Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 10042  Wstecz  Dalej

13-01-2015, Od: Michał Odpowiedz
Witam.
Poszukuję jakiejś książki, która okazałaby się przydatna przy stawianiu pierwszych kroków w nauce gry na skrzypcach. Możecie poradzić jakiś konkretny tytuł, który pomoże w początkach nauki?

13-01-2015, Od: Michał Odpowiedz
Zapomniałem dodać, że chodzi o osobę dorosłą ;)

13-01-2015, Od: T Odpowiedz
Skrzypcowe ABC Cofalika , może i tytuły poszczególnych małych utworków są pod dzieci, ale jako całość dobrze rozwijają po kolei wszystkie podstawowe techniczne zagadnienia i przy tym brzmią ciekawie.
Ja uczyłam się z niej właśnie jako dorosła i mogę ją polecić.
(mogę ewentualnie zeskanować kilka stron żeby zobaczyć jak wygląda)

11-01-2015, Od: Konrad Odpowiedz
Witam, mam pytanie dotyczące niemieckiego producenta skrzypiec, czy posiada ktoś informację o M.Brüdner MB ?

11-01-2015, Od: Michał Odpowiedz
Jak czegoś nie ma w internecie to znaczy że nie istnieje. Może to wymyślona nazwa, albo ktoś zupełnie nieznany.

13-01-2015, Od: Konrad Odpowiedz
Możliwe, że mało znany, chodzi mi o wartość takich skrzypiec z 1965 roku?

13-01-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Wartość w małym stopniu zależy od napisu w środku. Trzeba sprawdzić czy mają wartość muzyczną, więc niezbędna jest ocena na żywo. Wyceny instrumentów lutniczych i smyczków są codziennie (oprócz sobót) w godz. 10.00 - 14.00. ul. Krakowskie Przedmieście 16/18, 00-325 Warszawa. Także wysyłkowo. Dodatkowe informacje pod tel. (22) 826 71 52, kom. 602 275 324.

11-01-2015, Od: Paweł Odpowiedz
Wielkie dzięki dla firmy SPIN za super obsługę i czas realizacji zamówienia :):) kupiłem gitarę klasyczną Fender ESC-105

10-01-2015, Od: Monia Odpowiedz
Witam,
Skrzypce dla chłopca 3 letniego kupię używane w dobrej niskiej cenie. Poznań i okolice. nowakowskam1970@o2.pl

11-01-2015, Od: Maja Odpowiedz
Czy warto używane? Przeważnie to połowa ceny nowych, ale w używanych zwykle trzeba wymienić struny, włosie smyczka lub cały smyczek, poprawić rozmieszczenie strun na prożku i wysokość, poprawić mostek (wysokość, zakrzywienie, stopy), przesmarować lub wymienić kołki i mikrostroiki, poprawić futerał, bo przeważnie rączki i zawiasy są w marnym stanie, dokupić kalafonię itd. Ogólnie koszt serwisu to przeciętnie 150 zł. O ile nie ma poważnych napraw, ustawiania duszy itp. Jest też kwestia tego, że wiele tanich skrzypiec nie nadaje się do użytku i można trafić na minę. Czy nie lepiej więc kupić po prostu nowy komplet gotowy do gry za 350 zł?

10-01-2015, Od: gość Odpowiedz
czemu fender podrozał nagle o 20 zł ?

11-01-2015, Od: Aga Odpowiedz
Było to wyjaśniane. Po pierwsze Chińczycy też chcą jeść mięso i jeździć samochodami, więc już ceny fabryczne w dolarach są z każdym rokiem wyższe. Po drugie poprzednie dostawy były płacone przy kursie dolara 3,05, a obecne przy 3,55. Jest oczywiste, że nawet za produkt który nie podrożał u producenta trzeba dać teraz więcej złotówek. Instrument który kosztował 305 zł bez żadnej podwyżki kosztuje 355 zł. Zwykła różnica kursowa. Należy więc zadać pytanie dlaczego fender podrożał tak mało? Spokojnie, wszytko w swoim czasie. Każda rzecz z importu, czyli każdy instrument systematycznie podrożeje więcej jak wejdą nowe dostawy płacone po nowych kursach. Ceny docelowe zostaną osiągnięte w połowie roku.

10-01-2015, Od: ala Odpowiedz
Chce zakupić skrzypce sandner ale nie mam pewności czy to dobry model i nie będzie sprawiał trudności ponieważ uczę się 7 lat....

11-01-2015, Od: Jarek Odpowiedz
To dobry model. Początkujący zaczynają zwykle od modeli "SV". Osoby już grające przeważnie przesiadają się na lepsze modele klasy "CV". Dla bardziej zaawansowanych, czyli po 7 latach gry najlepsze będą modele "MV".

07-01-2015, Od: Maciej Odpowiedz
Sprzedam stare manufakturowe skrzypce 4/4 w zestawie ze smyczkiem i futerałem. Niska cena 728 923 421

07-01-2015, Od: kurs w Kanadzie Odpowiedz
Rewelacyjny kurs w Kanadzie dla młodych muzyków. Przesłuchania już pod koniec stycznia 2015. Więcej szczegółów:
hankahanka@poczta.fm

oraz

http://www.mtroyal.ca/ProgramsCourses/FacultiesSchoolsCentres/TheConservatory/Programs/MorningsideMusicBridge/index.htm

04-01-2015, Od: 4352 Odpowiedz
Witam, jakie skrzypce w okolicy 500 zł będą dobre dla początkującego??

05-01-2015, Od: Aga Odpowiedz
Do 500 zł to Richard, Everplay lub Sandner

04-01-2015, Od: Maja Odpowiedz
Pengano SI Dark są niezłe, Ewentualnie Verona Custom.

07-12-2014, Od: michał Odpowiedz
Witam. Czy te skrzypce Ruzeng za 1750zl zaliczają sie do bardziej profesjonalnych skrzypiec? Mam verona custom i nie wiem czy warto zmieniać czy szukac cos kolo 4000zl?

04-01-2015, Od: Asia Odpowiedz
Mam na sprzedaz lutnicze skrzypce w cenie 4000 zł. W razie czegoś zapraszam do kontaktu ! a.wydmuch96@gmail.com

07-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Różnica w stosunku do Verony jest spora, ale takie za 4 tys. pewnie będą jeszcze lepsze. Czy warto to zależy od budżetu domowego. Zawsze warto mieć skrzypce lepsze niż gorsze, ale też zawsze jest to kompromis między chęciami, a możliwościami finansowymi. Brzmienie zależy nie tylko od skrzypiec, ale też od techniki. Osoba która sporo ćwiczy zabrzmi ładniej na tańszym instrumencie niż ten co ćwiczy niewiele, a kupił sobie drogi instrument. To dla wielu muzyków amatorów jest bardzo pocieszające i motywujące do pracy.

04-01-2015, Od: Asia Odpowiedz
Posiadam na sprzedaż skrzypce lutnicze 4/4 możliwość obejrzenia Katowice lub Częstochowa. Zapraszam do kontaktu ! a.wydmuch96@gmail.com

03-01-2015, Od: Aleksandra Odpowiedz
Chcę zamówić skrzypce Verona Violin Custom FT-V11 , nigdy nie grałam i chcę się nauczyć. Gram od paru lat na gitarze i śpiewam, wiec jakiś słuch mam, wiec mam nadzieje że jakoś się naucze - mimo to, czy ktoś jest z 3miasta i mógłby pomoc na poczatku?

03-01-2015, Od: Matt Odpowiedz
Jest możliwy zwrot?
Jeśli tak to do ilu dni od zakupu?

03-01-2015, Od: Jarek Odpowiedz
Nie ma sensu o to pytać, bo to reguluje ustawa. W absolutnie każdym sklepie internetowym jest rok czasu na zwrot towaru bez podania przyczyn, chyba że sklep poinformował o terminie 14 dni tak jak tu. Wówczas jest 14 dni. Zwracana jest pełna cena towaru i najtańszej przesyłki. Za przesyłkę zwrotną zwykle płaci osoba zwracająca towar.

02-01-2015, Od: SPIN Odpowiedz
Przepraszamy za utrudnienia z zamówieniach 31.12.14 i 01.01.15 z powodu zmiany systemu. Jeżeli ktoś nie dostał odpowiedzi proszę o ponowienie zamówienia.

29-12-2014, Od: lusia Odpowiedz
zapraszam na lekcje skrzypiec, moi dotychczasowi uczniowie są bardzo zadowoleni, a ich mamy dumne i pełne podziwu, uczę od kilku lat natomiast gram od 35, polecam swoją cierpliwość, wiedzę oraz pełen profesjonalizm, tel: 697090871 ( od stycznia 2015r} zapraszam- centrum wielkopolski

29-12-2014, Od: Joanna Odpowiedz
Witam! Niestety mieszkam w Warszawie i nie mam możliwości dojazdu :(

02-01-2015, Od: Gigue Odpowiedz
Jesli mieszkasz w Warszawie, to zapraszam do mnie, skonczylam AMUZ, gram 21lat, od paru ucze, :). gigue@wp.pl

30-12-2014, Od: kingaa1935@gmail.com Odpowiedz
hej można chodzić ze skrzypcami gdy na dworze jest -10 stopni

30-12-2014, Od: Aga Odpowiedz
Można, ale trzeba je ciepło zapakować, żeby miały stałą temperaturę. Po dotarciu na miejsce nie wyjmujemy od razu w mocno nagrzanym pomieszczeniu, tylko czekamy aż temperatura powoli się wyrówna. Sam mróz nie jest bardzo szkodliwy dla drewna, tylko gwałtowne zmiany temperatury. Skrzypce bez opakowania schłodzone do -10 stopni i wniesione nagle do +25 stopni mogą się zniszczyć.

30-12-2014, Od: Mariusz Odpowiedz
Ale chodzić i grać czy jak?

30-12-2014, Od: Spieszczie się z zakupami. Odpowiedz
Wszystkie nowe dostawy we wszystkich sklepach będą minimum o 10% droższe z powodu drogiego dolara, oraz tego że Chińczycy chcą jeść mięso i jeździć samochodami. Ceny w dolarach idą w górę, a złotówka się osłabia. Jest więc podwójna kumulacja. Podwyżki są gwarantowane.

Witam!
Zawsze chciałam się nauczyć grać na skrzypcach. Niestety wcześniej nie miałam możliwości. Mam 15 lat, ok. 170 wzrostu. Nie wiem od czego zacząć. Mogliby Państwo pomóc mi zacząć przynajmniej? :)

29-12-2014, Od: Lusia Odpowiedz
Najpewniej to zapiać się do szkoły muzycznej. Nic to nie kosztuje, a pełen profesjonalizm gwarantowany. Można też uczyć się prywatnie, ale to już raczej gruba kasa, brak świadectwa ale też brak egzaminów więc niby luz. Myślę jednak, że świadomość zbliżających się egzaminów mobilizuje dodatkowo i sprzyja wzmożonej pracy, a tej niestety podczas nauki gry na skrzypcach nie brakuje. Jest to trudny instrument, który po okiełznaniu daje niesamowite przeżycia i wrażenia.

Rozumiem, a myśli Pani, że w wieku 15 lat, to nie jest za późno?

29-12-2014, Od: Aga Odpowiedz
Zależy jaki jest cel. Jeżeli występ w Carnegie Hall, to raczej za późno, a jeżeli gra dla własnej przyjemności to nigdy nie jest za późno.

30-12-2014, Od: Kamil Odpowiedz
Ja zacząłem w wieku 17 lat i nie żałuję , potrafię już zagrać ten utwór bez większych problemów https://www.youtube.com/watch?v=6aO_Zl85u60 :)

Powodzenia .

Tylko dla własnej przyjemności:)
Dziękuję za rady, miłego wieczoru :*

29-12-2014, Od: Brunchilda Odpowiedz
chciałam zapytać jak dobrać skrzypce dla dziecka które ma 60 cm wzrostu

29-12-2014, Od: Maja Odpowiedz
To będzie 1/128. Raczej na zamówienie, bo seryjnie nie robi się tak małych.

28-12-2014, Od: MELI: Odpowiedz
Witam, planuję kupić 5 letniej córce skrzypce niestety nie wiem jaki rozmiar będzie odpowiedni. Z góry dziękuję za informację.

28-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Pewnie będzie to 1/8

24-12-2014, Od: Kasia Odpowiedz
A na jakich skrzypcach wcześniej grałaś?

24-12-2014, Od: Tomek Odpowiedz
Nazwa nie ma znaczenia, bo większość tych najtańszych jedna fabryka robi, tylko pod różnymi nazwami. Po prostu nie warto kupować najtańszych. Jak ze wszystkim trzeba zachować umiar w oszczędzaniu, bo się tylko na tym straci.

26-12-2014, Od: Kasia Odpowiedz
A jak się ma w takim razie ten post do skrzypiec Everplay np.? Albo Brother występujących w tym sklepie?

27-12-2014, Od: Tom Odpowiedz
To bardzo proste. Skrzypce powyżej 1000 zł prawie wszystkie nadają się nauki i gry amatorskiej. Skrzypce poniżej 300 zł prawie wszystkie nie nadają się do nauki, ani w ogóle do grania. Większość kupujących chce zmieścić się w zakresie 300-1000. Oczywiście im droższe tym lepsze. Jednak najważniejszy jest w tym przedziale cenowym wybór sklepu, a nie modelu, bo tylko nieliczne sklepy autentycznie poprawiają te instrumenty. Nie nadają się wielkie sklepy masowej sprzedaży, bo w nich tylko kontroluje się jakość i uznaje małe niedokładności za normę. Tymczasem sklepy specjalizujące się w skrzypcach często mają swojego lutnika, który znacznie poprawia to co przychodzi z fabryki. Dobrym przykładem są skrzypce Everplay, które już fabrycznie są niezłe, a po poprawkach sklepowych gra się na nich tak jakby były 2 razy droższe. Wybierając odpowiedni sklep otrzymujemy doskonały stosunek jakości do ceny. Drugi sposób to zakup w zwykłym salonie ogólno-instrumentalnym i udanie się na poprawki do lutnika już po zakupie.

27-12-2014, Od: Jarek Odpowiedz
Zgadza się. Wiele salonów muzycznych ma handlowców dobrych do marketingu i reklamy, speców od namawiania do zakupu, czasem nawet muzyka który pokaże instrument. Zwykle jednak nie posiadają fachowca który jest w stanie coś podpiłować, usprawnić, wyregulować czy naprawić. W tym zwykle lepsze są małe firmy rodzinne. To samo z resztą dotyczy gitar, a nie tylko skrzypiec. Gdy widzę jak źle ustawione instrumenty przynoszą ludzie do serwisowania właśnie z dużych salonów i megastorów insternetowych to przeraża. Zwłaszcza, że płaci się prawie tysiąc zł za instrument, który jest nie gotowy do gry.

26-12-2014, Od: Kasia Odpowiedz
Oczywiście nie Brother, tylko Richard.

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 10042  Wstecz  Dalej