Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 10132  Wstecz  Dalej

11-03-2015, Od: Zabawne Odpowiedz
Na tej ofercie za 10 zł do negocjacji jest podana sto razy niższa cena niż faktyczna. Jak chcecie kupić tanio to szkoda zachodu.

04-03-2015, Od: jozefka Odpowiedz
mialam 10 lat jak uczylam sie grac na skrzypcach i gralam a ze czesto nie gralam to ze zlosci moja mama mi je sprzedala teras po piedziesieciu latach powrucilam bo muj syn boguslaw kupil miskrzypce pod choinke i wiecie co nie zapomnialam grac tylko musze szlifowac by grac jak dawniej pozdrawiiam skrzypkow w tej chwili mam 63 lata jeste nie mloda myslie ze sie uda zyccie mi powodzenia

09-03-2015, Od: Ben Odpowiedz
Piękna historia i wzór do naśladowania. Życzę powodzenia i wytrwałości. Jeżeli to nie tajemnica to proszę napisać jaka to miejscowość.

05-03-2015, Od: Adam Odpowiedz
Pani Józefo ja mam podobnie.Na pewno będzie Pani pięknie grać. Powodzenia. Pozdrawiam serdecznie.

12-08-2005, Od: Anna Odpowiedz
Miałabym ważne pytanie. Zakupiłam dzisiaj skrzypce i chciałabym sama uczyć się na nich grać. Proszę powiedzcie mi co mam zrobić oprucz naciągnięcia włosia smyczka, aby wydobyć z nich jakiś dźwięk? :( do czego potrzebna mi jest kalafonia? proszę o szybką odpowiedź. Mój numer GG 3421983

15-08-2005, Od: krzysiek Odpowiedz
kalafonia slurzy do nacieranie smyczka aby wydobyc jakis dzwiek nalerzy : w prawej rence trzymamy smyczek a lewa przyciskamy odpowiednio struny na chwytni podstawa

13-11-2005, Od: Iwona Odpowiedz
hejka mam pytanie jak czesto nalezy nacierac smyczek kalafonią?

04-03-2015, Od: jozefka Odpowiedz
mialam 10 lat uczylam sie grac iswietnie gralam potem pszestalam bo czesto nie gralam zato wsciekla sie moja mama iskrzypce sprzedala teres po piedziesieciu latach powrucilam do skrzypiec bo moj syn kupil mi skrzyopce pod choinke i wiecie co nie zapomnialam tylko musze od nowa szlifowac granie rzeby sprawnie grac jak kiedys pozdrawiam grajacych skrzypkow

03-03-2015, Od: Maciej Odpowiedz
Sprzedam skrzypce 1/4 gotowe do gry ze smyczkiem świeżo nabitym oraz twardym futerałem. TANIO

Tel 728 923 421

02-03-2015, Od: Lily Odpowiedz
Dopiero zaczynam grę na skrzypcach w szkole muzycznej I stopnia,mam 14 lat.Czy to dobry wiek do nauki gry ?

02-03-2015, Od: Michał Odpowiedz
Mam 27 lat i miesiąc temu zacząłem naukę - jak powiedziała moja nauczycielka - w każdym wieku można zacząć, w szczególności jeżeli jest to nauka dla siebie, a nie celowanie w nie wiadomo jaką karierę. Ponoć dla chcącego nic trudnego :)

02-03-2015, Od: Maja Odpowiedz
Dobry, choć raczej już nie na światową karierę solową.

01-03-2015, Od: Ania Odpowiedz
Hej:)
dopiero zaczynam nauke gry na skrzypcach, chcialam zapytac o producenta skrzypiec. Chodzi mi o firmę Bentley - wiem, że to jakaś angielska firma wyspecjalizowana w pianinach i fortepianach, ale nie znalazłam nigdzie informacji o tym czy produkuje skrzypce. Czy ktoś z Was wie coś na temat tej firmy? Produkują dobre skrzypce?

01-03-2015, Od: Aga Odpowiedz
Jeżeli to skrzypce do nauki to po co szukać angielskiej firmy skoro i tak wszystko jest robione w Chinach? Wybierając firmę zagraniczną część pieniędzy marnuje się na prowizje pośredników. Można w tej samej cenie kupić lepsze skrzypce polskiej marki sprowadzane bezpośrednio z fabryk (być może tych samych) lecz bez udziału pośredników. Np. Everplay, Pengano. Everplay jest 30% tańszy od Stentora sprowadzanego przez Anglię, choć to w sumie ten sam produkt, tylko inaczej opakowany. Jeżeli marka ma być zagraniczna bo fajnie brzmi, to można polecić Sandnera. Najlepiej nadzorują produkcję i pilnują jakości. Także Salvatini należy do tej grupy.

Pytałam o producenta, ponieważ dostałam te skrzypce i pytanie podyktowane było ciekawością - skąd są i kto je wyprodukował:)

02-03-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli to nie są stare skrzypce zawodowe, tylko współczesne uczniowskie, to z dużym prawdopodobieństwem wykonała je fabryka Fengling, bo oni robią 10 milionów instrumentów rocznie na cały świat, także dla firm angielskich. Oczywiście to jest tajemnica importera z której fabryki ściągnął kontener skrzypiec. Nikt się tym nie chwali. Ktoś je zamówił i stwierdził - dajcie mi tu nalepkę Bentley bo brzmi fajnie. A może sam zrobił na drukarce...? Żeby powiedzieć coś więcej potrzebne są dokładne zdjęcia, bo w internecie ich jakoś nie widać.

01-03-2015, Od: Ben Odpowiedz
Żadna firma z Europy, USA, Japonii ani Australii nie produkuje fizycznie żadnych tanich instrumentów uczniowskich. Nie są w stanie uzyskać dostatecznej jakości. Dobrą jakość na tym poziomie cen mogą zapewnić tylko fabryki azjatyckie. Dlatego produkcję każdego instrumentu amatorskiego zleca się w Azji. Wystarczy zamówić kontener skrzypiec i fabryka naniesie dowolną nazwę. Może to być Bentley, Tenplay czy Janko Muzykant. Nazwy skrzypiec i gitar nie mają nic wspólnego z fabrykami gdzie są one wykonywane. Jakość zależy przede wszystkim od ceny a nie od nazwy.

Mhm, pytam bo dostałam te skrzypce, byly kupione w antykwariacie. Udalo mi sie wyczytać tylko tyle z tej papierowej karteczki wewnątrz. Dźwięk mają piękny :) a pytam bo, nie znam się w ogóle na producentach skrzypiec.

02-03-2015, Od: Maja Odpowiedz
Może to firma z Malezji: Bentley Music Sdn. Bhd. Mogli kiedyś zamówić skrzypce ze swoim logo.

02-03-2015, Od: Ben Odpowiedz
Jeżeli to stare skrzypce, to kiedyś było inaczej. W dawnych czasach firmy same produkowały instrumenty a nie zlecały w Chinach, tyle że ceny były 20 razy wyższe. W przypadku starych instrumentów można zapytać dowolnego lutnika: http://zpal.pl/czlonkowie.php

01-03-2015, Od: ALICJA Odpowiedz
jak się trzyma smyczek?

01-03-2015, Od: Aga Odpowiedz
Są różne sposoby więc obejrzyj kilka filmików:
https://www.youtube.com/results?search_query=bow+hold

01-03-2015, Od: Marko P. Odpowiedz
Czy oprócz zdjęć można prosić o zamieszczenie bardziej szczegółowego opisu skrzypiec A. Salvatini serii 7?

01-03-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Tu są wszystkie opisy Sandnera: http://biuro.siedziba.pl/Sandner.pdf

27-02-2015, Od: B. Odpowiedz
Jak wyjąć i założyć mikrostroik?

27-02-2015, Od: Maja Odpowiedz
Zluzować strunę, odkręcić i wyjąć śrubkę regulacyjną, odkręcić nakrętkę trzymającą mikrostroik od góry, wysunąć mikrostroik w dół z otworu w strunociągu. Przy zakładaniu postępować odwrotnie. Oczywiście dotyczy to demontowalnych mikrostroików. W tanich skrzypcach często są montowane mikrostroiki zintegrowane ze strunociągiem. Wówczas wymienia się całość.

27-02-2015, Od: Leszek Odpowiedz
Skrzypce 3/4, lutnicza, ręczna robota. Data wykonania wg lutmistrza to koniec XIX w. Niespotykane brzmienie. Skrzypce grane na bieżąco. W komplecie twardy futerał, pokrowiec, dwa smyczki. Foto na życzenie. TERMIN WYDANIA KONIEC MARCA, POCZĄTEK KWIETNIA. e-mail: wyszynski.le@gmail.com

27-02-2015, Od: b.. Odpowiedz
Jakie brzmienie lepsze: ciepłe czy metaliczne? Czym to się różni?

27-02-2015, Od: Aga Odpowiedz
Właśnie ostrością się różni. To kwestia gustu. Nie da się powiedzieć czy kolor niebieski jest lepszy niż zielony. Podobnie z brzmieniem. Ostrzejsze brzmienia i struny metalowe dobrze sprawdzają się podczas nauki bo lepiej słychać i łatwiej korygować błędy. Później można przejść na struny z rdzeniem nylonowym o łagodniejszym brzmieniu, które brzmią cieplej, łagodniej i trochę maskują niedociągnięcia.

24-02-2015, Od: Ive Odpowiedz
http://olx.pl/oferta/skrzypce-4-4-CID751-ID95u1T.html

Cena do negocjacji! :)

24-02-2015, Od: Aga Odpowiedz
Nie dziwne że do negocjacji, bo cena wyższa niż nowych takich skrzypiec.

25-02-2015, Od: Ive Odpowiedz
Właśnie dlatego! :) Pozdrawiam

22-02-2015, Od: ? Odpowiedz
Bardzo proszę o poradę, które skrzypce 1/2 lepiej kupić:
1.
http://www.henglewscy.com.pl/mod_catalog3/show/7388.html
2.Sandner sv300 (skrzypce.pl)
3.Leonardo http://www.fan.com.pl/mobile/pl_PL/p/Skrzypce-12-Leonardo-LV-1512/2821
a może inne? ok 500pln

22-02-2015, Od: Aga Odpowiedz
Pierwsza propozycja nawet nie ma osprzętu hebanowego, a cena prawie jak za Sandnera. Będzie złazić farba i podstrunnica zużyje się szybko, co widać na zdjęciach używanych skrzypiec np. Leonardo na OLX. Jeżeli budżet pozwala to najlepiej wybrać Franz Sandner, a jeżeli trzeba oszczędzić to Richard Sandner lub Everplay, tylko nie kupowane byle gdzie. Muszą być poprawione i ustawione do gry, więc sklepy wielobranżowe nie nadają się.

22-02-2015, Od: Maja Odpowiedz
PS to jest Gewa Pure, nie polecany model o słabym stosunku jakości do ceny. Dużo lepsze będą Sandnery SV300. Natomiast Leonardo trzeba przygotować do gry po zakupie, bo w podstawowych modelach ze zwykłych sklepów jest zbyt wiele niedokładności. To będą spore koszty. Za tą cenę lepiej wybrać Everplay już gotowe do grania.

22-02-2015, Od: Joanna Odpowiedz
Bardzo proszę o poradę, które skrzypce lepiej kupić:

22-02-2015, Od: Maciek Żołnowski Odpowiedz
Witam!

Szukam skrzypków, którzy będą chętni ze mną współpracować. Chodzi o nowy kanał youtube z moją autorską muzyką na skrzypce acapella solo. Istnieje możliwość promowania siebie oraz zarobku. Szukam znakomitych technicznie wirtuozów.
Pozdrawiam,MZ

maciekzolnowski@wp.pl

21-02-2015, Od: b.. Odpowiedz
http://allegro.pl/futeral-na-skrzypce-skrzypcowy-skrzypiec-higrometr-i4954437426.html
Czy dobrej jakosci może być ten futerał?

22-02-2015, Od: Jarek Odpowiedz
To jest podobnie jak ze skrzypcami. Jakość jest proporcjonalna do ceny. Jeżeli rozpatrujemy w kategoriach bezwzględnych to instrumenty czy też futerały poniżej ceny przeciętnej są słabej jakości, a powyżej dobrej jakości. Przeciętny poziom to blisko tysiąc złotych. Aby wykonać cokolwiek pięć razy taniej trzeba użyć bardziej tandetnych materiałów, taniej siły roboczej i skrócić wielokrotnie czas pracy. To odbija się na jakości.
Rozpatrując ogólnie taki futerał należy raczej do tandetnych z dolnej półki. Jeżeli jednak oceniamy w odniesieniu do danej kategorii cenowej to jest on na prawdę doskonały i godny polecania. Na skrzypce.pl jest on oczywiście do kupienia sporo taniej bo bez prowizji i opłat Allegro.

19-02-2015, Od: Adam Odpowiedz
Bardzo proszę o poradę. Mam około 2000 zł i chciałbym kupić skrzypce. W dawnych czasach chodziłem do szkoły muzycznej przez 7 lat, potem nie miałem instrumentu w rękach przez 25 lat. 3 lata temu kupiłem jakiś chiński szajs za 270 zł i od tamtej pory nie mogę się nacieszyć graniem :). Chciałbym kupić coś dobrego, ale obawiam się, że za te pieniądze lutnik nie sprzeda mi nic godnego uwagi. Dla mnie te 2000 to dużo pieniędzy i chciałbym z nich "wycisnąć" ile się da. Oczywiście później mogę dołożyć jeszcze z 500-600 zł na jakieś poprawki, albo dobry smyczek. Co Państwo byście mi zaproponowali? Pozdrawiam serdecznie.

20-02-2015, Od: Mariusz Odpowiedz
Proponuje poszukać używanych co często były grane,troche wiedzy pan ma zwrócić uwage żeby nie były popękane,rozklejone.Nowe długo tak nie zagrają jak używane.

21-02-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Przy często granych trzeba spojrzeć na podstrunnicę, bo często ma dołki i jest do wymiany.

21-02-2015, Od: Mariusz Odpowiedz
A po co wymieniać ,bierze się papicer ścierny i się równa powierzchnie

20-02-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Najlepiej wpaść i wypróbować. Jakościowo wszystkie będą podobne w tym samym zakresie cenowym. Problem w tym, że każdy człowiek słyszy trochę inaczej i na co innego zwraca uwagę. Co podoba się jednej osobie może nie pasować innej i odwrotnie. To jak z wyborem partnerki. Nie da się określić parametrycznie co będzie dobre dla danej osoby, nawet jak wstępnie określi się wymagania typu wzrost, kolor włosów, wykształcenie czy zamożność. Przelotną znajomość wakacyjną, czy skrzypce uczniowskie do nauki można wybrać w miarę losowo. Jednak takiego docelowego wyboru na wyższym poziomie to raczej nie należy robić korespondencyjnie. Nawet sugerowanie jakiegoś rozwiązanie nie jest dobre i lepiej wybrać coś osobiście.

17-02-2015, Od: Irena Odpowiedz
Sprzedam lutnicze skrzypce koncertowe, z przekomu XVIII wieku. Wszelkie informacje ryry91@interia.pl

17-02-2015, Od: maciek Odpowiedz
Sprzedam niemalze nowe skrzypce ze smyczkiem i futerałem gotowe do gry Cena 250 zł. tel 728-923-421

13-02-2015, Od: Marta Odpowiedz
Witam. Właśnie zaczynam naukę gry na skrzypcach. Szukam w miarę dobrego instrumentu o ładnym dźwięku w niedużej cenie. Zastanawiam się między Pengano S Light, a skrzypcami z Ever Play. Czy mogliby mi państwo doradzić, który z instrumentów jest ładniejszy po względem brzmienia. Pozdraiwam

16-02-2015, Od: Robert Odpowiedz
W tym przedziale cenowym to będą grały jak by kota za ogon ciągnął.

17-02-2015, Od: Jarek Odpowiedz
To zależy głównie od grającego. Osoba początkująca która poćwiczy trochę więcej wydobędzie piękniejsze brzmienie z tanich skrzypiec, niż ktoś kto się nie przykłada ze Stradivariusa za milion. Skrzypce same nie grają. Na każdych skrzypcach będzie na początku kocia muzyka. Wszystko jedno czy drogie czy tanie. Widziałem już jak bogaty rodzic kupił córeczce za 10 tys. skrzypce i niestety rzęziła na nich jakby skórę drzeć po 5 latach nauki. Widziałem też dziecko z biednego domu, które na tanich skrzypcach za 350 zł pięknie grało już po roku. Nie stać ich było na droższe, a mimo to dziecko poradziło sobie i nie ciągnie kota za ogon. Oczywiście nie można kupować tańszych niż 300 zł bo będą zbyt krzywe do grania i zbyt awaryjne.

13-02-2015, Od: Marta Odpowiedz
Bądź też Sandner SV 300

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 10132  Wstecz  Dalej