Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 6901-6950 z 13484  Wstecz  Dalej     Sklep

02-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Jest tylko jeden egzemplarz okazyjnie. Można zamówić mailem.

02-01-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Witam ! Zastanawiam się nad kupnem nowego instrumentu dla syna. Poprzednie skrzypce to Pengano tonelli 1/4. Obecnie chciałabym zakupić instrument w rozmiarze 1/2 - myślę, że w cenie do 750 zł. Oglądałam instrumenty firmy Hofner - jak ma się ich jakość w porównaniu do np. Strunala? A może nie ma sensu szaleć z instrumentem dla drugoklasisty? Czy jest duża różnica pomiędzy instrumentami z zakresu cenowego 500-600 a 700-900 PLN. Dodam, że syn jest dość szczupły i wątły, ma długie ręce, ale dość szerokie dłonie. Myślę, że lepszy byłby lżejszy instrument. Barwa i wygląd jest nam obojętna - oby brzmiały nieco cieplej od Pengano.

02-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Tak jak pisałem poniżej - jest wysoki model Stentora w dobrej cenie. Strunal jest sprzedawany fabrycznie bez smyczka i futerału więc jak się to doda to wychodzi ok. 900 zł za najbardziej podstawowy model.
Ciepłe brzmienie w tanich skrzypcach oznacza zwykle mniej bogate, mniej szlachetne brzmienie, wygubienie szczegółów w wysokich tonach, zmatowienie, mniej harmonicznych, brzmienie pudełkowe. Owszem trochę mniej wtedy słychać błędy, ale na etapie nauki to nie jest bardzo dobre.
Najcieplejsze brzmienie ma Sandner. Na pewno najmniej drażni otoczenie podczas nieudanych prób i ćwiczeń. Jednak podobny efekt można uzyskać grając z małym tłumikiem gumowym lub hebanowym lub używając strun nylonowych (niestety są one drogie).
Skrzypce droższe zawsze są z lepszego materiału i dokładniej wykonane, więc różnica jest. Najlepiej przechodzić stopniowo w miarę postępów na co raz wyższe modele. Duży skok jakościowy warto wykonać już przy rozmiarze docelowym 4/4. Przy mniejszych rozmiarach zwykle wybieramy kompromis miedzy jakością a ceną. Drogie skrzypce 1/2 warto kupić w dwóch przypadkach: dziecko robi niesamowite postępy i szykuje się zawodowa kariera, lub budżet domowy jest nieograniczony i chcemy dziecku pomóc w nauce nie zważając na koszty.

27-12-2012, Od: Urszula Odpowiedz
Mam wilka na #C' - da sie to jakos wyeliminowac na stałe? Kupilam niedawno skrzypce u Pana i taki wilk sie pojawil - czy wystarczy kupic stłumiacz wilków? Czy posiada Pan takie urządzenie?

27-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli tylko jedna struna sprawia kłopot, to zwykle pomaga wymiana, najlepiej na inny model. Jeżeli to nie pomoże to mamy po 20 zł tłumik na wilka który zakłada się na strunie za podstawkiem. Trzeba eksperymentalnie wybrać najlepsze miejsce. https://www.google.pl/search?num=10&hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1280&bih=844&q=violin+wolf+eliminator&oq=violin+wolf+eliminator&gs_l=img.12...2500.2500.0.5051.1.1.0.0.0.0.74.74.1.1.0...0.0...1ac.1.GOfbocjJY8I

27-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli słychać tylko na jednej strunie, to raczej wina struny. Może owijka się poluzowała. Jeżeli słychać na danym dźwięku na różnych strunach, to być może zaszła jakaś zmiana w skrzypcach. W czasie mrozów było ostatnio ekstremalnie suche powietrze przez dłuższy czas. Mogło to spowodować obniżenie akcji strun lub wewnętrzne naprężenia dające takie efekty. Być może prawidłowe nawilżenie pomoże. Można zastosować nawilżacz lub włożyć do futerału karotkę lub limonkę. Trzeba utrzymywać wilgotność w granicach 50%-65%. Jest to ważne szczególnie zimą podczas mrozów bo dogrzewanie powietrza z -10 na +20 stC powoduje spadek wilgotności poniżej 30%. Tak niska wilgotność jest zabójcza dla instrumentów, parkietów, blatów i mebli, bo drewno się kurczy i elementy przestają do siebie pasować.

28-12-2012, Od: Urszula Odpowiedz
Panie Jarku, dziekuje za odpowiedz, wlasnie wymienilam struny na bardzo dobre i problem pozostal. Tylko na tym jednym dzwieku. Wpadne do Pana po ten tlumik w przyszlym tygodniu.

28-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Ten dźwięk sprawia problemy w różnych pozycjach czy tylko w jednym miejscu na jednej strunie?

29-12-2012, Od: Urszula Odpowiedz
Tylko cis na strunie A , wszystkie inne są ok.

30-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Gdyby coś rezonowało we wnętrzu skrzypiec to cis grany na strunie D pewnie też byłby fałszywy. Może struna A jest ciut za nisko i łapie kontakt z podstrunnicą już za punktem oparcia palca. Wówczas minimalne podwyższenie podstawka pomoże, albo wyrównanie wilgotności do prawidłowego poziomu 50%-65%. Zimowy spadek wilgotności dość często powoduje samoczynne obniżenie strun.

20-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Weszła właśnie nowa dostawa skrzypiec Verona Custom w ciut jaśniejszej wersji. Znacznie poprawiono materiały i dokładność wykonania. Teraz osprzęt jest na hebanie, są lepsze smyczki i lepiej wypracowane i ustawione podstawki i prożki. Gra się na nich jeszcze lepiej. Zapraszam do zakupów. Cena jest bardzo atrakcyjna.

27-12-2012, Od: Mariusz Odpowiedz
Witam!
Jak zamówić tą lepszą wersję?

27-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystkie są już w nowej wersji

27-12-2012, Od: ktostam Odpowiedz
dusza ci wypadła?

27-12-2012, Od: ? Odpowiedz
tak:(

20-12-2012, Od: ? Odpowiedz
A jeśli dusza, ten kołeczek w środku zupełnie się poluzował, ,,lata'' w środku pudła, to czy lutnik może go ustawić? Mam skrzypce Stainery, i właśnie dusza wypadła.

21-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Można ustawić, ale zwykle jest to objaw poważniejszych problemów związanych z przechowywaniem skrzypiec w zbyt suchym powietrzu w sezonie grzewczym. Trzeba przejrzeć też inne elementy.

20-12-2012, Od: ? Odpowiedz
Panie Jarku, czy skrzypce Pengano Si Dark będą dobre dla osoby, która skończyła podstawową szkołę muzyczną i na tym kończy edukację. Do grania amatorskiego?

20-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Myślę że tak. To trochę zależy na jakim instrumencie się grało, bo jeżeli szkoła dobrze wyposażona to może mieli lutnicze instrumenty..? Wtedy przy przesiadce na skrzypce fabryczne odczuje się pewną różnicę. Jest wiele szkół które na etapie podstawowym korzystają z tanich instrumentów i wówczas będzie to podobnej kasy sprzęt.

20-12-2012, Od: ? Odpowiedz
Które skrzypce są lepsze, Pengano Si Dark czy Verony?

20-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Są bardzo podobne jakościowo. Pengano SI ma chyba ładniejsze wykończenie, lepszy smyczek i futerał, ale przez to są droższe.

20-12-2012, Od: ? Odpowiedz
No właśnie w szkole nie grała na czymś specjalnym. Czy przed nowym rokiem da radę oddać do was skrzypce do ustawienia? I Ile by to trwało?

20-12-2012, Od: Szerokość gryfu w gitarach Odpowiedz
Ciekawostka: Gitary klasyczne mają szerokie gryfy a gitary akustyczne wąskie, ale są dwa wyjątki:
Fender robi gitarę klasyczną z węższym gryfem dla Pań i osób o małych dłoniach. Jest to też świetna gitara młodzieżowa kiedy rozmiar 3/4 wydaje się za mały a 4/4 za duży.
Pengano robi zaś gitarę akustyczna z szerokim gryfem dla osób o grubych palcach, które męczą się na typowym akustyku.
Pytajcie o te modele w SPIN-ie 22-831-56-47

18-12-2012, Od: Basia€ Odpowiedz
Hej.Gram na skrzypcach już rok.Ale zainteresował mnie inny instrument-flet poprzeczny[oczywiście nie zamierzam rezygnować ze skrzypiec]nie mam wielu funduszy, dlatego narazie zamierzam kupić flet drewniany i zastanawiam się jaki .Widziałam na allegro za 76 zł ale sam.Tyle kosztuje flet drewniany,bo nie wieem i jakie są jeszcze dobre firmy drewnianych fletów za przyzwoitą cene .A no i żeby były dobre.Może ktoś gra....i mam nadzieję, że ktoś mi powie. I takie pytanie do pana Jarka;czy mógłby pan mi zaoferować ze swojego sklepu jakiś drewniany flet

20-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Akurat nie mam pod ręką, ale myślę że można na początek śmiało wybrać jakiś model Hohnera lub Yamahę.

17-12-2012, Od: oliwia Odpowiedz
czy gdybym kupila z tej strony skrzypce i kalafonię sposobem pobraniowym to przecież musialabym doplacić dwadziescia pięć złotych do skrzypiec ,a gdybym kupila te dwie rzeczy to i za to i za to musialabym dać pięćdziesiąt złotych to prawda

19-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jest jedna opłata za całą paczkę. Może być w niej wiele produktów.

17-12-2012, Od: Pokrzylinka Odpowiedz
Którego EverPlay'a lepiej wybrać seria 6xx czy seria 700? Dla osoby która nigdy wcześniej nie uczyła się grać.
Czy jeżeli kupię dzisiaj to paczka dojdzie do Wigilii?

19-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Lepiej 6xx lub ciemniejszy Soloist w tej samej cenie. Dojdzie.

15-12-2012, Od: Nina S Odpowiedz
czy musze podać maila bo go nie mam
...

19-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
A telefon jest? To wystarczy

13-12-2012, Od: Iwona Odpowiedz
Planuję zmienić córce skrzypce z 1/32 na 1/16. Zastanawiam się między modelami Pengano S Light i Sandner SV-300. Cena praktycznie ta sama, czy jest między nimi jakaś zauważalna różnica? Skrzypce są dla drobnej dziewczynki.
Ewentualnie jeszcze zastanawiam się nad Pengano SI Dark, które wstępnie wybrałam też dla starszego syna – 1/8, przesiadka z mniejszych Stentor 1400. Czy w przypadku skrzypiec 1/16 warto dołożyć 200 zł na droższe, czy Pełgano S Light lub Sandner będą brzmieniowo podobne w tym rozmiarze? Aktualnie 1/32 mamy metkowane jako Steinbach, kosztowały koło 300 zł i nie jestem z nich zbytnio zadowolona. Na etapie kupowania tych pierwszych moja wiedza była zerowa, teraz chciałabym bardziej świadomie dokonać wyboru.

14-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Z małego pudła i tak nie ma wielkiego brzmienia. Ważniejsze jest dokładne ustawienie, żeby nie sprawiały kłopotu. Całkiem nieźle wypada Everplay, bo są dość dźwięczne nawet w małych rozmiarach i dobrze ustawione. Pengano ma brzmienie jaśniejsze, bogatsze, więcej harmonicznych, a Sandner ciepłe, spokojniejsze, stonowane. Zależy co kto lubi. Nauczyciele raczej preferują Pengano, a rodzice Sandnera. Pengano SI w bezpośrednim porównaniu brzmi szlachetniej, tańsze modele nieco "pudełkowo"

14-12-2012, Od: Nina S Odpowiedz
jakie musze wiedzieć informacje kupując skrzypce z tej strony np;maila.....

14-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba tylko wiedzieć pod jaki adres ma trafić paczka i podać jakiś kontakt do siebie: telefon lub e-mail, a najlepiej i jedno i drugie.

13-12-2012, Od: aleksandra Odpowiedz
czy wysylka pocztowa jest lepsza niz pobraniowa mam niepewnosci bo na allegro wiem ze tam przesylka pocztowa jest ryzykowna jak sie cos zniszczy to wiem ze oni nie biorą za to odpowiedzialnosci a tu jak jest

14-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Pocztowa też może być pobraniowa. Trzeba rozróżnić dwie rzeczy. Kto przewozi - Poczta Polska lub kurier DHL. Jaki jest sposób zapłaty - przedpłata na konto lub pobranie (płatność przy odbiorze). Jeżeli cały czas ktoś jest obecny w ciągu dnia to lepszy jest kurier. Jeżeli nikogo nie ma, to musi być poczta i wtedy można odebrać paczkę w Urzędzie pocztowym. To z przewozem mamy wyjaśnione. Druga kwestia to sposób zapłaty: Można zaoszczędzić 5 zł płacąc z góry na konto przed wysłaniem paczki, albo zapłacić ciut drożej ale za to przy odbiorze paczki (pobranie). Jak kto woli.

13-12-2012, Od: Kamila Odpowiedz
Złożyłam przed chwilą zamówienie na skrzypce Sandner SV-300. Nie dostałam żadnego maila potwierdzającego, stąd nie wiem czy wszystko w porządku. Da się to jakoś sprawdzić?

14-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Potwierdzenie przychodzi zwykle w ciągu godziny od zamówienia. Oczywiście w godzinach pracy. Proszę sprawdzić mail.

12-12-2012, Od: kasia Odpowiedz
czy ktoś mógłby mi dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z z tą wysyłką 'za pobraniem' chce kupić z tej strony skrzypce chyba ta metoda jest najlepsza dla mnie ale nie zadużo o niej wiem

13-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Pobranie jest wtedy gdy kurier lub listonosz przychodzi z paczką i pobiera pieniądze. Nie trzeba wpłacać wcześniej na konto tylko płaci się za towar i przesyłkę przy odbiorze paczki. Potem przewoźnik wpłaca te pieniądze na konto sprzedawcy. Paczki za pobraniem są trochę droższe bo dochodzi ta dodatkowa usługa przekazania należności od kupującego do sprzedawcy.

11-12-2012, Od: Łukasz Odpowiedz
Sprzedam skrzypce 4/4 Carlo Giordano vs-2, stan bardzo dobry. Dodatkowo w zestawie pokrowiec na instrument, tłumik hotelowy, żeberko firmy KUN, kalafonia, smyczek, książka "Skrzypcowe ABC" Antoniego Cofalik. Zestaw mało używany z powodu utraty zapału do gry.
Cena zestawu 1150 PLN
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-skrzypce-4-4-carlo-giordano-vs-2-ID1Ypn9.html

10-12-2012, Od: Agata Odpowiedz
Pytanie do Pana Jarka, które skrzypce do nauki gry będą lepsze: Tonareli czy Hofner as-060-v student. Cenowo są do siebie zbliżone (ok 500zł) natomiast z opisu wynika, że tonareli potrzebują dodatkowego przygotowania a hofnery nie. Natomiast hofnery nie mają w zestawie mikrostroików.

10-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Z oznaczeniem AS to nie jest Hofner tylko Alfred Stingl by Hofner, a to spora różnica. Być może pochodzą z tej samej fabryki co Tonareli. Zwracam na to uwagę bo marki te silnie podkreślają swoją niemieckość czy amerykańskość a są to zwykłe chińskie skrzypce jak każde inne. W tej kategorii cenowej dobrze jest zrobić trochę poprawek i udoskonaleń w stosunku do wersji fabrycznej. Dlatego warto wybrać sklep który specjalizuje się w skrzypcach i rutynowo robi takie udoskonalenia przed sprzedażą. Dzięki temu dostajemy sprzęt lepszy niż przeciętny dla danej grupy cenowej. Kwestia samej marki jest tu drugorzędna, bo to tylko etykieta. O jakości i stosunku jakość/cena w dużym stopniu decyduje staranność ustawienia i przygotowania do gry. Większość sprzedawców w ogóle się na tym nie zna o czym świadczą dziesiątki skrzypiec sklepowych przynoszonych do poprawek.

09-12-2012, Od: anita Tru... Odpowiedz
zamierzam kupić ten instrument z tej strony ale wogóle sie nie znam ....jak sie kupuje te skrzypce[everplay 6xx]a dlatego że nie mam zielonego pojęcia ,proszę o pomoc .Może ktoś kupował z tej strony skrzypce prosze o pomoc tak mi sie podobają...

10-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba kliknąć wybrany model "Do koszyka", tam wypełnić adres i wybrać sposób dostawy. W przypadku kuriera musi ktoś być obecny w ciągu dnia, żeby odebrać paczkę. Przesyłkę pocztową można odebrać w Urzędzie Pocztowym. Jeżeli wybierze się "za pobraniem" to płaci się przy odbiorze paczki. Trzeba naszykować odpowiednią kwotę.

08-12-2012, Od: Ewa Odpowiedz
http://skrzypce.pl/products/verona.html
Czy są to skrzypce warte uwagi? Dla kogoś kto grał 3 lata i chce to robić tylko dla hobby, jak ma czas, dla brzmienia? Proszę o odpowiedź :)

10-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Brzmią bardzo ładnie. Oczywiście zależy kto gra, bo wiele zależy od umiejętności. Przy słabej technice nawet na Stradivariusach za milion kosmodolców można niemiłosiernie rzęzić, a przy dobrej cudownie zagrać nawet na tańszych skrzypcach.

08-12-2012, Od: anita Odpowiedz
jakie polecielibyście mi skrzypce;everplay,pengano czy stentor i jaka cena

10-12-2012, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy od posiadanego budżetu. Im droższy instrument tym lepsze materiały i dokładniejsze wykonanie, a więc gra się łatwiej i przyjemniej. W tanich modelach bardzo udane są Everplay, w średnich Pengano a w nieco droższych np. Padova.


Wyświetlono wiadomości 6901-6950 z 13484  Wstecz  Dalej