Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8181  Wstecz  Dalej

26-05-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Chodzi o tuner.

26-05-2012, Od: :) Odpowiedz
Jak to jest ze strunami do skrzypiec, czy są nylonowe struny? albo inne nie metalowe?
a jeśli to macie jakieś w sklepie i po ile?:)

01-06-2012, Od: :) Odpowiedz
Dziękuję za informacje!

01-06-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nylonowe są dość drogie. Najtańsze komplety po 80 zł, typowe 200-300 zł.

28-02-2012, Od: SPIN Odpowiedz
STRUNAL! Dla szkół i zdolnych dzieci mamy jeszcze kilka wysokich modeli Strunala 1/4, 1/2, 3/4 w rewelacyjnych cenach! Jest też mała Altówka 39 cm. Ta okazja raczej się nie powtórzy, bo Strunal nie sprzedaje już stoków.

01-06-2012, Od: Krzysztof Odpowiedz
Witam,
Czy sprawa jeszcze aktualna? Myślę o zmianie intrumentu dla córki, która kończy właśnie 1 klasę szkoły muzycznej. I zastanawiałem sie nad strunalem 1/2 (np. model 1530). Proszę o info jakie modele i w jakiej okazyjnej cenie mogą Państwo zaoferować.
Pozdrawiam,
epokjac@poczta.onet.pl

26-05-2012, Od: :) Odpowiedz
witam. Jakie altówki macie w ofercie?

31-05-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Mamy Altówki Pengano S Light oraz Pengano SI Dark. Można zerknąć na skrzypce z tej serii bo to jest to samo wykonanie, tylko altówki są o 100 zł droższe. Rozmiary Altówek to 14", 15", 15.5", 16" i 16.5".

21-04-2012, Od: smyczek Odpowiedz
jakie kupić skrzypce i co do tego jeszcze ?

28-05-2012, Od: skrzypek Odpowiedz
skrzypce w sklepie muzycznym ... , do tego smyczek , oraz futerał , kalafonię , szynę (podstawek na ramię ułatwiający ich trzymanie )

21-04-2012, Od: basia... Odpowiedz
nie wiem co inni o tym myślą ale ja polecam skrzypce Carlo Giordano Vs-1 zależy jeszcze ile kto ma lat.

23-04-2012, Od: JaN Odpowiedz
Z tanich marek Carlo Giordano to typowe skrzypce chińskie sprzedawane prawdopodobnie z najwyższymi na rynku marżami i z najgorszym współczynnikiem jakości do ceny. To nie znaczy, że jakość jest zła czy dobra, tylko po prostu ceny są sztucznie zawyżone. Tej samej jakości produkt innej marki można kupić dużo taniej. Zauważcie że wszystkie sklepy trzymają jedną, wysoką cenę. Jak pojawia się sklep oferujący 100 zł taniej (z zarobkiem!) to szybko znika, bo zostaje odcięty od dostaw. Wiele sklepów w ogóle nie dopuszcza się do sprzedaży. Sytuację pogarsza fakt, że w internecie dużo opinii niby użytkowników pochodzi tak na prawdę od sprzedawców, product managerów, agentów reklamowych marki, którzy podają się za użytkowników. Nie można mieć zaufania do tego co jest napisane w serwisach opiniotwórczych, bo są to slogany reklamowe nie pisane na prawdę przez użytkowników. Trzeba trochę sprytu i doświadczenia, żeby wyłowić prawdziwe informacje.

25-04-2012, Od: smyczek Odpowiedz
Mi potrzeba jakiś do grania w zespole...nie jakieś wyszukane , ale żeby nie były to jakieś dziadostwa...Gram na akustycznych już 9 lat..

21-05-2012, Od: basia... Odpowiedz
Czym różnią się skrzypce barokowe od akustycznych?

23-05-2012, Od: Damian Odpowiedz
Proszę : http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrzypce_barokowe
Masz tam czym się różnią.

24-05-2012, Od: basia... Odpowiedz
dzięki! W ogóle nie pomyślałam o Wikipedii.

14-05-2012, Od: Lenka Odpowiedz
Dlaczego te dwa modele mają dokładnie takie same zdjęcia?
1: http://skrzypce.pl/products/verona.html

2: http://skrzypce.pl/products/pengano_summer.html

Można prosić o dokładniejsze fotografie na stronie? Niektóre niestety nie są zbyt dobrej jakości i źle się je ogląda, żeby się dokładniej przyjrzeć instrumentowi :(

Przy okazji, szukam skrzypiec z ciemniejszego drewna (a może to ciemny lakier? O.o), przy czym nie chcę, żeby był to typowy brąz, tylko coś na przykład w takiej barwie: http://us.123rf.com/400wm/400/400/friday/friday0804/friday080400040/2819334-skrzypce-nad-ciemne-drewno-w-studio.jpg Zależy mi też na ciepłym brzmieniu i na tym, żeby te skrzypce nie były ekstra błyszczące jak wypucowana karoseria samochodu, tylko żeby to był delikatniejszy połysk, ale też nie całkiem mat, czy półmat... coś między półmatem a mocno wypolerowaną powierzchnią... co mógłby Pan (i Wy również) mi polecić? Czy ewentualnie w przyszłości były by tak barwione skrzypce w sklepie tutaj?

15-05-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Zdjęcia są takie same, bo modele te wyglądają tak samo. Różnią się futerałami i materiałami osprzętu, ale wizualnie są takie same. Większe są różnice między poszczególnymi egzemplarzami niż między modelami. Jest to wykończenie pół matowe (jakby mat nawoskowany z lekkim połyskiem). Kolor jest ciemno brązowy z lekko przecieranymi krawędziami. Nasze zdjęcia są aż zbyt wyraźne. Klienci czasem narzekają że ich egzemplarz miał ciut inny odcień lub inny rysunek słoi drewna. To jest ręczna robota i ręczne lakierowanie, więc każdy egzemplarz i każda partia jest nieco inna. Zdjęcia powinny być mniej wyraźne aby uniknąć przedstawiania szczegółów jednego egzemplarza. Dobrym przykładem jest właśnie to ostatnie zdjęcie z długim odnośnikiem. Kompletnie nie widać co to za skrzypce i jaki mają kolor. Na każdym monitorze wygląda to inaczej. Na pewno nie są tak czerwone. Ciemne tło i nietypowe oświetlenie zniekształca prawdziwy wygląd. Jeżeli drobiazgi są tak ważne to lepiej wybierać skrzypce osobiście, a nie ze zdjęcia, bo można się rozczarować. Nie mogę odpowiedzieć na pytanie czy mamy skrzypce wybarwione jak na zdjęciu, bo każdy komputer i każdy monitor inaczej wyświetla kolory. Zdjęcia w internecie trzeba traktować jedynie poglądowo.

16-05-2012, Od: Lenka Odpowiedz
Aha, rozumiem. A czy te dwa modele zalinkowane przeze mnie różnią się czymś szczególnym, istotnym, oprócz dodatków, ceny albo zastosowanych materiałów? Może brzmienie jest ciut inne (z powodu chociażby innych smyczków)? A jeśli chodzi o struny, to jakie są zakładane do skrzypiec w Pana sklepie? Można na przykład poprosić o miękkie, zamiast twardszych (oczywiście za odpowiednią do tego cenę)? Na początku nauki jednak mogą boleć palce, zwłaszcza jeśli skrzypce są na przykład dla dziecka.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

17-05-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma wielkich różnic. Pengano jest na hebanie, a Verona ma ciut lepsze wykończenie. We wszystkich skrzypcach są miękkie struny bo to modele typowo uczniowskie. Verona ma struny odrobinę bardziej miękkie, ale są to różnice na prawdę minimalne.

19-05-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Lenko, mam Veronę i palce w ogóle nie bolą mnie od strun.

19-05-2012, Od: ? Odpowiedz
Super, dziękuję Wam bardzo :)

19-05-2012, Od: ? Odpowiedz
a

10-04-2012, Od: Admin Odpowiedz
marek, kasia i aneta z Warszawy są proszone o występowanie pod jednym imieniem, bo alarmy się włączają że ktoś podaje się za inne osoby. Podobnie era, tola, tan, ina i wera - to także jest jedna osoba. Proszę używać jednego imienia

15-05-2012, Od: aneta Odpowiedz
bardzo przepraszam

10-04-2012, Od: :) Odpowiedz
a to dziwne chyba ze mamy takie sam nr

10-04-2012, Od: Admin Odpowiedz
Serwer loguje ruch z dokładnością do konkretnego komputera i podaje Hostname: 031011173151 w sieci Vectra. O tej samej porze tyle osób na tym samym kompie i na tej samej stronie? To nie jest możliwe.

08-05-2012, Od: Damian Odpowiedz
Zacząłem grać na skrzypcach w wieku 8 lat, teraz mam 16. Nie poszedłem do szkoły muzycznej II stopnia. Czy jeżeli będę ćwiczył sam to mogę osiągnąć wysoki poziom ? Na przykład taki jak Lindsey Stirling ? - http://www.youtube.com/watch?v=aHjpOzsQ9YI
PS. Szkołę muzyczną I stopnia skończyłem z wyróżnieniem i piątką na koniec instrumentu głównego :D

09-05-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Regularne, porządne ćwiczenia, nie na "odwal się", mogą zdziałać cuda. Wszystko jest możliwe jeśli ma się chęci i się nad tym pracuje.

09-05-2012, Od: Damian Odpowiedz
Dziękuję bardzo za odp.
Pozdrawiam :D

15-06-2005, Od: saskia Odpowiedz
Jestem studentka IV roku Akademii Muzycznej, chetnie odpowiem na wszelkie pytania dotyczace skrzypiec i ew. udziele lekcji. Czekam na maile

08-05-2012, Od: nauka skrzypki Odpowiedz
hej mam 24 lata chcialabym nauczyc sie grania na skrzpcach mam 158 wzrostu jakie skrzypce bys mi doradzila i moze jakies nutki mozesz przeslac i wytlymaczyc co nieco dajc wskazowki bede ogromnie wdzieczna anilew3@interia.pl

08-05-2012, Od: Paulina Odpowiedz
Dostałam właśnie skrzypce. Podstrunnik był trochę krzywo przez co struny nie były równo więc go lekko wyrównałam ręcznie... można tak? Teraz jest ok. :D Mam nadzieję, że nie popełniłam jakiejś zbrodni... A i jeszcze struna E była lekko obok tego wgłębienia w podstrunniku i nie wiedziałam co z tym fantem zrobić. Obluźniłam strunę i włożyłam lekko w to zagłębienie, dobrze zrobiłam? i ostatnie pytanie, na tylnej płycie jest takie malutkie kółeczko, takie coś jak są na deskach, czy to jest naturalne i nie umniejsza jakości gry? A skrzypce osobiście są fajne jak na razie ;).

08-05-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Podczas podróży może coś się delikatnie przesunąć. Z tego względu sporo sklepów wysyła skrzypce z całkowicie złożonym podstawkiem. U nas akurat staramy się nie składać podstawków, bo nie każdy odbiorca potrafi sobie potem poradzić. Aby uniknąć uszkodzeń wypełniamy puste przestrzenie filią bąbelkową i jest to skuteczny sposób aby skrzypce nie fruwały i nie obijały się wewnątrz w czasie transportu.
Prawdziwe drewno nie zawsze ma idealnie regularny rysunek, nie zawsze jest jednorodne. To nawet często dodaje uroku. Jeżeli nie jest to wielki sęk tylko małe oczko z tyłu to nie ma problemu. Dla brzmienia najważniejsza jest płyta wierzchnia, szczególnie ważna jest okolica podparcia duszy i podstawka.
Podstawek można i należy korygować. Powinien on stać centralnie symetrycznie pomiędzy nacięciami efów, dopuszcza się przesunięcie tej pozycji o milimetr lub dwa w kierunku strunociągu. Pod struną E ma być obniżenie (podstawek nie jest całkiem symetryczny). Pilnujemy żeby kąt prosty 90 st. był pomiędzy tylną płaszczyzną podstawka a płytą skrzypiec, czyli sprawdzamy kąt prosty od strony strunociągu. Przechylenia górne korygujemy starając się złapać jak największą powierzchnię podstawka, aby go nie złamać. Jeżeli trzeba przestawić także stopy podstawka, to warto trochę zluzować struny i odciążać podstawek żeby nie szorować po płycie. Najpierw polecam obejrzeć kilka filmów: http://www.youtube.com/results?search_query=violin+brigde+setup

08-05-2012, Od: Paulina Odpowiedz
Dziękuję bardzo, rozwiał Pan moje obawy, że coś jest nie tak :). Skrzypce nastrojone i biorę się za robotę!

05-05-2012, Od: basia... Odpowiedz
jak trzeba naciągać włosie na smyczku. Tak do końca czy trochę lżej?

06-05-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Różnie, bo to zależy od egzemplarza, ale na pewno nie w łuk i nie do końca! Trzeba to wyczuć. Naciągamy tylko na tyle, żeby włosie podczas gry nie dotykało pręta. W droższych smyczkach zwykle odstęp między włosiem a prętem robi się na grubość ołówka. Podczas gry włosie zbliży się do pręta na milimetr lub dwa. Tak jest OK. Tańsze smyczki zwykle nie mają tak sprężystych i podgiętych prętów i jeżeli włosie jest za luźne i dotyka pręta przy graniu, to można dociągnąć statycznie do położenia niemal równoległego włosia i pręta. Nigdy w łuk!
Zobaczmy kilka filmów: http://www.youtube.com/results?search_query=violin+bow+tension

04-05-2012, Od: ula Odpowiedz
czy są dostępne skrzypce marki Verona? jak ocenia Pan ich stan i jakość?

Bardzo dobre, ładne brzmienie, długie wybrzmiewanie. Mechanicznie też dobre. Czasem trochę obniżamy na prożku jak jest za duży zapas. Smyczki przeciętne. Nie tak fatalne jak tanich skrzypcach, ale słabsze niż np. w Pengano SI. Oceniam je na poziomie wartości ok. 60-70 zł. Jak się zużyje to następny warto kupić za ok. 200 zł to będzie lepszy.

04-05-2012, Od: ula Odpowiedz
chodzi mi o obecną dostawę...

01-05-2012, Od: Ania Odpowiedz
nie znam sie na tym wszystkim... o co chodzi z tymi 4/4,1/2, 1/8?

4/4 dla dorosłych i młodzieży pow. 154 cm. wzrostu, mniejsze dla dzieci http://skrzypce.pl/rozmiary.html

02-05-2012, Od: smyczek Odpowiedz
Czy chodzi Ci w tym pytaniu o wielkosć skrzypiec ?

28-04-2012, Od: Adam Odpowiedz
jak bardzo małe dłonie utrudniają grę na skrzypcach ?

28-04-2012, Od: smyczek Odpowiedz
małe dłonie nie zawsze przeszkadzają....Ja na przykład takie właśnie posiadam a chodze na II st. SM. na skrzypce

26-04-2012, Od: basia... Odpowiedz
czy smyczek który nie jest zrobiony z wlosia tylko z czegoś co wygląda jak żyłka to nadaje się do gry?

27-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Proponuję wyszukać luźny lub urwany włos z tego smyczka i przypalić go. Po zapachu i sposobie palenia można łatwo poznać czy to naturalny włos czy tworzywo sztuczne. Obecnie raczej nie spotyka się tworzywa w smyczkach. Uwaga! Eksperymenty z ogniem tylko w obecności dorosłych i z zachowaniem ostrożności np. nad zlewem z wodą.

26-04-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
U mnie w skrzypcach to właśnie włosie wygląda jak żyłka, tak po prostu jest zakonserwowane.

15-04-2012, Od: skrzyp.... Odpowiedz
Witam ;) Chcę kupić skrzypce elektruczne i mam do tego pytania : po pierwsze - co trzeba w pełnym sprzęcie ( jakies zasilacze , mikrofony ) i jakie byłyby najlepsze ?

15-04-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej jeżeli skrzypce mają aktywną elektronikę, czyli wbudowany przedwzmacniacz. Wówczas sygnał jest wzmacniany blisko przetwornika, jest mniej szumów i zakłóceń. Na początek nie potrzeba specjalnych wzmacniaczy. Można korzystać ze słuchawek lub podłączyć do wieży lub komputera. Potrzebna będzie do tego przejściówka duży jack na chinch do wieży, lub duży jack na mały jack do komputera. Mogę podesłać coś takiego. Skrzypce z aktywną elektroniką są zasilane z własnej baterii 9V. Mikrofon nie występuje, bo rolę zamiany drgań na sygnał elektryczny pełni przetwornik piezoelektryczny umieszczony pod podstawkiem. Nie dajcie się przypadkiem nabrać na tanie przetworniki typu klips, bo jest to brzmieniowa porażka.
Na co trzeba zwrócić jeszcze uwagę: Nie kupujcie skrzypiec w kształcie dolara. Fajnie wyglądają, ale na skutek niedomkniętej konstrukcji naprężenie strun powoduje systematyczne skręcanie chwytni względem osi symetrii i po roku nie da się grać. Zwracajcie uwagę na ciężar. Typowe skrzypce akustyczne ważą około pół kilograma. Elektryczne czasem prawie kilogram, co powoduje zmęczenie i zniechęcenie. Sprawdzajcie czy pasują typowe żeberka, czy jest odpowiednia krawędź jak w normalnych skrzypcach. Nie kupujcie modeli poniżej tysiąca złotych, bo to najniższa półka i można się spodziewać wielu problemów i marnego brzmienia. Optymalny wybór na początek to poziom ok. 1500 zł.

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8181  Wstecz  Dalej