Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 7933  Wstecz  Dalej

04-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Codziennie są zamówienia, więc każdego dnia się ich spodziewam. Jesteśmy gotowi do wysyłek. Codziennie są odbiory kurierskie i wysyłki pocztowe.

08-03-2012, Od: lifa Odpowiedz
:)

07-03-2012, Od: ... Odpowiedz
Czy do piątku dojadą?

07-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Do przyszłego piątku

06-03-2012, Od: ... Odpowiedz
No ale mniej więcej, jutro, pojutrze? Za tydzień? We wtorek zaczynam lekcje i muszę mieć wkrótce skrzypce ...

Za tydzień

Jeśli dojadą jutro do godz. 21 to proszę dać tu znać ... będę niezmiernie wdzięczna.

06-03-2012, Od: Jurek Odpowiedz
Może zadam teraz głupie pytanie lecz proszę się nie śmiać :) Szukam pewnego utworu którego nie znam tytułu i wydaje mi się że to jest czardasz ale nie chodzi mi o tego czardasza Montiego - czy są jakieś inne tego typu utwory? Jakiś inny czardasz? prosił bym o podpowiedzi a może trafię na ten utwór o który mi chodzi. Zanucił bym Wam ale nie mam jak :)

Zapomniałem dodać - jeżeli masz bardziej rozgarnięty telefon to użyj aplikacji o nazwie Shazam. Jest dość skuteczna. Zanucisz do telefonu fragment, a on ci powie co to za utwór.

Czemu nie ma jak? Wchodzisz na pierwszy lepszy serwis wyszukujący, nucisz i masz. Np. wszedłem tu: http://www.midomi.com zanuciłem do mikrofonu "zabiłem byka" i powiedziało mi: "Carmen Suite No. 1: Marche du toreador". Jak tu nie ma to znajdziesz w google inne serwisy wyszukujące po nuceniu fragmentu.

05-03-2012, Od: Agnieszka Odpowiedz
Czym się różnią skrzypce Pengano S Light i Sandner SV-300? Które pan bardziej poleca dla początkującego? Czy instrumenty są strojone przed wysłaniem?

06-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Obydwa modele są dobre dla początkujących. Różnią się szczegółami wykończenia, trochę inne futerały. Są strojone przed wysyłką.

Kiedy będzie Verona? To bardzo ważne, dzisiaj muszę zamówić skrzypce.

06-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Nie mam dokładnych informacji. Dziś na pewno ich nie będzie.

14-02-2012, Od: edyta Odpowiedz
Moja 9 letnia córka marzy by się nauczyć grać na skrzypcach ale nie mam pojęcia jakie skrzypce powinnam jej kupić (firma, wielkość) Proszę o pomoc

14-02-2012, Od: nane Odpowiedz
3/4, Dla dziewięciolatki 3/4 lub 2/4 verona.

14-02-2012, Od: nane Odpowiedz
nie verona tylko jak tu pani Madzia mówiła, ona się na tym zna lepiej niż ja, lecz... 3/4... Nie wiem czy nie będą za wielkie na nią. Jak już te skrzypce pani kupi to może córka się uczyć na stronie http://www.violinonline.com zapisy nut na skrzypcach: http://www.violinonline.com//interactivefingerboard.htm. Polecam tę stronę, tam się może nauczyć tylko trochę nie chodząc do szkoły muzycznej.

14-02-2012, Od: Magdalena Odpowiedz
Witam.Moi uczniowie w większości grają na skrzypcach "Carlo Giordano" i moim zdaniem one są ok. A jeśli chodzi o wielkość na 9-cio latki to wydaje mi się, że 1/2 czyli tzw. połówki będą ok, chyba, że jest bardzo rozwinięta jak na swój wiek to może 3/4.
Pozdrawiam

06-03-2012, Od: edyta Odpowiedz
Moja córka jest drobna. Czy to jest ważne ponieważ mąż zamówił już 3/4

04-03-2012, Od: ... Odpowiedz
Chodzi mi głównie o osprzęt w Veronie.

Czy do wtorku będzie dostępna Verona? Chodzi o to by doszła do wtorku 13, ew. 14 ...

Z jakiego drewna wykonana jest Verona? Bo nie jest napisane lub nie zauważyłam.

Typowo: świerk i klon

04-03-2012, Od: Anonim Odpowiedz
Czy przy Sandnerze jest purfling?

Tak, było na filmie.

Ile lat wytrzymają skrzypce Sandner?

Co jest ważniejsze przy żeberku, regulacja szerokości czy wysokości?

Przy odpowiednim przechowywaniu i użytkowaniu wytrzymają nawet sto lat, tylko czasem trzeba będzie zrobić remont. Jak często to zależy od tego ile będzie grane. Jak gra się godzinę dziennie to co dziesięć lat trzeba zrobić remont.

Szerokość reguluje się do instrumentu a wysokość do człowieka.

Verony są już dostępne u pana w sklepie?

Nie

Verona ma purfling?

Tak

Jest możliwość zmiany żeberka w Corelli na wolf odliczając cenę tego zestawowego i dodając cenę wybranego?

Można. Do odjęcia jest 20 zł.

03-03-2012, Od: ... Odpowiedz
Więc jak pan rozpoznaje przelew?

03-03-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Po kwocie, adresie i danych wpłacającego.

03-03-2012, Od: caprice Odpowiedz
czy można się uczyć mając skrzypce cały czas na tłumiku i zaklejone efy ?
Co się wówczas traci w nauce, jakie efekty uboczne na przyszłość mogą być ?
Zakładając że np. po roku zdjąłbym te urzadzonka wyciszające i zaczął grać normalnie ?

Rzadko to się zdarza. Myślę że warto czasem jednak pograć na głośno, bo lepiej słychać błędy i łatwiej je skorygować.

Którą kalafonię pan poleca ze swojej oferty?

Ja używam akurat Pirastro Piranito, ale każdy muzyk ma swoją ulubioną. Zdania są podzielone. Kalafonie bardzo różnie zachowują się zależnie od temperatury, wilgotności, rodzaju włosia i strun. Warto wypróbować kilka żeby się przekonać co lepsze w konkretnym przypadku.

Dodał pan nowe skrzypce: Sandner SV-300, porównując je z Corelli które są lepsze?

Są bardzo podobne jakościowo, bo to ta sama grupa cenowa. Gdyby miały to samo wyposażenie to w zasadzie ich cena byłaby identyczna. Działa tu niewidzialne prawo rynku powodujące że produkty w podobnej cenie są podobnej jakości. Gdyby jedne z nich były istotnie gorsze, to producent musiałby opuścić cenę. Tak to już jest że instrument dwa razy lepszy musi być jednocześnie dwa razy droższy. Przy podobnej cenie mamy podobną jakość. Można wybierać na oko co się bardziej podoba.

A umie pan określić które lepiej brzmią?

Chodzi o to które mają lepsze brzmienie i które dłużej wytrzymają.

Brzmienie i wytrzymałość też bardzo zbliżone. W obu przypadkach hebanowa podstrunnica i kołki o dużej żywotności. Jedyny przypadek kiedy jakość instrumentu jest gorsza niż przeciętny poziom jakościowy danej półki cenowej jest wtedy gdy w cenie towaru jest duży udział kosztów marketingu i reklamy. A więc wtedy gdy w cenie towaru płacimy sporo za reklamy telewizyjne, wyjątkowo szacowną markę, gdy dystrybutor lub importer wymaga od sprzedawców posiadania ekskluzywnych wystaw i salonów w drogich galeriach lub limituje grono sprzedawców (np. Roland, Yamaha, Carlo Giodrano). Wówczas w cenie instrumentu pojawiają się niepotrzebne koszty i większe marże zupełnie nie związane z wydatkami na dobre materiały i dobrych fachowców. Płacimy za marketing zamiast za produkt. Wówczas inne skrzypce w tej samej cenie, ale bez tego bagażu marketingowego mogą być dużo lepsze. To widać najlepiej na przykładzie leków. Te same specyfiki nie występujące w TV są zwykle tańsze. W naszym przypadku zarówno Corelli jak i Sandner nie mają w cenach sztucznych zawyżeń marż spowodowanych kosztowną polityką marketingową. Te marki nie ograniczają sztucznie sprzedawców tylko do tych "godnych" i przez to drogich dla klienta końcowego. Utrzymanie szacownego salonu to koszt nawet tysiąc złotych dziennie, więc każdy instrument jest droższy wtedy średnio o sto złotych. Na szczęście nie tutaj.

Z czego zrobione są żeberka Wolf?

Z metalu i tworzywa. Wsparciem jest cienka blaszka metalowa i na niem wklejona jest gruba warstwa gąbki/pianki.

15-02-2012, Od: amator Odpowiedz
chcialbym zacząć nauke gry na skrzypcach,
jaka jest skuteczność "dodatków" wyciszających gre, by sąsiedzi nie wariowali

20-02-2012, Od: Jarek Odpowiedz
Tłumik hotelowy plus zaklejenie efów taśmą papierową całkowicie wycisza. Słychać tylko przy uchu. Na pewno nie przez ścianę.

03-03-2012, Od: amator Odpowiedz
a jak wiele się traci, przy tak zmienionym dźwięku,
np zakładając, że przez rok musiałbym rozpocząć naukę w ten sposób i np po roku usunąłbym tłumik, czy zmiany nie byłyby nieodwracalne...

02-03-2012, Od: Aśka Odpowiedz
czy ktos moglby mi wytłumaczyc jak wymienic strune A?

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 7933  Wstecz  Dalej