Całkiem nowa wiadomość
Imię:
Wiadomość:

Prosimy pozostawić puste:
Liczba do wpisaniaWpisz liczbę
(anty-spam):

Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8552  Wstecz  Dalej

20-01-2013, Od: :) Odpowiedz
http://tablica.pl/oferty/?q=skrzypce+instrumenty

tu czasem też można znaleźć coś ciekawego :)

20-01-2013, Od: Adam Odpowiedz
Można coś znaleźć ale trzeba zachować ostrożność.
Po pierwsze nie ma systemu komentarzy, kontroli ani ocen, więc nie wiemy od kogo kupujemy i czy opis jest rzetelny, a towar sprawny. Ponadto jeżeli ktoś nie płaci za ogłoszenie to często daje wyższą cenę i liczy na złapanie okazji, bo nic go to nie kosztuje. Zupełnie inaczej jest w serwisach płatnych gdzie trzeba dać niską cenę aby towar sprzedać i nie ponieść strat.

21-01-2013, Od: ? Odpowiedz
np. na allegro wystawiałam skrzypce za 500 zł, opłata za ogłoszenie w złotówkach, więc jak?
wiadomo, że jak na tablicy, to lepiej osobiście obejrzeć instrument, wypróbować i zweryfikować opis. Jeśli nam zależy na kupnie i cena jest wysoka. Nie opłaca się brać kota w worku po samym opisie i zdjęciach. No i nie wszystkim odpowiada wysyłka, za pobraniem.He. To fakt można się przejechać, zamówiłam gitarę używaną za 60 zł, która nigdy nie dotarła, na szczęście koszty ponosił właściciel, do dziś mnie zastanawia, czy gitara w ogóle została wysłana ;D Ludzie są fajni hehe

20-01-2013, Od: renata!!! Odpowiedz
witam.zamierzam kupić skrzypce everplay 6xxu pana w sklepie w ferie ale mam wątpliwości do 2rzeczy:jak sarować smyczek kalafonią(trzeba tak pare razy przejechać smyczkien po kalafoni???)i jak stroi się skrzypce"???za udzieloną odpowiedz będę bardzo wdzięczna:)!!!

21-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Włosie smyczka pociera się kalafonią. Stroić można na słuch lub na wzrok. Nauczyciele zalecają oczywiście na słuch. Zaczynamy zwykle od struny A (druga od najcieńszej). Jeżeli ktoś dysponuje słuchem absolutnym to ma w głowie dźwięk A. Większość osób potrzebuje jednak innego wzorca. Dźwięk A 440 Hz łatwo znaleźć w internecie. Można też skorzystać z pomocy innego instrumentu jako wzorca. Pozostałe struny zwykle stroimy na ucho w kwintach. Najcieńsza struna to E, druga A, trzecia D, najgrubsza G.
Jeżeli nie idzie na ucho to nie przejmujemy się profanacją instrumentu i korzystamy z tunera elektronicznego który za nas słucha dźwięków i pokazuje strzałką czy jest za wysoko czy za nisko lub wyświetla częstotliwość. g(196Hz), d(293,7Hz), a(440Hz), e(659,3Hz). Jeśli mamy mikrofon w komputerze to można użyć programu do strojenia. Są też wersje na smartfony.
A teraz uwagi mechaniczne: Małe korekty robimy mikrostroikami na strunociągu. Duże zmiany wymagają ruszenia kołków. Przekręcając kołki staramy się także lekko je wciskać żeby klin nie puścił. Niewielki ruch kołka to duża zmiana naprężenia struny, a więc robimy to maleńkimi ruchami żeby nie zerwać struny. Oczy i twarz z daleka! Jeżeli struny były luźne to staramy się po trochu równomiernie wszystkie naprężać. Pilnujemy podstawka, który musi stać pomiędzy nacięciami efów pod kątem prostym do płyty wierzchniej.

19-01-2013, Od: Wiktoria Odpowiedz
Czy skrzypce verona violin custom są ze sklejki ale tak szczerze ?

20-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Są z litego drewna nie ze sklejki. To widać i słychać.

20-01-2013, Od: Acinoyx Odpowiedz
Nie. Posiadam je i są naprawdę dobre jak na tą cenę. Tak twierdzi moja nauczycielka. Sama uważam,że mają przyjemne brzmienie jak na skrzypce fabryczne.

19-01-2013, Od: Karolina Odpowiedz
Witam prosze jeszce o kilka rad,
1. W jaki sposób najlepiej smarować smyczek kalafonią ?
2. Czy skrzypce mogą być przechowyane podczas przerw w graniu na specjalnym wieszaku ( zawieszone są na ślimaku)Czy nic się nie stanie ?

20-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Wosie smyczek smaruje się pocierając kalafonią. Skrzypce mogą być przechowywane poza futerałem jeżeli w pomieszczeniu panuje stała nie za wysoka temperatura i wilgotność 45-65%. Odpadają więc pomieszczenia klimatyzowane latem i mocno grzane zimą.

20-01-2013, Od: nadia Odpowiedz
witam.chciałabym się zapytać, od której do której pana sklep jest otwarty???

20-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
10:00-18:00 Najlepiej wcześniej zadzwonić, to można będzie przygotować to co jest potrzebne.

20-01-2013, Od: KUBA Odpowiedz
Witam kupię skrzypce małe od rozmiaru 1/32 , 1/16,1/8,1/4,1/2


proszę o kontakt mail skrzypek20@interia.pl

18-01-2013, Od: Karolina Odpowiedz
Witam,
w jaki sposób nasmarować kołki ?

18-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
W przypadku kołków zbyt luźnych zwykle wystarczy mocniej wcisnąć kołek tak jakby się wkręcało śrubę podczas naciągania struny. Jeżeli to nie pomaga to trzeba sprawdzić czy kołek nie ma luzów i czy klinuje się po obu stronach skrzynki kołkowej. Jeżeli pasuje dobrze a mimo to puszcza, to można pomyśleć o smarowaniu.
Trzeba zluzować i zdjąć z kołka strunę, wyjąć kołek, nasmarować, włożyć i naciągnąć strunę. Potem następny kołek (nie wszystkie na raz). Oczywiście trzeba wybrać odpowiednią pastę. Są pasty dedykowane do zacieśniania jeżeli kołki chodzą luźno albo inne do ułatwienia poślizgu jeżeli kołki są za ciasne i klinują się mocno. Podczas tej czynności trzeba kontrolować żeby podstawek nie przechylił się. Ważne jest też staranne nawinięcie struny od środka na zewnątrz tak żeby struna pod naprężeniem nie wypychała kołka (nie może wychodzić skośnie z prożka tylko na wprost).
Pasty zacieśniające to Botel's i Hidersine. Można ewentualnie zrobić samemu pastę ze startej kredy, mydła i kalafonii. Nie należy stosować samej kalafonii.

18-01-2013, Od: Karolina Odpowiedz
Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdr :-)

16-01-2013, Od: Kinga Odpowiedz
Jakie są plusy gry na skrzypcach,od ilu do ilu lat można się uczyć,czy są tego jakieś minusy(znalazłam wielu sprzedawców którzy wkręcali mi kity o skrzypcach)no i w ostateczności ,czy everplay 6xx będzie dobry???????:))

18-01-2013, Od: ? Odpowiedz
ja kupiłam Yamaha w cenie 1500 zł są bardzo dobre

18-01-2013, Od: ? Odpowiedz
a struny evah

16-01-2013, Od: Maja Odpowiedz
Plusy: granie jest przyjemne, rozwija słuch, intelekt, pamięć, zdolności manualne, koordynację. Jest to instrument klasyczny w którym masz pełną kontrolę nad dźwiękiem bez ograniczeń progami czy klawiszami. Fortepian jest jak chodzenie po schodach, a skrzypce jak serfowanie. Mają duże możliwości artykulacji, a więc są ciekawe i nie nudzą się. Są praktyczne - małe i poręczne więc wszędzie można je zabrać.

Minusy: skrzypce nie grają same, trzeba sporo zapału do ćwiczenia. Nie są bezobsługowe. Trzeba nauczyć się strojenia i dbania o instrument. Sąsiedzi i domownicy mogą nie przepadać za nauką, bo początki są trudne dla otoczenia. Jest to instrument raczej solowy, gra na raz jedną nutkę lub dwudźwięki. Nie zagrasz sobie akompaniamentu akordowego do śpiewania jak na klawiszach czy gitarze.

Najmniejsze skrzypce 1/64 są dla dzieci nawet w wieku półtora roku. Wtedy najlepiej zaczynach jak chcemy wychować wirtuoza. Jeżeli natomiast ktoś chce zagrać dla siebie kolędę i grać amatorsko dla przyjemności, to może wystartować z nauką w wieku 90 lat.

Skrzypce Everplay są w porządku. Nie te najtańsze Primy tylko seria EV, Soloist lub wyższe modele. Z resztą generalnie skrzypce już od 300 zł nadają się do nauki. Im droższe tym lepsze materiały, dokładniejsze wykonanie a więc łatwiejsza i przyjemniejsza nauka.

17-01-2013, Od: kinga Odpowiedz
naprawdę pani dziękuję !musiałam przekonać mamę do skrzypiec i chyba się udało!!!!!jaszcze raz dziękuję!!!

09-01-2013, Od: Maciek Odpowiedz
Dzień Dobry. Sprezentowałem synkowi skrzypce elektroniczne, najtańsze jakie były na rynku (Chińskie), struny wydają dźwięk ale problem w tym że smyczek (sztuczne włosie) "nie działa".
Bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam serdecznie.

18-01-2013, Od: sylwia Odpowiedz
smyczek trzeba natrzeć porządnie cały kalafonią do skrzypiec

11-01-2013, Od: Maciek Odpowiedz
Bardzo dziękuję za miłe porady. Znalazłem przyczynę. Okazało się że kalafonię należy przetrzeć papierkiem ściernym i... synek śmiga na skrzypeczkach jak stary, chociaż nigdy nie miał tego instrumentu w rękach, pomogła mu w tym jednak kilkuletnia gra na gitarze.
Jeżeli będzie miał natchnienie do skrzypeczek to zgłoszę się do Państwa po prawdziwy instrumencik.
Z poważaniem.

10-01-2013, Od: A Odpowiedz
Musi pan kalafonią nasmarować smyczek [dużą ilością kalafonii].Jeżeli smyczek ciągle nie będzie grał, to znaczy, że ze smyczkiem jest coś nie tak.

10-01-2013, Od: ALA Odpowiedz
PRAWDA

10-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Trzeba go posmarować kalafonią. U nas od razu to robimy przed wysyłką, ale inni sprzedawcy tego nie robią. Jeżeli nie posmarowano smyczka to pewnie jeszcze wiele rzeczy jest do poprawy. Jak z każdym towarem radzę kupować trochę droższe modele niż najtańsze i wybierać sprzedawcę specjalizującego się w skrzypcach. Najtańsze skrzypce są typowo zabawkowe lub dekoracyjne. Dopiero modele dwa razy droższe od najtańszych są zdatne do gry, a przeciętny poziom amatorski prezentują modele pięć razy droższe od najtańszych.

17-01-2013, Od: Polecam Odpowiedz
http://allegro.pl/skrzypce-4-4-piekne-brzmienie-100-lat-manufaktura-i2956905169.html

18-01-2013, Od: Aga Odpowiedz
Różnie to bywa. W dawnych czasach też jedni mieli zdolności żeby zrobić Stradivariusa, a inni odwalali fuszerki, albo strugali skrzypeczki dość toporne dla ludu. Nie wiadomo też co takie skrzypce przeżyły przez ten czas. Jeżeli porównamy takie stare skrzypce z nowymi w tej samej cenie to nie zawsze stare grają lepiej.

10-01-2013, Od: Grzesiek Odpowiedz
Sprzedam skrzypce. Stara niemiecka manufaktura. Stan idealny. 100+lat. Tylko na nich grac. 1000 zl. Gcisz.mail@gmail.com

10-01-2013, Od: ala Odpowiedz
Grześku abyś mógł przysłać zdjęcia?????????????????????????????????????

17-01-2013, Od: Grzesiek Odpowiedz
Pewnie na maila :) owszem.

15-01-2013, Od: marysia Odpowiedz
witam.mam zamiar kupic skrzypce z tej strony ever play 6xx. a w ferie wybieram sie do warszawy .czy mozna bez zamawiania[ na tej stronie] kupic te skrzypce ze wszystkim co w opisie tych skrzypiec [zamierzam odwiedzic pana sklep] ???

15-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Można przyjść i kupić. Małą przerwę remontową mamy od 28 stycznia do 1 lutego.

16-01-2013, Od: marysia Odpowiedz
aha dobrze dziękuje za informacje:)

15-01-2013, Od: Marcin Odpowiedz
Nauka gry na skrzypcach:

http://oferia.pl/usluga/item1003936-skrzypce-nauka-gry-uslugi-muzyczne-noworoczna-promocja

Polecam, bo warto. Super efekty w szybkim czasie.

14-01-2013, Od: Karolina Odpowiedz
Dzień dobry,
mam 15 lat i chciałabym zacząć grać an skrzypcach (skończyłam szkołę muzyczną na wiolonczeli). Zabieram się do kupna skrzypiec. Czy uważa Pan, że Verona Custom 4/4 będą dla mnie odpowiednie?

14-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Trudno ocenić. Jeżeli ktoś grał na instrumentach manufakturowych lub lutniczych, a w szkole mogło tak być, to przesiadka na sprzęt fabryczny dla początkujących z dolnej półki (poniżej tysiąca złotych) może się wydawać trudna. Zwłaszcza dla osoby z wyrobioną wrażliwością muzyczną. Polecam te skrzypce jeżeli budżet jest nie przekraczalny, bo lepiej mieć te skrzypce niż żadne. Jest to w tej kategorii cenowej jeden z najbardziej udanych instrumentów. Jeżeli natomiast budżet jest większy to rozsądniejszy będzie wybór przynajmniej takich skrzypiec jak Padva czy Gewa. To przeciętna półka na podstawową naukę. W szkole średniej przechodzi się zwykle na lepsze manufaktury a w wyższej na lutnicze.

15-01-2013, Od: Karolina Odpowiedz
Dziękuję za radę.
Czy można przyjść do Pana i wypróbować instrument?

13-01-2013, Od: Gabi Odpowiedz
Jack & Danny Brothers model 401 dlaczego nie macie już tego instrumentu w swoim sklepie ? ;c

14-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Nie było dużego zainteresowania tym modelem, więc nie są one sprowadzane.

15-01-2013, Od: Gabi Odpowiedz
A czy były one dobre czy nie ?

08-01-2013, Od: Karolina1234 Odpowiedz
przepraszam chyba trochę niezrozumiale napisałam ale chodziło mi o jakieś flety poprzeczne do 600zł.jeszcze zastanowiałam sie czy takie flty poprzeczne wogóle istnieją [tak tanio???]

09-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Są po 600 zł, ale to już zupełnie dolna półka. Nie grają tak dobrze jak te przeciętne.

10-01-2013, Od: karolina1234 Odpowiedz
no trudno..ale są one aż tak złe .jakie bym miala z tym fletem trudności"a jakiej najniższej cenie są takie sobie na których lepiej by mi sie grało troche wyższe od 600zł

14-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Na zbyt tanim flecie gra się bardzo trudno, nie można wydobyć niektórych dźwięków, słabo stroi, słabo brzmi i jest nietrwały. Niższa cena oznacza gorsze materiały i mniejszą precyzję wykonania.

09-01-2013, Od: Wiktoria Odpowiedz
Pytanie do pana Jarka
Dlaczego skrzypce Corelli praworęczne tak zdrożały ? :(

09-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Teraz Verona Custom jest w dobrej cenie :-) Warto skorzystać.

09-01-2013, Od: Jarek Odpowiedz
Skończyła się zeszłoroczna promocja. Wracają do normalnej ceny.

12-01-2013, Od: Wiktoria Odpowiedz
A będą jeszcze w takiej cenie jak kiedyś ? Czyli 450 ? Proszę to bardzo ważne


Wyświetlono wiadomości 1851-1900 z 8552  Wstecz  Dalej