Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8125  Wstecz  Dalej

22-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Już nie trzeba, znalazłam :)

17-04-2012, Od: Michał Odpowiedz
Panie Jarku, przepraszam, że ja taki natarczywy, ale czy może się Pan wypowiedzieć na temat skrzypiec STUDIO ? Chyba mam zamiar je kupić, ale sam nie wiem ;/ Czy opłaca się w nie inwestować ? Jeżeli nie, to jakie inne skrzypce od Henglewskich są warte polecenia w budżecie 2400-2500 zł ? Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

17-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
W tym zakresie cenowym nie ma już kiepskich skrzypiec. "Studio" są bardzo ładne. Dobry stosunek jakości do ceny. Klienci chwalą te modele. Są u nas dostępne po 2390.

Wiem, że wcześniej był poruszany temat gry w kościele.
Czyli STUDIO do gry kościelnej jak najbardziej ? :)

17-04-2012, Od: patrycja Odpowiedz
potrzebuje info na temat instrumentów smyczkowych prosze o propozycje pliss

17-04-2012, Od: delicious Odpowiedz
witam, czy skrzypce verona custom 4-4 sa dobre dla poczatkujacego gracza? do nauki? cena ok 700zl bardzo prosze o podpowiedz.

17-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Kupiłam je i moja nauczycielka stwierdziła, że dla początkującego są dobre i mają przyjemne brzmienie.

Dodam jeszcze, że obecnie mam skrzypce Carlo Giordano 4/4 za 400 zł. Jestem absolutnym samoukiem. Może to coś da :)

16-04-2012, Od: Karol Odpowiedz
Witam.
Chciałbym się zadać kilka pytań odnośnie nauki gry na skrzypcach.
Czy jest możliwość samodzielnej nauki na skrzypcach? Bez żadnej szkoły, praktycznie tylko z pomocą internetu. W dodatku w ogóle nie znam się na nutach itd. Umiem czytać tylko tabulatury gitarowe. Jeżeli jest to istotne to mam 16 lat, od około 9 miesięcy gram na gitarze, na której właśnie nauczyłem się grać samodzielnie - z pomocą internetu i znajomych. Czy est taka możliwość na skrzypcach, aby być samoukiem i potrafić konkretnie grać?
Dodam też, że chciałbym grać od razu na skrzypcach elektrycznych, gdyż najbardziej podoba się mi ich brzmienie. Czy stracę coś w stosunku do tego, gdybym zaczynał naukę na zwykłych skrzypcach?
W jakiej cenie mógłbym kupić skrzypce elektryczne do nauki na których mógłbym pograć dłuższy czas? Chodzi mi o to, żeby nie kupić czegoś na czym nie da się grać.

17-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jak jest odpowiedni zapał, to można nauczyć się samodzielnie i praktycznie na byle czym. Jednak bez nauczyciela i dobrego instrumentu akustycznego tego zapału potrzeba znacznie więcej, bo jest to trudniejsza droga. Warto choć czasem skorzystać z pomocy nauczyciela, żeby nie utrwalić sobie złych nawyków utrudniających dalsze postępy. Warto także kupić nieco lepszy instrument, żeby nie utrudniać sobie życia krzywymi i fałszującymi skrzypcami. Na skrzypcach akustycznych lepiej słychać co się robi źle i łatwiej to skorygować. Może w takim razie skrzypce elektroakustyczne?

06-04-2012, Od: Ala Odpowiedz
co moge zagrac na konkursie w szkole?? nie chodzi o muzyke klasyczna. cos co sie spodoba mlodziezy.. prosze o pomoc. stopien trudnosci nie gra roli

15-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Zagraj jakiś hit: Piratów z Karaibów, Gwiezdne Wojny, Desperado, Loituma Levas Polka albo coś w tym stylu

21-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Są już dostępne długo oczekiwane wszystkie rozmiary skrzypiec Everplay serii 600. Pierwszy dzień sprzedaży to kilkanaście zamówień więc mamy nową partię dobrze wytestowaną. Brzmienie absolutnie rewelacyjne! Nie do pobicia w klasie do 300 zł. Cała konkurencja jest daleko, daleko w tyle. Tak piękny dźwięk i tak długie wybrzmiewanie jest tylko w tych modelach. Co więcej poprawiono: bardzo dobre smyczki, nowe uchwyty w futerałach na rzepy nie wyrywają włosia ze smyczków tak jak pokrętła, mikrostroiki dobrze chodzą (dźwignie metalowe!), lakier z wyjątkowo pięknym połyskiem, przejrzysty - widać strukturę drewna, dobre rozmieszczenie strun i strojenie. Futerał z odpinanymi szelkami. Już teraz można powiedzieć że to bardzo udana dostawa. Można śmiało zamawiać.

15-04-2012, Od: Kasia Odpowiedz
Poszukuję skrzypiec 1/4 nie wiem które są lepsze serii 6xx czy 700, proszę o pomoc bo kompletnie się na tym nie znam a sklepów choć w Poznaniu dostatek skrzypiec 1/4 jak na lekarstwo i to w wysokiej półce :-(.Potrzebuję i skrzypiec i rzetelnej porady.Znalazłam w internecie Pengano S Light za 449,oraz SKRZYPCE EverPlayEV-700 nowa wersja (bez plastików)za 299 ,Skrzypce Stentor 1400 za 518 zł,i nie mam pojęcia co zrobić.Córcia ma 5,5 lat i ćwiczy na takich co to pudło pęknięte,mostek pęknięty i ogólnie moja stara mandolina z odklejonym gryfem lepiej wygląda.Muszę kupić nowe.Pogra jakieś 3 lata no i do zmiany ale nie chcę jej psuć nauki i zniechęcać lipą a nie jestem majętna.Poradźcie.

15-04-2012, Od: ;) Odpowiedz
Witam, kupię skrzypce elektryczne - jak w temacie :) tylko 4/4
propozycje wraz z ceną proszę o wysłanie na adres monvillea@o2.pl
kontakt TYLKO tam :)
pozdrawiam !

15-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Z najtańszych 720 zł z aktywnym przetwornikiem firmowym Shadow Nanofleks i przejściówkami. Słuchawki w zestawie. Kolory: czarny, biały, jasne drewno zółte lub wiśnia. Ciężar 720 gram. Bardziej polecałbym model Gewy za 1440 zł, lub najprostszy model Hofnera za 1640 zł.

14-04-2012, Od: ? Odpowiedz
Czy ktoś może wie czy w pobliżu liceum prywatnego prowadzonych przez siostry nazaretanki jest jakaś szkoła muzyczna??

14-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli jest to na Czerniakowskiej w Warszawie, niedaleko Gagarina, to akurat w pobliżu nic nie znam. Są szkoły na Stegnach, Starym Mokotowie, w Centrum. Chyba że może Akademia Muzyki na Podchorążych, ale nie jest to szkoła tylko organizator lekcji prywatnych z dojazdem lub u nauczyciela.

13-04-2012, Od: Darek Odpowiedz
Czy ma pan w planch poszezenie oferty o skrzypce marki Antoni seria Debut interesuje mnie model avc30. Mysle ze bylyby dobrym uzupelnieniem oferty.

13-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Zapraszamy do współpracy wszystkich importerów, dystrybutorów i producentów. Akurat ta marka jest dość egzotyczna na naszym rynku. Nie widzę w internecie danych dystrybutora, ani adresu serwisu firmowego. Może być ciężko. Z drugiej strony być może mamy w sprzedaży te skrzypce pod jakąś inną marką. 90% światowej produkcji wykonuje zaledwie kilka fabryk. Setki marek powstają na skutek tego, że każdy sobie zamawia pod inną nazwą. Czasem nazwy są nalepiane jedna na drugą, a czasem jeszcze na trzecią. Widziałem Echo przerabiane na inne nazwy, Craftmany i inne. Kto wie jak jest w tym przypadku...

10-04-2012, Od: ... Odpowiedz
Nie piszcie w opisie sklepu skrzypiec ze sa derwniane bo to nieprawda ,one sa ze sklejki robione i malowane ,drewniane zaczynają sie od 1800 zł w góre .Wprowadzacie klienta w błąd .

11-04-2012, Od: Michał Odpowiedz
Drewniane od 1800 zł w górę ? No bez żartów. Za 1800 zł to na prawdę będą porządne skrzypce uczniowskie z drewna.

12-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jest odpowiedź właściciela salonu: "To wygląda na jakieś celowe działanie konkurencji. Nie przypuszczam, aby któryś ze sprzedawców udzielił mu takiej odpowiedzi. Z pewnością chodziło o inne gatunki drewna stosowane w wyższych modelach."

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Kolegę podobno wprowadził w błąd pracownik jednego z salonów muzycznych. Będziemy to wyjaśniać z właścicielami salonu.

11-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Panie "..." teraz to jest pan/i ewidentnie bezczelny/a. Najwyraźniej jest pan osobą która wcale nie zna się na skrzypcach i chce pan/i tylko zepsuć renomę tego sklepu.
Proszę nie słuchać tej osoby, jestem klientem sklepu i mam zamiar nadal kupować u nich sprzęt, bo tak fachowej obsługi i tak dobrego instrumentu w tej cenie nigdzie się nie znajdzie.

11-04-2012, Od: ... Odpowiedz
nie mam zamiaru nic nikomu psuc ,pisze swoje zdanie i to co mówia ludzie z ktorymi rozmawiam nt skrzypiec ale widze ze swojego zdania miec nie mozna

Zachęcam do posiadania własnego zdania i publikowania. Nie mogą to być jednak ewidentne kłamstwa i bezpodstawne oskarżenia. Jeżeli ja specjalnie zdzieram lakier z Everplaya aby zrobić zdjęcie i zamieścić jasny dowód, że to lite drewno, a kolega dalej widzi sklejkę, to co o tym można sądzić? Druga sprawa to agresywny ton wypowiedzi: "Nie piszcie w opisie", "to nie prawda", "wprowadzacie w błąd". Kiedy nie posiada się sprawdzonych informacji, ani żadnych dowodów, to nie wolno nikogo pomawiać.

11-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Można, o ile nie pisze się głupot. Skrzypce Verona które kupiłam są zrobione z autentycznego świerku i klonu i nie są sklejką, co potwierdził lutnik, także niech pan nie zmyśla ...

12-04-2012, Od: ... Odpowiedz
w takim razie pójde z moimi dwoma skrzypcami do lutnika i zobacze co na ich temat mi powie ,czy sa z drewna czy ze sklejki

Pewnie te tańsze też okażą się z drewna tylko znacznie gorszego. Sklejka zdarza się rzadko.

Nie musisz iść do lutnika. Zobacz na zakończenia (krawędzie) płyty wierzchniej albo zdejmij trochę farby w przekroju efów. Będzie widać czy sklejka czy drewno.

10-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie wiem czy jesteś z firmy konkurencyjnej czy faktycznie szukasz porady. To jest bardzo poważne oskarżenie o oszustwa w zamian za uczciwe rady i pomoc. Ciszę się że spotkało mnie coś tak podłego, bo mogę na tym przykładzie udowodnić jaki jest poziom wiedzy sprzedawców w tak zwanych salonach muzycznych i jak ślepa jest ufność klientów do tego co oni powiedzą. Otóż przepiłowałem skrzypce Everplay, o których ów sprzedawca powinien wiedzieć najwięcej bo to ich salon firmowy. Zobaczcie proszę: http://skrzypce.pl/lite.jpg Skrzypce to nasza specjalność. Wiemy o nich dużo więcej niż inni i nie ściemniamy. Jeżeli masz odrobinę honoru to liczę że przeprosisz za fałszywe oszczerstwa.

mam tez skrzypce za 180 zł i tez są ze sklejki ,takie leciutkie
drewniane nie są lekkie
myle sie?

Drewniane zwykle są lżejsze. W sklejce ciężar zależy od grubości i tego co tam użyto w masie klejowej. Mogą to być jakieś prasowane odpady papierowe lub wióry.

i lutnicy mają jednak inne zdanie na ten temat

Lutnik mówi, że ciężar zależy od gęstości materiału i grubości. Gęstość sklejki świerkowej i drewna świerkowego jest podobna, ok. 45g/cm3. W konstrukcjach przemysłowych można użyć cieńszej sklejki zamiast grubszego drewna i wówczas całość będzie lżejsza. Jednak w tak małym obiekcie jak skrzypce udaje się wykonać instrument z cieńszego drewna niż ze sklejki (która ma 2-3 warstwy). Mówimy tu o tandetnej sklejce z nierównych odpadów, a takiej sklejki nie da się wykonać na super cienko. Dlatego jest ona grubsza, a więc przy tej samej masie właściwej cięższa. Skrzypce drewniane też bywają różne. Everplay, Verona są leciutkie, Corelli są cięższe. Dlatego piszę że przeważnie, a nie zawsze skrzypce sklejkowe są cięższe. Po prostu ważyłem je i wiem jak jest.

a to dziwne bo własnie mam everpleya za 300 zl i widze w nim sklejke nawet ja słychać więc co ? moze sie myle?
a ogladałem rózne modele w róznych cenach

Dla zainteresowanych jeszcze raz fakty: Oto skrzypce ze sklejki poniżej 200 zł: http://skrzypce.pl/products/skrzypce_tanie-9.jpg
Tak wyglądają skrzypce z litego drewna: http://skrzypce.pl/products/start1-6.jpg
Tu zaś mamy bezpośrednie porównanie przekroju Evelpay z litego drewna i obok widok tandety: http://skrzypce.pl/lite.jpg
Jeżeli ktoś nie widzi różnicy to kompletnie nie ma pojęcia, albo złośliwie wprowadza ludzi w błąd i sieje destrukcje. Albo jest to sprzedawca tandety albo klasyczny trol. Bezpodstawne ataki na dobre imię będziemy banować i zgłaszać do odpowiednich urzędów. Uporczywe nękanie i psucie dobrego imienia na forach jest po ostatnich nowelizacjach surowo karane. Jeżeli to firma konkurencyjna oskarża bezpodstawnie o oszustwa to zajmie się tym Urząd Ochrony Konkurencji.

:)
ja jednak nie wiedze tych ,,niedoskonałości,, w skrzypcach za 170-180 zł jak i tych za 300 i 370 zł a oglądam dokładnie ale moze jestem slepy :)

Jest dokładnie tak jak mówisz. Różnice są słabo widoczne. Wady tanich skrzypiec wychodzą dopiero w użytkowaniu. Kiepskie i zbyt wytanione materiały szybko się zużywają, wykrzywiają, nie da się nastroić ani grać. Wyrzucone pieniądze. Dlatego lepiej poradzić się, zapytać, omijać z daleka pseudookazje.

Mylisz się, albo raczej celowo wprowadzasz zamieszanie. Podajesz się za różne osoby, nie wiesz czy masz skrzypce za 180 czy za 300. Podajesz wiele fałszywych informacji, czyli dezinformujesz. Everplay nie ma modeli sklejkowych. Sklejki nie można "usłyszeć". Można usłyszeć czy skrzypce grają źle czy dobrze, ale nie to z czego są zrobione. Np. firma Martin robi świetne i bardzo drogie modele instrumentów ze sklejki, które brzmią doskonale. Problemem w tanich instrumentach nie jest rodzaj materiału tylko jego fatalna jakość i uproszczenia konstrukcyjne.

cyt. nie wiesz czy masz skrzypce za 180 czy za 300 mam jedne i drugie ,widze róznice ale niedoskonałosci nie

Właśnie tak jest że ci co kupili zbyt tanie skrzypce nie są z nich zadowoleni i muszą wydać pieniądze na kolejne. A przecież mając 180 zł + 300 zł można by kupić od razu całkiem niezły model za 480 zł.

12-04-2012, Od: ? Odpowiedz
tutaj mozna poczytac jakie skrzypce dobre ,sa opinie
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=492958
http://zapytaj.onet.pl/Category/019,004/2,11830820,Jakie_skrzypce_wybrac_W_jakim_wieku_zaczac.html

12-04-2012, Od: Agata Odpowiedz
Tu nie można poczytać jakie są dobre, bo to ewidentna reklama na zamówienie. Akurat ta reklamowana marka nie jest zła. Z nią jest inny problem: dystrybutor silnie ogranicza grono sprzedawców tylko do tych którzy mają szacowne salony i wystawy oraz przestrzegają odpowiednich zaleceń. Jak przy każdej reglamentacji w cenie zawarte są znacznie większe marże niż poziom rynkowy. Same skrzypce są warte o jakieś 100 zł mniej. Czyli za te pieniądze dostaniecie lepszy model innej marki lub możecie kupić skrzypce tej samej jakości znacznie taniej.

12-04-2012, Od: Admin Odpowiedz
Podane przykłady zostały zweryfikowane. Pisała je w większości jedna osoba. To ciekawy przykład. Zauważcie, że wszystkie wpisy pod różnymi imionami postały w jednym czasie. To klasyczne działanie destrukcyjne agencji reklamowej lub firmy konkurencyjnej. Taka osoba, podobnie jak ta co próbuje nam tu bruździć, pisze pytanie, a następnie sama sobie odpowiada po innym imieniem. A więc pisze "Co sądzicie o skrzypcach X? (Kazio)" i sam sobie odpowiada "Skrzypce X są do bani, kupujcie skrzypce Y (Asia)" i tak kilka razy. Nie dajcie się nabrać. Jeżeli widzicie wszystkie wpisy na forum jednego dnia, a potem przez rok cisza to jest to oszustwo. Zgłaszajcie do Urzędu Ochrony Konsumenta. Oni ścigają takie przypadki. Adresy IP są logowane. Łatwo wyśledzić oszusta.

Ciekawa lektura. Mam kilka wniosków:
1. O każdej marce da się znaleźć w necie wpisy chwalące i wpisy krytykujące. Trzeba umieć je czytać i patrzeć kto pisze.
2. Robi się to samo co w kosmetykach czyli zamawia się w agencji reklamowej tzw. pozycjonowanie marki i 10 pań klepie w internecie że jedna marka jest super, a druga jest do bani. Panie są opłacone i podają się za zwykłych użytkowników. Są do tego szkolone. W kosmetykach i lekach 80% wpisów na forach to wpisy opłaconych agencji reklamowych. Czytajcie uważnie to je rozpoznacie :-;
3. Nie jest wielką sztuką napisanie że droższa marka jest lepsza niż tańsza. Ja dokładnie to samo twierdzę. Everplay to tandeta jeżeli masz pieniądze na zakup wysokiego modelu Yamahy za 10 tys zł. Ale jeżeli porównasz 10 modeli po 300 zł, to Everplay serii 600 wygrywa. Nie jestem bezkrytyczny. Seria 700 nie była tak udana.
4. Ponieważ każdy sklep robi szum informacyjny w internecie i pisze że jego marka jest najlepsza, to najlepiej korzystać z naszych porad.
a). Sprzedajemy wszystkie marki, więc nie zależy nam żeby kłamliwie wspierać jedną markę własną a inne dołować.
b). Zależy nam na promowaniu instrumentów z którymi użytkownik nie ma kłopotu, bo wtedy i my nie mamy kłopotu. Co innego salon, gdzie sprzedawcy nie obchodzi jakie kłopoty będzie miał serwisant.
c). Starannie poprawiamy każdy instrument przed sprzedażą, czego inne sklepy nie robią.
d). Mamy ogromne doświadczenie ze sprzedaży kilku tysięcy skrzypiec, wiec nasze opinie są poparte opiniami szkół i nauczycieli oraz przeglądem ogromnej ilości instrumentów, a nie kilku egzemplarzy.

12-04-2012, Od: ? Odpowiedz
jesli sprzedajecie skrzypce w róznych cenach ,rozumiem ze jestescie skrzypkami ?
Prosze umiescic jakosc brzmienia poszczególnych skrzypiec na stronie ,dla porównania w jakosci .

Już pisałem o tym wcześniej. Robiliśmy takie nagrania ale nie zdały egzaminu. Nie da się porównać jakości na podstawie nagrań. Słuchacz usłyszy jakie brzmienie mają jego głośniki a nie skrzypce. To będą grać głośniki, które mają kompletnie inną budowę niż skrzypce. Skrzypiec trzeba słuchać na żywo.

10-04-2012, Od: .. Odpowiedz
tu pokazano łądną jakosc brzmienia skrzypiec za 300 zł zrobione ze sklejki i pomalowane
http://www.youtube.com/watch?v=VcRd6Q7VD-g

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8125  Wstecz  Dalej