Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8978  Wstecz  Dalej

22-07-2013, Od: Marta Odpowiedz
Na etapie rozmiaru 3/4 dzieci często przechodzą skokowy wzrost, więc zwykle jest to rozmiar najkrócej grany, bywa że tylko rok. Dlatego nie warto tu wiele inwestować, lecz zaoszczędzić środki na 4/4. Sporo zależy też od stopnia zaawansowania. Bywają dzieci które w 4 klasie są w stanie wykorzystać zalety droższego instrumentu, a są takie którym wystarczą tańsze skrzypce. Tak jak było pisane niżej można rozważyć średni model Stentora 1542. Można zapytać na skrzypce.pl, bo ostatnio była niezła promocja na ten model. Może jeszcze mają.

18-07-2013, Od: OLA Odpowiedz
No właśnie ja zakupiłam te skrzypce za 1300 zł i być może się pospieszyłam.Tak jak mówisz w zestawie nie było futerału, ale sklep dorzucił.
Jednak dla mnie ważniejszy jest instrument niż opakowanie.Myślę jednak, że w porównaniu do skrzypiec Verona Custom, które miała wcześniej to jakaś różnica w dżwięku brzmienia będzie.Dziękuję Ci za ODPOWIEDZ!

17-07-2013, Od: OLA Odpowiedz
Co sądzicie o skrzypcach STRUNAL 920 3/4?

18-07-2013, Od: Aga Odpowiedz
To jeden z podstawowych modeli uczniowskich z dolnej-średniej półki. Dokładnie trzeci od dołu. Najsłabsze tanie modele to 15.., 16.. (kilka wersji wykończenia) i potem właśnie grupa 920 i 29. Lepsze są modele zaawansowane serii 17.. 19.. i 20.. a całkiem dobre te z cyfrą 3 na początku.
Dwie uwagi: Skrzypce Strunal są oferowane standardowo bez żadnych dodatków. Trzeba dokupić smyczek i futerał. Zdarza się że sklep skompletuje całość, ale zwykle są to komplety nie firmowe tylko luzem dobrane. Druga uwaga jest taka że Strunal wymaga przygotowania zwłaszcza że na polskim rynku jest cała masa egzemplarzy niepełnowartościowych z przeceny i wyprzedaży fabrycznej o czym sprzedawcy nie wspominają. Dlatego za pełnowartościowy i dobrze przygotowany do gry model 920 trzeba zapłacić 1300 zł, a ten sam model z odrzutów i wymagający poprawek już tylko 800 zł. A przecież w tej cenie można nabyć średni model Stentora 1542 wraz z całym kompletem. Z rozmiary 3/4 szybko się wyrasta, więc może lepiej trochę zaoszczędzić i potem dołożyć do docelowych 4/4.

16-07-2013, Od: :) Odpowiedz
Dziekuje za odpowiedzi, a jak myslicie, czy te skrzypce sa ustawione do gry?
http://tablica.pl/oferta/skrzypce-ID3b2lP.html#f4096468ae

16-07-2013, Od: Marcin Odpowiedz
Nie są ustawione tylko prosto ze zwykłego salonu. Widać że na prożku struny są nierówno rozmieszczone i za wysoko. Podstawek też można poprawić. Pewnie dlatego ta osoba zniechęciła się do grania. Niby 400 zł to zmyślona kwota, żeby 200 zł prezentowało się lepiej. Typowa cena detaliczna tego modelu nie przekracza 300 zł. Po futerale można poznać że to model nie z tego roku, natomiast nie bardzo wiadomo jaki to rozmiar.

16-07-2013, Od: Michał Odpowiedz
Jak sądzicie, opłaca się kupować smyczek do 300 zł, czy warto, czy poczekać i kupić za więcej ?

15-07-2013, Od: muzycznaa:D Odpowiedz
jakie skrzypce lepiej kupić? nowe tutaj every play czy używane? słyszałam,żelepiej kupić używane, bo wtedy skrzypce są już bardziej "rozegrane" do gry.. proszę o szybką odpowiedź! pozdrawiam :)

15-07-2013, Od: Piotrek Odpowiedz
Jest prosta zasada: lepiej kupić droższe niż tańsze, bo będzie lepszy materiał i dokładniejsze wykonanie. Natomiast na rozegranie nie ma sensu zwracać uwagi, bo pogra się miesiąc lub dwa i nowe też będą rozegrane. Jeżeli zestaw Everplay kosztuje 300-400 zł z futerałem i niezłym smyczkiem to same skrzypce trzeba liczyć 150 zł. Co dostaniemy z używanych instrumentów za 150 zł? Tylko skrzypce zużyte wymagające kosztownego remontu, albo jakieś ruskie buble. Nie ma to sensu. Jeżeli kupować stare używane to nie tańsze niż 1500 zł i bezwzględnie zrobić przegląd u lutnika przez zakupem. Z nowych polecam ten wyższy model Everplaya http://www.skrzypce.pl/products/VN-20.html lub Sandner http://www.skrzypce.pl/products/sandner_SV_300.html

15-07-2013, Od: muzycznaa:D Odpowiedz
a co Pan Panie Piotrze sądzi o tych tańszych every playach?
http://www.skrzypce.pl/products/EP.html
lub http://www.skrzypce.pl/products/EV700.html
choć jestem przekonana do tych 6xx :)

16-07-2013, Od: Piotrek Odpowiedz
EV-700 najsłabsze, 6xx dobre, VN20 najlepsze z tych trzech.

15-07-2013, Od: Aga Odpowiedz
Co sądzicie o skrzypcach yamaha?

15-07-2013, Od: Maja Odpowiedz
Można polecić. Nie schodzą poniżej pewnego poziomu, ale też trochę przepłaca się za markę. Można spokojnie wyszukać coś równie dobrego a sporo tańszego, lub w tej samej cenie a nieco lepsze. Np. Antyk lub Sandner CV-4.

15-07-2013, Od: :) Odpowiedz
A jak jest z Ever Playami? Z czego zrobiona jest podstrunnica, kołki, podbródek? Czy w ogóle kołki trzymają strój? Teraz widzę weszły jakieś takie pomarańczowego koloru. Bo miałam kiedyś ever playe, ale osprzęt chyba był z plastkiu,i mi stroju nie trzymały, natomiast brzmienie bardzo fajne, głębokie i donośne. Ze względu na to brzmienie to można się zdecydować na ever play violin ;)

15-07-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Materiał zależy od modelu. W tańszych osprzęt jest bukowy, w droższych heban lub bukszpan. Na przestrzeni kilkunastu lat nigdy w tej marce nie było plastikowych kołków. W ostatnim roku wprowadzono taki super tani model za 90 zł (220 zł z futerałem i smyczkiem). W nim pojawiają się jakieś plastiki w żabkach od smyczków, ale kołki chyba nadal drewniane. Testowaliśmy je, ale to już zbyt duża oszczędność. Tak tanie polecam tylko do dekoracji.
Z modeli typowych do grania nigdy nie ma problemów z kołkami i trzymaniem stroju, chyba że ktoś nie umie się posługiwać lub nie dba. Wystarczy stosować co jakiś czas odpowiednią pastę do kołków i wówczas ładnie trzyma całkiem jak w dużo droższych instrumentach. Trzeba też zwracać uwagę na sposób nawinięcia strun oraz smarować grafitem rowki prożka.

13-07-2013, Od: :) Odpowiedz
Jak myślicie, czy te skrzypce naprawdę mogą mieć świerkową płytę wierzchnią i klonową płytę spodnią, oraz hebanową podstrunnicę?

http://allegro.pl/skrzypce-1-2-klasyczne-nowe-niemiecka-jakosc-akces-i3392416768.html

14-07-2013, Od: Agata Odpowiedz
Tutaj te same zdjęcia i pisze że to lutnicze: http://allegro.pl/show_item.php?item=3380818967
A widać że to najtańszy chiński model fabryczny. Wielka ściema.

15-07-2013, Od: :) Odpowiedz
Bo wiecie, jakieś 1,5 roku temu zamówiłam właśnie te skrzypce, a sprzedawca ten z allegro(stojan coś tam) przysłał mi te:
http://allegro.pl/skrzypce-4-4-nowe-model-deluxe-niemiecka-jakosc-i3399460235.html
Ale to masakra,bo to dźwięku nie mają, klucze nie trzymają, a dusza wnet po prostu sama wypadła o-O.Gościu jak dzwoniłam z reklamacjami, to się wykręcał jak mógł, w końcu powiedział, że nie ma czasu na takie rozmowy,o! Sprzedałam te skrzypce jakiemuś panu do dekoracji, bo tak chciał. Natomiast na tablicy pani oferuje sprzedaż takich Staggów:
http://tablica.pl/oferta/sprzedam-nowe-niuzywane-skrzypce-ID288cN.html
wydaję mi się, że wyglądają jak te od stojana z allegro, może od niego je kupiła,że nie są lutnicze, to na pewno, ale może przynajmniej da się na nich grać, kurde no, bo mi się bardzo podobają, byle by nie były ze sklejki.

Stojan oprócz zdjęć tych staggów daje film jak brzmią, ale czy one tak mogą brzmieć? no bo super brzmią,wyglądają jak te ze zdjęć:
http://www.youtube.com/watch?v=VcRd6Q7VD-g

15-07-2013, Od: Magda Odpowiedz
Brzmienie na nagraniu zależy przede wszystkim od umiejętności muzyka i od umiejętności realizacji dźwięku. Tylko w minimalnym stopniu zależy od brzmienia skrzypiec. Dlatego bardzo łatwo o pomyłkę przy ocenie brzmienia z nagrania. Na nagraniu może to wydawać się ładne, a przy uchu może brzmieć fatalnie. I odwrotnie - doskonałe skrzypce Srtadivariusa warte miliony mogą brzmieć fatalnie na nagraniu. Nie należy się sugerować próbkami dźwięku. Z próbek nie dowiemy się czy skrzypce dobrze stroją, jak pracują kołki, czy brzmienie realne jest przyjemne, czy skrzypce są dobrze ustawione, czy łatwo się gra, czy nie są krzywe itd itp. W przypadku tanich skrzypiec najważniejszy jest dobry sprzedawca który przygotuje instrument i odrzuci buble.

14-07-2013, Od: Marek Odpowiedz
To wygląda na najtańsze skrzypce marki Stagg wykonane w Chinach. Chyba nie zgadza się podany producent, nie są one lutnicze, nie są wyższej klasy, nie są niemieckie. Podstrunnica barwiona a nie żaden heban, co widać wyraźnie na zdjęciach. Temat był kilka razy poruszany. Allegro potwierdziło, że można sprzedawać tombak i napisać w opisie, że to szczere złoto. Serwis nie ingeruje jeżeli kupujący nie zorientuje się że został oszukany.

15-07-2013, Od: :) Odpowiedz
tu mam do sprzedania takie skrzypce, ale do ustawienia i poprawy u lutnika, jakby ktoś chciał;)
http://tablica.pl/oferta/skrzypce-stainer-4-4-cena-do-ustalenia-ID1HHsX.html

07-07-2013, Od: Piotr Odpowiedz
Witam,
Chciałbym u Państwa zakupić skrzypce 4/4,
odpowiednie do rozpoczęcia nauki. Zależy mi, w miarę możliwości na dobrej jakości wykonania i ciepłym brzmieniu. Cena do 600 zł. Z góry dziękuję za odpowiedź.

14-07-2013, Od: Sylwia Odpowiedz
Mam do sprzedania skrzypce 3/4 za 800 zł ;) email : violet.jewd@vp.pl

07-07-2013, Od: Marek Odpowiedz
Wybór jest prosty: Ciepłe brzmienie i dobra jakość to Sandner. W pewnym zakresie można docieplać brzmienie także strunami, np: THOMASTIK SUPERFLEXIBLE. Tu jest wykres: http://dsl.siedziba.pl/allegro/sound_chart.jpg Podobny wykres jak dla strun można zrobić dla skrzypiec. Sandner właśnie by się znalazł na dole wykresu z dość ciepłym brzmieniem. Dla zwolenników brzmień jasnych, brylantowych raczej polecił bym Pengano lub Everplay, przy czym Everplay i Stentor bardziej na prawo w kierunku brzmienia czystego. Po lewej stronie wykresu z dużą zawartością harmonicznych można dać Corelli, które sprawdzą się także w muzyce folkowej, ludowej, nowoczesnej, shanty, irlandzkiej. Do klasyki raczej Sandner.

13-07-2013, Od: dziewczynka Odpowiedz
Kupię skrzypce 4/4. tak za 300 zł. proszę o oferty :)

13-07-2013, Od: ? Odpowiedz
Witam! Mam do sprzedania ładne skrzypce tanio 800 zł zakupione były w sklepie muzycznym za 1500 zł wiec cena jest odpowiednia moim zdaniem ;)) prawie wgl nie uzywane jak nowe ;) ZADNYCH WAD ! rozmiar skrzypiec 3/4 zdjecia moge wysłąc emailem ;) Jesli jest ktos zainteresowany prosze pisac na email " violet.jewd@vp.pl

13-07-2013, Od: JUstyna Odpowiedz
a mozna wiedziec jakiej firmy?

13-07-2013, Od: Sylwia Odpowiedz
Przepraszam za spam ale pare razy mi sie dodało ;)

07-05-2013, Od: Karo Odpowiedz
Dzień dobry,
nie grałam nigdy na skrzypcach (oprócz paru razy gdy pożyczałam od znajomych, żeby sobie spróbować coś zagrać), jednak grałam na wiolonczeli przez 7 lat w szkole muzycznej. Chciałabym się zapytać, czy skrzypce Corelli byłyby dla mnie odpowiednie. Chodzi mi o to, że mój słuch jest wyczulony i skrzypce, które mają nienajlepsze brzmienie raczej się nie będą nadawały. Budżet jest do ok. 1000zł (chciałabym grać tylko amatorsko).

13-07-2013, Od: Sylwia Odpowiedz
Witam! Mam do sprzedania ładne skrzypce tanio 800 zł zakupione były w sklepie muzycznym za 1500 zł wiec cena jest odpowiednia moim zdaniem ;)) prawie wgl nie uzywane jak nowe ;) ZADNYCH WAD ! rozmiar skrzypiec 3/4 zdjecia moge wysłąc emailem ;) Jesli jest ktos zainteresowany prosze pisac na email " violet.jewd@vp.pl

08-05-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Skrzypce fabryczne są 10 razy tańsze od lutniczych. To jest tak jak z każdym produktem. Czy to jest instrument, czy dom, czy kiełbasa to jeżeli kupujemy produkt 10 razy tańszy musimy się liczyć z pewnymi kompromisami pod względem jakości surowców i sposobu wykonania. To zaś wiąże się z właściwościami danego produktu. Jeżeli ktoś ma ponadprzeciętny słuch i grał na instrumentach lutniczych, to odczuje różnicę w stosunku do skrzypiec fabrycznych.

Drugi problem jest taki, że każdy słyszy trochę inaczej. Przychodzą dwie osoby i jedna wybiera jeden instrument a druga inny. Ktoś mówi że brzmienie danego instrumentu jest słabe, a inna osoba jest zachwycona. Trudno więc zdalnie coś doradzić, poza generalną zasadą, że im droższy instrument tym lepiej brzmi, bo jest zbudowany z lepszych materiałów i z większą precyzją.

Co mogę doradzić z tanich skrzypiec do tysiąca złotych? Klienci dość często wybierają na podstawie odsłuchu i testów skrzypce Sandner SV-6 lub Pengano SI. Są na prawdę dobre. Jeżeli jednak wymagania okażą się jeszcze większe to trzeba niestety znacznie przekroczyć budżet tysiąca złotych i pokusić się przynajmniej o jakąś manufakturę ze średniej półki.

13-07-2013, Od: Sylwia Odpowiedz
SPRZEDAM TANIO SKRZYPCE ! rozmiar 3/4 ! za 800 zł jak nowe prawie wgl nie uzywane moge przesłac zdjecia skrzypiec ;) Email violet.jewd@vp.pl

13-07-2013, Od: Sylwia Odpowiedz
Witam! Mam do sprzedania ładne skrzypce tanio 800 zł zakupione były w sklepie muzycznym za 1500 zł wiec cena jest odpowiednia moim zdaniem ;)) prawie wgl nie uzywane jak nowe ;) ZADNYCH WAD ! rozmiar skrzypiec 3/4 zdjecia moge wysłąc emailem ;) Jesli jest ktos zainteresowany prosze pisac na email " violet.jewd@vp.pl

13-07-2013, Od: Justyna Odpowiedz
powiedzcie mi jakie skrzypce w granicach 1000-1400 kupic dla dziecka. Chodzi mi o 3/4.

13-07-2013, Od: Sylwia Odpowiedz
Witam ! mam idealne skrzypce do nauki dla dziecka rozmiar 3/4 prawie wgl nie uzywane jak nowe ! za 800 zł kupiłam je w sklepie muzycznym za 1500 zł wiec jak dla mnie atrakcyjna cena ;) moj email : violet.jewd@vp.pl

13-07-2013, Od: PIotrek Odpowiedz
Czy skrzypce manufakturalne są lepsze od Hofnera

13-07-2013, Od: Aga Odpowiedz
Witam, chciałabym się dowiedzieć, które skrzypce są lepsze Hofner czy Strunal?

08-07-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Dzień dobry,
chciałabym zupełnie amatorsko zająć się nauką gry na skrzypcach. Czy EverPlay za 296 złotych będzie dobrym wyborem?

13-07-2013, Od: Kasia Odpowiedz
Ok, dziękuję za odpowiedzi.
Ale mam jeszcze jedną wątpliwość. Preferuję wysyłkę Pocztą Polską. Mogę spokojnie zamówić paczkę obsługiwaną przez tę instytucję?

11-07-2013, Od: Monika Odpowiedz
Potwierdzam! Kupiłam jakieś 3 tygodnie temu! I bardzo dobrze mi się na nich uczy! :) Moja nauczycielka też powiedziała, ze jak na taką cenę to bardzo dobre.

09-07-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Tak, spokojnie wystarczy na początek nauki.

11-07-2013, Od: Gabi Odpowiedz
da mi ktoś jakieś nuty na ślub z zapisem 1 2 3 4 ... a h c d...
prosze bardzo mi sa potrzebne

01-07-2013, Od: basia1 Odpowiedz
Czy wie ktoś czy są na Żoliborzu państwowe szkoły muzyczne II stopnia?

11-07-2013, Od: Monika Odpowiedz
Szkoła Muzyczna nr 4 im. Karola Szymanowskiego

11-07-2013, Od: Monika Odpowiedz
Ja kupiłam skrzypce Everplaya za 296 złotych z pokrowcem i kalafonią. Firma skrzypce.pl to bardzo solidna firma!! Szczerze polecają lub odradzają produkt. Nie oszukują. Widać, ze zależy im na kliencie! Skrzypeczki miały tylko jeden mankament. Struna była źle założona przy ślimaku, tj. nakładała się na drugą. A poza tym jest ok. Dźwięk też całkiem w porządku:) Bardzo polecam i skrzypce i tę firmę! To tak chciałam opinię wystawić! Pozdrawiam sprzedawców!:D

09-07-2013, Od: Andzia Odpowiedz
Znalazłam to całkiem pomocne forum, ale jeszcze się w nim gubię troszkę ^^
chciałam Was prosić o radę, jakie skrzypce na początek tak do 400zł, coś koło tego.. mam 15 lat i ogólnie to wiem, że dość późno, ale myślę, że jeśli się chce to się da.. grałam już rok na skrzypcach w ognisku,i potem jak startowałam do muzycznej to mnie nie przyjęli, bo byłam o rok za stara ;c zrzucono mnie na akordeon, ale teraz zebrałam się w sobie i chcę grać na skrzypcach!
możecie mi tu rzucać oferty od razu, chętnie obejrzę C:
pozdrawiam i dziękuję ;)

11-07-2013, Od: unaa Odpowiedz
a co sądzicie o skrzypcach z firmy Henglewscy?

11-07-2013, Od: Aga Odpowiedz
Nie bierz Tonelli bo futerał dobry a skrzypce średnie. Lepiej za 390 zł Everplaya http://skrzypce.pl/products/VN-20.html Są bardzo dobre jak na tą cenę. A jak masz większy budżet to 472 zł Sandner.

09-07-2013, Od: Andzia Odpowiedz
tak ogólnie, to jeśli można prosić, może macie jakieś rady dla początkujących, albo znacie jakieś internetowe stronki żeby się pouczyć przez internet?C: nie licząc violinonline czy coś takiego, bo mnie to się niestety nie otwiera :/

11-07-2013, Od: Marek Odpowiedz
https://www.google.pl/search?q=violin+lesson


Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8978  Wstecz  Dalej