Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7683  Wstecz  Dalej

08-02-2007, Od: Natalia Odpowiedz
Hej xD czy do gry na skrzypcach trzeba mieć słuch absolutny?

08-02-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
nie:-) możesz znaleźć prywtnego nauczyciela lub zapisać się do ogniska muzycznego. jeśli chodzi Ci o bardziej profesjonalne granie, polecam prywatnego nauczyciel, któremu wystarczy powiedzieć jakie masz ambicje:-) z tego co wiem , w ognisku muzycznym atmosfera jest luźniejsza, wszyscy grają dla własnej przyjemności.

07-02-2007, Od: Agata Odpowiedz
Mam 11 lat. Zetknełam się już z muzyką... Chciałabym się nauczyć gry na skrzypcach. Czy koniecznie trzeba się gry na skrzypcach w szkole muzycznej? Błagam pilnie o odpowiedź!

06-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuzia! Jeżeli te skrzypce mają tylko jeden otwor rezonansowy to napewno źle:P Jeżeli te "efy" są tak zrobione przez lutnika to napewno jest dobrze:D Myśle, że to nie ma wiekszego wpływu na dżwięk:D

06-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Powtarzam mojepytanie : Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu??? Proszę o odpowiedz, i z góry dziękuje

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Odpowiedziałam Tobie Elu

19-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ja mam Ever Play i nigdy nie miałam w rękach lutniczych

20-01-2007, Od: Ela Odpowiedz
Cześć Kaju, chciałam zapytać jak Ci się gra na Ever Play'ach, bo chciałam kupić takie skrzypce dla córki 7 letniej.Pozdrawiam

25-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Witaj,narazie jest dobrze,bo uczę się krótko i jak wiadomo trudno jest uzyskać prawidłowy dźwięk.Ale jest dobrze,musiałam tylko dokupić żeberko(ok.50 zł)i zmienić kalafonię na lepszą(ok.4 zł).Na początek na pewno jest ryzykiem kupować droższe skrzypce,bo dziecku może zabraknąć cierpliwości i nie będzie chciało już grać,a tu taki wydatek.Do tego będzie potrzebowało małego rozmiaru,który z wiekem będzie zmieniało na większy.POzdowienia!

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Dzięki Kaju za odpowiedź. Takie skrzypce jej kupię. Ale wyobraź sobie, że postanowiłam także kupić drugie takie normalne dorosłe dla siebie i też będę się uczyć (z podręcznika). W dzieciństwie uczyłam się grać na mandolinie- takie same ma struny jak skrzypce, choć technika gry inna, oraz na gitarze (szkoła muz) - to jakoś sobie poradzę. Zyczę Ci postępów w grze. Pozdrawiam.

06-02-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Dziękuję,także pozdrawiam i napisz czasem o Waszych postępach.Właśnie zabieram się za ćwiczenie.

05-02-2007, Od: Ela Odpowiedz
Kaju, masz odpowiedź ode mnie w sprawie Ever Play pod wiad z 19.01. Pozdrawiam

04-02-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Ostatnio widziałam skrzypce które miały większy otwór rezonansowy od tych skrzypiec które dotychczas widziałam. Czy to ma jakiś wpływ na dzwięk instrumentu???Prosze o odpowiedz

Mam nowe skrzypce!!! Okazało że tamtych nie da się naprawić:-(

Co to jest spiccato??? Proszę o dpowiedz

01-02-2007, Od: Ania Odpowiedz
grałam na skrzypcach 7 lat, nie sprawiało mi to niestety zadnej przyjemności- byłam zmuszona kontynuowac rodzinną tradycje. Ale właśnie niedawno z tym skonczyłam i jestem bardzo zadowolona. Życze powodzenia wszystkim początkującym ;*

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
widc ze nie czujesz muzyki

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Jeszcze jedno:) Jaki podrecznik bedzie najlepszy do nauki gry na skrzypcach??

03-02-2007, Od: Jakub Odpowiedz
..............jestemn nauczcielem skrzypeic i uwazam ja i moi koledzy po fachu ze najlepszy jest Antoni cofalik ABC Szkoła gry na skrzypcach........jes masz jakies pytania napisz odpowiem skrzypek20@interia.pl

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Co do podręcznika to nie ma jakiś ksiązek do nauki:( jedynie możesz kupic lub wypożyczyć w szkole "szkołę na skrzypce" tam są ćwiczenia przez któremusisz przejść. I raczej musisz uczyć sie od nauczyciela a nie z ksiązek:D Na skrzypcach nie da sie samemu nauczyć grać,ponieważ jest wile zagadnien technicznych , których sie nie nauczysz z książęk:D

03-02-2007, Od: Spiccato Odpowiedz
Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na prawą rękę które wyćwiczyłyby spiccato? Może jakieś rady dotyczące prawej ręki ułożenie itp.? Proszę:D:D

03-02-2007, Od: Justyna;) Odpowiedz
Dzieki :)

03-02-2007, Od: Adam Odpowiedz
Do Justyny: Po pierwsze gratuluje pomysłu gry na skrzypcach:D A co do rozmiaru to nie wiadomo zależy jakie masz długie ręce. Jak pójdziesz do sklepu po skrzypce albo do jakiegoś skrzypka to cię obejrzy i ci powie jaki rozmiar jest dla icebie dobry:D Powodzenia i wytrwałości w grze:D

03-02-2007, Od: Justyna ;) Odpowiedz
Witam :P Mam 16 lat i chcialabym podjac nauke na skrzypcach. Obecnie gram w Szkole Muzycznej na klarnecie. Jaki rozmiar skrzypiec mam wybrac ( mam 165 cm wzrostu), nie znam sie na rozmiarach

03-02-2007, Od: Spiccato Odpowiedz
Zna ktoś może jakieś ćwiczenia na prawą rękę które wyćwiczyłyby spiccato? Może jakieś rady dotyczące prawej ręki ułożenie itp.? Proszę:D:D

30-01-2007, Od: olga Odpowiedz
hej, mam pewien problem ponieważ kiedy gram na skrzypcach przy nauczycielu strasznie pocą mi się ręce:(a kiedy nauczyciel bierze je do ręki i chce coś zagrać to jest klęska.....
mogę jakoś temu zapobiec??? może to stres??? błagam, odpiszcie

01-02-2007, Od: Ania Odpowiedz
kiedy ja miałam lekcję też borykałam się z tym problemem ;) W sumie sposób jest dosyć smieszny- potrzeć ręce kredą albo o jakąś ścianę :) Wbrew pozorom efekty są!

30-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Do Ewa: To zależy jakiego wzrostu jest twoja córka, ważna jest też się także długość rąk. Bardzo mi przykro ale przez internet nie można określić jakie powinna mieć skrzypce:-(
Zdecydowanie jeśli nikt w waszej rodzinie się na tym nie zna powinien ją obejrzeć specjalista ( mówię oczywiście o skrzypku:-)

30-01-2007, Od: Ewa Odpowiedz
Potrzebuję kupić skrzypce dla mojej 7 letniej córki.
Proszę o poradę jakie będą dla niej najlepsze.

30-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ferie,ale lekcje skrzypiec mam nadal

28-01-2007, Od: Zuzia :-) Odpowiedz
nie chciałabym cię obrazic soniu ale poco pisałaś ze jesteś brunetką???

27-01-2007, Od: Sonia Odpowiedz
hej.też gram na skrzypcach-6 rok. jestem brunetką,mam 157cm.chodze do PSM w Rudzie Śląskiej!! pozdrawiam Was!!

22-01-2007, Od: Daga Odpowiedz
W takim razie zaczynam:)dziekuje za rade!trzymajcie za mnie kciuki!!!!

22-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
ani to ani to:-) trzeba mieć nauczyciela i słuch

22-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
do M@dzia przeciez mozesz wynajac prywatnego nauczyciela
wpisz w google EKORKI

22-01-2007, Od: M@dzia Odpowiedz
Żeby nauczyć sie grać na skrzypcach trzeba chodzic do szkoły muzycznej,czy też mozna kupic jakaś ksiązkę?

22-01-2007, Od: Justyna Odpowiedz
Daga jest kolejna osobą która przeczytała pierwszą stronę tej stronki i zwątpiła w swoje możliwości.dago, oczywiście że nie jest za pózno na naukę!!!
Na tej stronce pisały osoby które miały 20 lat i wzwyż i całkiem niezle im szlo.

22-01-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Naukę podjąć zawsze warto! Ja mam 16 lat, byłam na 2 lekcjach i całkiem nieźle mi idzie. Skrzypce wcale nie są takie trudne, jak się wydaje. Wszystko jedno, ile ma się lat, zawsze będzie się grać w miarę swoich możliwości. Więc moja odpowiedź: warto! :) Pozdrawiam

21-01-2007, Od: Daga Odpowiedz
Prosze o porade.Chcialabym rozpoczac nauke gry na skrzypcach ale slyszalam opinie ,ze trzeba uczyc sie od dziecka a ja wlasnie zaczelam 18 lat i czy warto mi podjac nauke???

21-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
związek polskich artystów lutników ( tak mi się wydaje, ale na pewno coś w tę mańkę:-) )

21-01-2007, Od: Zuzia :-))-: Odpowiedz
sprostowanie
co to jest to ZPAL???

21-01-2007, Od: Zuzia :-))-: Odpowiedz
co to jest to spal???

21-01-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
oj bez lutnika się nie obejdzie:-( ale niemożliwe, że aż 200 km. jest od Ciebie najbliższy, bo lutników jest sporo. napisz do ZPAL i spytaj się o najbliższego Twojej miejscowości, opisz problem to oni Ci pomogą. 3maj się

20-01-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Zuzia,ja Ci nie pomogę,bo się jeszcze nie znam,gram 3 miesiące.Ale czyściłam tylko struny

Nigdy nie wiem o jakiej porze piszecie

a bo różnie pisałam.Ma być Kaja.Dziekuje Justyna,tak właśnie mnie j więcej ćwiczę,tylko że za szybko,muszę zwolnić.

20-01-2007, Od: Zuzia :-( Odpowiedz
co robic????????????????

20-01-2007, Od: Zuzia :-( Odpowiedz
Stała się rzecz straszna!!!!!!!!!!Czyszcząc skrzypce przesunęłam mostek. Wszystkie struny pękły, a na dodatek strunociąg odleciał!!!!!!!!!!!!!!
a w mojej okolicy w przeciągu conajmniej 200 kilometrów nie mam lutnika!!!!!!!!!!!!!!
co robić?????????????
bo sama raczej tego nie naprawie :P

20-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Kaju, o co ci chodziło z tą -kaja nie kajka-???

20-01-2007, Od: justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
dziekuje ci skrzypaczko

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 7683  Wstecz  Dalej