Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8109  Wstecz  Dalej

07-05-2007, Od: Basia Odpowiedz
czy trudno jest się nauczyć grać na skrzypcach?

07-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Mi nic nie mówiono na temat paznokci na lekcjach... Nie zwracałam na to uwagi ale mam przyjaciółkę, która zawsze ma długie paznokcie czasami nawet tipsy i jej nie przeszkadza to w grze. Najlepiej obetnij paznokcie a pózniej zapuść i sama porównaj, lub zapytaj się swojej/go nauczyciela/ki:-)

04-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Kami: mam skrzypce z tej stronki, te za 300 zł i nie było z nimi żeberka. Nie dodaje się go raczej do żadnej oferty.
Agga: masz do dyspozycji skrzypce manufakturowe i lutnicze, ceny są bardzo różne. Całkiem dobre skrzypce można mieć już za ok. 1500 zł, ale są też baaardzo dobre i baaaardzo drogie :) Zobacz na stronie http://www.henglewscy.com
pozdro!

06-05-2007, Od: agga Odpowiedz
Dzięki:)

06-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Kami, ja mam zawsze krótkie, bo nie mam tej pasji :p, z krótkimi najlepiej się gra. Ale moja nauczycielka ma czasem długie, i jak mi coś gra to wszystko jej wychodzi tak samo, łącznie z wibracjami.

06-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Ale w prawej ręce możesz mieć długie:P

Kami! Ja co prawda problemu nie mam:P
ale dziewczyny u mnie w szkole mają krótkie paznokcie:D ale nie wszystkie narzekają:D:D

06-05-2007, Od: Kami Odpowiedz
P.S --> Fajnie że są jeszcze tacy ludzie jak wy, chętni do pomocy;)Najczęściej byłam olewana a tu czuje, że istnieje. Dziękuje:)

06-05-2007, Od: Kami Odpowiedz
Mam narazie jeszcze jeden problem. Może dla was to nic takiego ale to jedno z moich zainteresowań - stylizacja paznokci. Mój chłopak gra na gitarze,i mówi że będe musiała mieć krótkie paznokcie żeby dociskać struny lewą dłonią. Czy faktycznie będe musiała zrezygnować z jednej pasji dla drugiej? A wy dziewczyny jakie macie;p i jakie mogą być najdłuższe a żeby nie przeszkadzały grze. Odpiszcie, błagam!!!!!

Justyna!!!Praca konieczna, talent przydatny:D

06-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Serdecznie zapraszam na mojego bloga poświęconego skrzypcom: http://www.violin826.blog.onet.pl Koniecznie skomentujcie:-D

06-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Praca,czy talent. Oto jest pytanie;-)

05-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
mi było łatwo zapamiętać, że żeberko musi być uśmiechnięte jak się je zakłada. tzn. wygięte w tą strone, jakby się uśmiechało:-)
strun jest mnóóóóóóóstwo. najlepsze są pirastro i Thomastic , ale niestety są najdroższe :-(

05-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Aniu to już je kupiłaś czy jeszcze nie bo sama sobie przeczysz:D:D

05-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Hmm..."wklęsła część..." :) tzn. ta bardziej wygięta do góry :)

05-05-2007, Od: Aśka Odpowiedz
Ja wybierałam żeberko z uwagi na cenę :) te tańsze plastikowe lubią się łamać. Żeberka zakłada się w ten sposób, żeby jego wklęsła część była po twojej lewej stronie jak grasz (przynajmniej u mnie :)każde żeberko ma uchwyty z jednej i drugiej strony. Pozdro

05-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Ja dopiero po pół roku nauki zaczynałam z żeberkiem, polecam ci żeberka ze strony: http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4 oraz http://www.allegro.pl wybór jest bardzo trudny ale to już zależy tylko od twojego gustu:-)

05-05-2007, Od: ania Odpowiedz
jestem na kupnie strun do skrzypiec:(własnie dzis kupiłam, i trzeba je wymienić jakie mam sobie kupić takl zeby dobrze się dzwięk wydobywał i były dośc mocne . dziekuje za informacje:)

05-05-2007, Od: Kami Odpowiedz
Spróbujcie chociaż ..prosze:)będe baaardzo wdzięczna

Hmm... Tego się przez internet nie da chyba wytłumaczyć:D

A..no i na co mam szczególnie zwracać uwage przy zakupie podpórki, zwłaszcza jeśli nie mam do nich dostępu "na żywo" , tylko jedynie przez internet.

A można zacząć nauke gry bez żeberka;p i jak sie to mocuje, bo nie umiem trafić na takie informacje;p ..i nie potrafie sobie tego wyobrazić:( i prosze o wyrozumienie - ja sie dopiero ucze;p

03-05-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Chociażby taką na 5 dodanej linii górnej i 5 dodanej linii dolnej...

05-05-2007, Od: Klaudiusz Odpowiedz
Na 5 linii dodanej górnej jest nutka h - proponuję 3 lub czwartym palcem. Najtrudniej będzie palcem 1 - to już 11 pozycja. Na 5 dodanej dolnej nie da rady skala skrzypiec się kończy. Najniżej można na 3 dodanym polu to nutka G. Powodzenia K :+)

05-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jest mnóstwo różnych rodzajów, w różnych cenach. na pewno wybierzesz coś dla siebie:-)

Takie żęby było wygodne dla ciebie:D
Ja mam żeberko które jest chyba tylko dla mnie wygodne, bo w orkietrze mówią ze nie wygodne:P

Dzięki za odpisanie. Jeśli nie ma żeberka to jak mam sie uczyć grać? Włosie nasmarowane ,skrzypce nastrojone i niby można zacząć grać od razu:/Wy już sie znacie, więc może polecicie mi jakie mogłabym sprawić sobie żeberko?:)

05-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Postanowiłam w swoją książkę podzielić na dwa tomiki bo jeden to by był za gruby... Nie będę zdradzać co w niej pisze ale jestem w połowie.

04-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
fabryczne też są. nawet kilka różnych firm do wyboru:-) mają coś, co nazwali "dobry instrument fabryczny" ;-)

04-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Czy na stronce państwa Henglewskich są tylko lutnicze i manufakturowe skrzypce czy fabryczne też???

04-05-2007, Od: agga Odpowiedz
Mam słabe skrzypce Everplay, tylko do nauki, a jakie kupić potem? Ile zwykle kosztują?? a raczej, jak się nazywają?

04-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuziu!:D Nuty na 5 dodanej DOLNEJ lini na skrzypcach nie da się zagrać:P(błąd w druku:D)

04-05-2007, Od: Adam Odpowiedz
Zuziu!:D Nuty na 5 dodanej lini na skrzypcach nie da się zagrać:P, ponieważ najniższy dźwięk w skrzypcach to "g" z oktawy małej:D
a dźwiek na 5 dodanej górnej to "h3":d jak koniecznie chcesz zagrać ten dźwięk to zagraj sobie h2 dwakreślne( na strunie "e" i potem ten sam dźwięk oktawę wyżej:D powodzenia:D:D

03-05-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
Trzymajcie za mnie kciuki ponieważ... w niedzielę jest mój pierwszy publiczny występ:D Troszkę się boję ale powinno być dobrze bo wszystko umiem:)

Do Kami:Zdaje mi się, że nie, ale poczekaj na wypowiedzi tych co kupili te skrzypce. W zestawie raczej nie ma żeberek, najwyżej kalafonia i zapasowa struna E.

03-05-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
tez miałam z tym problem:-/ za duzy wybór maja:-) najlepiej dopasuje do firmy strun. podobno z dodatkami metali są lepsze, i ktoś mi powiedział , że czarne są lepsze od czerwonych. sory, ze takie luźne wypowiedzi podaje, ale to są opinie trzech róznych osób:-)

Którą kalafonię poradzili byście mi kupić ze stronki:http://www.henglewscy.com.pl/oferta/Oferta.php?StronaID=4 . Proszę o pomoc:)

01-05-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Przepraszam że tak męczę was tymi pytaniami ale chciałabym jeszcze wiedzieć jak mniej więcej zagrać tą nutę w sensie że o chwyt mi chodzi:-)

03-05-2007, Od: Klaudiusz Odpowiedz
Ale jaką nutę Zuziu?:+)

26-04-2007, Od: marysia Odpowiedz
i love play the violin;-}}}}

01-05-2007, Od: ania Odpowiedz
ja też

01-05-2007, Od: Noemi Odpowiedz
Aniu, ile grasz na skrzypcach i cz wogóle grasz?

miłego weekendu wszyscy którzy grają na skrzypcach i Ci co nie także!odpoczywajcie błogo =)

27-04-2007, Od: OU Odpowiedz
Hej! NAzywam się Omenaa
i chcę zacząć się uczyć na grać na skrzypcach. No ale każdy mówi że grę na tym instrumencie trza się uczyć od dziecka. Czy to prawda aby osiągnąć mistrzowski poziom???
pozdro :)

może nie będziesz mistrzem,ale na pewno dobrze Ci pójdzie i zależy ile masz lat (lecz mojej przyjaciółki siostra cioteczna zaczęła jak miała osiemnaście i podobno bardzoładnie gra więc zacznij jak najszybciej) !

30-04-2007, Od: Klaudiusz Odpowiedz
Witam wszystkich!Jestem absolwentem AM w Poznaniu.Po dyplomie naukę kontynuowałem w Berlinie. Obecnie mieszkam w Warszawie i udzielam lekcji gry na skrzypcach.Gram także na uroczystościach - jeśli czas pozwala.Zainteresowanych zapraszam - mój telefon 515349460

29-04-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Przepraszam że tak męczę was tymi pytaniami ale chciałabym jeszcze wiedzieć jak mniej więcej zagrać tą nutę w sensie że o chwyt mi chodzi:-)

29-04-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
bo wiesz, na skrzpcach bardzo ciężko zagrać na 3 strunach równocześnie, a na czterech to wogóle nie możliwe , więc , zeby zagrać taki akord musisz zagrać płynnie, najpierw na dwóch strunach, a potem to co Ci zostało.:-)to nie łatwo wytłumaczyć, ale na pewno szybko załapiesz. popróbuj sama:-)

29-04-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Co znaczy "zagrać trójdźwięk łamiąc go"? przepraszam że tak pytam ale bardzo mnie to interesuje i nie bardzo mam się do kogo zwrócić;(

29-04-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Ojej, współczuję. Ja marzę o nowych skrzypcach, ale nie wiem czy mi się uda uzbierać.

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8109  Wstecz  Dalej