Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

11-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Everplay będzie lepszy do takich zastosowań. W dodatku w tym miesiącu w promocji wysyłamy wyższy model VN-25 w tej samej cenie. Warto od razu domówić żeberko, nawet takie najprostsze.

11-10-2013, Od: Emilia Odpowiedz
Dziękuje bardzo za podpowiedź :-). Jeżeli zdecydowałabym się na Everplay na ten wyższy model VN - 25, tylko nie widzę go u Państwa na stronie w ofercie. I jeszcze jedno pytanie mam... a mianowicie chodzi mi o markę Sandner SV-300, Sandner SV-2, Stentor 1400. Jak się one maja do everplay, który mi Pan proponował.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

25-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Wysyłamy VN-25 w promocji w cenie VN-20 http://skrzypce.pl/products/VN-20.html. Stentor 1400 to to samo co Everplay tylko ładniej opakowany. Ta sama fabryka to robi. Sandner SV-2 bardzo w porządku. Dokładnie zrobione skrzypce, ciepłe brzmienie. Lutnik je lubi bo nie ma przy nich żadnej roboty ani poprawek tylko przesmarować mikrostoiki. Reszta wykonana idealnie. Jak ktoś lubi wykończenie matowe to może brać w ciemno. Są super.

12-10-2013, Od: Alicja Odpowiedz
Witam, mam od tygodnia skrzypce Verona, i co jakiś czas z futerału dochodzi niepokojący trzask drewna... Dodam, że wilgotność i temperatura się nie zmienia, skrzypce leżą w futerale z dala od okna i kaloryfera, nie były wynoszone na zewnątrz, i są użytkowane codziennie po ok 30 minut. Do tego rozstrajają się już po 10 minutach grania. Co się dzieje..?

24-10-2013, Od: pako Odpowiedz
według mnie objawy mogą wskazywać na wadliwą folgę lub niedokładnie wkręcone kołki w komorę kołkową( zbyt słabo wkręcone) lub kołki są słabo lub wcale nie nasmarowane i te właśnie trzaski to mogą być popuszczające kołki. a powiedz nam Alicja czy jak się rozstrajają skrzypce to jedna struna czy wszystkie na raz?? bo jeśli pojedynczo to wg mnie wina ślizgających się kołków, a jeśli wszystkie struny na raz to na pewno folga!

14-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
To nic takiego. Folga jest do wymiany bo puszcza nakrętka. Folga to jakby piąta struna z grubego nylonu. Łączy strunociąg z guzikiem. Pod strunociągiem są dwie nakrętki na foldze. Jeżeli któraś z nich zsuwa się z gwintu to jest taki efekt. Trzask i obniżenie stroju. Nakrętka przeskakuje o jeden zwój gwintu.
Tymczasowo wystarczy podkleić nakrętkę Kropelką, albo upalić końcówkę folgi, żeby nakrętka nie zjechała. A docelowo wymienia się folgę tak jak strunę i po problemie. Niektórzy zastępują folgę grubym drutem, ale to nie jest dobry pomysł. Folga kosztuje zaledwie kilka złotych, więc nie ma co oszczędzać.

24-10-2013, Od: pako Odpowiedz
To nie jest tak hop siup wymienić samemu folgę lub nawet podkleić nakrętkę, ponieważ części owe nie są widoczne bez odwrócenia strunociągu. Trzeba bardzo być ostrożnym, ponieważ trzeba poluzować wszystkie struny, ściągnąć folgę z guzika, odwrócić strunociąg. Oczywiście podstawek jest w tym momencie luźny, więc trzeba jakoś delikatnie wcześniej zaznaczyć miejsce styku podstawka z płytą górna by po wszystkim nie zmienić pozycji podstawka, oraz najważniejsze, aby nie przewrócić duszy w pudle bo wizyta u lutnika będzie konieczna. Więc jeśli nie czujesz się na siłach radzę od razu spacerkiem iść do fachowca, myślę że za wymianę nie policzy dużo a Ty oszczędzisz sobie nerwów, i będziesz zadowolona :D

25-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Alicja dostała nową folgę i poradziła sobie z wymianą. Na przysłanych fotkach wszystko wygląda idealnie. Podstawek ładnie ustawiony między nacięciami efów.
Dusza nie przewraca się po zdjęciu podstawka. Sprawdziłem to na kilku tysiącach skrzypiec, bo prawie zawsze przed wysyłką zdejmuję na chwilę podstawek aby poprawić łuk. Ustawienie też nie jest krytyczne. W skrzypcach fabrycznych nie ma aż takiego znaczenia jak w lutniczych. Generalnie ma stać między nacięciami efów. Można popróbować brzmienia przy ustawieniu milimetr lub dwa bliżej chwytni.
Jasne że lepiej do fachowca, ale jak nie ma w pobliżu to trzeba sobie jakoś radzić (jak mawiał baca zawiązując buta glizdą). Wysyłka to często większe zagrożenie dla instrumentu niż samodzielna wymiana folgi. Oczywiście trzeba ocenić swoje zdolności techniczne. Jedni czego się nie dotkną to popsują, inni radzą sobie przy drobnych naprawach różnych sprzętów. I uwaga: w przypadku drogich skrzypiec lutniczych to tylko do lutnika. Na samodzielne drobne naprawy można sobie pozwolić przy niedrogich skrzypcach fabrycznych.

29-08-2013, Od: Marta Odpowiedz
Witam, chciałabym kupić skrzypce do 1000 zł. Tajniki gry poznaję uczestnicząc w lekcjach syna w Szkole muzycznej. Jako niespełniony muzyk chciałabym mieć przyzwoity instrument do nauki i amatorskiego grania dla mnie a w przyszłości może i dla syna (muzykiem koncertowym raczej nie będzie).Będę wdzięczna za poradę.

22-10-2013, Od: ? Odpowiedz
Witam Panią .Jeśli poszukuje jeszcze Pani instrumentu 4/4 to proponuję zakup nie nowego chinskiego a starszego używanego w przyzwoitymm stanie ,z nowymi dobrymi strunami (pirastro Chromkor ),smyczkiem z nowym włosem i futerałem .Mogę przesłać zdjęcia .
tel 606 380 315 Jacek

20-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Sandner SV-2 jest bardzo przyzwoity. Jeżeli ma być coś zdecydowanie lepszego to już trzeba na poziom 1500 zł wskoczyć.

03-09-2013, Od: Ewa Odpowiedz
Witam, mam do sprzedania skrzypce. Bardzo ładne lakierowane z ostrym brzmieniem, ciemne drewno.
Sama uczyłam sie na nich grac niestety złamałam nadgarstek i teraz leza juz kilka miesiecy ;( jesli jetses zainteresowany odezwij sie na @
ewcia.w12@interia.pl

09-09-2013, Od: monika Odpowiedz
jaki rozmiar skrzypiec tel.do mnie 509379007

19-10-2013, Od: wojtek Odpowiedz
pani Moniko mozna do pani zadzwonic wieczorem nie bedzie to przeszkadzac

17-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
W przyszłym tygodniu nowa dostawa wiolonczel 4/4, 3/4, 1/2 i 1/4 w komplecie z pokrowcami. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

16-10-2013, Od: Jacek Odpowiedz
Dziękuję Ci za odpowiedź. Jak pisałem wcześniej, skrzypce są ''jednym z aktorów'' w tym filmie. Należały do Głównego bohatera i trudno jest zmienić / dodać kolejne. Po za tym nasi bohaterowie nie są zamożni, więc dodatkowo wprowadzanie kolejnego egzemplarza było by nierealne / niewiarygodne. Kurczę...., ależ ten rozmiar namieszał :) Pozostaje ''pozostać'' przy konwencji kina i potraktować, że pewne sprawy są umowne. Analizowanie właściwej wielkości skrzypiec zburzy nam historię jaką chcemy opowiedzieć widzowi. Pamiętam, że kiedyś gdy uczyłem się gry w tenisa nie było małych rakiet ani też lżejszych. Piłka nożna do dziś ma ten sam wymiar i ciężar. Dzieci i młodzież korzystają z tych samych komputerów co dorośli i oglądają nie rzadko te same filmy. Jazda pod tzw. ramą.... Sam podobnie kiedyś jeździłem, tak więc wszystko jest lub prawie wszystko jest dopuszczalne i może mieć miejsce.Tak czy inaczej bardzo Ci dziękuję za podpowiedź :) Jacek

15-10-2013, Od: Jacek Odpowiedz
Witam, jestem po raz pierwszy na tej stronie, chociaż powinien dawno temu tutaj zajrzeć :) Właśnie zakończyłem prace nad scenariuszem do filmu fabularnego, gdzie jedną z Głównych postaci po za aktorami są Skrzypce. Dopiero wczoraj ktoś zwrócił mi uwagę - ponieważ wszyscy do tej pory czytający scenariusz koncentrowali się na merytoryczno-artystycznej stronie ''utworu''-, że dziewczynka w wieku 7 lat nie powinna grać na skrzypcach pełnowymiarowych / koncertowych. Skrzypce są w tym scenariuszu bardzo Ważnym Elementem i raczej nie co niewłaściwym/naiwnym/zbędnym było by wprowadzanie drugiej pary skrzypiec - mniejszych w tym przypadku czyli takich do nauki dla 7 letniego dziecka. Jak Pan sądzi, czy nie będzie zbyt wielką niedorzecznością jeśli tak pozostanie jak jest czy też faktycznie należy dodać ''kolejnego instrumentalnego '' bohatera ? Bardzo proszę o odpowiedź w tym zakresie. Bardzo dziękuję . Jacek

15-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Jeden rozmiar to można odpuścić, ale te są pewnie trzy rozmiary za duże. To powinny być skrzypce 1/4. Przy 4/4 dziecko nie sięgnie ręką do początku chwytni i może to wyglądać absurdalnie. Jeżeli to problem z użyciem kilku rozmiarów, bo dziecko w filmie np. rośnie i staje się dorosłe, to może użyć 1/2-3/4? Rozumiem że nie chodzi o problem techniczny przy kręceniu tylko problem emocjonalny, żeby był to TEN egzemplarz od początku do końca. Kiedyś widziałem filmik jak dziecko jedzie na wielkim rowerze stojąc na pedałach wewnątrz trójkąta ramy. Wystaje na bok mając pod pachą górne przęsło ramy i jakoś pedałuje. 7-latek na pełnowymiarowych skrzypcach to coś równie karkołomnego. Wykonalne, bo może grać tylko na części chwytni przy pudle, tu gdzie sięgnie, ale ekstremalnie trudne i wymagające nadzwyczajnego zapału.

14-10-2013, Od: Emily Odpowiedz
Witam, chciałabym kupić Skrzypce elektryczne ze słuchawkami Tonsion ale nie wiem czy nadal są sprzedawane: "Nie polecamy tych skrzypiec i nie wysyłamy."...??? O co w tym chodzi???

14-10-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce elektryczne w tak niskiej cenie jakiejkolwiek marki to straszna tandeta z dykty. Jak ktoś chce się pomęczyć to proszę bardzo, ale szczerze odradzam. Granie i strojenie będzie ekstremalnie trudne, a nieustanne wizyty w serwisie zrujnują kupującego.

12-10-2013, Od: daria Odpowiedz
czy koncert skrzypcowy sibeliusa jest trudniejszy od korngolda? Nie wiem za co sie zabrac na dyplom

06-10-2013, Od: ,.,.,.,.,.,.,,.,.,,.,.,.,,,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.,,.,.,.,.,.,., Odpowiedz
Kiedy mniej-więcej uczy się vibrato???
Od razu mówię-nie jestem samoukiem

12-10-2013, Od: skrzypaczka Odpowiedz
jakiś 2-3 rok nauki (ew. 4)

09-10-2013, Od: Konrad Odpowiedz
Czy ma może ktoś nuty do "Electric Daisy" Lindsey Stirling, jak tak to Proszę o e-maila: konrad.wrbl@gmail.com

06-10-2013, Od: Damian Odpowiedz
Od ilu złotych można kupić skrzypce lutnicze?

06-10-2013, Od: Marek Odpowiedz
Najgorsze za ok. 7 tys zł, jak lutnik początkujący, albo coś nie do końca wyjdzie. Przeciętne lutnicze kosztują kilkadziesiąt tysięcy, a dobre kilkaset.

28-09-2013, Od: Skrzypaczka Odpowiedz
Dlaczego nie macie już skrzypiec firmy Jack and Danny Brothers? :(

29-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Nie było ostatnio dostaw u dystrybutorów.

24-09-2013, Od: sarna Odpowiedz
uczę się sama grać, czy dobrze to robie? http://www.youtube.com/watch?v=bkGJbYLsIOI&list=PLfOXNG9c-VmpUfTx4yZC0rf3OyPOg8r21&index=3

27-09-2013, Od: Aga Odpowiedz
Widać spory postęp od pierwszego filmiku do ostatniego.

26-09-2013, Od: Paweł Odpowiedz
Jeśli chodzi o lewą ręką jest dobrze tak mi się wydaje być może jest usztywniona . Jeśli chodzi o prawą rękę przechylasz smyczek do siebie a powinien odrobinę do skrzypiec , i piąty palec prostujesz powinien być lekko ugięty jakby kura coś dziobała i podnosisz prawy bark .

27-09-2013, Od: Marta Odpowiedz
ile mogą kosztować maszynki do skrzypiec? czy moge kupic struny do skrzypiec za 30 zł?

27-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Same maszynki (mikrostroiki) kosztują 5-8 zł/szt. zależnie od jakości. Jeżeli strunociąg ma wbudowane mikrostroiki na stałe, a nie oddzielne, to trzeba zmieniać całość co kosztuje średnio 40-80 zł. Struny można kupić za 30 zł, ale z dolnej półki. Przeciętne kosztują 120 zł, dobre ok. 300 zł.

21-09-2013, Od: Tomasz Odpowiedz
Po latach przerwy postanowiłem wrócić do gitary. Zainteresowała mnie gitara akustyczna Pengano, ponieważ moje dłonie mają zdecydowanie "męski" rozmiar. :) Konkretnie interesuje mnie model PF29C kolor podpalany. Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Marka Pengano nie jest mi znana - mógłbym uzyskać jakieś bliższe informacje (sądząc po cenie domyślam się, że made in Asia)?
2. Jaki jest czas realizacji zamówienia: DHL + przedpłata na konto.
3. Czy instrument jest kompletowany, sprawdzany, wstępnie strojony i ew. przygotowany do użycia (z zamieszczonych obrazków dot. wyposażenia można by wnioskować, że poszczególne elementy (kołki, mostek ...) są oddzielnie i trzeba sobie samemu złożyć komplet).
4. Jakie struny są w komplecie (określenie "miękkie" jest różnie traktowane przez różnych producentów)?
5. Czy model PF29CEBK (elektroakustyczny) występuje jedynie w kolorze "pogrzebowym" ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

22-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście wszystkie instrumenty muzyczne poniżej 5 tys zł są robione w Azji, bo tylko tam można uzyskać tak wysoką jakość w relacji do kosztów produkcji. Realizacja 1 dzień. Instrument kompletny, sprawdzony i przygotowany do gry. Struny fabryczne rozmiar 11. Elektroakustyk tylko czarny.

24-09-2013, Od: Tomasz Odpowiedz
Serdecznie dziękuję za wyczerpujące wyjaśnienia. Ad pkt.3 - rozumiem zatem, że to, co wymienione w "bogate wyposażenie" to dodatek do kompletnego instrumentu.

26-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Oczywiście tak.

22-09-2013, Od: Tomasz Odpowiedz
Jakie jest Pańskie zdanie odnośnie pół-płaskich (semi-flat)strun D'Addario serii EFT? Producent deklaruje, iż brzmieniem nie odbiegają od topowej wersji EXP, a mają tę zaletę, że eliminują hałas przesuwanych palców.

23-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Czy ja wiem czy EXP to taka topowa wersja? Może topowa pod względem czasu eksploatacji, czyli optymalizowana na wytrzymałość. Spotkałem się z opinią, że struny długo grające bywają gorzej brzmiące, bo jest to pewien kompromis w budowie. Struny koncertowe świetnie brzmią, ale można je zużyć w kilkanaście godzin. Szlify, półszlify, płaskie owijki zwykle brzmią bardziej matowo i mają mniej tonów harmonicznych. Ale wszystko zależy od gustu i instrumentu. Są instrumenty nadpobudliwe, brzmiące przesadnie bogato i wtedy takie struny mogą trochę ujarzmić brzmienie. Trzeba wypróbować.

24-09-2013, Od: Tomasz Odpowiedz
Jakie zatem struny i jakiej firmy Pan poleca, aby zachować rozsądne proporcje między brzmieniem i trwałością?

25-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Do skrzypiec to Larsen robi ładnie brzmiące i trwałe. Rdzeń syntetyczny, cena 240 zł komplet.

21-09-2013, Od: H. Odpowiedz
Poniższa odpowiedź oczywiście kierowana do pytającego "Bas".

Niedawno zakupiłam tu skrzypce EverPlay serii 6xx - czy w przyszłości zmiana strun poprawi w jakimś stopniu jakość ich brzmienia? Jakie struny, w nieszczególnie wygórowanej cenie można polecić? Będę wdzięczna za wskazówki. Pozdrawiam.

22-09-2013, Od: Agata Odpowiedz
Ze strun średniej klasy można polecić Pirastro Piranito (ok. 120 zł) w klasie strun metalowych. Jeżeli chodzi o struny z rdzeniem nylonowym, to często wybierane są ze średniej półki Pirastro Tonica (ok. 120 zł) i Thomastik Dominant (ok. 180 zł), a z lepszych Pirastro Obligato (ok. 350 zł). Lepsze struny dają lepsze brzmienie niż tanie na wszystkich rodzajach skrzypiec. Jednak najwięcej poprawy brzmienia można uzyskać poprawiając technikę gry. Osoba która dużo ćwiczy uzyska lepsze brzmienie na Everplayach z najtańszymi strunami, niż osoba która mało ćwiczy na Stradivariusach za milion z najdroższymi strunami.

21-09-2013, Od: Bas Odpowiedz
Czy gitara 4/4 zmieści sie do futerały od gitary 2/4/

22-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
2/4 to prawdopodobnie rozmiar 1/2. Instrument 1/2 jest około 20% mniejszy liniowo niż instrument 4/4. W objętości może to być różnica nawet 50%.

21-09-2013, Od: Tomasz Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie, jeśli można: w internecie można poczytać zdanie różnych "znawców", że cutaway obniża głębokość brzmienia gitary o ok. 20%. Nie wydaje się to prawdopodobne, ale wolę upewnić się u fachowca. :)

22-09-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmienia nie da się wyrazić w procentach. Mniejsza pojemność akustyczna oznacza zwykle nieco mniej basu. Tak samo przetwornik piezo w mostku może nieznacznie osłabić brzmienie akustyczne. Są to jednak różnice niewielkie, trudne do wychwycenia. Odczucie brzmienia jest subiektywne. Może się okazać że komuś bardziej podoba się brzmienie jaśniejsze charakterystyczne dla gitar z wycięciem, a nie takie które ma dużo basu. To kwestia gustu.

21-09-2013, Od: H. Odpowiedz
Nie.

12-09-2013, Od: Anna Odpowiedz
Witam, mam pytanie, chcę zacząc naukę trzylatki metodą Suzuki. Czy warto kupować skrzypce za ok 420 PLN u Henglewskich, czy może znajdę tańsze?

19-09-2013, Od: ana Odpowiedz
osobiście uważam że się nie opłaca. lepiej na początek przy dziecku kupić coś tańszego, ale to też zależy od wieku dziecka, bo zakładając że dziecko ma 3-4 latka, mu jest wszystko jedno a w razie upadku na ziemie to możliwa będzie konieczność kupienia drugiej pary;) mówię z doświadczenia. Pozdrawiam


Wyświetlono wiadomości 6251-6300 z 13484  Wstecz  Dalej