Sklep
04-02-2009, Od: PT
Odpowiedz
ja mam 16 lat i mam zamiar zacząć grać na skrzypcach. to nie prawda że musisz sie uczyć grać od dziecka, wiem, bo znam ludzi którzy mogą coś powiedzieć na ten temat. Po drógie nie możesz się zniechęcać z powodu zmiany swojej techniki bo ważne jest żeby tobie się dobrze trzymało skrzypce. moja koleżanka gra i nauczyciel i inni uczniowie w jej szkole muzycznej mówią że źle trzyma instrument ale ona mam to gdzieś więc wiesz. A tak w ogóle to większość nauki w szkole muzycznej to teoria a nie nauka grania. Więc jeżeli chcesz grać tylko dla hobby to najlepszym rozwiązaniem jest prywatny nauczyciel. Także jeżeli ci zależy, nie zniechęcaj sie i próbuj dalej xD.
03-02-2009, Od: Ktoś, kto cierpi z miłości do skrzypiec............
Odpowiedz
Witam wszystkich miłośników skrzypiec! Dawno mnie na tym forum nie było, i widzę, że pojawiło się tu sporo nowych osób. Mam nadzieję, że ktoś mnie jeszcze pamiętam, pisałam przed paroma miesiącami. A więc zacznijmy od tego, że mam pewien problem... który może dla niektórych wydawać się śmieszny xD ale zawsze warto spróbować, może znajdzie się ktoś kto nad tym samym ubolewa. Tym problemem są oczywiście skrzypce, a szczególniej granie na skrzypcach.... Otóż liczę sobie już 14 wiosen, a na skrzypcach gram 2 rok... i nie mogę przeżyć, że zaczęłam naukę tak późno. Grać chciałam już w wieku 10 lat, muzyka zawsze mnie fascynowała, od najmłodszych lat słuchałam koncertów skrzypcowych z płyt, ale co z tego??...jak przecież dla ludzi liczy się - tak jak to ujęła moja nauczycielka od polskiego - 'staż' ''czyli jak długo grasz'' nie ważne, czy grasz z przymusu, czy z własnej woli. Więc po dłuuugim nękaniu i przekonywaniu rodziców naukę podjęłam w wieku 12,5 lat, grałam u okropnego nauczyciela, po 6 miesiącach wypisałam się z lekcji, i teraz od października ub. roku gram u przesympatycznej pani, pani Agaty, u której kupiłam lutnicze skrzypce Jana Pawlikowskiego. Przed rozpoczęciem nauki u niej, straciłam rok grając sama i psując sobie technikę grania i trzymania skrzypiec(ale grałam z przyjemnością, na wpół sprawnych skrzypcach ;) ). I teraz mam problem.... z trzymaniem smyczka, to za sztywno, to źle palec, to źle dłoń... i powoli zaczęłam się zniechęcać. Ten malutki problem przekształcił się w niechęć do swojej gry. Z jednej strony mam ochotę zostawić instrument i nigdy więcej na nim nie grać, z drugiej strony mam ochotę grać i nie zważać na układ prawej ręki... i jeszcze do tego wszystkiego dobijające uwagi/wypowiedzi(na forach internetowych) o tym, że taki ktoś kto zaczął później grać jest do niczego i nie będzie nigdy grał tak pięknie jak uczeń szkoły muzycznej.Co robić?? Nie przejmować się tym?? Robić swoje?? Czy to nie jest tak, że takie dziecko 5 letnie gra w kółko Panie Janie, wolniej się uczy i wolniej łapie informacje, a taki starszy uczeń będzie szybciej je przyswajał i grał z miłością do skrzypiec?? Czy po pewnym czasie ich drogi się skrzyżują???? Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale musiałam to wyrzucić z siebie, bo człowiek, który nie gra na instrumencie, nie umie mi pomóc. Z góry dziękuję za odpowiedzi, Pozdrawiam.
02-02-2009, Od: atark
Odpowiedz
MLoja dwuletnia corka wczoraj zobaczyla jak pani gra na skrzypcach i bardzo byla wpatrzona w to i jeje sie to bardzo podobalo; Od jakiego wieku mozna zaczynac nauke gry na tym instrumecie? I jakie sie wtedy kupuje skrzypce?
03-02-2009, Od: Dominik
Odpowiedz
Proponuje posłać ją do pierwszej klasy szkoły muzycznej. Wcześniejsze katowanie nie ma sensu wg mnie :D
02-02-2009, Od: AnJ
Odpowiedz
Szukam fachofca do strojenia skrzypiec w okolicach Olsztyna
02-02-2009, Od: anqa
Odpowiedz
Atark, ja bym proponowa~ła w wieku ok.4,5 lat...ja sama pragnęlam wtedy grać, ale rodzice obawiali sie s~łomianego zapa~łu i naukę zaczę~łam dopiero w wieku 10 lat :( ale się cieszę, że gram ;)) a dla ma~łych dzieci to będą malutkie skrzpki 1/4 <tzw. ćwiartki> ale i tak nauczyciel muzyki musi to potwierdzić... :) powodzenia !
31-01-2009, Od: Vanessa
Odpowiedz
Hcę nauczyć się graś na skrzypcach i gdzieś w pleszewie
30-01-2009, Od: uyt
Odpowiedz
hjjuutu gd
31-01-2009, Od: jhgjhg
Odpowiedz
jghjhgjhjj
16-01-2009, Od: Pomagacz
Odpowiedz
Jeżeli ktoś jest początkujący i ma jakieś pytanie pisac!!!!
10947559
31-01-2009, Od: robin
Odpowiedz
jaką firmę skrzypiec polecisz bo zakupione staggi okazały się chińskie
29-01-2009, Od: nata
Odpowiedz
filharmonia slaska organizuje egzaminy na skrzypce szczegoly na str filharmoni
29-01-2009, Od: Justyna
Odpowiedz
HEJ! :) mam do was ogromną prośbę! bardzo są mi potrzebne nuty do 4 pór roku Vivaldiego!! to bardzo pilne! jeśli je macie to bardzo proszę o przesłanie ich na meila: justyna-hendler@o2.pl będą bardzo wdzięczna!! z góry dziękuje.
27-01-2009, Od: anqa
Odpowiedz
Emilio, zakładam,że do skrzypiec dolaczony jest smyczek... ;) musisz sobie kupic kalafonie, lub masz ja w zestawie (cos w stylu żywicy), musisz nią pozadnie nasmarowac wlosie smyczka, bowiem zwieksza ona jego przyczepnosc...a masz juz zalozone struny?
27-01-2009, Od: Emila
Odpowiedz
Kupiłam nowe skrzypce i nie wydawają żadnego dzwięku gdzie muszę się z nimi udać?
27-01-2009, Od: Justyna
Odpowiedz
Vitam. Mam pytanie,-
gdzie mozna sie nauczyc robic skrzypce (wszystko: od poczatku i do konca)? Czy sa jakis wydzialy w uniwersytetach, czy sa szkoly i uczelni?
Gdy ktos wie o takich szkolach, uczelniach czy jeszcze liepiej o wydzialie w uniwersytetach,- poprosze o pomocy!
Bardzo dzekuje!
27-01-2009, Od: Christof
Odpowiedz
Jeśli chodzi o granie, oprawę muzyczną na ślubie, czy lekcje gry to
polecam się :)
woj. śląskie i okolice
krzysztofka_88@interia.pl
21-01-2009, Od: Agnieszka
Odpowiedz
A znacie może kogoś ze Śląska kto podjąłby się nauczenia mnie gry na tym instrumencie,ale tak całkiem prywatnie,jeśli tak to proszę o kontakt.
Moj e-mail; Agusek921@wp.pl
27-01-2009, Od: christofka
Odpowiedz
owszem, znamy:)
Skrzypek ze Śląska we własnej osobie
27-01-2009, Od: Marta
Odpowiedz
Mam do sprzedania zabytkowe skrzypce HOPFA i Stradivariusa. Kontakt: narta89@interia.pl
26-01-2009, Od: Emila
Odpowiedz
Czy w każdych skrzypcach powinien być podstawek?
26-01-2009, Od: Blaise
Odpowiedz
Nie gram na skrzypcach (dopiero mam zacząć naukę, trochę późno;p) ale podstawek jest obowiązkowy! z tego co mi wiadomo...
26-01-2009, Od: Elbereth
Odpowiedz
właśnie dziś dostałam skrzypce... marzyłam o nich od dawna, ale prawdę mówiąc, jestem trochę przerażona... pierwszy raz mam je w reku. grałam od małego na gitarze klasycznej, elektrycznej i basowej, jak myślicie, będzie ból? pozdrawiam :)
24-01-2009, Od: ?
Odpowiedz
POLECAM stronkę
www.lutnik.eu :)))
21-01-2009, Od: Klaudusia
Odpowiedz
Znacie może jakieś dobre sklepy muzyczne z dobrymi skrzypcami tak do ok. 600-700 zł.? W Krakowie- najlepiej blisko rynku i otwarte w soboty? :D
21-01-2009, Od: Pinki
Odpowiedz
Wiem że jest bardzo dobry sklep na ul. Szewskiej, mają tam bardzo duzy wybór i fachową obsługę
19-01-2009, Od: anqa
Odpowiedz
mloda, wedlug mnie nie...tylko musisz isc szybko z programem...ja tez bylam i wciaz jestem zauroczona skrzypkami ;)xD
18-01-2009, Od: Dominik
Odpowiedz
Student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie udzieli korepetcji/nauka od podstaw z zakresu gry na skrzypcach. gg:8474420 , ragges@wp.pl
17-01-2009, Od: mloda
Odpowiedz
mam 15 lat i chce nauczyć się gry na tym przepięknym instrumęcie czy nie jest za późno?? prosze o odpowiedź
17-01-2009, Od: viola
Odpowiedz
nie ależ skąd, mój kolega rozpoczął nauke w wieku 14 lat i teraz jeździ po filharmioniach w Niemczech jako naprawde dobry skrzypek;)
17-01-2009, Od: Małgosia
Odpowiedz
poszukuję dla 6 letniej córki skrzypiec 1/8 może ma ktoś do sprzedania?
alex49@op.pl
16-01-2009, Od: Lilka
Odpowiedz
Napisałam przecież, że to orientacyjnie :)i zależy od wielkości rąk i od wzrostu.
16-01-2009, Od: Ktos
Odpowiedz
Rozmiary skrzypiec (rosnąco):
*1/16-maleńkie
*1/8-małe, mn. 1 klasa
*1/4-małe, mn. 2-3 kl.
*1/2-małe, mn. 3-4 kl.
*3/4-średnie, mn. 5-6 klasa
*4/4-duże, "dorosłe" skrzypce-także ok. gimnazjum, ale to zależy od wielkości rąk i wzrostu.
Nie chcę uchodzić za eksperta i nim nie jestem-to tylko takie orientacyjne, lepiej jeszcze kogoś zapytać. Do siego roku!!!
------Ja mam skrzypce 4/4 a chodze do 5 klasy...
16-01-2009, Od: ?
Odpowiedz
*Spróbuj
16-01-2009, Od: ?
Odpowiedz
Do Danka: To bardzo wazne czy piszcza czy zgrzytają. Jezeli piszcza, to spróbój bardziej zawiesic reke na smyczku, a jezeli za bardzo zgrzytają, to do ciskasz za nad to. :)
15-01-2009, Od: nata
Odpowiedz
gwtsv stg stw xf
15-01-2009, Od: ?
Odpowiedz
werg
13-01-2009, Od: danka
Odpowiedz
Dlaczego gdy gram smyczkiem to nieraz struny piszczą lub zgrzytają{jak kto woli}
13-01-2009, Od: Ala
Odpowiedz
4/4 jeżeli jestes proporcjonalny do zwrostu :)
11-01-2009, Od: kazik
Odpowiedz
PRZY WZROSCIE 166 JKEI PROPONUJECIE SKRZYPCE
12-01-2009, Od: ?
Odpowiedz
4/4;))
11-01-2009, Od: Avalon
Odpowiedz
zaprszam na Polskie Forum Lutnicze http://www.lutnictwo.phorum.pl
10-01-2009, Od: viola
Odpowiedz
4/4 stanowczo, ja mam 160 i mam własnie ten rozmiar i sa idealne;)
08-01-2009, Od: skrzypce
Odpowiedz
Czy można sie nauczyć grać na skrzypcach samemu?
Bardzo proszę o odpowiedż
10-01-2009, Od: Dominik
Odpowiedz
Oczywiście, że można ale lepiej znaleźć sobie nauczyciela. Jeśli jesteś z Warszawy to napisz na ragges@wp.pl
pozdrawiam
10-01-2009, Od: Szymon
Odpowiedz
Mam 22 lata od zawsze pasjonowałem sie skrzypami ale dopiero teraz moge sobie pozwolic na nie, mam pytanie czy przy wzroscie 1m 80cm musze zaopatrzyc sie w skrzypce o rozmiarze 4/4 czy tez 3/4
10-01-2009, Od: Dominik
Odpowiedz
4/4 oczywiście :)
06-01-2009, Od: viola
Odpowiedz
ja mam 16 lat też i zaczęłam niedawno grać:) jedyne czego żałuje to że wcześniej nie poszłam do szkoły muzycznej, bo teraz msuze chodzić prywatnie...
06-01-2009, Od: ?
Odpowiedz
ja mam 16 lat też i zaczęłam niedawno grać:) jedyne czego żałuje to że wcześniej nie poszłam do szkoły muzycznej, bo teraz msuze chodzić prywatnie...
03-01-2009, Od: anqa
Odpowiedz
lilka, zalezy: czy chcesz uczyc dzieci czy zawodowa <np. praca w filharmoni ;)> a pewne jest ze wirtuozeria jest zarazem matka i ojcem geniusza, a talent zaledwie namiastka, ktora pomaga w szybkim uczeniu sie ;D