Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8110  Wstecz  Dalej

15-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Z najtańszych 720 zł z aktywnym przetwornikiem firmowym Shadow Nanofleks i przejściówkami. Słuchawki w zestawie. Kolory: czarny, biały, jasne drewno zółte lub wiśnia. Ciężar 720 gram. Bardziej polecałbym model Gewy za 1440 zł, lub najprostszy model Hofnera za 1640 zł.

14-04-2012, Od: ? Odpowiedz
Czy ktoś może wie czy w pobliżu liceum prywatnego prowadzonych przez siostry nazaretanki jest jakaś szkoła muzyczna??

14-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeśli jest to na Czerniakowskiej w Warszawie, niedaleko Gagarina, to akurat w pobliżu nic nie znam. Są szkoły na Stegnach, Starym Mokotowie, w Centrum. Chyba że może Akademia Muzyki na Podchorążych, ale nie jest to szkoła tylko organizator lekcji prywatnych z dojazdem lub u nauczyciela.

13-04-2012, Od: Darek Odpowiedz
Czy ma pan w planch poszezenie oferty o skrzypce marki Antoni seria Debut interesuje mnie model avc30. Mysle ze bylyby dobrym uzupelnieniem oferty.

13-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Zapraszamy do współpracy wszystkich importerów, dystrybutorów i producentów. Akurat ta marka jest dość egzotyczna na naszym rynku. Nie widzę w internecie danych dystrybutora, ani adresu serwisu firmowego. Może być ciężko. Z drugiej strony być może mamy w sprzedaży te skrzypce pod jakąś inną marką. 90% światowej produkcji wykonuje zaledwie kilka fabryk. Setki marek powstają na skutek tego, że każdy sobie zamawia pod inną nazwą. Czasem nazwy są nalepiane jedna na drugą, a czasem jeszcze na trzecią. Widziałem Echo przerabiane na inne nazwy, Craftmany i inne. Kto wie jak jest w tym przypadku...

10-04-2012, Od: ... Odpowiedz
Nie piszcie w opisie sklepu skrzypiec ze sa derwniane bo to nieprawda ,one sa ze sklejki robione i malowane ,drewniane zaczynają sie od 1800 zł w góre .Wprowadzacie klienta w błąd .

11-04-2012, Od: Michał Odpowiedz
Drewniane od 1800 zł w górę ? No bez żartów. Za 1800 zł to na prawdę będą porządne skrzypce uczniowskie z drewna.

12-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jest odpowiedź właściciela salonu: "To wygląda na jakieś celowe działanie konkurencji. Nie przypuszczam, aby któryś ze sprzedawców udzielił mu takiej odpowiedzi. Z pewnością chodziło o inne gatunki drewna stosowane w wyższych modelach."

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Kolegę podobno wprowadził w błąd pracownik jednego z salonów muzycznych. Będziemy to wyjaśniać z właścicielami salonu.

11-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Panie "..." teraz to jest pan/i ewidentnie bezczelny/a. Najwyraźniej jest pan osobą która wcale nie zna się na skrzypcach i chce pan/i tylko zepsuć renomę tego sklepu.
Proszę nie słuchać tej osoby, jestem klientem sklepu i mam zamiar nadal kupować u nich sprzęt, bo tak fachowej obsługi i tak dobrego instrumentu w tej cenie nigdzie się nie znajdzie.

11-04-2012, Od: ... Odpowiedz
nie mam zamiaru nic nikomu psuc ,pisze swoje zdanie i to co mówia ludzie z ktorymi rozmawiam nt skrzypiec ale widze ze swojego zdania miec nie mozna

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Zachęcam do posiadania własnego zdania i publikowania. Nie mogą to być jednak ewidentne kłamstwa i bezpodstawne oskarżenia. Jeżeli ja specjalnie zdzieram lakier z Everplaya aby zrobić zdjęcie i zamieścić jasny dowód, że to lite drewno, a kolega dalej widzi sklejkę, to co o tym można sądzić? Druga sprawa to agresywny ton wypowiedzi: "Nie piszcie w opisie", "to nie prawda", "wprowadzacie w błąd". Kiedy nie posiada się sprawdzonych informacji, ani żadnych dowodów, to nie wolno nikogo pomawiać.

11-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Można, o ile nie pisze się głupot. Skrzypce Verona które kupiłam są zrobione z autentycznego świerku i klonu i nie są sklejką, co potwierdził lutnik, także niech pan nie zmyśla ...

12-04-2012, Od: ... Odpowiedz
w takim razie pójde z moimi dwoma skrzypcami do lutnika i zobacze co na ich temat mi powie ,czy sa z drewna czy ze sklejki

12-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Pewnie te tańsze też okażą się z drewna tylko znacznie gorszego. Sklejka zdarza się rzadko.

12-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie musisz iść do lutnika. Zobacz na zakończenia (krawędzie) płyty wierzchniej albo zdejmij trochę farby w przekroju efów. Będzie widać czy sklejka czy drewno.

10-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie wiem czy jesteś z firmy konkurencyjnej czy faktycznie szukasz porady. To jest bardzo poważne oskarżenie o oszustwa w zamian za uczciwe rady i pomoc. Ciszę się że spotkało mnie coś tak podłego, bo mogę na tym przykładzie udowodnić jaki jest poziom wiedzy sprzedawców w tak zwanych salonach muzycznych i jak ślepa jest ufność klientów do tego co oni powiedzą. Otóż przepiłowałem skrzypce Everplay, o których ów sprzedawca powinien wiedzieć najwięcej bo to ich salon firmowy. Zobaczcie proszę: http://skrzypce.pl/lite.jpg Skrzypce to nasza specjalność. Wiemy o nich dużo więcej niż inni i nie ściemniamy. Jeżeli masz odrobinę honoru to liczę że przeprosisz za fałszywe oszczerstwa.

11-04-2012, Od: ... Odpowiedz
mam tez skrzypce za 180 zł i tez są ze sklejki ,takie leciutkie
drewniane nie są lekkie
myle sie?

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Drewniane zwykle są lżejsze. W sklejce ciężar zależy od grubości i tego co tam użyto w masie klejowej. Mogą to być jakieś prasowane odpady papierowe lub wióry.

11-04-2012, Od: ... Odpowiedz
i lutnicy mają jednak inne zdanie na ten temat

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Lutnik mówi, że ciężar zależy od gęstości materiału i grubości. Gęstość sklejki świerkowej i drewna świerkowego jest podobna, ok. 45g/cm3. W konstrukcjach przemysłowych można użyć cieńszej sklejki zamiast grubszego drewna i wówczas całość będzie lżejsza. Jednak w tak małym obiekcie jak skrzypce udaje się wykonać instrument z cieńszego drewna niż ze sklejki (która ma 2-3 warstwy). Mówimy tu o tandetnej sklejce z nierównych odpadów, a takiej sklejki nie da się wykonać na super cienko. Dlatego jest ona grubsza, a więc przy tej samej masie właściwej cięższa. Skrzypce drewniane też bywają różne. Everplay, Verona są leciutkie, Corelli są cięższe. Dlatego piszę że przeważnie, a nie zawsze skrzypce sklejkowe są cięższe. Po prostu ważyłem je i wiem jak jest.

11-04-2012, Od: ... Odpowiedz
a to dziwne bo własnie mam everpleya za 300 zl i widze w nim sklejke nawet ja słychać więc co ? moze sie myle?
a ogladałem rózne modele w róznych cenach

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Dla zainteresowanych jeszcze raz fakty: Oto skrzypce ze sklejki poniżej 200 zł: http://skrzypce.pl/products/skrzypce_tanie-9.jpg
Tak wyglądają skrzypce z litego drewna: http://skrzypce.pl/products/start1-6.jpg
Tu zaś mamy bezpośrednie porównanie przekroju Evelpay z litego drewna i obok widok tandety: http://skrzypce.pl/lite.jpg
Jeżeli ktoś nie widzi różnicy to kompletnie nie ma pojęcia, albo złośliwie wprowadza ludzi w błąd i sieje destrukcje. Albo jest to sprzedawca tandety albo klasyczny trol. Bezpodstawne ataki na dobre imię będziemy banować i zgłaszać do odpowiednich urzędów. Uporczywe nękanie i psucie dobrego imienia na forach jest po ostatnich nowelizacjach surowo karane. Jeżeli to firma konkurencyjna oskarża bezpodstawnie o oszustwa to zajmie się tym Urząd Ochrony Konkurencji.

11-04-2012, Od: ... Odpowiedz
:)
ja jednak nie wiedze tych ,,niedoskonałości,, w skrzypcach za 170-180 zł jak i tych za 300 i 370 zł a oglądam dokładnie ale moze jestem slepy :)

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jest dokładnie tak jak mówisz. Różnice są słabo widoczne. Wady tanich skrzypiec wychodzą dopiero w użytkowaniu. Kiepskie i zbyt wytanione materiały szybko się zużywają, wykrzywiają, nie da się nastroić ani grać. Wyrzucone pieniądze. Dlatego lepiej poradzić się, zapytać, omijać z daleka pseudookazje.

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Mylisz się, albo raczej celowo wprowadzasz zamieszanie. Podajesz się za różne osoby, nie wiesz czy masz skrzypce za 180 czy za 300. Podajesz wiele fałszywych informacji, czyli dezinformujesz. Everplay nie ma modeli sklejkowych. Sklejki nie można "usłyszeć". Można usłyszeć czy skrzypce grają źle czy dobrze, ale nie to z czego są zrobione. Np. firma Martin robi świetne i bardzo drogie modele instrumentów ze sklejki, które brzmią doskonale. Problemem w tanich instrumentach nie jest rodzaj materiału tylko jego fatalna jakość i uproszczenia konstrukcyjne.

11-04-2012, Od: ... Odpowiedz
cyt. nie wiesz czy masz skrzypce za 180 czy za 300 mam jedne i drugie ,widze róznice ale niedoskonałosci nie

11-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Właśnie tak jest że ci co kupili zbyt tanie skrzypce nie są z nich zadowoleni i muszą wydać pieniądze na kolejne. A przecież mając 180 zł + 300 zł można by kupić od razu całkiem niezły model za 480 zł.

12-04-2012, Od: ? Odpowiedz
tutaj mozna poczytac jakie skrzypce dobre ,sa opinie
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=492958
http://zapytaj.onet.pl/Category/019,004/2,11830820,Jakie_skrzypce_wybrac_W_jakim_wieku_zaczac.html

12-04-2012, Od: Agata Odpowiedz
Tu nie można poczytać jakie są dobre, bo to ewidentna reklama na zamówienie. Akurat ta reklamowana marka nie jest zła. Z nią jest inny problem: dystrybutor silnie ogranicza grono sprzedawców tylko do tych którzy mają szacowne salony i wystawy oraz przestrzegają odpowiednich zaleceń. Jak przy każdej reglamentacji w cenie zawarte są znacznie większe marże niż poziom rynkowy. Same skrzypce są warte o jakieś 100 zł mniej. Czyli za te pieniądze dostaniecie lepszy model innej marki lub możecie kupić skrzypce tej samej jakości znacznie taniej.

12-04-2012, Od: Admin Odpowiedz
Podane przykłady zostały zweryfikowane. Pisała je w większości jedna osoba. To ciekawy przykład. Zauważcie, że wszystkie wpisy pod różnymi imionami postały w jednym czasie. To klasyczne działanie destrukcyjne agencji reklamowej lub firmy konkurencyjnej. Taka osoba, podobnie jak ta co próbuje nam tu bruździć, pisze pytanie, a następnie sama sobie odpowiada po innym imieniem. A więc pisze "Co sądzicie o skrzypcach X? (Kazio)" i sam sobie odpowiada "Skrzypce X są do bani, kupujcie skrzypce Y (Asia)" i tak kilka razy. Nie dajcie się nabrać. Jeżeli widzicie wszystkie wpisy na forum jednego dnia, a potem przez rok cisza to jest to oszustwo. Zgłaszajcie do Urzędu Ochrony Konsumenta. Oni ścigają takie przypadki. Adresy IP są logowane. Łatwo wyśledzić oszusta.

12-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Ciekawa lektura. Mam kilka wniosków:
1. O każdej marce da się znaleźć w necie wpisy chwalące i wpisy krytykujące. Trzeba umieć je czytać i patrzeć kto pisze.
2. Robi się to samo co w kosmetykach czyli zamawia się w agencji reklamowej tzw. pozycjonowanie marki i 10 pań klepie w internecie że jedna marka jest super, a druga jest do bani. Panie są opłacone i podają się za zwykłych użytkowników. Są do tego szkolone. W kosmetykach i lekach 80% wpisów na forach to wpisy opłaconych agencji reklamowych. Czytajcie uważnie to je rozpoznacie :-;
3. Nie jest wielką sztuką napisanie że droższa marka jest lepsza niż tańsza. Ja dokładnie to samo twierdzę. Everplay to tandeta jeżeli masz pieniądze na zakup wysokiego modelu Yamahy za 10 tys zł. Ale jeżeli porównasz 10 modeli po 300 zł, to Everplay serii 600 wygrywa. Nie jestem bezkrytyczny. Seria 700 nie była tak udana.
4. Ponieważ każdy sklep robi szum informacyjny w internecie i pisze że jego marka jest najlepsza, to najlepiej korzystać z naszych porad.
a). Sprzedajemy wszystkie marki, więc nie zależy nam żeby kłamliwie wspierać jedną markę własną a inne dołować.
b). Zależy nam na promowaniu instrumentów z którymi użytkownik nie ma kłopotu, bo wtedy i my nie mamy kłopotu. Co innego salon, gdzie sprzedawcy nie obchodzi jakie kłopoty będzie miał serwisant.
c). Starannie poprawiamy każdy instrument przed sprzedażą, czego inne sklepy nie robią.
d). Mamy ogromne doświadczenie ze sprzedaży kilku tysięcy skrzypiec, wiec nasze opinie są poparte opiniami szkół i nauczycieli oraz przeglądem ogromnej ilości instrumentów, a nie kilku egzemplarzy.

12-04-2012, Od: ? Odpowiedz
jesli sprzedajecie skrzypce w róznych cenach ,rozumiem ze jestescie skrzypkami ?
Prosze umiescic jakosc brzmienia poszczególnych skrzypiec na stronie ,dla porównania w jakosci .

12-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Już pisałem o tym wcześniej. Robiliśmy takie nagrania ale nie zdały egzaminu. Nie da się porównać jakości na podstawie nagrań. Słuchacz usłyszy jakie brzmienie mają jego głośniki a nie skrzypce. To będą grać głośniki, które mają kompletnie inną budowę niż skrzypce. Skrzypiec trzeba słuchać na żywo.

10-04-2012, Od: .. Odpowiedz
tu pokazano łądną jakosc brzmienia skrzypiec za 300 zł zrobione ze sklejki i pomalowane
http://www.youtube.com/watch?v=VcRd6Q7VD-g

10-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
To są skrzypce prawdopodobnie marki Stagg, nie ze sklejki i nie zamalowane. Lakier transparentny, naturalny kolor drewna. Jakość brzmienia pozostawiam bez komentarza ;-)

10-04-2012, Od: ola Odpowiedz
co myślicie o skrzypcach 4/4 Alexes BCM

10-04-2012, Od: marek Odpowiedz
są dobre:} opłaca się te z Alegro

10-04-2012, Od: Adam Odpowiedz
Alexes to nie jest firma tylko nalepka z takim napisem. BCM - to skrót Bez Ceny Minimalnej. To są najtańsze skrzypce chińskie o wartości ok. 150 zł. Widać że osprzęt nie jest hebanowy, skrzypce i smyczek smyczek niskiej jakości. Tak samo futerał. Brakuje struny, kalafonia popękana, nie widać struktury drewna, więc pewnie to jest sklejka lipowa, nie widać ożyłkowania. Będą dobre jako rekwizyt, ozdoba lub zabawka.

10-04-2012, Od: :) Odpowiedz
mysle ze to nieprawda co piszesz gdyz włąsnie wróciłez ze sklepu muzycznego metro i pan powiedział ze skrzypce np ever pley od 150 do 1600 zł sa robione ze sklejki ,czy te za 280,300,350 ,500 itd sa ze skleji robione ,reszta plastik ,są malowane brazowa farba lub tez sa biała czarną ,potem pryskane lakierem , różnie cieniowane ,i tak zarabiają na nich a grają ładnie ,dopiero lutnicze skrzypce zaczynają sie od ok 1800-2000 zł w góre i sa z różnego drewna robione ale tez malowane :)
takze te tu ze sklepu sa ze sklejki

10-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie wiem czy jesteś z firmy konkurencyjnej czy faktycznie szukasz porady. To jest bardzo poważne oskarżenie o oszustwa w zamian za uczciwe rady i pomoc. Ciszę się że spotkało mnie coś tak podłego, bo mogę na tym przykładzie udowodnić jaki jest poziom wiedzy sprzedawców w tak zwanych salonach muzycznych i jak ślepa jest ufność klientów do tego co oni powiedzą. Otóż przepiłowałem skrzypce Everplay, o których ów sprzedawca powinien wiedzieć najwięcej bo to ich salon firmowy. Zobaczcie proszę: http://skrzypce.pl/lite.jpg Skrzypce to nasza specjalność. Wiemy o nich dużo więcej niż inni i nie ściemniamy. Jeżeli masz odrobinę honoru to liczę że przeprosisz za fałszywe oszczerstwa.

08-04-2012, Od: tola Odpowiedz
tu na białych skrzypcach widac jak sa do bani a skrzypaczka May na nich wymiata jak mało jaki skrzypek :)

http://www.youtube.com/watch?v=XTHKQvFBS80&feature=related

09-04-2012, Od: ... Odpowiedz
Vanessa Mae ma skrzypce robione na zamówienie u najlepszego lutnika za ponad kilkanaście tysięcy dolarów. Drewno jej skrzypiec jest z bardzo wysokiej półki, a biały lakier jest specjalny nie uszkadzający struktury drewna. To nie byle jakaś tam farba z najbliższego sklepu.

10-04-2012, Od: ... Odpowiedz
czesciowo ok ale nie zgodze sie sa jakies extra i ze malowane specjalna białą farbą bo niby jaką ?
dobry skrzypek zagra na skrzypcach nawet za 150 zł :)

09-04-2012, Od: ... Odpowiedz
Po za tym to światowej klasy skrzypaczka, ona będzie wymiatać nawet na skrzypcach za 300 złotych o ile wcześniej by jej nie dobiła ich jakość.

10-04-2012, Od: marek Odpowiedz
oczywiscie -dobry skrzypek zafra nawet na najtanszych skrzypcach nawet za 100 zł :)

apropo skrzypiec -ich jakości to właśnie wróciłem ze sklepu muzycznego metro i dowiedziałem sie ze od nich nabywacie skrzypce które macie w swoim sklepie ale to szczegół :) gdyz pytalismy o jakość skrzypiec w porównaniu do ceny i okazuje sie ze te skrzypce ever pley czy inne do 1500-1600 zł robione są ze sklejki i malowane przewaznie brązową farbą w różnym odcieniu i lakierem ale tez sa spotykane białe ,czarne ,porównywalismy skrzypce różnych cen i sa robione ze sklejki :) dopiero skrzypce lutnicze zaczynają sie od 1800 zł w góre i wtedy sa robine z różnego drewna ,także nie piszcie ze skrzypce za 150 ,200 czy 300 zł kiepskie bo drozsze sa niewiele lepsze :)

09-04-2012, Od: ? Odpowiedz
Racja, nie dajcie się "omamić" jakimiś tandetami... Czy tak na prawdę podobają się Wam takie obrzydliwe wymazane białe skrzypce? Okropność.

10-04-2012, Od: jola Odpowiedz
mnie bardzo sie podobaja białe,czarne skrzypce są inne niz te w wiekszosci brazowe gdzie takze są malowane :)
brazowa farba a potem lakierem dlatego tak sie błyszcza :)

10-04-2012, Od: Jacek Odpowiedz
No nie! Bez żartów. Brązowa farba wyglądałaby jak kupa. Transparentne lakiery są cieniutkie i nie tłumią brzmienia. Jest to tylko zabezpieczenie drewna i widać drewno przez taki lakier. Co innego grube grube lakiery pigmentowe, które muszą dokładnie pokryć to co jest pod spodem. A nie ma tam nic dobrego w przypadku tanich skrzypiec. Producent może użyć drewna spleśniałego, zagrzybionego, brzydkiego a więc tańszego lub odpadowego bo i tak nie będzie widać. Co innego Pani Vanessa. Lakierowanie jej skrzypiec kosztowało pewnie ponad tysiąc dolarów. Są to kosmiczne technologie i nikt nie oszczędzał ani na lakierze ani na drewnie. Z resztą to co widać na filmie to raczej jest deska a nie skrzypce, bo nie widzę efów. W deskach brzmienie akustyczne nie ma tak dużego znaczenia, bo dźwięk powstaje w przetwornikach i jest mocno obrabiany już na drodze elektrycznej różnymi multiefektami. Te skrzypce mogą praktycznie wcale nie grać, więc farba nie ma znaczenia.

10-04-2012, Od: ... Odpowiedz
No ale nie porównujcie tej tandety z Allegro do skrzypiec milionerki jaką jest Mae ._.


Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8110  Wstecz  Dalej