Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8056  Wstecz  Dalej

06-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Już pisałem o tym. Białe są znacznie gorsze niż te super tandetne które mamy po 179 zł. Przede wszystkim to nie są instrumenty. Kojarzysz w sklepach IKEA są na meblach sztuczne telewizory, radia, komputery i inny sprzęt. Wyglądają jak prawdziwe. Podobnie jest z takimi tanimi skrzypcami. To są tylko rekwizyty, choć ludzie usiłują je sprzedawać jako instrumenty. Niestety nie nadają się one do użytku. Znajomy klient próbował i co miesiąc wydawał 50 zł na usprawnienia, korekty, wymiany elementów, aż w końcu je spalił ze wściekłości bo ciągle źle działały.

08-04-2012, Od: wera Odpowiedz
a to dziwne co pan pisze bo te biała z allegro sa ok ,one sa niemieckiej firmy yago chyba ,warte sa 350 zł ,sprzedają za polowe ceny na youtube sa próby jak one grają ,ładnie brzmią ,sporo osob je kupuje ,pan chyba nie miał ich w reku i w swojej ofercie i pisze co panu slina na jezyk przyniesie ...

:)

10-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Owszem miałem w ręku. Nagranie zawsze da się spreparować tak żeby brzmiało efektownie, o ile to faktycznie gra ten wyrób instrumentopodobny. Proszę mi łaskawie wskazać dane tej "niemieckiej" firmy i sklep gdzie są one dwa razy droższe. Nie da się bo jest to ściema. Nie ma takiej firmy. Proszę pomyśleć logicznie. Zwykłe drewno na skrzypce kosztuje w Europie ok. 1000 zł, a praca niemieckiego lutnika 10 tys zł miesięcznie. Skrzypce robi się trzy tygodnie. Jak u licha może ta niemiecka firma robić skrzypce po 170 zł? Odpowiedź jest prosta - to robi chińska firma.
To że sporo osób kupuje? To oczywiste - Im większy bubel i tańsze badziewie tym więcej osób kupuje. Nie ma na to rady. To jest taki owczy pęd do wyrzucania pieniędzy w błoto. Proszę spojrzeć na kołki - plastik! W elemencie który pracuje na ścieranie i ma utrzymać prawidłowy strój. To samo żabka w smyczku czy guzik który przenosi duże naprężenia. Życzę powodzenia w strojeniu.

10-04-2012, Od: aneta Odpowiedz
no a czy ever play stanieją a jak nie to ja proszę aby staniały

10-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie warto żeby staniały, bo wówczas jakość się pogorszy. To jest cena w sam raz dobrana tak, żeby starczyło na przyzwoite materiały i wykonanie. Tańsze wykonanie oznacza brak możliwości grania. Cena jak za tą jakość jest bardzo dobra. Jest to praktycznie najlepszy współczynnik jakości do ceny. W galeriach i salonach te same skrzypce kosztuję o ponad 100 zł więcej, więc nie można powiedzieć, że skrzypce te są tu za drogie. Marże są małe, a cena i jakość optymalna.

27-03-2012, Od: =) =) =) Odpowiedz
=) =) =) =) =)
;) ;) ;)

28-03-2012, Od: marian Odpowiedz
to twoja odpowiedz? dziwne
jak nie masz info to po co zabierasz głos

one kosztuja 300-350 zł

grał ktos na tych skrzypcach? białych ? niemiecka firma chyba yago

28-03-2012, Od: Marek Odpowiedz
1. Proponuję wyszukać w Niemczech: http://www.google.pl/search?q=yago+violin+site:.de
2. Jeżeli to firma handlująca grilami, drutem kolczastym, skarpetkami i skrzypcami to omijać z daleka.
3. W instrumentach akustycznych radzę unikać zamalowanego drewna, bo wiadomo co jest pod taką farbą - odpady. Jak producentowi zagrzybi się lub zsinieje drewno to wypuszcza serię skrzypiec czarnych, białych, niebieskich. Dzięki temu pozbywa się odpadów. Słoje drewna muszą być widoczne bo wtedy wiemy co kupujemy.
4. Dodatkowa warstwa farby zawsze psuje brzmienie

08-04-2012, Od: ? Odpowiedz
czyli twoim skromnym zdaniem ta firma yago trabki,flety ,klarnety,saksofony itp tez ma do bani ? :)


http://yago-music.pl/Raty.htm

08-04-2012, Od: era Odpowiedz
a to dziwne co pan pisze
czy kolor skrzypiec ma takie duze znaczenie ?
jak ktos chce to niech sobie ku nawet różowo białe skrzypce albo niech sobie pomaluje po swojemu :)
a skrzypce brązowe ,drewniane,nie sa malowane ? widze sporo takich malowanych ....

08-04-2012, Od: ina Odpowiedz
o własnie tu widac dobrze skrzypce brazowe malowane ,swieca sie jak psu jajca :) i co ? graja i sa ok ,wiekszosc skrzypiec jest malowana ,chocby lakierem ,a gitary to co? pudła gitar sa malowane i grają pieknie :)

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Violin_VL100.jpg&filetimestamp=20070706163511

08-04-2012, Od: tan Odpowiedz
no i pewnie te białe skrzypce u skrzypaczki May to sa do bani a wymiata na nich jak mało który skrzypek :)http://www.youtube.com/watch?v=XTHKQvFBS80&feature=related

07-04-2012, Od: Mateusz Odpowiedz
Czy skrzypce mogą zostać wysłane przez kuriera?

07-04-2012, Od: ... Odpowiedz
Dobrze zabezpieczone - tak. W tym sklepie nie ma z tym problemu, docierają całe i w idealnym stanie.

04-04-2012, Od: ? Odpowiedz
czy skrzypce które brzmią trochę jak harmonijka to są jakieś gorsze? Szczególnie na nagraniu np. z dyktafonu.

06-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Dobre nagranie skrzypiec to bardzo trudna sprawa. Nawet profesjonalne studia nagraniowe mają z tym problem i nie zawsze to wychodzi.

04-04-2012, Od: basia... Odpowiedz
co to są skrzypce akustyczne?

06-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Instrumenty które mają pudło rezonansowe są akustyczne. Na naszej stronie wszystkie są akustyczne.

03-04-2012, Od: aneta Odpowiedz
czy skrzypce Ever play są dobre :} te 4/4 dla mojej 10 letniej córki

03-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli wzrost powyżej 154 cm to 4/4. Jeżeli mniej to raczej 3/4.

04-04-2012, Od: aneta Odpowiedz
a czy skrzypce mogą być zadórze tak aby miała na dużej

03-04-2012, Od: ola Odpowiedz
które skrzypce są dobre dla dzieci? tak za 300zł

03-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Everplay, te za 290 zł

03-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Kupiłam tu niedawno skrzypce Verona i nauczycielka stwierdziła, że są bardzo dobre dla początkujących skrzypków, także polecam ! :)

02-04-2012, Od: ? Odpowiedz
czy skrzypce z półki 650zł nadają się do gry w kościele?

02-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Każde się nadają, zwłaszcza jak ktoś ładnie gra. Ja kiedyś grałem w kościele na gitarze za 100 zł i było OK. Potem proboszcz zasponsorował 10 razy droższą Musimę i dobre struny i było jeszcze bardziej OK. Trzeba grać na tym co się ma. Nie zniechęcać się tym że ktoś ma skrzypce za 6 tys zł. a ja mam tylko takie tanie. Znajomy brał dwa lata temu J&D za 250 zł ćwiczył systematycznie godzinę dziennie i teraz grywa na koncertach. Nie zmienił skrzypiec na lutnicze. Mały budżet nie jest przeszkodą, bo znacznie więcej zależy od zapału do ćwiczeń niż od instrumentu.

03-04-2012, Od: ? Odpowiedz
Bardzo dziękuję!! :)

03-04-2012, Od: aneta Odpowiedz
potrzeba mi szyba wiadomość:}

01-04-2012, Od: Paulina Odpowiedz
Witam. Mam pytanie głównie do pana Jarka, ale także chętnie poczytam opinie innych. Mam dylemat co do kupna, zastanawiam się między: Corelli, Veroną, Pengano S Light a Sander SV-300. Zamierzam się dopiero uczyć (dla własnej przyjemności), ale chciałabym mieć go na dłuższy okres, dlatego proszę o wskazówki co do jakości. :) Bedę bardzo wdzięczna i zaznaczę, że mam przeznaczone na wydanie ok. 500 zł ale jeśli mam dopłacić jakieś 100zł a będzie to duża różnica to jestem skłonna. Czekam na wskazówki. :) PS. Gdy kurier dostarczy przesyłkę można dopiero w tedy sprawdzić i zapłacić? Jak dostaje się potwierdzenie i gwarancję?

02-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie chcę nic sugerować, bo są to wszystko modele z tej samej półki jakościowej. Nie ma więc wyraźnego faworyta. Także nauczyciele którzy wybierają u nas na miejscu instrumenty dla uczniów dokonują bardzo różnych decyzji. Jednemu się podoba jeden model, drugiemu inny.
> chciałabym mieć go na dłuższy okres, dlatego proszę o wskazówki co do jakości
Jeżeli ważny jest czas użytkowania pomiędzy remontami to proponuję wybrać osprzęt w pełni hebanowy i dbać o stałą wilgotność 50-60%. Heban to twardsze drewno niż buk czy klon, a więc takie elementy jak podstrunnica czy kołki narażone na działanie sporych sił i tarcia wytrzymają około 10 lat do remontu, a inne powiedzmy 7 lat. Jednak nie ma nic darmo. Heban jest stosunkowo drogi. Skrzypce takie jak Verona nie są na hebanie, ale dzięki temu więcej środków poszło na precyzję wykonania i jakość innych materiałów co dobrze wpłynęło na brzmienie. Mimo braku hebanu są to skrzypce często wybierane przez kupujących.

02-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
W przypadku firm kurierskich prawo przewozowe mówi, że odbiorca może otworzyć paczkę gdy zostanie przeniesione na niego prawo własności, czyli dopiero wtedy gdy podpisze odbiór danej przesyłki, a w przypadku pobrania najpierw dokona zapłaty za przesyłkę. To jest wymóg prawny taki sam dla wszystkich firm. Zawartość przesyłki można sprawdzić w obecności kuriera i w razie problemów spisać protokół strat. Polecam sprawdzenie szczególnie wtedy gdy widać na zewnątrz ślady uderzeń.
Jeśli chodzi o sprawdzanie przed zapłatą to Wyjątek stanowi Poczta Polska która oferuje specjalną usługę komisyjnego otwarcia w Urzędzie Pocztowym. Jest to droga i nie praktyczna usługa. Konieczne jest zgłoszenie przed nadaniem i opłacenie z góry kosztów usługi otwarcia, samej paczki oraz ubezpieczenia od zwrotu. To może być ok. 35 zł.
Generalnie nie ma potrzeby sprawdzania przesyłki przed zapłatą ponieważ nie ma możliwości poniesienia strat. Przesyłka jest ubezpieczona, towar jest na gwarancji (2 lata), a w razie niezadowolenia jest 10 dni na zwrot. Zwracana jest pełna cena towaru jeżeli nie nosi on śladów użytkowania.

02-04-2012, Od: Paulina Odpowiedz
Kolejność nie miała znaczenia gdy pisałam o sprawdzeniu i zapłacie :) ale bardzo dziękuję za odpowiedź, myślę że w niedługim czasie złoże zamówienie.
Czy zostanę powiadomiona wcześniej którego dnia dostarczona zostanie przesyłka (przedział godzin także)? Bo nie chciałabym, żeby kurier pocałował klamkę.

02-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Znany jest dzień dostawy, nie jest znana godzina. Najlepiej zamawiać pod adres gdzie ktoś jest obecny w ciągu dnia.

02-04-2012, Od: CD. Odpowiedz
Ach i jeszcze jedno, przepraszam że tak męczę... Dlaczego skrzypce Corelli dla leworęcznych są 200 zł tańsze od tych dla praworęcznych? Czy to dlatego, że rzadko kupowane są takie modele? Bo ja jestem leworęczna ale jak pomyślę o pozycji trzymania to mam mętlik: niby i tak mi pasuje i tak (co śmieszne gram na gitarze dla praworęcznych) więc chyba pozostaje mi jedynie sprawdzić u kogoś jak wygodniej leży...

02-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma żeberka ani drugiego smyczka. Fakt też, że są rzadko kupowane. Jeżeli gitara praworęczna pasuje i jest trzymana typowo (a nie jak u Jacka Kaczmarskiego cienkimi strunami do góry), to skrzypce też powinny być praworęczne. Będzie jak sądzą łatwiejsza przesiadka, bo lewa ręka już umie naciskać struny.

02-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Jestem leworęczna, gram na praworęcznych i nie ma różnicy :)

30-03-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Gdyby każdy sklep obsługiwał klienta tak jak ten, to byłabym wniebowzięta! Szybka transakcja, bardzo dobry kontakt i skrzypce już na drugi dzień w celującym stanie. Naprawdę dziękuję :)

31-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Również dziękuję, staramy się działać najlepiej jak to możliwe :-)

30-03-2012, Od: Renata Odpowiedz
Żeberko do skrzypiec 1/4 , które by pan polecił, nie muszę być te najdroższe i czy są w Waszym sklepie?. Jakie są koszty wysyłki takiego żeberka

31-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Koszty można sprawdzić wrzucając cokolwiek do koszyka.

31-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Wolf Forte Secondo kosztuje 93 zł 1/4-1/2. Z tańszych po 28 zł jest HOX. Dobry bo daje się nisko ustawić, ale ma dość delikatne zawiasy. Trzeba ostrożnie zakładać. Drugie żeberko jakie mamy w tym rozmiarze to LP, też 28 zł. Mocne, ale trochę wyższe. Sprawdzi się przy dłuższej szyi.

28-03-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Dlaczego na Allegro Verona jest droższa? Jakaś różnica? :/

28-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Cena instrumentu jest ta sama. Po prostu sprzedaż na Allegro wiąże się dodatkowymi kosztami i dlatego ceny na Allegro będą wyższe. Koszt wystawienia na Allegro z wyróżnieniem to 10 zł, prowizja od sprzedaży 22 zł.
Niektóre skrzypce wystawiamy w tej samej cenie traktując wydatki na Allegro jako koszty reklamy. Akurat Verona nie wymaga dodatkowego reklamowania.

28-03-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Jest jakieś potwierdzenie na maila o zamówieniu?

28-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, są potwierdzenia ręczne na mail w ciągu kilku godzin. Unikamy automatów, aby nie generować spamu.

28-03-2012, Od: ... Odpowiedz
W porządku :)

28-03-2012, Od: ... Odpowiedz
I co? Takie same futerały w Veronie?\

28-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Takie same - szare z lekkim odcieniem niebiesko fioletowym.

26-03-2012, Od: ... Odpowiedz
Jakieś informacje odnośnie transportu Verony?

28-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Już są


Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8056  Wstecz  Dalej