Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8000  Wstecz  Dalej

26-03-2012, Od: Marek Odpowiedz
Strunal czy Stentor? Które lepsze do 2000zł. Czy ma Pan może jakieś próbki dźwiękowe skrzypiec za 600zł i za 2000zł? Bardzo mnie to ciekawi.
Pozdrawiam

27-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Na pytania w stylu "które lepsze" nie da się odpowiedzieć wprost, bo przy tej samej cenie dla jednej osoby lepszy będzie Strunal, a dla innej Stentor. Można jedynie powiedzieć że droższe skrzypce są lepsze od tańszych i nigdy się nie zdarzyło żeby ktoś stwierdził że skrzypce trzy razy tańsze są lepsze niż trzy razy droższe. Co więcej - zrobiliśmy raz ciekawy eksperyment i testy w ciemno. Nauczycielka wypróbowała 5 rodzajów skrzypiec i ustawiła je w szeregu od najgorszych do najlepszych. Dokładnie pokryło się to z cenami - od najtańszych do najdroższych. Oczywiście może się zdarzyć jakiś wyjątek, ale to z uwagi na jakiś wyjątkowo specyficzny, nietypowy gust konkretnego klienta. Zdalnie nie da się takich preferencji wyłowić. Co jeszcze ciekawsze - robiliśmy testy w ciemno tym razem na gitarach i kliencie nie umiejącym grać i nie mającym nic wspólnego z muzyką. Też bezbłędnie ustawił gitary od najtańszych do najdroższych.

27-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Wszystko zależy od sposobu nagrania, toru nagraniowego, toru odsłuchowego, pomieszczenia, realizacji dźwięku i od muzyka biorącego udział w sesji. Efekt końcowy akurat najmniej zależy od skrzypiec. Kilka lat temu robiliśmy próby i efekty były fatalne. Mimo dołożenia starań Klienci twierdzili, że nagrania kompletnie nie oddają rzeczywistości. Wychodziło że dobre instrumenty potrafią brzmieć fatalnie na nagraniu, a tandetne całkiem nieźle, zwłaszcza jak się za nie weźmie dobry muzyk i realizator.

23-03-2012, Od: Grzegorz Odpowiedz
Mam pytanie czy jest duża różnica w brzmieniu skrzypiec między wersją Stentor 1560, a nieco uboższą wersją 1550. Struny w obu przypadkach są nylonowe, jest co prawda inny strunnik ale czy różnica na tyle duża aby wynosiła ok. 500 PLN?

23-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Droższe modele oprócz wymienionych różnic są wykonywane z lepszych i staranniej selekcjonowanych materiałów. Jest to drewno w lepszym gatunku, dłużej sezonowane. Prace wykonywane są dokładniej przez specjalistów wyższej klasy, z większym doświadczeniem. Trudno takie rzeczy wyrazić w zwykłych parametrach technicznych, ale przekłada się to zwykle na lepsze brzmienie, strojenie, łatwość gry i trwałość. Mogą występować także różnice w jakości smyczka i futerału. Wszystko to wpływa na cenę, stąd może być różnica 500 zł i więcej. Co ciekawe: na model 1560 można aktualnie uzyskać spory rabat i znacznie zmniejszyć tą różnicę.

22-03-2012, Od: Podwawelski Odpowiedz
Zainteresowany jestem instrumentem 1/4. Z jakim kosztem muszę się liczyć.

22-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeżeli taki zabawkowy to 150 zł, jeżeli sensowny do nauki i grania to Everplay za 298 zł, a jeżeli budżet pozwala na trochę więcej to Pengano 650 zł. Jak nie ma ograniczeń budżetowych to dobry będzie Strunal 19x za 1500 zł. Dzieci co 3 lata zmieniają rozmiary, więc zwykle rodzice inwestują w Everplaya. To niedrogi instrument, a jest na tyle dobry że nie utrudnia nauki.

20-03-2012, Od: ... Odpowiedz
Panie Jarku poinformuje tu pan jak dojedzie transport Verony? Czy mam napisać na państwa maila?

22-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Dostawa Verony będzie w środę

20-03-2012, Od: :) Odpowiedz
Ach te Verony custom...
Co łatwo przyszło, to i łatwo pójdzie.
Verony przyjdą trudno,czekać, czekać,ale i zostaną na dłużej;)
Piękne skrzypce.

:P

20-03-2012, Od: magdalena Odpowiedz
Witam.Mam do sprzedania skrzypce uczniowskie 1/2.Skrzypce przystosowane do gry przez najlepszego lutnika w Krakowie.Mój nr 606 45 14 85

19-03-2012, Od: . Odpowiedz
Chcę kupić skrzypce za 650zł ale nie wiem jak one brzmią proszę o wypowiedzenie sie.

20-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Zależy kto gra. Jak gra nauczyciel to jest przepiękne brzmienie, a jak uczeń to niestety trzeba szybko zatkać uszy i uciekać gdzie pieprz rośnie. Potencjał jest, tylko trzeba nabrać trochę wprawy.

17-03-2012, Od: ... Odpowiedz
A jakby miał pan porównać Veronę i Sandnera?

17-03-2012, Od: ... Odpowiedz
W sensie które lepiej stroją i brzmią.

18-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo podobnie brzmią i stroją. Robiliśmy kiedyś nagrania testowe, ale okazało się że nie ma sensu, bo wszystkie skrzypce z tej samej półki cenowej brzmią na nagraniu dokładnie tak samo. W końcu ostatecznie przy odsłuchu grały głośniki a nie skrzypce. Nie da się oceniać brzmienia z próbek. Natomiast na żywo połowa nauczycieli wybiera jedne a połowa drugie. To już zależy od gustu co się bardziej podoba.

19-03-2012, Od: ... Odpowiedz
Chętnie bym przyjechała do pana sklepu porównać, ale jestem z drugiego końca Polski, na dodatek brak czasu ;P

18-03-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Czyli trzeba czekać kolejny tydzień lub dwa aż dośle papierek? I kolejny tydzień aż dojadą do pana?
No, ale bardzo mi zależy na tych, także myślę, że poczekam ...

16-03-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Co z dostawą Verony? Ma pan jakieś informacje? Mialy być do dzisiaj ...

Ja rozumiem, że to nie z pana winy i pan też wyczekuje na transport, ale czas nagli ...

Tak - utknęły w składzie celnym, bo brakuje jakiegoś dokumentu, który musi dosłać producent.

18-03-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Czyli trzeba czekać kolejny tydzień lub dwa aż dośle papierek? I kolejny tydzień aż dojadą do pana?

17-03-2012, Od: ? Odpowiedz
Verona ma taki futerał jak widoczny na zdjęciu czy inny?

Nie wiadomo, bo nowej partii jeszcze nie ma. Z ostatniej dostawy były takie futerały jak na zdjęciu.

Pulpit EverPlay ma wysokość 120 cm włącznie z podstawą na nuty czy sama nóżka? Jeśli razem z podstawą - czy ma pan wyższe w ofercie?

O ile pamiętam producent podaje wysokość od podstawy podpórki na nuty, ale nie mam w tej chwili na magazynie żeby sprawdzić.

15-03-2012, Od: Michał Odpowiedz
Panie Jarku, co Pan sądzi o skrzypcach 4/4 od Henglewskich, manufaktura w stylu włoskim, "MODENA" ? Czy opłaca się w nie inwestować ? :-)

15-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Bardzo porządny instrument ze średniej półki uczniowskiej i jest dostępny w naszej ofercie. Kilka razy wspominałem na forum o tych skrzypcach http://www.google.pl/search?q=modena+site%3Askrzypce.pl

16-03-2012, Od: Michał Odpowiedz
A czy może Pan coś o niej więcej napisać? Wiem, że opis to tylko opis i że trzeba wypróbować instrument, ale to mi przynajmniej może coś rozjaśnić więcej na temat tego modelu, bo na stronie Henglewskich jest mało wiadomości. Chodzi mi np. o materiały jakie użyto itp. Z góry dziękuje.

Też nie mam więcej danych. Raz je sprzedawałem, ale tylko przez chwilę miałem w ręku.

Czy w futerale SI Dark są "przyczepki" na smyczek?

18-03-2012, Od: Ja Odpowiedz
Każdy futerał takie ma. Ja mam te skrzypce Pengano SI dark. Wcześniej się nazywały Start I

16-03-2012, Od: natalia Odpowiedz
czy znacie państwo dobrego korepetytora/korepetytorkę, który/a daje lekcję w wesołej, stara miłosna? zgóry dziękuje

14-03-2012, Od: .. Odpowiedz
czy jak na skrzypcach z przodu nie widać słoi to znaczy że są słabe??

14-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Pewności nie ma, ale jest bardzo prawdopodobne że użyto taniego drewna, które nie bardzo się nadaje. Np. lipa jest takim drewnem gdzie nie bardzo widać słoje. Może to być też zwykła dykta lub tworzywo. W instrumentach lepiej sprawdza się świerk, cedr, klon, jawor, czyli gatunki gdzie dobrze widać strukturę drewna. Jeżeli ciężko się zorientować jakiej klasy jest instrument to można sugerować się ceną. W 99% przypadków jakość jest wprost proporcjonalna do ceny (niewidzialne prawo rynku).

14-03-2012, Od: .. Odpowiedz
TO ZNACZY MOJE SKRZYPCE SĄ ZROBIONE ZE ŚWIERKU I KOSZTOWAŁY 650 ZŁ

13-03-2012, Od: ... Odpowiedz
A jaki jest smyczek w Veronie?

08-03-2012, Od: jassina Odpowiedz
A czy żeberko do wszystkich skrzypiec jest takie samo?

12-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Są różne rozmiary. Żeberka z regulacją szerokości obejmują zwykle dwa rozmiary skrzypiec np. 3/4-4/4

13-03-2012, Od: jassina Odpowiedz
a czy żeberko co nowy rozmiar skrzypiec trzeba kupować nowe?

07-03-2012, Od: jassina Odpowiedz
Czy opłaca się do nauki kupować od razu lutnicze?

07-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Jeszcze ważna uwaga: Skrzypce lutnicze to koszt materiału minimum tysiąc złotych i prawie miesiąc pracy. Z prostej matematyki wynika że najgorsze prawdziwe skrzypce lutnicze to cena 5 tys zł. Jak jest lutnik początkujący to może takie tanie wystruga. Wszystkie skrzypce jakie widzicie w ofertach poniżej tej ceny to nawet nie leżały koło lutniczych. Jak są dużo tańsze to są chińskie fabryczne, a jeśli używane lutnicze to wymagają napraw i remontów zwykle nie taniej niż za 2 tys zł. Cudów nie ma. Ale bez trudu znajdziecie na aukcjach najtańszy model fabrycznego Stagga jako skrzypce niby niemieckie, niby lutnicze i niby na hebanie poniżej 400 zł. Tak samo można kupić tombak pod nazwą złota.

07-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Opłaca się jeżeli wydatek rzędu 10 tys zł na przeciętne skrzypce lutnicze nie stanowi problemu dla budżetu domowego. W większości przypadków nie opłaca się, bo w prawdzie nauka na lutniczych jest łatwiejsza, ale tak duży wydatek wymaga ogromnych wyrzeczeń ze strony domowników. A więc polecam tylko przy niezwykłym talencie kiedy szykuje się światowa kariera albo w przypadku posiadania nadmiaru pieniędzy.

08-03-2012, Od: jassina Odpowiedz
A czy tak samo się gra na elektrycznych jak na klasycznych czy trudniej?

Na tanich elektrycznych nieco trudniej bo są zwykle ciężkie i niewygodne. Gorzej słychać szczegóły i łatwiej nauczyć się fałszywej gry i utrwalić złe nawyki.

10-03-2012, Od: ? Odpowiedz
Skrzypce drewniane EverPlay z futerałem, smyczkiem i kalafonią. Nowy model 2012 seria 700 czy jest dostępny rozmiar 1/4?

Już wszystkie sprzedane, ale nie były tak wyśmienite jak seria 600. Bardzo ładne wizualnie, brzmieniowo też OK, ale smyczki już nieco słabsze, mikrostroiki takie sobie i precyzja wykończenia hmm... jak na tą cenę dobra, ale nie tak dobra jak w serii 600. Musieliśmy na przykład poprawiać rozmieszczenie strun.

11-03-2012, Od: ? Odpowiedz
Czy będziecie mieć Państwo dostępne tłumiki hebanowe?

Są dostępne po 10 zł na rozmiar 3/4-4/4

09-03-2012, Od: Renata Odpowiedz
Przeglądalam ofertę w sklepie interesują mnie skrzypce 1/4 w cenie do 300 zł w miarę ładnym brzmieniem. Nie chcę drogich bo i tak posłużą góra 1 rok do nauki. Renata

Akurat brzmienie jest najmniej ważne w tym momencie. Znacznie ważniejsze jest dobre strojenie i precyzja wykonania żeby skrzypce nie fałszowały i nie były pokrzywione, żeby kołeczki nie puszczały stroju i nie były jajowate, żeby podstrunnica miała prawidłowy profil, żeby struny były na dobrej wysokości i dobrze rozmieszczone. Ważne jest wiele szczegółów konstrukcyjnych i mechanicznych aby dziecku nie rzucać kłód pod nogi i nie utrudniać nauki. W tym przedziale cenowym nie jest to łatwe do osiągnięcia bo drewno na tanie skrzypce jest też tanie, a więc nie sezonowane, z gorszych gatunków, a co za tym idzie ciągle zmienia kształty i wymiary zależnie od wilgotności, temperatury i upływu czasu. Polecam zaczekać tydzień na dostawę Everplay serii 600. Ostania partia była rewelacyjnie przygotowana i dzieciom gra się na nich bardzo dobrze i łatwo.

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8000  Wstecz  Dalej