Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 7683  Wstecz  Dalej

08-02-2012, Od: lala Odpowiedz
E tam, ja się cieszę z zakupu, a ty widocznie nie

08-02-2012, Od: Wandzia Odpowiedz
nauczycielka muzyki poleca mi verone ale nie jestem pewna co do brzmienia

też, staggi z alegro za 200zł są beznadziejne i chce mieć takie co na długo starczą

A ja mam fabryczne, a ty?

do lala

wpisałam ale tam na każdej stronie to samo co tu a chce wiedzieć czy ktoś na nich gra i wie jak brzmią

ja też gram ale mam model za 200zł i jest beznadziejny :((

To wpich w google

08-02-2012, Od: Jaka ta Odpowiedz
Ja już gram sa skrzypcach a ty może nie

do lala

chciałabym wiedzieć coś na ten temat przed zakupem :)pozdr.

do Wandzia
wszyscy pytają o veronę

07-02-2012, Od: Jaka ta Odpowiedz
do:?
Jakim pytaniem jesteś oszołomiony? Jak się gra na skrzypcach? Tym? :) Zapytałam tak tylko.

08-02-2012, Od: ? Odpowiedz
No cóż dziwię się, gdyż jest to bezsensowne pytanie. To tak jakby zapytać jak się jeździ samochodem, przeczytać informacje w necie i wsiąść za kółko. xd uważam, że skrzypce to instrument z którym trzeba się zapoznać i oswoić, trzeba grać z pasją a nie stać przed pulpitem do nut i sztywno machać smyczkiem. Nie da się wytłumaczyć jak się gra na skrzypcach. Musisz sama zacząć i popróbować i stwierdzić czy w ogóle tego chcesz?

07-02-2012, Od: :) Odpowiedz
Dużo też o skrzypcach i nie tylko na stronie
smyczkowo.pl
tam także podają strony z nutami, tylko trzeba poszperać ;)

Dużo też o skrzypcach i nie tylko na stronie
smyczkowo.pl
tam także podają strony z nutami, tylko trzeba poszperać ;)

kto pyta nie błądzi, kto szuka znajduje ;)

ktoś pytał o nuty do ,,skrzypka na dachu''...

na stronie chomikuj.pl są, można pobrać bez logowania i za darmo, ale nie jestem pewna czy na skrzypce..:)

wpisać w google ,,skrzypek na dachu nuty'' i wyskoczy, ja pobrałam od świstaka:)

08-02-2012, Od: nane Odpowiedz
Do: :)
Można, ale co wpisać?

08-02-2012, Od: Jaka ta Odpowiedz
Do ?
To nie jest do pogaduszek tylko do ogłoszeń

Czy skrzypce verona custom starczą na parę lat? Czy są dobre?

08-02-2012, Od: ? Odpowiedz
czy ktoś z was ma veronę??

07-02-2012, Od: nane Odpowiedz
http://www.blogger.com/blogger.g?blogID=975541830139530698#editor

07-02-2012, Od: ? Odpowiedz
sites.google.com/site/miteneraka/

07-02-2012, Od: Jaka ta Odpowiedz
Wiem! ale jakieś linki do nauki! Mogę? Dacie mi? sites.google.com/site/miteneraka/ Polecam :)

06-02-2012, Od: Jaka ta Odpowiedz
Jak się gra na skrzypach?

06-02-2012, Od: Ela Odpowiedz
Najszybszy kurs w 3 minuty: http://www.youtube.com/watch?v=CiSyp5TulSM

06-02-2012, Od: basia... Odpowiedz
Masz napisane na tej stronie w technika gry. ;)

06-02-2012, Od: ? Odpowiedz
No cóż jestem oszołomiony tym pytaniem xd

04-02-2012, Od: adam Odpowiedz
Czy skrzypce verona custom nadają się do czystej gry amatorskie? I kiedy będą dostępne do kupienia??

05-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
tak

właśnie, dorzucam się do tego pytania. CZY VERONA CUSTOM UMOŻLIWIA W OGÓLE CZYSTĄ GRĘ? CZY DŹWIĘK JEST PO PROSTU BRZYDKI??

Jak ktoś umie grać to dźwięk jest czysty i przepiękny, a dopóki się uczy to niestety na każdym instrumencie będzie zgrzyt i fałsz.

05-02-2012, Od: ? Odpowiedz
Lepsze staggi czy verona??

05-02-2012, Od: adam Odpowiedz
podejrzewam, że verona bo staggi to paździeż

Verony były ostatnio dokładniej wykonane niż Stagg.

04-02-2012, Od: Karolka Odpowiedz
Czy to znaczy, że nie ma szansy na kupienie w lutym???

Jest

O! Widzę że verony będą jednak w marcu! Hm... szkoda, no trudno. Mam nadzieję, że jak już będą to będą nowe zdjęcia tych skrzypiec w futerale, w końcu będzie wiadomo jak wygląda futerał w środku :) Przydały by się takie zdjęcia, które pokazują drobne rzeczy: słoje drewna, purfling. Czekam z niecierpliwością do tego marca!!!

Może będą w lutym. Co chwila ktoś pyta, więc wpisałem marzec bo ten termin jest raczej nieprzekraczalny.

04-02-2012, Od: Caterina Odpowiedz
Witam wszystkich. Interesują mnie skrzypce Antoni Debut ACV30: http://muzyczny.pl/133487-AntoniDebutACV30skrzypce44zfuteralem.html,generalnie nie znam sie na sprzęcie, jestem początkującym uczniem, dlatego chciałabym poznać Waszą opinie czy te skrzypce będą dobre dla mnie czy raczej nie są warte i lepsza jest inna firma? Dzięki wielkie za pomoc. pzdr

05-02-2012, Od: Adam Odpowiedz
To co ze zdjęć można wywnioskować: smyczek z najniższej półki, nawet kawałka hebanu na żabkę pożałowali. Gorsze są tylko plastikowe bo i takie bywają. Podbródek nie wykończony - ostre krawędzie, podstrunnica jakoś dziwnie wygląda - jest czymś pokryta a wiec raczej nie heban, kołki na pewno nie heban. Zobacz powiększenie kołków - są bardzo nierówne, będą puszczać. W otworach gdzie wchodzi struna widać jasne drewno z zewnątrz poczernione. Otwory na kołki także bardzo nierówne, a to wróży problemy. Takie skrzypce kupisz spokojnie za 250 zł pod inną nazwą. Futerał fajny ale za płaski. Ryzyko zmiażdżenia skrzypiec przez nacisk na mostek. Reszta zależy od egzemplarza, bo możesz dostać skrzypce nie przygotowane i krzywe. Wielkie sklepy nie bawią się w precyzyjny setup.

04-02-2012, Od: :) Odpowiedz
najlepiej iść osobiście do sklepu muzycznego i na własne oczy zobaczyć instrument, wypróbować, każdy ma przecież swoją duszę;)
nie kupować kota w worku, przez internet, przynajmniej jeśli chodzi o instrumenty.
Tak myślę :)

04-02-2012, Od: Karolka Odpowiedz
Fajnie fajnie ale nie przejadę ponad 800 kilometrów żeby odebrać osobiście. Jeżeli ten sklep jest wiarygodny to liczę na to że przyślą mi ten model, który zamówię i próbuję się dowiedzieć o nim jak najwięcej. Veronę polecają nauczyciele i lutnicy więc jak sądzę jest ona o niebo lepsza od staggów czy everplayów. Skoro jest ona wykonana z litego drewna to spodziewam się dobrej akustyki i wybrzmiewania. A przecież jeżeli instrument sam sobie jest dobrej jakości (lite drewno nie sklejka) to wszystko powinno zależeć od jakości strun i włosia smyczka oraz od umiejętności czystego grania czyż nie tak??

jaki tam może być klon, świerk i heban, chyba w marzeniach, bez kitu :P
wysoki połysk tandety xD

Witam. jak dla mnie, te Debuty wyglądają identycznie jak pierwsze skrzypce z lewej w SKLEPIE tej strony, skrzypce.pl
a jeszcze Ci powiem, że takie przysłał mi sprzedawca z allegro, choć zdjęcia wskazywały na zupełnie inny instrument, ostro się przejechałam, bo zapłaciłam ponad 300 zł, a tymczasem wartość poniżej 200 zł, i faktycznie nie nadają się do grania.
jak patrzę na te Debuty, to od razu widać jak nierówne jest rozmieszczenie strun na prożkach, gryf jakby namalowany. tandeta.
jedynie futerał może robić wrażenie :P
taka jest moja opinia. może ktoś wie coś innego na ten temat:)

04-02-2012, Od: Adrianna Odpowiedz
Dużo osób na początek w takich cenach proponuje skrzypce marki Stagg lub EverPlay. Z droższych natomiast Pengano. Sama od dłuższego czasu przeglądam różne oferty, chcąc kupić skrzypce, i jak na razie myślę, że kupię EverPlay na tej stronie. Jednak ponowie również moje pytanie - czym różnią się dostępne tutaj dwa modele tej marki?

Różnią się wszystkim poza nazwą. To robi zupełnie inna fabryka. Seria 700 jest ładniejsza, fajnie malowana, ale ma słabe smyczki. Seria 600 ostatnio była doskonała pod względem brzmienia i precyzji wykonania. Zobaczymy jak nowa dostawa za dwa tygodnie.

03-02-2012, Od: Adrianna Odpowiedz
A czym różnią się dwa modele skrzypiec EverPlay? Czy są znaczne różnice na jakości?

Różnią się wszystkim poza nazwą. To robi zupełnie inna fabryka. Seria 700 jest ładniejsza, fajnie malowana, ale ma słabe smyczki. Seria 600 ostatnio była doskonała pod względem brzmienia i precyzji wykonania. Zobaczymy jak nowa dostawa za dwa tygodnie.

05-02-2012, Od: Karolka Odpowiedz
Może niech lepiej się wypowie ktoś kto ma veronę i na niej gra!

01-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Są już dostępne skrzypce leworęczne 4/4 Corelli. Polecam!

01-02-2012, Od: Acinoyx Odpowiedz
Jestem leworęczna i się właśnie zastanawiałam czy istnieją dla "nas" skrzypce! Nigdzie nie mogłam na ten temat znaleźć wzmianki, może pan powiedzieć o nich nieco więcej?

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 7683  Wstecz  Dalej