Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8056  Wstecz  Dalej

26-04-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
bardzo ciekawi mnie kilka rzeczy. Np.jak gra się nutę na 5 dodanej lini górnej(albo dolnej), jak zagrać kilka nut będących jedna nad drugą. nie doszłam jeszcze do tego w moim nauczaniu ale bardzo mnie to ciekawi i bardzo proszę od odpowiedz:)

26-04-2007, Od: Marcin Odpowiedz
W kwestii dodanych nut. Ustal co to są za dźwięki. A następnie zagraj to na skrzypcach w kolejnej pozycji I, II, III itd. Np. moim słabym punktem jest druga pozycja, tzn. Dźwięk, który normalnie wydawany jest drugim palcem "serdecznym" naciskasz "wskazującym" itd.

W kwestii kilku nut jedna nad drugą. Zależy na czym grasz, jeśli na jakimś "klawiszu" to jednocześnie uderzasz w odpowiednie klawisze, jeśli na skrzypcach możesz zagrać trójdźwięk "łamiąc go". Napierw dwa dolne dźwięki, następnie dwa górne.

27-04-2007, Od: Adam Odpowiedz
Alba trzy na raz:P

25-04-2007, Od: Natalie Odpowiedz
Marcinie,dziękuję Ci bardzo,że zechciałeś odpowiedzieć. Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna.Życzę samej radości płynacej z gry na skrzypcach. Pozdrawiam serdecznie.

25-04-2007, Od: Marcin Odpowiedz
Właśnie zagrałem Gwiezdne Wojny - razem z nimi,to znaczy z płytą DVD. I to jest właśnie to co mnie kręci. Gram dla siebie, i to co chcę. Wyłącznie ze słuchu. Muszę tylko uważać, żeby nie połamać sobie palców. Powodzonka.

26-04-2007, Od: Emcia(Noemi) Odpowiedz
zagrałeś Gwiezdne Wojny?! Ale Ci fajnie, uwielbiam tą muzyczkę!

Konkretnie zagrałem "Main theme" z "A New Hope".
Kocham "Star Wars" od lat. I Johna Williamsa. Gram też soundtrack z "Listy Shindlera", Jurrasic Park"i inne utwory wskazanego kompozytora. Na skrzypcach i na klawiszu. Bez wątpienia czerpał inspiracje z DVORAKA. Posłuchajcie "Z Nowego Świata" DVORAKA - wtedy zobaczycie - usłyszycie podobieństwo. Pozdrowionka.

10-03-2007, Od: Kaja Odpowiedz
Adam,dziękuję Ci bardzo,stronka jest cudowna.

26-04-2007, Od: Marysia Odpowiedz
jaka stronka jaśli mogę wiedzieć?ej czy to obciach jeśli grałam na koncercie i sie pomyliłam i się rozbeczałam na scenie?

14-03-2007, Od: violini Odpowiedz
a co to jest seksta mała i wielka???wybaczcie ale nie chodzę do szkoły muzycznej
:) nikt nam nic nie mówił :)

seksta mała i wielka to taki interwał.Seksta mała ma 7 półtonów, a wielka 8 półtonów......:-}

17-03-2007, Od: ja dopiero bede sie uczyla grac na skrzypcach Odpowiedz
sara

tylko sie nie zniechęcaj,skrzypse są cool

19-03-2007, Od: Paweł Odpowiedz
Hej! Mam 18 lat. Chce zacząć grać na skrzypcach. Czy uważacie, że jest już na prawdę za późno?

wcale nie jest za póżno,mój pan zaczą grać w wieku 32lat(około)

31-03-2007, Od: Justyna (skrzypaczka) Odpowiedz
znacie jakieś programy do pisania nut??? proszę o odpowiedz

mój pan od zespołu ma taki....zapytaj sie go:-*

31-03-2007, Od: Tomek Odpowiedz
Np. Sibelius

04-04-2007, Od: Altowiolistka Odpowiedz
Witajcie. Chodzę do szkoły muzycznej II stopnia, obecnie gram na altówce (takie większe skrzypce;D) ale przez 7 lat w podstawósce grałam na skrzypcach. Jeżeli macie jakieś pytania, słucham.

czemu nie grałaś dalej na skrzypcach?znudziły ci sie, czy co?!??!o.d.p.

04-04-2007, Od: Kajka Odpowiedz
Dlaczego wielu skrzypków wybiera później altówkę?

26-04-2007, Od: Ania Odpowiedz
słyszałam, że na altówce gra się o wiele łatwiej i kiedy na skrzypcach skrzypek robi dziesięć ruchów i się dwoi i troi to altówkarz robi ze dwa i mu w dodatku lepiej wychodzi

jak masz na nazwisko?ile już grasz na skrzypcach?o ja myślę,że dlatego wybierają póżniej altówkę bo im się znudziły.....SAMA NIE WIEM

19-04-2007, Od: Alicja Odpowiedz
Nie wiem

13-04-2007, Od: Marzena Odpowiedz
Bo nie daja sobie rady na skrzypcach.Nie stety jest za malo zdolnych altowiolistow.Wiekszosc to odpady i resztki skzrypcowe.Moja dobra rada,jesli masz blada osobowosc i masz byc zlym albo srednim muzykiem to zrezygnuj.Szase zaistnienia w swiecie muzycznym maja tylko ci najlepsi. pozdrowienia

26-04-2007, Od: MARYSIA Odpowiedz
Masz fajne imie=-)))

Bo nie daja sobie rady na skrzypcach.Nie stety jest za malo zdolnych altowiolistow.Wiekszosc to odpady i resztki skzrypcowe.Moja dobra rada,jesli masz blada osobowosc i masz byc zlym albo srednim muzykiem to zrezygnuj.Szase zaistnienia w swiecie muzycznym maja tylko ci najlepsi. pozdrowienia

04-04-2007, Od: Gitarzysta Odpowiedz
POMOCY znalazłem w piwnicy na rurze centralnego ogrzewania stare skrzypce zawinięte tylko w papier mają wewnątrz wypaloną jakąś inskrypcje po łacinie i rok 1741 ... powiedzcie mi gdzie można takie skrzypce zaniećs zeby sprawdzić ich pochodzenie

Łał....ty to masz farta,muszą być to dobre skrzypce

09-04-2007, Od: Han-Young-Park Odpowiedz
Siemankooooo!!!
Gram na skrzyp lata.Chciałbym z kimś pogadac napiszcie lub zadzwoncie0501737134

09-04-2007, Od: Anty-Skrzypak Odpowiedz
Skrzypce om dod...Papa
Acha i to som nudy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

26-04-2007, Od: Noemi Odpowiedz
jak nie lubisz skrzypiec to nie właź na tą stronę, która dla nas jest super!

won z naszego forum!!!!!!!!!

25-04-2007, Od: 88 Odpowiedz
8888888888ui

25-04-2007, Od: Radek Odpowiedz
Hej. Dopiero zaczynam się uczyć grać na skrzypcach czy ktoś może mi przesłać na maila nuty i jeśli możliwe to również porady dla początkujących?? mój mail: radeksh@wp.pl ;)

24-04-2007, Od: Natalie Odpowiedz
Witajcie. Jestem zdecydowana na naukę gry na skrzypcach (4/4). Nie wiem jednak,które z nich lepiej jest mi zakupić: Verona Violin Custom FT V11 czy też Yamaha V5 SC. Róznica w cenach to ok 500zł.Cena pierwszych jest przystepna, choć czytałam o nich takze nagatywne komentarze. BARDZO PROSZĘ o pomoc osoby,które miały okazję grac na tych modelach lub chciałyby podzielic sie ze mna informacjami na ich temat...

24-04-2007, Od: Marcin Odpowiedz
Jestem szczęśliwym posiadaczem Verony. Brzmi pięknie. Po około 20 latach powróciłem do skrzypiec. Wszystko pamiętam. Na początek kup właśnie Veronę, a potem sama dokonasz wyboru.

24-04-2007, Od: Adam Odpowiedz
U mnie w szkole są osoby leworęczne i garją na normalnych instrumentach:D

23-04-2007, Od: skrzypcaczka Odpowiedz
tak, chyba masz racje Adam,:-) Zuzia, istnieją skrzypce dla leworęcznych, które wszystko mają odwrotnie, ale to rzadkość. mało kto się na to decyduje bo np. w orkiestrze byłby to spory problem. ludzie by się smyczkami zderzali:-)

22-04-2007, Od: Adam Odpowiedz
Bo jak dmuchasz i chcesz zmienić cwięk to przesuwasz ten suwak:P i jak przesuniesz z jednego dzwieku na drugi podczas jednego dmuchania to wyjdzie glisando chyba tak i się wydaje:P:D:D

22-04-2007, Od: Zuzia=) Odpowiedz
Mam pytanie i od dłuższego czasu się zastanawiam... Czy istnieją skrzypce które trzyma się w prawej ręce??? Może i są ale mi się to wydaje dziwne... trzeba by wszystkie struny w odwrotnej kolejności poprzestawiać, podbródek z innej strony... Sama nie wiem... Odpiszcie koniecznie:)

22-04-2007, Od: ? Odpowiedz
na jednuym dmuchniecviu

22-04-2007, Od: skrzypaczka Odpowiedz
z tego co wiem da sie. ale o wyrazowe legato Ci chodzi? czy o takie... nie wiem... na jedym dmuchnięciu?:-)

Dlaczego na puzonie nie da sie zagrać nut zapisanych legato????????

Dafaczego na puzonie nie da sie zagrać nut zapisanych legato????????

21-04-2007, Od: wojciech32@tlen.pl Odpowiedz
SPRZEDAM stare skrzypce ze starym futerałem sygnowane w środku :
Copy of Antonius Stradivarius made in of CzechoSlovakia.Po drobnej renowacji lutniczej(polakierowane),
wymienione :struny,kołeczki,podbródek,
strunnica.Skrzypce z duszą,wiele widziały.

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 8056  Wstecz  Dalej