NIE MYŚLAŁAM ŻE MI SIĘ TO PRZYTRAFI!!!!!!!!!!!!!!!! MÓJ NAUCZYCIEL MUZYKI I ZARAZEM LUTNIK BĘDZIE ZACHWYCONY... Ale może to tylko manufaktura;-( ale nie tracę nadziei!!! JUTRO PO POŁUDNIU JADĘ DO LUTNIKA!!!!!!! (przepraszam że pisałam CAPS LOCK ale chyba rozumiecie:D:D:D:D) ZRESZTĄ BĘDĘ ZACHWYCONA KAŻDYMI< CHOCIAŻ MANUFAKTURĄ!!!!!!!!!! NIE MOGĘ W TO UWIERZYĆ ŻE SKRZYPCE KTÓRYCH NA ŚWIECIE ZALEDWIE POZOSTAŁO 600 BĘDĄ MOJĄ WŁASNOŚCIĄ BO TYLKO JA W RODZINIE GRAM NA SKRZYPCACH A SPRZEDAĆ ICH NIE POZWOLĘ ZA ŻADNE SKARBY!!!!! JESTEM W SIÓDMYM NIEBIE... SIEDZĘ I PATRZĘ NA TAKIE CUDEŃKA!!!

07-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
zależy jak. dobrze grać tzn. jakieś ładne, znane utwory(tak na chłopski rozum:D) baaaaaaaaaaardzo trudno. ale coś brzdękolić to każdy się nauczy:-)

07-05-2007, Od: Basia Odpowiedz
czy trudno jest się nauczyć grać na skrzypcach?

Mi nic nie mówiono na temat paznokci na lekcjach... Nie zwracałam na to uwagi ale mam przyjaciółkę, która zawsze ma długie paznokcie czasami nawet tipsy i jej nie przeszkadza to w grze. Najlepiej obetnij paznokcie a pózniej zapuść i sama porównaj, lub zapytaj się swojej/go nauczyciela/ki:-)

04-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Kami: mam skrzypce z tej stronki, te za 300 zł i nie było z nimi żeberka. Nie dodaje się go raczej do żadnej oferty.
Agga: masz do dyspozycji skrzypce manufakturowe i lutnicze, ceny są bardzo różne. Całkiem dobre skrzypce można mieć już za ok. 1500 zł, ale są też baaardzo dobre i baaaardzo drogie :) Zobacz na stronie http://www.henglewscy.com
pozdro!

06-05-2007, Od: agga Odpowiedz
Dzięki:)

06-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Kami, ja mam zawsze krótkie, bo nie mam tej pasji :p, z krótkimi najlepiej się gra. Ale moja nauczycielka ma czasem długie, i jak mi coś gra to wszystko jej wychodzi tak samo, łącznie z wibracjami.

06-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Ale w prawej ręce możesz mieć długie:P

Kami! Ja co prawda problemu nie mam:P
ale dziewczyny u mnie w szkole mają krótkie paznokcie:D ale nie wszystkie narzekają:D:D

06-05-2007, Od: Kami Odpowiedz
P.S --> Fajnie że są jeszcze tacy ludzie jak wy, chętni do pomocy;)Najczęściej byłam olewana a tu czuje, że istnieje. Dziękuje:)

06-05-2007, Od: Kami Odpowiedz
Mam narazie jeszcze jeden problem. Może dla was to nic takiego ale to jedno z moich zainteresowań - stylizacja paznokci. Mój chłopak gra na gitarze,i mówi że będe musiała mieć krótkie paznokcie żeby dociskać struny lewą dłonią. Czy faktycznie będe musiała zrezygnować z jednej pasji dla drugiej? A wy dziewczyny jakie macie;p i jakie mogą być najdłuższe a żeby nie przeszkadzały grze. Odpiszcie, błagam!!!!!

Justyna!!!Praca konieczna, talent przydatny:D

06-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Serdecznie zapraszam na mojego bloga poświęconego skrzypcom: http://www.violin826.blog.onet.pl Koniecznie skomentujcie:-D

06-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Praca,czy talent. Oto jest pytanie;-)

05-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
mi było łatwo zapamiętać, że żeberko musi być uśmiechnięte jak się je zakłada. tzn. wygięte w tą strone, jakby się uśmiechało:-)
strun jest mnóóóóóóóstwo. najlepsze są pirastro i Thomastic , ale niestety są najdroższe :-(

05-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Aniu to już je kupiłaś czy jeszcze nie bo sama sobie przeczysz:D:D

05-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Hmm..."wklęsła część..." :) tzn. ta bardziej wygięta do góry :)

05-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Ja wybierałam żeberko z uwagi na cenę :) te tańsze plastikowe lubią się łamać. Żeberka zakłada się w ten sposób, żeby jego wklęsła część była po twojej lewej stronie jak grasz (przynajmniej u mnie :)każde żeberko ma uchwyty z jednej i drugiej strony. Pozdro

05-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Ja dopiero po pół roku nauki zaczynałam z żeberkiem, polecam ci żeberka ze strony: http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4 oraz http://www.allegro.pl wybór jest bardzo trudny ale to już zależy tylko od twojego gustu:-)

05-05-2007, Od: ania Odpowiedz
jestem na kupnie strun do skrzypiec:(własnie dzis kupiłam, i trzeba je wymienić jakie mam sobie kupić takl zeby dobrze się dzwięk wydobywał i były dośc mocne . dziekuje za informacje:)

05-05-2007, Od: Kami Odpowiedz
Spróbujcie chociaż ..prosze:)będe baaardzo wdzięczna

Hmm... Tego się przez internet nie da chyba wytłumaczyć:D

A..no i na co mam szczególnie zwracać uwage przy zakupie podpórki, zwłaszcza jeśli nie mam do nich dostępu "na żywo" , tylko jedynie przez internet.

A można zacząć nauke gry bez żeberka;p i jak sie to mocuje, bo nie umiem trafić na takie informacje;p ..i nie potrafie sobie tego wyobrazić:( i prosze o wyrozumienie - ja sie dopiero ucze;p

03-05-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Chociażby taką na 5 dodanej linii górnej i 5 dodanej linii dolnej...

05-05-2007, Od: Klaudiusz Odpowiedz
Na 5 linii dodanej górnej jest nutka h - proponuję 3 lub czwartym palcem. Najtrudniej będzie palcem 1 - to już 11 pozycja. Na 5 dodanej dolnej nie da rady skala skrzypiec się kończy. Najniżej można na 3 dodanym polu to nutka G. Powodzenia K :+)

05-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jest mnóstwo różnych rodzajów, w różnych cenach. na pewno wybierzesz coś dla siebie:-)

Takie żęby było wygodne dla ciebie:D
Ja mam żeberko które jest chyba tylko dla mnie wygodne, bo w orkietrze mówią ze nie wygodne:P

Dzięki za odpisanie. Jeśli nie ma żeberka to jak mam sie uczyć grać? Włosie nasmarowane ,skrzypce nastrojone i niby można zacząć grać od razu:/Wy już sie znacie, więc może polecicie mi jakie mogłabym sprawić sobie żeberko?:)

05-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Postanowiłam w swoją książkę podzielić na dwa tomiki bo jeden to by był za gruby... Nie będę zdradzać co w niej pisze ale jestem w połowie.

04-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
fabryczne też są. nawet kilka różnych firm do wyboru:-) mają coś, co nazwali "dobry instrument fabryczny" ;-)

04-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Czy na stronce państwa Henglewskich są tylko lutnicze i manufakturowe skrzypce czy fabryczne też???

04-05-2007, Od: agga Odpowiedz
Mam słabe skrzypce Everplay, tylko do nauki, a jakie kupić potem? Ile zwykle kosztują?? a raczej, jak się nazywają?

04-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuziu!:D Nuty na 5 dodanej DOLNEJ lini na skrzypcach nie da się zagrać:P(błąd w druku:D)

04-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuziu!:D Nuty na 5 dodanej lini na skrzypcach nie da się zagrać:P, ponieważ najniższy dźwięk w skrzypcach to "g" z oktawy małej:D
a dźwiek na 5 dodanej górnej to "h3":d jak koniecznie chcesz zagrać ten dźwięk to zagraj sobie h2 dwakreślne( na strunie "e" i potem ten sam dźwięk oktawę wyżej:D powodzenia:D:D

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8126  Wstecz  Dalej